Nano (XNO)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: pk456 » czwartek, 4 stycznia 2018, 06:49

RuckenFetard pisze:
Zapewne chcecie wiedzieć co to do cholery DADI ?
https://dadi.cloud/en
Jest kilka projektów oferujących rozproszone usługi w chmurze, dadi wydaje mi się na pierwszy rzut oka chyba najbardziej rozbudowanym, największy wachlarz usług. Więc jadę z koksem :D

Jeśli się komuś wydaje że da się zamienić wypasione serwerownie Googla, Amazona, Facebooka itp z tymi wszystkimi instalacjami zasilania awaryjnego, redundantnymi switchami, routerami, łączami, z klimatyzacją, z 24 godzinnym dozorem administartorów, z systemami monitoringu itd. itp. Na domowe komputery, z gównianymi routerami, niestabilnymi łączami, antywirusami i wirusami których te pierwsze nie znalazłyi td. itp. Opakuje to wszystko w kryptografię zjadającą połowę mocy procesorów tychże komputerów i takie usługi będą działały szybko i niezawodnie... to jest na prawdę wielkim optymistą :D

Ogromna część ICO w obecnej chwili to pomysł - my będziemy konkurować z gigantami - wy drodzy użytkownicy najpierw kupcie nasze tokeny, potem użyczcie nam wasze łącza, prąd i komputery a my napiszemy rozproszony system... może nawet na tym zarobicie - my na pewno :)

Moja opinia nie odnosi się w żadnym stopniu do wartości spekulacyjnej DADI & XRB - na obu pewnie można będzie sporo zarobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 4 stycznia 2018, 11:37

@pk456, tak, ico to coś w rodzaju kredytu bankowego udzielanego przez społeczność. Dawniej banki udzielając kredytu na start jakiejś firmy też często stawały się częściowym jej udziałowcem. Dlatego wybierały tylko takie projekty, które w ich oczach były perspektywiczne. Teraz tę rolę przejęli zwykli ludzie, z tym, że jest to dopiero sam początek i niestety dopiero jak wiele z tych ico upadnie to ludzie zaczną bardziej analizować w co ładują swoją kasę.
Co do samego dadi - nie wiem czy tam coś w ogóle już działa, czy to tylko zapowiedzi. Widać chcą działać na bardzo wielu frontach - chcą się stać takim blokchcainowym google - jeśli ich zespół nie jest odpowiednio duży to może być problem z jakością oraz terminami oddawania kolejnych usług.
Może lepiej się skoncentrować na jednym aspekcie i go dobrze rozwinąć? Np nad zdecentralizowanym hostingiem, miejscem parcuje już Sia, ci od siacoina, i chociaż mają tylko jeden projekt to ten rozwój trwa długo. A dadi chce zrobić tych projektów kilka razy więcej mając pewnie niewielu więcej developerów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: pk456 » czwartek, 4 stycznia 2018, 12:27

@wrip Sposób finansowania to jedno, aspekty techniczne to drugie.

Krypto porównuje się często do bański internetowej - po bańce internetowej zostały jakieś firmy, ale również społeczność coś robiła. Rozwój Linuxa, Apacha, Mysql, PHP z których korzystamy świadomie czy nieświadomie nabrały wtedy rozpędu. Wszystko bezpłatne, developerzy nie prosili o 10mln $ na start a projekty te są w zasadzie standardami w serwowaniu stron www, czy innych usług sieciowych. Podejście społeczności teraz i wtedy jest dramatycznie różne - ale to temat na inną dyskusję.

Natomiast techniczne aspekty DADI - jeśli odpalą własne serwerownie to OK, jeśli chcą żeby treści serwowane były z rozproszonego systemu opartego o komputery domowe użytkowników to ja uważam że to nie będzie dobrze działać. Rynek usług hostingowych jest bardzo konkurencyjny cenowo i niezawodny, SLA na poziomie 99.99 (max ~52 minuty przestoju na rok) jest często spotykane.
O ile projekty krypto w stylu my dajemy blockchain użytkownicy moc obliczeniową, dyski, procesory, łącza itd. taki sposób może faktycznie obniżyć cenę, to jeśli chodzi o szybkość działania i niezawodność zdecydowanie będzie gorzej.

Oczywiście widzę na rynku miejsce dla małych, może nawet niszowych projektów. Widzę zastosowanie np. dla SC, wypuszczenie NAS'ów z oprogramowaniem SiaCoin i skierowanie oferty na rynek indywidualnych użytkowników, zdecydowanie nie firm - myślę że to się może udać. Sam bym chętnie czegoś takiego używał jako dodatkowy backup na małe ilości ważnych danych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 4 stycznia 2018, 12:32

@pk456, akurat sia jest skierowana głównie do firm, to nie jest produkt przygotowywany z myślą o prywatnych użytkownikach, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie by z niego korzystali. Ale to nie jest wątek o SIA.

DADI chyba właśnie będzie operował na mocy innych. Oni nie będą stawiali własnych serwerów (z tego co pobieżnie przeczytałem tak wynika), bo to by kłóciło się totalnie z decentralizacją usług. Dlatego trochę niepokoi mnie ich rozmach, bo to bardzo trudne ogarnąć całą ekonomię tego typu udostępniania mocy obliczeniowej czy powierzchni dyskowej. Ale zobaczymy, może mają jakiś innowacyjny pomysł. Ja raczej na ico nie pójdę, a nawet jeśli to bardzo niewielkim kapitałem.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: pk456 » czwartek, 4 stycznia 2018, 12:44

wrip pisze: @pk456, akurat sia jest skierowana głównie do firm, to nie jest produkt przygotowywany z myślą o prywatnych użytkownikach, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie by z niego korzystali. Ale to nie jest wątek o SIA.

DADI chyba właśnie będzie operował na mocy innych. Oni nie będą stawiali własnych serwerów (z tego co pobieżnie przeczytałem tak wynika), bo to by kłóciło się totalnie z decentralizacją usług. Dlatego trochę niepokoi mnie ich rozmach, bo to bardzo trudne ogarnąć całą ekonomię tego typu udostępniania mocy obliczeniowej czy powierzchni dyskowej. Ale zobaczymy, może mają jakiś innowacyjny pomysł. Ja raczej na ico nie pójdę, a nawet jeśli to bardzo niewielkim kapitałem.
Sia wiem że jest wątek :) podałem tylko jako przykład że nie potępiam w czambuł wszystkich projektów rozproszonych opartych o komputery użytkowników, ale mam o nich złe zdanie z powodów czysto technicznych - akurat parę lat pracuję w branży, w paru serwerowniach byłem i z różnymi problemami się spotykam.

Oczywiście to moje doświadczenia, a są ludzie którzy widzą szerzej, są bardziej odkrywczy itd... i pchają rozwój technologi mimo gadania takich jak ja :)

Z punktu widzenia działania sieci w takich zastosowaniach, dawno można było robić rozproszone w ten sposób usługi w oparciu choćby o VPN, teraz chce się to robić w oparciu o blockchain który jest dużo bardziej zasobożerny - podczas gdy w tym biznesie ważne są milisekundy, tych milisekund nie da się przeskoczyć.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: revo » piątek, 5 stycznia 2018, 01:21

https://dowbit.pl/raiblocks-podbija-rynek-kryptowalut/

Dodano po 4 godzinach 49 minutach 19 sekundach:
raiblocks wchodzi na bit-z.com para BTC/XRB będzie dostępna o 16stej 5.01.2018
https://support.bit-z.com/hc/en-us/arti ... 5004888834

Dodano po 6 godzinach 2 minutach 45 sekundach:
raiblocks dostępny na kucoin.com ,dzieje się :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 6 stycznia 2018, 16:49

Współpraca z Dadi okazała się być plotką. W sumie to chyba dobrze, bo coś z tym dadi jest nie tak, są jakieś zarzuty, że skopiowali czyjś whitepaper - ale nie zagłębiałem się za bardzo w ten wątek.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 7 stycznia 2018, 15:08

Prosty szybki filmik pokazujący jak szybkie są transakcje w sieci. Jest to przykład wysłania z walleta na PC na oficjalny webwallet. I to za 0 fee.
[youtube][/youtube]

I ja się pytam: czego chcieć więcej? Czego można oczekiwać więcej od kryptowaluty niż to co zostało tu zaprezentowane?
0%fee na zawsze i błyskawiczne transakcje p2p.

Może niektórzy powiedzą, że brakuje im prywatności jak w Monero - ok, faktycznie fajnie jakby to było, ale niestety tego tu nie ma.
Na razie nie istnieje żaden coin umożliwiający bezpłatne i tak szybkie transakcje i dodatkowo mający anonimowość na poziomie Monero.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: Iemix96 » niedziela, 7 stycznia 2018, 15:16

wrip pisze: Prosty szybki filmik pokazujący jak szybkie są transakcje w sieci. Jest to przykład wysłania z walleta na PC na oficjalny webwallet. I to za 0 fee.
[youtube][/youtube]

I ja się pytam: czego chcieć więcej? Czego można oczekiwać więcej od kryptowaluty niż to co zostało tu zaprezentowane?
0%fee na zawsze i błyskawiczne transakcje p2p.

Może niektórzy powiedzą, że brakuje im prywatności jak w Monero - ok, faktycznie fajnie jakby to było, ale niestety tego tu nie ma.
Na razie nie istnieje żaden coin umożliwiający bezpłatne i tak szybkie transakcje i dodatkowo mający anonimowość na poziomie Monero.
Czyli piękne czasy przed nami :D Oj coś czuje w tym roku będzie właśnie jeszcze 1 krypto nowa która zawalczy kawałek tortu dla SB. 0 fee szybkie i z MOŻLIWOŚCIĄ Anonimową .
Nie każda transakcja musi być anonimowa fajne są krypto co dają możliwość anonimowej

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 7 stycznia 2018, 15:21

wrip pisze: oże niektórzy powiedzą, że brakuje im prywatności jak w Monero - ok, faktycznie fajnie jakby to było, ale niestety tego tu nie ma.
Na razie nie istnieje żaden coin umożliwiający bezpłatne i tak szybkie transakcje i dodatkowo mający anonimowość na poziomie Monero.
Colin LeMahieu w wywiadzie jest zainteresowany dodaniem tej funkcjonalności, bardzo polecam te wywiad z głównym devem i twórcą


Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: oneclap84 » niedziela, 7 stycznia 2018, 15:24

Myślę, że warto przeczytać również konstruktywną krytykę na temat projektu:
https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency ... th_a_lack/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 7 stycznia 2018, 17:27

@oneclap84, dzięki za to. Przeczytałem i generalnie może jest to logiczny argument ale ja nie jestem jednak specjalistą i nie wydam opinii na podstawie własnej wiedzy.

Dziwi mnie trochę, że autor tego postu, nie wysłał żadnego info do developerów którzy zorganizowali Bug Bounty Program, który oferuje za wskazanie krytycznych błędów 10 000 XRB czyli około 250 000$.

Cóż, nie przeczę, że ten lub inny krytyczny błąd może istnieć. Nawet jeśli to może on zostać naprawiony lub nie. Trzeba śledzić sprawę i projekt, jeśli będą wypływały kolejne tego typu informacje to git, zobaczymy jaka będzie reakcja developerów. Każdy system ma błędy i trzeba się z tym pogodzić, ale od developerów zależy czy te błędy wychwycą i załatają czy nie.

Odpowiedzią na zarzut autora tego wpisu jest zapis w whitepaperze, cytuję:
"Block Gap Synchronization
In Section IV-G, we discussed the scenario where a block
may not be properly broadcasted, causing the network to
ignore subsequent blocks. If a node observes a block that does
not have the referenced previous block, it has two options:
1) Ignore the block as it might be a malicious garbage
block.
2) Request a resync with another node.
In the case of a resync, a TCP connection must be formed
with a bootstrapping node to facilitate the increased amount
of traffic a resync requires. However, if the block was actually
a bad block, then the resync was unnecessary and needlessly
increased traffic on the network. This is a Network Amplifi-
cation Attack and results in a denial-of-service.
To avoid unnecessary resyncing, nodes will wait until a
certain threshold of votes have been observed for a potentially
malicious block before initiating a connection to a bootstrap
node to synchronize. If a block doesn’t receive enough votes
it can be assumed to be junk data."
Wg wielu odpowiedzi opisywany przez autora atak można wykonać na praktycznie każdej kryptowalucie, więc to nie jest słabość tylko i wyłącznie Raiblocks, jednak nie zmienia to faktu, że developerzy pracują nad wprowadzeniem pewnych rozwiązań uniemożliwiających wykorzystanie tej podatności.
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 18:49 przez wrip, łącznie zmieniany 2 razy.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 14:57

Więc już oficjalnie, po wygranym glosowaniu RaiBlocks będzie na binance.
https://support.binance.com/hc/en-us/ar ... 5003874552
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: revo » środa, 10 stycznia 2018, 18:42

https://raipay.io/
Strona dzięki której łatwo można obsługiwać płatności w Raiblocksie

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: snajp » środa, 10 stycznia 2018, 19:45

Jest jakiś wallet na RaiBlocks?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: mecenas » środa, 10 stycznia 2018, 19:47

wrip pisze: @oneclap84, dzięki za to. Przeczytałem i generalnie może jest to logiczny argument ale ja nie jestem jednak specjalistą i nie wydam opinii na podstawie własnej wiedzy.
Ja też nie wydam opinii ze względu na brak kompetencji.
Ciekawe są te uwagi krytyczne odnośnie RaiBlocks. Osobiście nie angażuję kapitału i przyglądam się z pozycji obserwatora. Zobaczymy co przyniesie czas.

Dodano po 28 sekundach:
snajp pisze: Jest jakiś wallet na RaiBlocks?
https://raiblocks.net/#getwallets
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: revo » czwartek, 11 stycznia 2018, 17:42

Phil Konieczny nagrywa filmik o XRB
4:40

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: kirucha2 » piątek, 12 stycznia 2018, 12:02

ma ktos info kiedy rusza wyplaty z kucoina?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 12 stycznia 2018, 12:59

@kirucha2, nie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 13 stycznia 2018, 21:05

[youtube][/youtube]
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości