Ripple - czy warto nadal inwestować?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: amfre » sobota, 30 grudnia 2017, 10:34

ShadowOfHarbringer pisze:
virtualdeamon pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Ripple to nie jest kryptowaluta tylko banksterski scam bez miningu i z premine, AML/KYC, manualnym blokowaniem portfeli, pełna centralizacja i wszystkie inne najgorsze pomysły. Toż to praktycznie pomiot szatana w świecie krypto. Całkowite zaprzeczenie idei i sensu kryptowalut.
Kolego masz rację ale świąt krypowalut się rozrasta i wchodzą do niego nowi ludzie chcący tylko zarobić bez względu na ideę projektu.
Wszystkie kryptowaluty, które nie mają jakiejś solidnej idei eksplodują i zapadną się jak supernowa wcześniej czy później, to tylko kwestia czasu.

Sam sobie pomyśl: w czym niby są lepsze takie gówno-kryptowaluty od FIATów albo oszustw w stylu Amber Gold ? W niczym.

Ta bańka pustych walut pęknie raczej wcześniej niż później, w kryptowalutach wszystko dzieje się 10-100x szybciej niż w walutach fizycznych.

Wszyscy będziecie płakać przez te głupie inwestycje. No ale nic, jak nie przejedziecie się na tym sami, to nigdy się nie nauczycie. Człowiek najlepiej się uczy na własnych błędach.
Spekula na Ripple dotyczy całej firmy, która radzi sobie bardzo dobrze, a nie XRP. Realnie XRP jest już ponad swoją wartością, ale będzie jeszcze rosnąć na fali entuzjazmu do Ripple. W pewnym momencie spadnie i ustabilizuje się, to jasne, dlatego trzeba dobrze wyczuć kiedy wyjść.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: darkans » sobota, 30 grudnia 2017, 12:00


Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: Czarsky » sobota, 30 grudnia 2017, 15:59

XRP chyba ponownie nabiera rozpędu.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 30 grudnia 2017, 17:09

Czarsky pisze:XRP chyba ponownie nabiera rozpędu.
Nom, jak już dobrze nabierze rozpędu i wyprzedzi wszystko inne, to wtedy pierdolnie o ziemię z takim impetem, że wszystkim spekulantom zęby powybija. Pewnie od razu pierdolnie też Tether, a jak już Tether się wyłoży to w kilka dni wszystkie kryptowaluty pójdą w dół o 90%.

I to jest dobrze, ludzie którzy inwestują w byle co byle jak nie rozumiejąc dlaczego ma wartość i dlaczego/jak działa, zasługują żeby stracić wszystkie pieniądze. Nie należy inwestować w coś czego się nie rozumie, a obecnie mam wrażenie że 99,9% osób tak inwestuje w krypto.

Muszę iść do sklepu kupić zapasy popcornu, trzeba być przygotowanym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: anty » sobota, 30 grudnia 2017, 23:55

ShadowOfHarbringer pisze: I to jest dobrze, ludzie którzy inwestują w byle co byle jak nie rozumiejąc dlaczego ma wartość i dlaczego/jak działa, zasługują żeby stracić
tylko że potem zrobi sie znowu nudno na rynku i ciężej będzie się zarabiać, a tego chyba nikt nie chce :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:17

anty pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: I to jest dobrze, ludzie którzy inwestują w byle co byle jak nie rozumiejąc dlaczego ma wartość i dlaczego/jak działa, zasługują żeby stracić
tylko że potem zrobi sie znowu nudno na rynku i ciężej będzie się zarabiać, a tego chyba nikt nie chce :P
Ja chcę realizacji wizji Satoshiego Nakamoto, jeżeli ceną jest chwilowy kryzys to niech będzie.

Zarobimy i tak, "przy okazji", ale głównym celem nie może być zysk bo chciwość jest złym doradcą i sama w sobie nie zawiera mądrości ani nie jest budulcem cywilizacji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: Thebisre » niedziela, 31 grudnia 2017, 14:55

Witam.
Zamierzam kupić XRP i mam pytanie odnośnie tego, czy jeśli założę konto na Bittrex-ie, to będę mógł kupić tam XRP bez weryfikacji konta? Będę mógł tam przelać BTC i kupić za nie XRP? Jeśli NIE, to jest jakaś inna giełda na której będę mógł wykonać taką operację zamiany BTC > XRP, bez weryfikacji konta?

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: lukasz.tlj » niedziela, 31 grudnia 2017, 14:59

Thebisre pisze:Witam.
Zamierzam kupić XRP i mam pytanie odnośnie tego, czy jeśli założę konto na Bittrex-ie, to będę mógł kupić tam XRP bez weryfikacji konta? Będę mógł tam przelać BTC i kupić za nie XRP?

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!
Nie założysz konta na Bittrexie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: pk456 » niedziela, 31 grudnia 2017, 15:10

lukasz.tlj pisze:
Thebisre pisze:Witam.
Zamierzam kupić XRP i mam pytanie odnośnie tego, czy jeśli założę konto na Bittrex-ie, to będę mógł kupić tam XRP bez weryfikacji konta? Będę mógł tam przelać BTC i kupić za nie XRP?

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!
Nie założysz konta na Bittrexie.
Dodam do tego jeszcze że
1. Jak już Bittrex odblokuje możliwość zakładania kont to na 99.99% utrzymana będzie konieczność weryfikacji tak jak wcześniej
2. Ripple jest teraz na górce, oczywiście może dalej rosnąć ale obecnie jest w obrocie 38,739,144,847 XRP z wszystkich 99,993,093,880 XRP. Czyli tak na oko 1/3 jest zamrożona i nie wiadomo do końca kiedy będzie wpuszczona w rynek.
3. Jeśli mimo to uważasz że warto zaryzykować to na binance.com można bez weryfikacji do równowartości 2BTC dziennie dokonywać wypłat.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: Thebisre » niedziela, 31 grudnia 2017, 15:54

@pk456
Dzięki za odpowiedź. :)

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: marlone » niedziela, 31 grudnia 2017, 22:45

Dla osób zainteresowanych Ripple. Taka ciekawostka odnośnie szybkoście przesyłu tych krypto. Jak wiadomo BTC ma problemy z szybkością i fee. Przed chwilą robiłem transfer pewnej ilości XRP i jestem w delikatnym szoku. Koszt 0.000015 XRP niezależnie od wysłanej kwoty (robiłem dwa transfery - jeden malutki testowy i drugi całkiem spory). Po pierwszym sprawdziłem portfel po minucie-dwóch i byłem zaskoczony, że Ripple siedzi już w portfelu. Natomiast po drugim przesyle byłem w szoku bo całość była w portfelu po dosłownie sekundzie. Kliknąłem wyślij, od razu po tym sprawdziłem portfel i XRP już tam były. To taka ciekawostka i potwierdzenie, że Ripple dla systemu bankowego i ogólnie dla transferu ma jak najbardziej sens.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 00:39

marlone pisze: Po pierwszym sprawdziłem portfel po minucie-dwóch i byłem zaskoczony, że Ripple siedzi już w portfelu. Natomiast po drugim przesyle byłem w szoku bo całość była w portfelu po dosłownie sekundzie
wyślij sobie ETC, potrafi dojść też w sekundę a opłaty to kilka centów, więc nie ma się czym podniecać.
BTW: Ripple to oczywiście syf i zaraza. Nie wiem jak to można w ogóle wspierać, chyba tylko dla chęci zysku. Zcentralizowane to tak że bardziej cięzko, 2/3 coinów w posiadaniu twórców i jeszcze sztama z banksterką. Jak dla mnie to antykrypto.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: morebit » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 11:05

marlone pisze: Po pierwszym sprawdziłem portfel po minucie-dwóch i byłem zaskoczony, że Ripple siedzi już w portfelu.
jakiego portfela uzywasz?

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: marlone » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 11:59

BTW: Ripple to oczywiście syf i zaraza. Nie wiem jak to można w ogóle wspierać, chyba tylko dla chęci zysku.
Oczywiście Ty inwestujesz w kryptowaluty dla idei, nie przejmujesz się stratami i zyskami, bo to takie małostkowe. Ludzie - ogarnijcie się trochę. Od czasu wybicia Ripple co i rusz czytam o tym jaki to zły twór i nie należy go wspierać. Banki, bangsterka itd... 99% z nas próbuje na tym rynku najzwyczajniej w świecie zarobić. Samej idei uwolnienia się od systemu oczywiście kibicuję, ale nie oznacza to, że nie będę lokował kapitału w projekty mogące przynieść realne zyski. Idąc takim tokiem rozumowania jak Ty proponujesz inwestowanie na GPW, kupowanie obligacji już z założenia jest błędem, bo wspieramy system. Trochę dystansu... 99% tych wyidealizowanych kryptowalut, które powstały po Bitcoinie mimo górnolotnych słów i obiecanek powstały tylko w wiadomym celu.
jakiego portfela uzywasz?
Ledger Nano S

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 12:33


Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: blaszkozasmaszko » środa, 3 stycznia 2018, 11:18

Czy wiadomo kiedy wypuszczą XRP na Coinbase? słyszałem że może się to zdarzyć na dniach, albo po dobiciu do pewnego poziomu... Czy bedzie tak samo jak z BCH gdy wszedł na tą własnie giełde? Proszę o waszą opinie. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: amfre » środa, 3 stycznia 2018, 13:41

blaszkozasmaszko pisze:Czy wiadomo kiedy wypuszczą XRP na Coinbase? słyszałem że może się to zdarzyć na dniach, albo po dobiciu do pewnego poziomu... Czy bedzie tak samo jak z BCH gdy wszedł na tą własnie giełde? Proszę o waszą opinie. Pozdrawiam.
Ja myślę, że będzie analogiczna pompa przez 12-24h.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: janku66 » środa, 3 stycznia 2018, 14:29


Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: czajaPL » środa, 3 stycznia 2018, 16:19

mam ledger wallet ripple i pokazuje 0 xrp
mimo że adres pokazuje normalne balances jakie powinno byc

ma ktos podobny problem z synchonizacja portfela

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Ripple - czy warto nadal inwestować?

Postautor: Pan Inwestor » środa, 3 stycznia 2018, 16:44

czajaPL pisze: mam ledger wallet ripple i pokazuje 0 xrp
mimo że adres pokazuje normalne balances jakie powinno byc

ma ktos podobny problem z synchonizacja portfela
Jak jesteś w portfelu zalogowany, to kliknij kombinację klawiszy ctrl+alt+a i wyczyść bazę. Uruchom ponownie wallet i odśwież zawartość. Powinno pomóc.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Viper_2008 i 23 gości