Bankera - bankowość w technologii blockchain

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 29 sierpnia 2019, 15:59

Cześć. Gdyby ktoś się zastanawiał na co idzie kasa zebrana podczas ICO to z dużym prawdopodobieństwem można domniemać, że właśnie na takie programy jak ten opisany w poniższym info. Czy przyniesie wymierne skutki dla Bankery, jako inwestycja w być może nowo pozyskiwany kapitał ludzki? Zobaczymy.

Tłumaczone przez gógle tłumacza.
„Bring Together Litwa z: Matas Buivydas.
14 horror o 04:45 •

Przez sześć tygodni w lecie 2019 r. Ja oraz inni amerykańsko-litewscy studenci i absolwenci uczestniczyli w programie Bring Together Lithuania. Program ten ma na celu umożliwienie młodym uczestnikom odkrywania nowoczesnej Litwy, a także zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie ich zainteresowań.

Bring Together Litwa dała mi możliwość pracy w Bankera (SpectroCoin), „banku cyfrowym w erze blockchain”. Moja wiedza na temat sektora kryptowalut poszerza się z powodu dużej ilości badań i pracy. Byłem w stanie pracować w bardzo przyjaznym środowisku z ludźmi z różnych środowisk, które naświetliły różne perspektywy, jeśli chodzi o etykę pracy i nawyki. Byłem w stanie rozwinąć swoje umiejętności czytania i pisania na Litwie, ponieważ sam chciałem wzmocnić ten atrybut. Postęp mojej umiejętności posługiwania się językiem litewskim wzrósł, co pozwoliło mi uczestniczyć w projektach i komunikacji.

Program oferował wiele możliwości profesjonalnego nawiązywania kontaktów z ekspertami z wielu dziedzin. Udało nam się zbadać lokalizację NASDAQ na Litwie, spotkać się z szefem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Arnoldasem Pranckevičisem oraz poznać inne profesjonalne postacie. Mieliśmy też pokorną okazję poznać Dalię Grybauskaitė na miesiąc przed jej odejściem z biura. Ponadto byliśmy świadkami inauguracji nowego prezydenta, Gitana Nauseda. Nasze przygody w Trokach, Kownie i Kłajpedzie stworzyły wiele nowych wspomnień i emocjonalnych połączeń ze sobą w programie, a pod koniec zostaliśmy rodziną.

Wybrałem ten program, ponieważ chciałem być świadkiem, jak bardzo zmieniła się Litwa i ponownie zobaczyć swoją rodzinę. Ogromna zmiana na Litwie od poprzedniego pobytu tutaj wzbudziła we mnie podziw. Inaczej było w otoczeniu Litwinów i słysząc nasz język na ulicy lub w pracy. Program dał mi doświadczenie zawodowe, które jest trudne do zdobycia, ponieważ mogłem pracować w zupełnie innym środowisku kulturowym wśród tych, którzy nazywają ten kraj w naszej ojczyźnie.

Historie uczestników programu „Połącz z Litwą” Matt Buivydas

Wraz z innymi amerykańskimi studentami i absolwentami litewskich latem 2019 roku uczestniczyłem w 6-tygodniowym programie Bring Together Lithuania. Program ten jest przeznaczony wyłącznie dla młodzieży diaspory litewskiej i zapewnia możliwość odkrywania współczesnej Litwy i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego podczas staży.

Bring Together Litwa dała mi możliwość pracy w Bankera Technology Center (SpectroCoin). Głównym celem centrum jest opracowywanie nowych cyfrowych usług i produktów bilingowych. Dzięki wielu zadaniom i badaniom przeprowadzonym podczas tego stażu mogłem poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut. Cieszę się, że mogłem pracować w bardzo przyjaznym zespole, z ludźmi ze wszystkich środowisk, którzy ujawnili ważne aspekty kultury pracy i etyki. Jednym z moich celów było również doskonalenie znajomości języka litewskiego, szczególnie cieszę się, że miałem okazję poprawić gramatykę litewską. W miarę wzrostu mojej znajomości języka litewskiego poszerzyły się moje możliwości uczestniczenia w ważnych projektach podczas stażu i interakcji z zespołem.

Program letni zapewnił uczestnikom wiele możliwości nawiązania cennych kontaktów poprzez spotkania z ekspertami z różnych dziedzin. Mieliśmy okazję odwiedzić biuro Nasdaq w Wilnie na Litwie, spotkać się z Arnoldem Pranckiewiczem, szefem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na Litwie oraz spotkać się z innymi liderami i ekspertami. Jednym z nich jest prezydent Dalia Grybauskaitė, którą poznaliśmy zaledwie miesiąc przed końcem jej 10-letniej kadencji. A także byliśmy świadkami historycznego momentu inauguracji nowo wybranego prezydenta Gitano Nauseda. Tymczasem podczas naszych podróży do Kowna, Trok i Kłajpedy przeżyliśmy wspaniałe przygody z innymi członkami społeczności programowej, stworzyliśmy wiele wspomnień i relacji, a ostatecznie zostaliśmy RODZINĄ.

Dlaczego wybrałem ten program? Chciałem być świadkiem rosnącej i modernizującej Litwy oraz ponownie odwiedzić moją rodzinę na Litwie. Fascynują mnie ogromne zmiany od mojej ostatniej wizyty na Litwie. Naprawdę dobrze jest być otoczonym przez innych Litwinów, słuchać litewskiego każdego dnia na ulicach iw pracy. Program zapewnił doświadczenie zawodowe, które trudno byłoby zdobyć nigdzie indziej. Co najważniejsze, mogłem współpracować z ludźmi, którzy nazywają ten kraj moją ojczyzną.”

Link do oryginału:

No i proszę bardzo – dla wszystkich chętnych chcących dołączyć do Zespołu jest prowadzona rekrutacja w chwili obecnej na 26 stanowiskach. Jeżeli nic dla siebie z pośród nich się nie znajdzie to jak twierdzą:
i znowu tłumaczenie z gógla”

„Zawsze szukamy nowych talentów
Nie możesz znaleźć odpowiedniej pozycji, która odpowiada Twoim umiejętnościom i kwalifikacjom? Złóż wniosek i skorzystaj z szansy, aby zostać częścią SpectroCoin. Możesz być najnowszym dodatkiem do naszego stale rozwijającego się zespołu!”

Link do oryginału: https://careers.spectrocoin.com/?fbclid ... 8aBT09aM2o

Jeżeli ktoś z Was się załapie to niech się pochwali tu na forum albo na PW.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 10 września 2019, 15:00

@koparki
koparki pisze: sobota, 15 czerwca 2019, 23:30 dobrze byłoby przypomnieć w tym wątku że bankera jest na pozycji 2000 w coinmarketcap (marna reputacja, marne obroty, marne giełdy, marne perspektywy) , jest na rynku ok 2000 potencjalnie lepszych innych projektów.
Czary mary. Już nie 2000 miejsce na coinmarcetcap a 225 – okazuje się prawdą stare humorystyczne powiedzonko „nie ważne kto i na kogo głosuje, ważne kto głosy liczy” – czy coś w ten deseń.
Czary mary. Systemy się zaktualizowały i możemy zaobserwować wielki skok BNK na CMC z pozycji około 2000 na 225
Czyli już tylko 224 potencjalnych lepszych kryptowalut. Cud k. cud. Może spekulanci się ockną.
Proszę podzielcie się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Ps. Ciekawe gdzie się podziała cała pula BNK, która nie została sprzedana podczas ICO ? Dla mnie jest to typowy chwyt marketingowy. I teoretycznie gdyby dzisiaj wpuścili na rynek wszystkie BNK to BNK spada w rankingu z powrotem tam gdzie była albo jeszcze niżej ze względu na niepoważne traktowanie inwestorów przez CEO Bankera.

Natomiast jeżeli ten ruch wpisuje się w strategie CEO Baknera to według mnie prognozuje on stopniowy wzrost wartości BNK a pozostałą pulę niesprzedanych tokenów BNK będzie uwalniał/wpuszczał (być może w ramach kolejnego ICO lub w ramach airdropsóf) na rynek aby wpływać na wycenę (np.: aby kurs BNK za szybko nie poleciał na księżyc - stabilizacja powolnego wzrostu).

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » sobota, 14 września 2019, 00:08

Witam. Pan Arkadiusz Jóźwiak popełnił dzisiaj ciekawy artykuł doskonale ujmując jego kwintesencję w tytule: Francja wzywa UE do uregulowania kryptowalut, zablokowania Libry i stworzenia “Eurocoina”.
Link: https://comparic.pl/francja-wzywa-ue-do ... eurocoina/

„Eurocoina” tak? brzmi znajomo? Jak nie to przypomnę, że Bankera zamierza (przynajmniej ma tak w swojej mapie drogowej) tworzyć "NEW TYPES OF MONEY - 2020 The synergy between investment and payment products will offer new types of money such as economic growth linked currency or usage of ETFs as a medium of exchange" google to tłumaczy tak: "NOWE RODZAJE PIENIĘDZY - 2020 Synergia między produktami inwestycyjnymi i płatniczymi zapewni nowe rodzaje pieniądza, takie jak waluta związana z rozwojem gospodarczym lub wykorzystanie funduszy ETF jako środka wymiany."

No właśnie (waluta związana z rozwojem gospodarczym) przecież UE też się na to łapie. Bankera się rozwija, chce być pierwszym bankiem w erze blokczeńcz to życzę Jej żeby się udało, żeby to właśnie Bankera została namaszczona (dostała zlecenie) na „drukowanie” Eurocoina. Panie CEO do roboty a jak się uda to będziemy w Niebie.

A tak na poważnie, spekulując gdyby rzeczywiście Bankera wypuściła Eurocoina to jaki udział BNK byłby w takim Eurokojnie? Jak BNK byłby powiązany z Eurocojnem? Obawiam się, że technicznie BNK w żaden sposób nie był by połączony z Eurocoinem a zyskał by tylko (albo i aż) większą wiarygodność, popularność a przez to i zwiększyła by się jego rozpoznawalność, zaufanie i użyteczność mam nadzieję (no i pasywny przychód z dywidendy też :D ). Więcej ludzi zaczęło by trzymać kapitał w BNK (którego to ilość jest ograniczona) to i reszty tłumaczyć chyba nie trzeba.

Dodano po 32 minutach 44 sekundach:
Giełda Bankera Exchange powitała Lumens (XLM) - kryptowalutę sieci Stellar! XLM jest teraz dostępny do handlu na Bankera Exchange w połączeniu z czterema głównymi kryptowalutami, w tym bitcoinem, eterem, tetherem i tokenem BNK. Więcej w dedykowanym wątku o giełdzie (wersja już tłumaczona góglem):
viewtopic.php?f=55&t=32171&p=601583#p601583
lub w oryginale:
https://blog.bankera.com/2019/09/12/mee ... -exchange/

Dodano po 23 minutach 9 sekundach:
Na https://coincodex.com
Link: https://coincodex.com/article/5058/bank ... -solution/

Pojawił się artykuł pod tytułem: "Bankera Launches a Global Crypto-Backed Lending Solution"
Tłumacz gógle widzi to tak: "Bankera wprowadza globalne rozwiązanie kredytowe oparte na kryptografii"

W artykule jest wszystko to o czym już wiemy jeżeli się tematem interesujemy, mianowicie cieszy mnie to, że rzeczywiście widać (tak jak zapowiadali – jeszcze w 2019 r.) jak pomału marketing się rozwija.
Link do dedykowanego wątku na tym forum o pożyczkach Bankery: viewtopic.php?t=32311

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 17 września 2019, 22:50

Witam, tym razem przedstawiam ciekawsze fragmenty dotyczące wątku z artykułu pod tytułem:
„Oto jak Europejczycy radzą sobie z ujemnymi stopami procentowymi”
Wszystko tłumaczone góglem, tytuł też.
Link do oryginału: https://news.bitcoin.com/heres-how-euro ... est-rates/

„W obecnej sytuacji, w której mieszkańcy wielu krajów strefy euro i jej peryferii są zmuszeni zaakceptować ciężar ujemnych stóp procentowych, zdecentralizowane waluty cyfrowe stają się realną alternatywą dla oszczędzających, wydawających pieniądze i inwestorów. Stanie się to tym bardziej, jeśli spełnią się prognozy nowej poważnej awarii w systemie fiat. Tegoroczne odbicie rynków kryptograficznych jest tego dowodem, a liczba zwolenników kryptografii w regionie prawdopodobnie wzrośnie.
Bankowość jest ważna zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. I chociaż kryptowaluty zostały częściowo wymyślone, aby uniknąć stron trzecich w stosunkach finansowych, popyt na usługi bankowe w przestrzeni kryptograficznej rośnie w ostatnich miesiącach i latach. W większości przypadków tradycyjne instytucje finansowe nie były w stanie lub nie były w stanie ich zapewnić. Na szczęście nowa generacja firm fintech wypełnia lukę, oferując konkurencyjne produkty finansowe dla użytkownika kryptowaluty.
(…)
Bankera wyróżnia się na tle firm fintechowych z Europy Wschodniej, ponieważ w ciągu ostatnich sześciu lat stała się wiodącym dostawcą usług dla klientów kryptograficznych w regionie. Litewska firma pracuje obecnie nad utworzeniem banku internetowego i oferowaniem pożyczek zabezpieczonych aktywami cyfrowymi. Jego ambicją jest stać się punktem kompleksowej obsługi wszystkich usług finansowych, w taki sam sposób, jak tradycyjne banki cegieł i zapraw. Aby to osiągnąć, Bankera planuje wykorzystać technologię w celu ograniczenia kontrahentów i obniżenia kosztów bankowości dla użytkownika końcowego, zapewniając jednocześnie innowacyjne rozwiązania.”

W artykule po krotce jest też opisana wybrana konkurencja dla Bankery taka jak:
www.bitwala.com
https://earn.mycred.io/bitcoin
https://cashaa.com/
https://nexo.io/

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » środa, 25 września 2019, 22:16

Pojawiło się ogłoszenie Bankery na forum, z którego lał się miedzy innymi jad i hejt na ich temat. Ogłoszenie tłumaczone góglem, poniżej.

„Chcielibyśmy ogłosić, że wątek jest teraz zablokowany i będzie używany wyłącznie w ogłoszeniach.
Zapraszamy wszystkich do komunikowania się z nami na naszym czacie społecznościowym: https://chat.bankera.com/home

Link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2091093.7040

Czyżby próba cenzury i zamykania niewygodnych ust?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 7 października 2019, 14:32

Witam. Jeżeli ktoś z Was posiada BNK i być może martwi się dlaczego nie wpływają dywidendy w terminie to może ten wpis Wam coś wyjaśni.
Ja posiadam BNK i zauważyłem, że dywidendy nie wpływają w terminie.
Napisałem pytanie na czacie Spektrocoin o treści:
… coś w ten deseń – najprościej jak można „Dlaczego dywidendy nie są wypłacane?”
I otrzymałem taką odpowiedz (tłumaczona góglem):
„Przepraszamy za opóźnioną wypłatę, zespół Bankera był bardzo zajęty rozwojem Bankera. Zapewniam jednak, że wypłata nastąpi wkrótce. Wypłaty są czasem spóźnione, jednak zawsze są wypłacane.
Informacje o ostatnich wypłatach możesz sprawdzić tutaj: https://blog.bankera.com/category/weekly-commission/

To oczywiście odesłanie do formułki jaką bezmyślnie wklejają uzupełnioną tylko o bieżące dane (zapewne automatycznie według wcześniej napisanej formuły) a stare dane w tym wpisie pozostają bez zmian i dla mnie przynajmniej sieją zamęt.
Starałem się Im to wytłumaczyć ale niestety się nie dało lub gógle tłumacz źle przetłumaczył.

Może ktoś z Was co lepiej zna język „barbarzyński” :D wyjaśni mi czy jest tam błąd logicznego rozumowania napisany w obcym języku czy nie, może jak się zna ten obcy język to jednak nie ma tam tego błędu.

Do rzeczy: Wklejam oryginał a potem tłumaczenie góglem.

„Today (16th of September, 2019), Bankera paid its one hundred seventh net transactional revenue share to BNK holders.
Last week, SpectroCoin, Bankera Exchange, and Bankera Loans generated a net transactional revenue of 18,296.04 EUR. 20% of that was distributed among BNK holders. This totalled to 3659.21 EUR or 20.2099170742616 ETH (given the current exchange rate of 181.06 euros for 1 ether). The total number of tokens outstanding includes 10,000,000,000 BNKs of the pre-ICO and ICO, and 924,176,189 BNK tokens that were distributed by the end of last week as referral commission bonuses, bounties (for translations, promotion, etc.) and as compensation for some of the advisors. The 924,176,189 BNK tokens were issued from the tokens allocated for management and advisors. There were 10,924,176,189 BNKs issued in total. Since the net transactional revenue share is only allocated to issued tokens (not the total possible supply in the long-run), each BNK holder has been allocated 0.0000000018500174955629 ETH (0.000000334964167746617 EUR) per Banker.”

No i tłumaczenie:

„Dzisiaj (16 września 2019 r.) Bankera wypłaciła sto siódmej części przychodów transakcyjnych netto posiadaczom BNK.
W ubiegłym tygodniu SpectroCoin, Bankera Exchange i Bankera Loans wygenerowały przychody z transakcji netto w wysokości 18,296.04 EUR. 20% tej kwoty zostało rozdzielone między posiadaczy BNK. Wynosiło to 3659,21 EUR lub 20,2099170742616 ETH (przy obecnym kursie wymiany 181,06 EUR za 1 eter). Łączna liczba zaległych tokenów obejmuje 10 000 000 000 BNK z pre-ICO i ICO oraz 924,176,189 tokenów BNK, które zostały rozdane do końca ubiegłego tygodnia jako premie za polecenie, nagrody (za tłumaczenia, promocję itp.) Oraz jako rekompensata za niektóre doradców. 924,176,189 tokenów BNK zostało wydanych z tokenów przeznaczonych dla kierownictwa i doradców. Łącznie wyemitowano 10 924 176 189 BNK. Ponieważ udział w przychodach z transakcji jest alokowany tylko na wyemitowane tokeny (a nie całkowitą możliwą podaż w długim okresie), każdemu posiadaczowi BNK przydzielono 0,0000000018500174955629 ETH (0,000000334964167746617 EUR) na bankiera.”

Najbardziej niejasny jest dla mnie pogrubiony i podkreślony fragment, bo jeżeli w ostatnim tygodniu była taka wypłata : 924 176 189 BNK a tygodni z wypłatami było w tym przykładzie 107 to też było tyle samo tych wypłat – w każdym tygodniu to powtarzają.
Jak się przemnoży 924 176 189 BNK x 107 tygodni (wypłat) = 98 886 852 223 BNK a wszystkich jest 25 000 000 000 BNK jak podaje https://coinmarketcap.com/currencies/bankera/

Domyślam się, że ta wypłata dotyczyła tylko pierwszego tygodnia i była jednorazowa więc po co powielają ten wpis co tydzień? Mnie osobiście to akurat w oko kole.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 29 października 2019, 12:33

Dla przypomnienia - taki mały (ale jakże istotny) szczegół od strony technicznej, aby nie trzeba było wertować tych niezliczonych stron wątku :D
Zespół Bankera pracuje nad uruchomieniem BNK na blockchainie NEM, jednak obecnie tokeny BNK to ERC-223.
I tyle. No to niech pracują - czekam.

Dodano po 56 sekundach:
Dla przypomnienia - taki mały (ale jakże istotny) szczegół od strony technicznej, aby nie trzeba było wertować tych niezliczonych stron wątku :D
Zespół Bankera pracuje nad uruchomieniem BNK na blockchainie NEM, jednak obecnie tokeny BNK to ERC-223.
I tyle. No to niech pracują - czekam.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » środa, 13 listopada 2019, 20:16

Oto co Zespół Bankera ogłosił wszem i wobec, (tłumaczone góglem oczywiście):
"Bardzo cieszymy się, że możemy ponownie dołączyć do raportu Fintech100 opracowanego przez H2 Ventures i KPMG i znaleźć się w gronie 50 najlepszych firm w tej dziedzinie: https://h2.vc/wp-content/uploads/2019/1 ... ech100.pdf"

Link do ogłoszenia (znajdziecie to info u dołu strony): https://bitcointalk.org/index.php?topic=2091093.7020

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 21 listopada 2019, 12:53

Witam, poniżej przedstawiam nowy komunikat Bankery tłumaczony sztuczną inteligencją:

„Jak zapewne wiesz, SpectroCoin jest pierwszym produktem Bankery - ekosystemu firm, których misją jest połączenie codziennej bankowości i gospodarki kryptograficznej. Dlatego z radością ogłaszamy, że SpectroCoin przywrócił usługi kart i oferuje nowe, rebrandowane rozwiązanie kart przedpłaconych. Sprawdź wpis na blogu SpectroCoin, aby dowiedzieć się więcej o nowych kartach:”
https://blog.spectrocoin.com/en/2019/11 ... -payments/

(Wiadomość z 14 listopada 2019 r.) No i dalsze tłumaczenie:
Karta SpectroCoin jest tutaj: Twój link między Bitcoin a Fiat Payments
Z dumą ogłaszamy, że karta SpectroCoin powróciła! Zgodnie z misją SpectroCoin, aby płatności kryptowalutowe były proste i stanowią część codziennego życia, nasze nowe karty sprawiają, że Twoje cyfrowe zasoby można wypłacać i wydawać w milionach miejsc na całym świecie.

Na czym polegają karty przedpłacone SpectroCoin
Karty debetowe zawsze były jednym z najbardziej udanych produktów SpectroCoin. Wydaliśmy ponad 65 000 kart debetowych dla klientów na całym świecie od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy wprowadziliśmy nasze rozwiązanie kartowe.
W ciągu ostatnich 18 miesięcy po tym, jak nasi partnerzy przestali oferować karty płatnicze, koncentrujemy nasze wysiłki na przywróceniu naszego popularnego rozwiązania kartowego, ściśle współpracując z innym wydawcą kart, aby pomóc nam w dostarczaniu nowych kart przedpłaconych. Cieszymy się, że w końcu zakończyliśmy naszą integrację kart z platformą SpectroCoin i przedstawiliśmy wam nowe, odświeżone rozwiązanie.
Możesz skorzystać z naszej nowej karty SpectroCoin na kilka sposobów:

# 1 Płać globalnie
W SpectroCoin połączyliśmy kryptowaluty i karty przedpłacone, aby zwiększyć siłę nabywczą Twoich kryptowalut. Podczas gdy kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, wielu dużych detalistów wciąż waha się przed rewolucją kryptowalutową. Właściciele kryptowalut często napotykają problem niemożności wykorzystania swoich kryptowalut jako formy płatności w prawdziwym życiu.
Dzięki naszemu najnowszemu rozwiązaniu do kart będziesz mógł konwertować swoje Bitcoin, Ether, DASH, XEM i inne kryptowaluty na euro i płacić globalnie za swoje zakupy, niezależnie od tego, czy punkt sprzedaży akceptuje płatności kryptowalutowe, czy nie. Nasze karty są denominowane w euro, więc możesz używać ich do płacenia za towary i usługi zarówno online, jak i offline, tak jak w przypadku zwykłej karty bankowej.

# 2 Masz dostęp do gotówki, gdziekolwiek jesteś
Za pomocą karty SpectroCoin możesz także wypłacać pieniądze w lokalnych walutach w prawie każdym bankomacie na świecie. Nasze nowe karty są zasilane przez Visa, dzięki czemu można ich używać wszędzie tam, gdzie Visa jest akceptowana.

# 3 Wydaj natychmiast
Ale robi się lepiej! Nasze usługi związane z kartami nie są ograniczone żadnymi „godzinami administracyjnymi”, dzięki czemu możesz natychmiast załadować kartę i natychmiast skorzystać z funduszy.

# 4 Oszczędzaj czas dzięki płatnościom zbliżeniowym
Zaprojektowaliśmy kartę SpectroCoin, aby Twoje codzienne zakupy były szybsze i wygodniejsze. Posiada podwójny interfejs i obsługuje zarówno standardowe metody płatności typu chip-and-pin, jak i płatności zbliżeniowe, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas płacąc małymi kwotami, pomijając kod PIN i po prostu stukając swoją kartę w czytnik.

# 5 Ciesz się darmowymi transakcjami
Dzięki nowej karcie przedpłaconej SpectroCoin możesz cieszyć się darmowymi transakcjami, płacąc w EUR w regionie. Ponadto nie pobieramy żadnych „opłat za ładowanie karty”, dzięki czemu możesz doładować kartę tyle razy, ile potrzebujesz. Znajdź pełną listę opłat i limitów kart przedpłaconych SpectroCoin na naszej stronie internetowej.

Zdobądź kartę przedpłaconą już dziś!
Jeśli mieszkasz w jednym z obsługiwanych krajów - dobra wiadomość! Możesz już zdobyć naszą nową kartę. Aby ci pomóc, przygotowaliśmy szybki przewodnik krok po kroku wyjaśniający, jak zamówić i skonfigurować.
Jak zamówić kartę przedpłaconą SpectroCoin?

Krok 1 - Zweryfikuj informacje o profilu.
W ramach naszych procedur zgodności przed zamówieniem karty zostaniesz poproszony o zweryfikowanie informacji o koncie, w tym numeru telefonu i adresu.
Krok 2 - Uzyskaj kartę przedpłaconą .
Karty można zamówić na naszej oficjalnej stronie internetowej i dotrą do Ciebie w ciągu zaledwie dziesięciu dni roboczych.
Krok 3 - Aktywuj swoją kartę.
Po otrzymaniu karty aktywuj ją ze swojego konta SpectroCoin. Bezpieczeństwo jest dla nas ważne, a ten szybki dodatkowy krok pomaga nam potwierdzić posiadanie karty i chronić twoje konto.
Krok 4 - Załaduj kartę SpectroCoin za pomocą portfela blockchain.
Wymień ponad 30 obsługiwanych walut cyfrowych na euro i załaduj kartę kilkoma kliknięciami z portfela blockchain SpectroCoin. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć ryzyka zmienności cen i maksymalnie wykorzystać swoje kryptowaluty.
Krok 5 - Wycofaj i wydaj swoje zasoby na całym świecie.
Po zakończeniu konfiguracji karty będziesz mógł korzystać z zasobów cyfrowych w ponad 30 milionach bankomatów i ponad 25 milionach sklepów na całym świecie.

Obsługiwane kraje
Chociaż aktywnie pracujemy nad tym, aby móc świadczyć usługi kartowe dla ponad miliona klientów na całym świecie, obecnie nasze karty są dostępne dla użytkowników w 30 krajach w Europie:
Austria
Belgia
Bułgaria
Chorwacja
Republika Cypryjska
Republika Czeska
Dania
Estonia
Finlandia
Niemcy
Grecja
Węgry
Islandia
Irlandia
Włochy
Łotwa
Liechtenstein
Litwa
Luksemburg
Malta
Holandia
Norwegia
Polska
Portugalia
Rumunia
Słowacja
Słowenia
Hiszpania
Szwecja
Wielka Brytania
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą naszymi najnowszymi osiągnięciami i chcielibyśmy zaprosić Cię do odwiedzenia SpectroCoin i wypróbowania naszego nowego rozwiązania dotyczącego kart!
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące naszych kart lub sposobu uzyskania karty przedpłaconej w SpectroCoin , sprawdź naszą stronę pomocy , skontaktuj się z pomocą techniczną SpectroCoin pod adresem helpdesk@spectrocoin.com lub za pośrednictwem opcji „Czat na żywo” dostępnej na naszej stronie internetowej.”

Opłaty za kartę przedpłaconą SpectroCoin
CENA I ODSETEK
Cena karty 7 €
Produkcja kart do 3 dni roboczych
Przyspieszona wysyłka do 2 dni roboczych 1
Standardowa przesyłka do 10 dni roboczych
Aktywacja karty WOLNY
Miesięczna opłata za usługę 1,15 €
Ładowanie karty za pośrednictwem portfela SpectroCoin WOLNY
Wypłata z bankomatu w Wielkiej Brytanii 1 € + 1%
Wypłata z bankomatu w Europie 1 € + 0,5%
Wypłata z bankomatu międzynarodowego 1 € + 1,5%
Zapytanie o saldo bankomatu 0,35 €
Zmiana PIN bankomatu 0,98 €
Odrzuć transakcję w bankomacie 0,63 €
Punkt sprzedaży / transakcje online w Wielkiej Brytanii 0,5 € + 1%
Punkt sprzedaży / transakcje online w Europie WOLNY
Międzynarodowy punkt sprzedaży / transakcje online 0,5 € + 1,25%
Odrzuć transakcję w punkcie sprzedaży 0,12 €
Opłaty administracyjne 23 €
Obciążenie zwrotne / spór 23 €
Odkupienie 3,45 €
Anulowanie konta WOLNY
Limity kart przedpłaconych

GRANICE
Liczba kart na osobę 1

Maksymalne saldo karty 8 000 EUR
Limit transakcji POS / Online 7700 €
wypłata z bankomatu 300 €
Minimalna ilość ładunku 10 €
Limit obciążenia 8 000 EUR 2


1 Dostawa potrwa 3-5 dni roboczych do Słowenii i Chorwacji. 2 Kwota ładowania nie może przekroczyć maksymalnego salda karty, które wynosi 8 000 EUR.

Karta przedpłacona jest denominowana w EUR. Możesz załadować kartę z otrzymanym EUR w zamian za swoją wirtualną walutę. Ta karta przedpłacona nie jest kartą podarunkową, kartą kredytową ani kartą obciążeniową i nie zapewnia zaliczek gotówkowych. Użytkownik musi zostać zweryfikowany przez KYC. Aby użyć karty, należy ją zweryfikować i aktywować. Aby zgłosić zgubioną lub skradzioną kartę przedpłaconą, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu na żywo. Twoje konto SpectroCoin i karta przedpłacona są wydawane przez Contis Financial Services Ltd., która jest upoważniona przez Financial Conduct Authority do wydawania pieniądza elektronicznego (numer referencyjny firmy: 900025) i jest członkiem Visa. Siedziba: Dom nawigacji, Belmont Wharf, Skipton, North Yorkshire, BD23 1RL. Zarejestrowany w Anglii. Numer firmy: 6085862. Proszę zapoznać się z Polityką prywatności i Zasady i warunki karty przedpłaconej.

Link: https://spectrocoin.com/en/bitcoin-debit-card.html

Osobiście uważam, że karta ta nie należy do najtańszych w użytkowaniu (na polskie warunki). Przy tych wszystkich opłatach za użytkowanie mogli by sobie darować miesięczny koszt za samo jej posiadanie a i tak nadal pozostałaby droga. A co Wy o tym myślicie ?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 21 listopada 2019, 13:17

No i ciąg dalszy DOBRYCH WIADOMOŚCI (z 18 listopada 2019 r.) tłumaczonych sztuczną inteligencją:
Link: https://blog.bankera.com/2019/11/18/ban ... t-service/

„Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie naszej nowej strony docelowej! Bankera.com została przemianowana w celu odzwierciedlenia naszej nadchodzącej usługi portfela elektronicznego. Odwiedź naszą stronę internetową i sprawdź nasz post na blogu, aby dowiedzieć się więcej o naszych przyszłych rozwiązaniach:”

Oto i post:
Sieć Bankera ma nowy wygląd: rzuć okiem na nadchodzącą usługę portfela elektronicznego
Dziś zbliżamy się o krok do wprowadzenia naszego podstawowego produktu. Witryna Bankera została przeprojektowana, aby reprezentować naszą nadchodzącą usługę portfela elektronicznego. Rozwiązanie portfelowe Bankery jest kluczowym elementem układanki w naszym ekosystemie, który zapewni naszej społeczności nowy, bardziej wydajny sposób wydawania, oszczędzania i zarządzania codziennymi finansami. Bez zbędnych ceregieli chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z naszą stroną internetową i postem na blogu, aby uzyskać szybki podgląd naszej nadchodzącej usługi.

Aplikacja portfela Bankera - nowa alternatywa dla konta bankowego
W ubiegłym roku Bank Światowy oszacował, że spośród ponad 7 miliardów ludzi na świecie około 1,7 miliarda osób nie zostało spłaconych z banku. Chociaż być może nie jest zaskakujące, wiele osób mieszka w rozwijających się gospodarkach lub odległych lokalizacjach o słabej infrastrukturze bankowej, w rzeczywistości otwarcie konta bankowego może być frustrujące, czasochłonne, a czasem wręcz niemożliwe.

Pomijając drogie oddziały fizyczne, formalności, ukryte opłaty i inne ograniczenia typowe dla tradycyjnej bankowości, opracowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli nam zaoferować członkom naszej społeczności na całym świecie bardziej wydajną alternatywę dla kont bankowych.

Dzięki aplikacji portfelowej Bankera chcemy przywrócić Ci kontrolę nad swoimi finansami. Nasze rozwiązanie zapewni Ci możliwość ubiegania się o osobiste konto płatnicze w kilka minut. Będzie on obsługiwać wszystkie niezbędne operacje finansowe pod jednym dachem, aby umożliwić ci kontrolę nad swoimi pieniędzmi na żądanie, 24/7.

Przenieś swoje pieniądze w podróży
Korzystając z rozwiązania portfela elektronicznego Bankera, będziesz w stanie łatwo zarządzać codziennymi operacjami finansowymi z dowolnego miejsca. Każdy użytkownik portfela Bankera otrzyma osobisty numer IBAN, który umożliwi mu wykonywanie bezpiecznych transgranicznych przelewów bankowych i opłacanie czynszu lub rachunków za media za pomocą kilku dotknięć z portfela. Ponadto wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z bezpłatnych i natychmiastowych przelewów w czasie rzeczywistym przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu odbiorcy.

Płać globalnie
Bankera będzie oferować przedpłacone fizyczne i wirtualne karty debetowe, które mogą być łatwo dostępne i kontrolowane z aplikacji portfela Bankera dla Twojej wygody. Sprawdź kod PIN, zablokuj lub odblokuj kartę, ustaw dzienne limity i otrzymuj powiadomienia o transakcjach w czasie rzeczywistym bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Dzięki wirtualnej karcie Bankera będziesz mógł bezpiecznie płacić w tysiącach sklepów i punktów usługowych online. Karta fizyczna zapewni Ci dostęp do gotówki w dowolnym miejscu.

Przejmij kontrolę nad swoim budżetem
Nasze rozwiązanie z portfelem elektronicznym zapewni możliwość łatwego śledzenia i analizowania nawyków związanych z wydatkami w czasie rzeczywistym oraz wskazywania faz w miesiącu, w którym możesz przekroczyć wydatki. Dostarczając wizualne podsumowanie, na co idą twoje pieniądze, pomoże ci przejąć kontrolę nad budżetem i zaoszczędzić pieniądze i czas.

Skorzystaj z usług portfela dla biznesu
Nasze rozwiązanie portfelowe zaspokoi również klientów biznesowych i będzie bezproblemową alternatywą dla tradycyjnych kont biznesowych. Działając nasz pierwszy produkt, SpectroCoin, kompleksowe rozwiązanie do kryptowaluty, od ponad sześciu lat znamy tajniki sfery blockchain.

Oczywiście zaprojektowaliśmy nasze rozwiązanie biznesowe, aby sprostać potrzebom przedsiębiorstw blockchain. Nasze usługi portfelowe są jednak również doskonale dostosowane dla osób pracujących online i w innych obszarach.

Pobierając naszą aplikację i rejestrując się, będziesz mógł otworzyć konto firmowe w zaciszu własnego domu lub biura. Przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z dedykowanych numerów IBAN do wykonywania i odbierania lokalnych i transgranicznych elektronicznych przelewów bankowych.

Firmy będą mogły także korzystać z kart firmowych do zarządzania wydatkami w jednym miejscu. Ponadto, rozwiązanie biznesowe Bankera będzie obejmować usługi przetwarzania płatności, aby pomóc firmom akceptować płatności kartami kredytowymi i debetowymi w ich działalności.

Jeden ekosystem - wszystkie Twoje potrzeby w zakresie zarządzania finansami
W tej chwili nasz zespół pracuje nad sfinalizowaniem rozwoju rozwiązania portfelowego. Mamy nadzieję, że wkrótce wejdziemy na rynek z silnym i innowacyjnym produktem.

Bankera oferuje już pośrednictwo w kryptowalutach, transakcje peer-to-peer, a także usługi pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami. Podczas gdy nasze obecne produkty koncentrują się na finansach kryptograficznych, nasze nadchodzące rozwiązanie do portfela elektronicznego będzie koncentrować się na usługach fiat, pełniąc rolę pomostu między tradycyjną bankowością a światami blockchain.

Odwiedź Bankera i zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje. Dowiedz się pierwszy, kiedy pojawi się rozwiązanie portfela Bankera!

Link: https://bankera.com/

Z takimi wiadomościami jestem już „troszkę” :D spokojniejszy o przyszły rozwój i adopcję.
Oraz - spekulacyjnie - uważam (i mam nadzieję - "Nadzieja, Matkę głupich"), że wiadomości te nie są jeszcze "wliczone" w aktualną cenę BNK. Pozdrawiam, dajcie znać co o tym myślicie, to nie jest przecież mój prywatny blog.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 3 stycznia 2020, 17:45

Witam. Poniżej prezentuję wpis ćwierkacza z dnia 02.10.2019 r. tłumaczony na nasz język automatycznym darmowym tłumaczem:

Dzisiaj Bankera miała przyjemność zorganizować 1. Baltic AML Forum. Forum ma na celu prezentowanie i omawianie najnowszych praktyk #AML w dziedzinie prawa i technologii, rzucając światło na takie kwestie, jak przejrzystość i zrównoważony rozwój w branży usług finansowych.
Link do oryginału:


Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
Witam. Poniżej prezentuję wpis z bloga z dnia 05.12.2019 r. tłumaczony na nasz język automatycznym darmowym tłumaczem:

Bankera wesprze ulepszenia Ethereum Istanbul i Muir Glacier

Ethereum, najczęściej używana platforma do zdecentralizowanych aplikacji na świecie, kontynuuje przechodzenie do wersji 2.0, która wprowadzi nowy model sprawdzania poprawności blockchain. Wkrótce na platformie pojawią się dwie twarde aktualizacje widelca: Ethereum Istanbul i Ethereum Muir Glacier. Ponieważ zbliżają się aktualizacje, chcielibyśmy objąć ich wpływ na blockchain Ethereum jako całość, a także ich konsekwencje dla użytkowników produktów Bankera.

Twarde widelce Ethereum: co nowego?
Wydany w 2015 roku Ethereum stał się jedną z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych sieci blockchain. Część sukcesu Ethereum jest prawdopodobnie spowodowana regularnymi ulepszeniami i aktualizacjami wprowadzanymi w jego łańcuchu bloków. W przeszłości sieć przeszła już siedem aktualizacji twardego widelca (omówiliśmy je tutaj szczegółowo), a w najbliższej przyszłości przyjmie dwie dodatkowe aktualizacje.

Pierwszy z nich - aktualizacja Ethereum Istanbul - zaplanowano na 8 grudnia 2019 r. Drugi - lodowiec Ethereum Muir powinien rozwidlić się 1 stycznia 2020 r.

Każdy twardy widelec Ethereum zawiera wiele propozycji ulepszeń Ethereum (EIP). Te propozycje umożliwiają zmianę protokołu blockchain, poprawiając wiele funkcji platformy, takich jak bezpieczeństwo, szybkość i wydajność.

Aktualizacja Ethereum Istanbul
Aktualizacja Ethereum Istanbul wprowadzi sześć EIP na platformę. Większość tych aktualizacji będzie się koncentrować na dostosowaniu modeli pomiaru i zużycia gazu, aby zaoferować opłacalne rozwiązania do obsługi inteligentnych umów i zdecentralizowanych aplikacji.

Aktualizacja zaoferuje również kilka nowych aktualizacji pod względem anonimowości i bezpieczeństwa. EIP152 pozwoli użytkownikom Ethereum wywoływać funkcje equihash, które są niezbędne do tańszej weryfikacji anonimowych transakcji kryptowalutowych, a EIP1884 zapewni bardzo potrzebną ochronę przed atakami DDoS.

Aktualizacja lodowca Muir
Z drugiej strony, Muir Glacier będzie zawierał tylko jedną propozycję ulepszenia - EIP2384. Niemniej jednak jest to bardzo ważne, ponieważ dotyczy epoki lodowcowej Ethereum - stanu sieci Ethereum, w którym koszty wydobycia staną się tak ogromne, że zniechęciłby każdego górnika w sieci do dalszego sprawdzania poprawności transakcji Ether.
Epoka lodowcowa została uwzględniona w protokole sieciowym, aby zachęcić do przejścia na Ethereum 2.0, który działa przy pomocy nowego modelu konsensusowego Proof of Stake (PoS), w przeciwieństwie do obecnej alternatywy Proof of Work (PoW). Jednak gdy epoka lodowcowa zbliża się szybko, przejście na nowy model wciąż trwa. Aktualizacja Muir Glacier została zaprojektowana w celu opóźnienia epoki lodowcowej do momentu uruchomienia modelu PoS.

Czy Bankera będzie obsługiwać nadchodzące aktualizacje Ethereum?
Jako firma z epoki blockchain, zachęcamy do ciągłego rozwoju i udoskonalania sieci Ethereum. W ten sposób będziemy wspierać nadchodzące widelce Stambuł i Lodowiec Muir we wszystkich naszych produktach - SpectroCoin, Bankera Exchange i Bankera Loans. Pamiętaj, że jeśli posiadasz zasoby Etheru na którejkolwiek z naszych platform, nie musisz się martwić - my zajmiemy się przejściem na nowy protokół.

Czy masz jakieś pytania dotyczące naszego wsparcia dla nadchodzących twardych widelców Ethereum? Upuść wiadomość e-mail na adres helpdesk@bankera.com lub skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem funkcji czatu na żywo na dowolnej z naszych platform.

Link do oryginału:
https://blog.bankera.com/2019/12/05/ban ... more-12278

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Naganiacz » piątek, 3 stycznia 2020, 18:16

Witam. Mam do przedstawienia dwie wiadomości:

1) Natknąłem się na taką ciekawą wiadomość w kwestii ETH.
„Bankera wesprze ulepszenia Ethereum Istanbul i Muir Glacier”

Link do oryginału:
https://blog.bankera.com/2019/12/05/ban ... more-12278

Link do wątku o BANKERA z automatycznym tłumaczeniem na język polski tej wiadomości.
viewtopic.php?f=45&t=24855&p=620990#p620990

2) Przy okazji, info o uruchomieniu (w niedalekiej przyszłości) aplikacji portfela Bankera jako element nowej alternatywy dla konta bankowego.

Link do oryginału:
https://blog.bankera.com/2019/11/18/ban ... t-service/

Link do wątku o BANKERA z automatycznym tłumaczeniem na język polski tej wiadomości.
viewtopic.php?f=45&t=24855&start=140#p613933

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » niedziela, 5 stycznia 2020, 22:52

O proszę … chciałbym podzielić się z Wami spostrzeżeniem na temat ceny BNK na podstawie szybkiej analizy danych z CMC.

18 Oktobera 2019 roku cena BNK to: 0,000887 USD (zapewne przez krótką chwilę ale jednak) przy 24h Vol. 16348,49 USD.
5 Januarego 2020 roku cena BNK to: 0,001348 USD przy 24h Vol. 11069,25 USD.

O jaki procent wzrosła cena w prezentowanym okresie?
O 51,97294250% oceńcie sami czy to dużo czy mało. Przypomnijcie sobie też co robił w tym czasie BTC i czy miało to jakiś wpływ na to co robił kurs BNK. Zawsze takie czy inne wnioski są przydatne w jakiejkolwiek spekulacji.

Czyli od 18 … do 5 … wyrysował się według mnie piękny kanał wzrostowy. Jak będzie dalej nie wiadomo. Może by jakiś mistrz od kresek zechciał nam tu coś wyrysować?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » niedziela, 2 lutego 2020, 19:46

Cześć. „Bankera Loans wprowadziło kilka ekscytujących zmian w swoich usługach. Jeden z nich - minimum kredytu zostało zmniejszone do zaledwie 25 EUR”.
Szersza wzmianka na ten temat znajduje się w dedykowanym wątku pod linkiem:
viewtopic.php?f=55&t=32311&p=626394#p626394

A teraz dobra rada „Wujka” Naganiacza. Jeżeli wpływa Wam dywidenda na SpectroCoin (https://spectrocoin.com/ - SC) to jeżeli chcecie ją wymienić na BNK lub coś innego (w ramach proponowanej oferty) to o wiele lepiej (po dużo dużo lepszym – korzystniejszym kursie) jest to do zrobienia na https://exchange.bankera.com/market/BNK-ETH niż w SpectroCoin. Dodatkowo powiem Wam, że przesłanie ETH ze SC na E.B.com jest darmowe i trwa zaledwie 2 sekundy a tam (E.B.com) wymiana w parze z BNK też jest darmowa no i jak to na giełdzie można „negocjować” ustawiając swoją cenę a nie być zdanym na sztywną cenę ustaloną na ten moment przez brokera.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 6 lutego 2020, 14:57

Cześć. Info z 16.01.2020 r.

10 obiecujących startupów z Litwy do obserwowania w 2020 roku – a wśród nich BANKERA.

Link: https://www.eu-startups.com/2020/01/10- ... h-in-2020/

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » sobota, 8 lutego 2020, 18:35

Cześć. Jest szansa aby BNK (Bankera) (jak również każdy inny coin) pojawiła się na nowej giełdzie ale zależy to między innymi od zaangażowania społeczności jak i jej aktywności. Oczywiście cała akcja do pewnego momentu jest darmowa. Ale do rzeczy.

Giełda CoinDeal https://coindeal.com/ organizuje od czasu do czasu konkursy/głosowania na nowe krypto waluty (https://coindeal.com/pl-pl/vote) dla różnych społeczności. Nagrodą jest dodanie ulubionej monety społeczności do obrotu na giełdzie.

Zanim dany coin pojawi się na liście do głosowania to najpierw musi być zgłoszony na ich kanale społecznościowym na Twiterze https://twitter.com/coindealcom pod odpowiednią wiadomością informującą właśnie o tym przedsięwzięciu / należy ćwierknąć, że chce się BNK i BNK jest już zgłoszone. Ale to nie wszystko. Drużyna CoinDeal z pośród wszystkich zgłoszonych coinów wybiera do głosowania tak zwane TOP10 ze wszystkich zgłoszonych.

Do TOP10 zakwalifikowane zostają coiny, które zostały zgłoszone z największą liczbą zgłoszeń przez różnych zgłaszających (jeden zgłaszający jednego coina to jedno zgłoszenie - kolejne zgłoszenie tego samego zgłaszającego dotyczące tego samego coina nie jest brane pod uwagę i jest uznawane za spam.

Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany aby BNK znalazła się na liście do głosowania to zachęcam do ćwierkania w tym momencie pod wiadomością lub w przyszłości pod adekwatną, wpisując w swoim "ćwir,ćwir": BNK Bankera.

Ich wiadomość tłumaczona googlem przedstawia się mniej więcej tak jak poniżej:
„Ponad 40 kryptowalut jest nominowanych do głosowania w CoinDeal. Zostały ostatnie godziny, aby pomóc ulubionemu! Tylko 10 monet wejdzie do najlepszych. Głosowanie rozpocznie się 17 lutego, a za każdy dzień głosowania otrzymasz CDLToken CDL Nawet 4 USD tygodniowo!”

Im więcej wpisów, tym lepiej. Powodzenia.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » środa, 19 lutego 2020, 17:02

Witam, poniżej przedstawiam tłumaczone sztuczną inteligencją wpisy przedstawiciela Bankery z ichniego czatu. Nazwa użytkownika też została przetłumaczona tak a nie inaczej.

Nadmieniam, że na tym czacie panuje rozczarowanie projektem, zniechęcenie, złość i pretensje do drużyny, że dużo rzeczy nie potrafi zrobić jak należy i przede wszystkim szybciej od konkurencji. Apogeum frustracji nastąpiło jak Bankera przełożyła na marzec 2020 roku informację o ogłoszeniu wyczekiwanego „portfela” , początkowo zapowiadanego na luty 2020 r. Oczywiście nikt z tam wypowiadających się sceptyków nie wierzy w dotrzymanie kolejnego terminu.

Info z 17.02.2020 r. z chat.bankera:

Radość godz. 21:57
Jeśli chodzi o Exchange, mamy plany, jak go ulepszyć i nad nim pracować. Zbliżają się aktualizacje projektu i nowa lista monet, wprowadzi nową stronę docelową, planuje także wprowadzić nowe języki.

Radość godz. 22:00
Obecnie koncentrujemy się na usługach portfelowych Bankera i powracających usługach IBAN. Małe aktualizacje mają miejsce na BE, ale większe są planowane po portfelu i IBAN działających poprawnie.

Radość godz. 22:30
Chłopaki, rozumiem waszą frustrację w tym momencie. W tej chwili skupiamy się na udostępnianiu usług Portfela Bankera i przywracaniu numerów IBAN. Usługi portfela Bankera zostały przełożone, ponieważ zespół IT potrzebował więcej czasu na testowanie. Nadchodzi również rebranding SC, BL jest bardziej widoczny, BE zmieni wygląd i będzie miał dodatkowe funkcje.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 20 marca 2020, 16:42

Cześć. Kilka moich spostrzeżeń z końca poprzedniego miesiąca.
Już pod koniec lutego 2020 r. można było zakładać konta na https://bankera.com/ - to jest momeeeeent. Jeżeli ktoś chciałby od razu się zweryfikować (obowiązkowe – jak w banku) to przejście procedury KYC też nie jest jakoś szczególnie uciążliwe – plus - weryfikacja trwała do 3 godzin.
Zwracam uwagę na ostrzeżenie drobnym druczkiem u dołu strony:
Era Finance Ltd jest zarejestrowanym przedstawicielem firmy Pervesk UAB, która jest instytucją pieniądza elektronicznego posiadającą zezwolenie Centralnego Banku Litewskiego ( licencja nr 17 ) na wydawanie pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych.
Należy pamiętać, że usługi opisane w tej witrynie nie są oferowane w Stanach Zjednoczonych ani w żadnej innej jurysdykcji, w której usługi takie można uznać za ograniczone. Jeśli zdecydujesz się uzyskać dostęp do tej witryny, robisz to z własnej inicjatywy i ryzykujesz oraz jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie obowiązujących przepisów, zasad i przepisów, które mogą Cię dotyczyć.

No i najważniejsze opłaty. Chwalą się sloganem:
Proste i proste: konta osobiste bez miesięcznych opłat.
W Bankera transakcje przychodzące są zawsze bezpłatne, a większość transakcji wychodzących również nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Pakiet Osobisty (Indywidualne) dla Mieszkańców EOG*
• Opłaty za konto:
Otwarcie - DARMOWY;
Opłaty za transfer - Wewnętrzne (między użytkownikami Bankera) - DARMOWY;
SEPA (wychodzące) - DARMOWY;
SEPA (przychodzące) - DARMOWY;

*EOG oznacza Europejski Obszar Gospodarczy, który składa się z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Republiki Cypryjskiej, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii, Włoch, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania.

Pakiet Osobiste + dla osób niebędące rezydentami EOG i osób prowadzące jednoosobową działalność w branżach wysokiego ryzyka
• Opłaty za konto
Otwarcie - DARMOWY;
Opłaty za transfer - Wewnętrzne (między użytkownikami Bankera) - DARMOWY;
SEPA (wychodzące) - 1 EUR;
SEPA (przychodzące) - DARMOWY;

No i ostrzeżenie zachęcające do korzystania z konta po jego założeniu:
Miesięczna opłata za brak aktywności (po 12 miesiącach nieużywania) w wysokości 5 EUR zostanie naliczona klientom indywidualnym i 10 EUR klientom osobistym +.
Opłata za zamknięcie konta w wysokości 20 EUR zostanie naliczona dla klientów Personal +.

https://bankera.com/pricing/personal-account/

Dodano po 5 minutach 13 sekundach:
Info od suporta agenta:
"Produkt Bankera.com (przypis własny: chodzi o konto „bankowe”) został uruchomiony około tygodnia temu (przypis własny: około 21.02.2020 r.), dlatego nie mamy jeszcze tysięcy klientów, ale mamy setki.
Uruchomienie produktu było bardzo udane i spodziewamy się coraz większej liczby klientów, gdy pojawi się więcej funkcji Bankera.com. W najbliższej przyszłości Bankera będzie oferować karty przedpłacone, a także aplikację mobilną do jeszcze wygodniejszego korzystania z Bankera.com (portfel)."

Kilka luźnych wygrzebanych przezemnie informacji:
Aby zasilić „konto” należy zrobić przelew w EUR na swój nr IBAN w Bankera.com
Obecnie to jedyna opcja. Jak wiadomo w większości banków płatna.
Nawet: przelew z SpectroCoin do Bankera.com kosztuje 1,50 EUR (opłata jest stała) na chwilę obecną.
W przyszłości ma to się zmienić nawet dwutorowo:
1) Gdy SC otrzyma własne numery IBAN, transfer do portfela Bankera będzie bezpłatny.
2) Opcja doładowania kartą zostanie wprowadzona później.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 20 marca 2020, 17:08

No i oficjalne info z przed kilku dni z ichniego bloga. Co do bloga to zauważyłem, że pokasowali bardzo wiele poprzednich wiadomości więc to co zostało w tym wątku jest już tak jakby "Historią" trudną do odszukania na ichnim blogu.

16 MARCA 2020 RPRZEZ BANKERA
Bankera jest na żywo: Otwórz dzisiaj nowe konto bankowe
W 2017 roku przedstawiliśmy naszą wizję budowy instytucji finansowej dla rozwijającej się gospodarki cyfrowej. Wreszcie z radością ogłaszamy, że nasza wizja przeszła na etap produkcji, ponieważ uruchomiliśmy pierwszą wersję bankowości internetowej Bankera, aby oferować konta płatnicze z dedykowanymi numerami IBAN i przelewami SEPA. Więcej o nowym produkcie ujawniamy w naszym poście na blogu.

Twoja nowa alternatywa dla tradycyjnych kont bankowych
Podczas gdy liczba przedsiębiorców i firm w branży online rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, sektor jest nadal w dużej mierze niedoceniany i źle rozumiany przez konserwatywne instytucje finansowe, głównie ze względu na jego nowość i wyjątkową specyfikę. Bankera ma jednak na celu usunięcie luki w potrzebach i zapewnienie bankowości alternatywnej dla osób zaangażowanych w działalność cyfrową. W Bankera klienci mogą otrzymywać fundusze z giełd kryptowalut, programów partnerskich lub kierować swoje dochody z komercyjnej działalności online.
Pierwsza wersja Bankera zawiera wszystkie niezbędne funkcje konta bankowego online. W tym momencie klienci indywidualni mogą otwierać dedykowane europejskie rachunki IBAN i korzystać z naszego programu przelewów SEPA. Platforma ma również świadczyć usługi dla klientów biznesowych w nadchodzących tygodniach.

Twoje fundusze są u nas bezpieczne
Uważamy, że jednym z głównych czynników zniechęcających ogół społeczeństwa do przejścia na alternatywne rozwiązania finansowe ze starszych banków jest zaufanie. Ogólnie rzecz biorąc, chociaż ludzie nie ufają starszym bankom, aby zapewnić im najlepszą wartość za swoje pieniądze, nadal ufają ustanowionym bankom, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich funduszy.
Ponieważ platforma portfeli Bankera (zarządzana przez Era Finance Ltd) oferuje usługi jako autoryzowany agent UAB Pervesk, firmy posiadającej licencję Instytucji Pieniądza Elektronicznego i nadzorowanej przez Bank Litwy, 100% funduszy klientów jest segregowanych i żaden cent nie jest pożyczony jak w tradycyjnym banku. Ten model jest bardzo podobny do bankowości z pełną rezerwą, która może zaoferować dodatkową warstwę bezpieczeństwa w tak niespokojnych czasach.

Mamy twoje plecy
Chociaż stworzyliśmy portfel elektroniczny Bankera, aby zapewnić bezproblemową obsługę, rozumiemy, że w codziennych operacjach finansowych mogą pojawiać się pytania lub nieoczekiwane problemy, a każda sekunda ma znaczenie. Dlatego zadbaliśmy o to, aby usługa Bankera była objęta całodobowym wsparciem na żywo, które jest gotowe do pomocy. Skontaktuj się z naszym przyjaznym zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo lub wypełniając formularz pomocy technicznej na naszej stronie docelowej.

Już wkrótce
Obecny stan Bankera i zakres świadczonych przez nas usług jest fundamentem dla dalszego rozwoju i udoskonalania. Zmodernizowana Bankera jest tuż za rogiem, naszym planem jest stopniowe zwiększanie zestawu funkcji na platformie i sprawienie, aby całe doświadczenie było możliwie intuicyjne i szybkie.

Konta biznesowe
Podczas gdy wiele neobanków na rynku koncentruje się na indywidualnych użytkownikach, postanowiliśmy rozszerzyć nasze usługi i zaoferować możliwość zaspokojenia również klientów korporacyjnych. Niezależnie od tego, czy nasz klient prowadzi wielomilionową firmę, małą rodzinną firmę lub zarabia na życie jako freelancer, oczekujemy, że będziemy w stanie zaoferować rozwiązanie, które będzie odpowiadać jego potrzebom już w drugim kwartale 2020 roku.
Aby zaoferować naszym klientom możliwość personalizacji, Bankera wprowadzi trzy różne modele kont biznesowych, które będą się różnić w zależności od branży i rynku, na którym działa firma. Nasze usługi obejmują zapewnienie dedykowanych firmowych kont IBAN, obsługę płatności SEPA. Przygotowujemy się również do oferowania usług pozyskiwania kart.

Firmy działające w branży kryptowalut napotykały szereg trudności w obsłudze płatności fiat na przestrzeni lat. Mamy głębokie zrozumienie tej dziedziny; dlatego postanowiliśmy zapewnić unikalne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla firm blockchain. Niezależnie od tego, czy jest to giełda kryptowalutowa, pośrednictwo czy farma wydobywająca kryptowaluty, nasz plan subskrypcji „Biznes kryptowalutowy” zaoferuje takim firmom możliwość ulepszenia swojej oferty poprzez zapewnienie licznych usług związanych z fiat.

Karty debetowe
Do końca 2020 roku zamierzamy również rozpocząć oferowanie osobistych i korporacyjnych kart debetowych zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym Bankera. Nasz zespół z niecierpliwością oczekuje, że w końcu będzie w stanie zapewnić naszym klientom rozwiązanie w zakresie kart opracowane w naszym własnym ekosystemie, niezależne od podmiotów zewnętrznych.

Karty bezstykowe Bankera powinny okazać się niezbędnym dodatkiem do naszej platformy bankowej, ponieważ będą oferować dodatkowy i, być może, podstawowy przypadek użycia naszego produktu: płatności w punkcie sprzedaży. Bankera ciężko pracuje, aby zagwarantować, że raz zaoferowane karty fizyczne będą szeroko akceptowane w milionach sklepów i bankomatów na całym świecie. Wirtualne karty mają być oferowane na naszej platformie, aby zapewnić opcję bezpiecznych zakupów online.

Aplikacja Bankera
Ostatnie badanie szacuje, że do końca 2020 roku około 3,5 miliarda ludzi będzie posiadało smartfon. Dlatego niezwykle ważne jest, aby firmy cyfrowe oferowały rozwiązania kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, aby pozostały konkurencyjne na rynku. Bankera właśnie to zrobi - aplikacja Bankera na Androida i iOS zostanie wydana później.

Aplikacja mobilna Bankera będzie służyć jako rozwiązanie „bank w kieszeni”. Użytkownicy będą mogli wygodnie zarządzać swoimi codziennymi finansami, śledzić wydatki, dokonywać płatności lub żądać pieniędzy od znajomych i rodziny. Aplikacja zostanie w pełni zsynchronizowana z platformą internetową Bankera, aby zapewnić wygodę klientom, którzy chcieliby korzystać z obu produktów.

Nabywanie płatności
Bankera przygotowuje się również do oferowania usług pozyskiwania płatności dla firm, które chcą akceptować płatności kartami kredytowymi i debetowymi w swojej działalności. Dzięki integracji rozwiązania API Bankera z pomocą naszego dedykowanego zespołu IT firmy będą mogły przyjmować płatności od swoich klientów i rozliczać je w wybranej przez siebie walucie.

Obsługa wielu walut
Nasz zespół uważa, że konkurencyjność naszego produktu zależy również od jego wszechstronności i zdolności do zaspokajania potrzeb klientów z różnych części świata. Dlatego wraz z wdrażaniem nowych funkcji planujemy również rozwinąć te, które są już dostępne.
Na przykład będziemy obsługiwać szeroki wybór walut na naszej platformie. Oprócz już przyjętego euro, planujemy również uruchomić obsługę innych głównych walut, takich jak dolar amerykański, funt brytyjski i wiele innych.

Dość o przyszłości - bankowość internetowa Bankera jest już dostępna! Zapraszamy do rejestracji i samodzielnego wypróbowania.
Jeśli korzystasz z platform mediów społecznościowych, możesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych Bankera.

https://blog.bankera.com/2020/03/open-y ... more-13880

I co Wy na to? Zerkał ktoś ostatnio na kurs BNK? Podpowiem w dwa lub trzy dni po mega wodospadzie podskoczył (chwilowo) o nieco ponad 100% - czysta spekulacja lub ktoś robi zakupy. Wiadomo, że puki co płynność jest mała ale obroty dzienne z kilu tysięcy $ podskoczyły do około 150 000 $. Kolejna prawda jest taka, że od momentu ICO cena jeszcze nie była wyższa i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.
Dla mnie dobrym sygnałem jest to, że obroty dzienne obecnie utrzymały się na poziomie około 95 000$ co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu ale jak długo? Nie wiadomo.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 00:08

Artykulik o Bankera: "Konta biznesowe Bankera - szybsze, wygodniejsze i tańsze codzienne transakcje finansowe"
Wysłano : 2020-04-10 11:08
Link do strony: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/202 ... operacijos
Generalnie promowanie produktu, nic o czym byście jeszcze nie wiedzieli ale to dobrze, że się reklamują.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości