Bankera - bankowość w technologii blockchain

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 24 kwietnia 2020, 23:19

Kolejne info od Bankery:
z 7 KWIETNIA 2020 RPRZEZ BANKERA
Dlaczego twoje fundusze są bezpieczne?
W niespokojnych czasach, takich jak te, z którymi mamy obecnie do czynienia, jednym z głównych problemów obywateli jest bezpieczeństwo ich funduszy przechowywanych w instytucjach finansowych. Chociaż tradycyjna koncepcja bankowości z rezerwą cząstkową jest znana większości użytkowników detalicznych, jej alternatywa, model bankowości z pełną rezerwą, jest mniej powszechny w praktyce. Niemniej jednak niektórzy ekonomiści, zwłaszcza ze szkoły austriackiej, poparli system bankowy z pełną rezerwą podczas kryzysu. Na przykład laureat nagrody Nobla Milton Friedman opowiadał się za tym, aby rachunki bieżące były zgodne z wymogiem pełnej rezerwy (Friedman, 1959).

Środki w Bankera to pieniądz elektroniczny, a ta konfiguracja ma podobieństwo do bankowości z pełną rezerwą, która może być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych kont bankowych w niepewnych czasach. W tym wpisie na blogu chcielibyśmy zagłębić się i wyjaśnić, jak działa ten model.

Co to są pieniądze elektroniczne?
W praktyce pieniądz elektroniczny lub pieniądz elektroniczny to po prostu elektroniczna reprezentacja pieniądza fiducjarnego służącego do jego zabezpieczenia. Za każdym razem, gdy emitowane są pieniądze elektroniczne, ta sama kwota funduszy jest odkładana i zabezpieczana przez instytucję pieniądza elektronicznego (EMI). Pomaga to zapewnić, że instytucja jest w stanie spłacić swoich klientów, gdy chcą wypłacić środki z konta (lub legalnie wymienić pieniądze elektroniczne). Ponieważ środki klientów zabezpieczające pieniądz elektroniczny muszą być zabezpieczone i chronione, można je przechowywać wyłącznie w formie gotówki, jej ekwiwalentów (krótkoterminowe depozyty w bankach i banku centralnym) lub obligacji o wysokiej płynności.

Twoje pieniądze w portfelu Bankera to pieniądz elektroniczny, ponieważ platformą Bankera zarządza Era Finance Ltd., oferująca usługi jako autoryzowany agent UAB Pervesk, firmy posiadającej licencję instytucji pieniądza elektronicznego i nadzorowanej przez Bank Litwy. Dlatego fundusze są chronione przez wyżej wymienione wymagania.

Rzućmy okiem na kilka przypadków, które pokazują, jak bankowość z pełną rezerwą i rezerwą cząstkową różni się z perspektywy klienta.

Przypadek 1: Co się stanie, jeśli wszyscy klienci chcą odzyskać swoje pieniądze?
Przypadek, w którym duża liczba klientów pobiera pieniądze z banku, jest również nazywany uruchomieniem banku.
Bankowość rezerwy cząstkowej w przypadku uruchomienia banku
Banki rezerwy cząstkowej są narażone na ryzyko uruchomienia banku, ponieważ nie mają gotowych środków klienta na wypłatę. Jeśli jednak portfel pożyczek banku jest w dobrym stanie (większość pożyczek jest spłacana w terminie itp.), Bank centralny będzie działał jako pożyczkodawca ostatniej instancji i pożyczał pieniądze bankowi, aby utrzymać płynność.
Jednak nie zawsze tak jest, szczególnie w czasie kryzysu finansowego. W czasach kryzysu banki działające w systemie rezerwy cząstkowej nie są w stanie spłacić swoich klientów, ponieważ pieniądze są już pożyczone. Nawet jeśli wszystkie wyemitowane pożyczki są w dobrym stanie, upłynie trochę czasu, zanim zostaną spłacone, więc bank będzie miał kryzys płynności, a klienci nie będą mogli wycofać swoich środków. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których banki zbankrutowały i polegają na wsparciu rządu, a nawet na ratowaniu.

Bankowość z pełną rezerwą lub pieniądz elektroniczny w przypadku uruchomienia banku.
W bankowości z pełną rezerwą środki klientów nie są pożyczane. Pieniądze są zabezpieczone i przechowywane w bardzo płynnych aktywach, takich jak gotówka lub jej ekwiwalenty. Dlatego w przypadku uruchomienia banku wszyscy klienci będą mogli wypłacić swoje środki.

Przypadek 2: Co się stanie, jeśli instytucja finansowa zdecyduje się zamknąć?
Bankowość rezerwy cząstkowej w przypadku zamknięcia.
W bankowości z rezerwą cząstkową klienci mogą mieć trudności z odzyskaniem środków w krótkim czasie lub mogą nigdy nie odzyskać pełnej kwoty z powodu pożyczenia środków. W przypadku zamknięcia mogliby odzyskać pieniądze dopiero po spłacie lub kupieniu pożyczki przez inną osobę (na przykład inny bank). W niektórych jurysdykcjach klienci mogą być chronieni przez systemy ubezpieczeń depozytów. Obejmują one jednak tylko depozyty określonej kwoty.

Bankowość z pełną rezerwą w przypadku zamknięcia.
W bankowości z pełną rezerwą klienci nadal będą mogli odzyskać swoje pieniądze do ostatniego centa - w końcu instytucja finansowa pozostanie pusta i gotowa do zamknięcia. Ważne jest, aby wiedzieć, szczególnie w przypadku instytucji pieniądza elektronicznego, że nawet jeśli musi ona zostać zamknięta z powodu niemożności zapłaty rachunków, środki klientów są nadal chronione i nigdy nie można ich dotknąć. Emitenci pieniądza elektronicznego nie mogą wykorzystywać środków klientów na własne potrzeby. W związku z tym środki klientów są oddzielane od środków własnych instytucji finansowych.

Mamy nadzieję, że ten post na blogu pomógł zrozumieć pojęcie pieniądza elektronicznego i instytucji pieniądza elektronicznego. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania lub chcesz poznać inny temat, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu na żywo. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania lub możemy nawet zasugerować sugerowany temat w poście na blogu.
Bibliografia
Friedman, M. (1959), A Program for Monetary Stability, Nowy Jork, Fordham University Press.
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/2020/04/07/why ... more-13972

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
Kolejne info od Bankery:
z 10 KWIETNIA 2020 RPRZEZ BANKERA

Rachunki bankowe firmy są aktywne.
Założyliśmy Bankera, widząc możliwość obsługi cyfrowych firm z ich potrzebami płatniczymi - starsze banki nie zawsze są gotowe na przyjęcie takich firm z powodu trudności w radzeniu sobie z szybko zmieniającymi się cyfrowymi modelami biznesowymi. Teraz zaczęliśmy otwierać konta dla klientów biznesowych, aby oferować im płatności SEPA i SWIFT. Otwórz swoje konto tutaj.( https://bankera.com/open-business-account/)

Skoncentruj się na firmach cyfrowych.
Podczas gdy w Bankera jesteśmy otwarci na większość rodzajów klientów biznesowych, szukamy przede wszystkim cyfrowych firm działających w branżach takich jak eCommerce, hosting, IT, kryptowaluty, gry online, VOIP, handel, podmioty stowarzyszone, konsultingowe i inne. Rozumiemy również, że firmy różnią się skalą, wiekiem lub doświadczeniem. Nasi specjaliści ds. Wdrożeń robią dodatkowy krok, aby w pełni zrozumieć konkretny przypadek i zaoferować najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Ponieważ mamy doświadczenie w budowaniu innowacyjnych firm internetowych, napotkaliśmy kluczowe wyzwania związane ze znalezieniem stabilnych partnerów bankowych do budowania relacji. Dlatego budujemy punkt kompleksowej obsługi dla potrzeb cyfrowych płatności biznesowych, aby firmy mogły skoncentrować swoje wysiłki na rozwoju firmy zamiast stale poszukiwać nowych dostawców płatności.

Konkurencyjna oferta
Ponieważ budujemy biznes na skalę i staramy się budować długoterminowe relacje z naszymi klientami, oferujemy konkurencyjne ceny, szczególnie dla naszych kluczowych branż.

Nasze ceny składają się z trzech segmentów: Business, Business + i Crypto. Większość klientów biznesowych będzie należeć do segmentu biznesowego, który obejmuje firmy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i działające w sektorach tradycyjnych. Po drugie, ceny Business + są oferowane dla branż wysokiego ryzyka i firm spoza EOG. Wreszcie, ponieważ firmy kryptograficzne mają swoją specyfikę i ryzyko, mamy dla nich inną strukturę cenową.

Obecnie nasza oferta obejmuje aplikację do rachunku płatniczego, obsługę i opłaty za przelew SEPA, ale ponieważ już rejestrujemy płatności SWIFT i przetwarzanie płatności dla niektórych klientów, ceny nowych produktów są podobne.

Co dalej?
Następnie włączymy SWIFT i płatności w wielu walutach dla większości naszych klientów biznesowych i skoncentrujemy się na rozwiązaniach przetwarzania płatności. Ze względu na naszą koncentrację na firmach internetowych przetwarzanie płatności będzie jedną z naszych kluczowych ofert. Bramka płatnicza Bankera będzie obejmować przetwarzanie kart kredytowych i debetowych (już zapewniamy wybranym klientom biznesowym wczesny dostęp do ich przetestowania), płatności bankowe, takie jak przelewy bankowe i rozwiązania do inicjowania płatności, a także różne alternatywne płatności, takie jak wpłaty gotówkowe lub przelewy mobilne.

Platformą portfela Bankera zarządza Era Finance Ltd jako autoryzowany agent UAB Pervesk, firmy posiadającej licencję instytucji pieniądza elektronicznego nadzorowaną przez Bank Litwy.
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/2020/04/10/ban ... more-14017

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 15:48

Cześć. Mały wstęp i krótkie podsumowanie wpisu.
Wiadomo co wchodzi w ekosystem Bankera (SC, BE, BL, "BP"). Wiadomo też, że jeżeli ktoś chce skorzystać ze wszystkich tych atrakcji to wszędzie musi przechodzić procedurę założenia swojego konta, wiadomo też co się z tym wiąże. Użytkownikom za bardzo się to nie podoba. Zgłaszają uwagi typu - skoro to niby jeden ekosystem to dlaczego wszędzie muszą zakładać nowe konta.
Drużyna Bankery wsłuchując się w głosy społeczności zamierza rozwiązać ten problem.
Na dedykowanym czacie Bankery przedstawiciele drużyny Bankery od czasu do czasu zapewniają, że jest w planach połączenie wszystkich usług w jeden portal (platformę) i najprawdopodobniej, jak twierdzą - tą wiodącą platformą ma być SC.
Czyli rozpatrując przypadek nowego użytkownika: po założeniu konta na SC uzyska on dostęp (za pomocą jednego logowania) do pozostałych usług Bankery takich jak BE, BL, "BP" oraz "przechodzenie" z jednej usługi do kolejnej będzie znacznie uproszczone.
Oczywiście wiadomo, że wszystkim nie da się dogodzić i w tym przypadku część społeczeństwa nawet jeżeli uważa, że pomysł jest bardzo dobry to jednak są wręcz, niektóre osoby oburzone, że wiodącą platformą ma być SC. A co Wy na ten temat sądzicie. Zachęcam do komentowania. To przecież forum a nie blog bez możliwości dodawania komentarzy. :) To też wskaźnik świadczący o popularności Bankery. :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: milosnik » czwartek, 30 kwietnia 2020, 15:59

Jestem jak najbardziej za tym, żeby połączyć wszystko w jedno. SC=Spectrocoin? Tylko tam mam Konto ,bo nie chce mi się przechodzić znowusz przez KYC itd. Tak będzie to uproszczone. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to powinny być inne hasła dla każdej z platform. Tylko KYC powinno być jedno. Ostatnio też widziałem,że BNK ładnie urosło wg Coinpapriki. Było to przed ostatnimi wzrostami BTC. Tobie @Naganiacz dziękuję za poświęcony czas.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » sobota, 9 maja 2020, 23:59

@milosnik tak dokładnie, pisząc SC, mam na myśli Spectrocoin.
Nie ma za co.
Cieszę się, że zdecydowałeś się tu odezwać, widzę, że rzadko się odzywasz więc tym bardziej się cieszę. W końcu jakiś dowód na to, że jednak ktoś oprócz mnie śledzi ten projekt. Ciekawe co o tym projekcie, po czasie jaki minął, sądzi założyciel @Jacky tego wątku.

No to zobaczmy co drużyna Bankery chce nam przekazać w najnowszym wpisie na swoim blogu:

4 MAJA 2020 RPRZEZ BANKERA
Wyjaśnienie poziomów weryfikacji konta Bankera
Proces należytej staranności wobec klienta jest integralną częścią każdej usługi finansowej. Jeśli już otworzyłeś konto osobiste w Bankera , prawdopodobnie zauważyłeś, że nasza usługa oferuje trzy różne poziomy weryfikacji. W tym poście na blogu przyjrzymy się bliżej znaczeniu weryfikacji klienta i wyjaśnimy zalety posiadania wielopoziomowej struktury uwierzytelniania.

Weryfikacja wielopoziomowa - wyjaśnienie

Znaczenie procesu weryfikacji
Głównym celem procedur weryfikacji klienta jest minimalizacja ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. W Bankera przestrzegamy najnowszych dyrektyw dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przeciwdziałania terroryzmowi (CTF), aby zapewnić ochronę naszych usług przed wszelką nielegalną działalnością.

Głównym instrumentem gwarantującym należytą staranność naszych klientów jest proces weryfikacji klienta, zwany także procesem Know Your Customer (KYC). Obejmuje to podanie podstawowych danych osobowych, przedłożenie dokumentów tożsamości i wypełnienie kwestionariusza. Kroki weryfikacji mają na celu sprawdzenie każdego aspektu informacji klienta, aby upewnić się, że wymagania AML / CTF są właściwie przestrzegane.

Chociaż procedury zgodności mogą wydawać się kłopotem dla klientów, są one o wiele bardziej skomplikowane dla samych instytucji finansowych. Koszt niezgodności jest jednak po prostu zbyt wysoki. Instytucje finansowe, które nie spełniają wymogów regulacyjnych, mogą podlegać sankcjom lub zostać zmuszone do zaprzestania świadczenia swoich usług.

Poziomy weryfikacji konta osobistego
Rozumiemy, że przejście od razu przez cały proces weryfikacji może być męczące i niewygodne. Dlatego nasz proces KYC jest wielopoziomowy - ma trzy poziomy weryfikacji. Pierwszy poziom weryfikacji jest obowiązkowy dla każdego użytkownika Bankera, ponieważ odblokowuje usługi. Dwa dodatkowe poziomy weryfikacji Bankera można ukończyć w dowolnym preferowanym czasie, aby uzyskać wyższe limity operacyjne.

Podstawowa weryfikacja - dostarcz dokumenty tożsamości i odpowiedz na kilka podstawowych pytań o sobie, aby rozpocząć korzystanie z naszych usług i odblokować roczny limit obrotów w wysokości 1 000 EUR.

Zaawansowana weryfikacja - odpowiedz na kilka dodatkowych pytań, aby uzyskać dostęp do wyższego limitu obrotu - 1000 EUR miesięcznie.

Pełna weryfikacja - wypełnij resztę kwestionariusza, aby odblokować pełny dostęp do naszych usług.

Standardowe limity operacyjne
Nie ma ograniczeń transakcji dla w pełni zweryfikowanych klientów. Jednak ze względów bezpieczeństwa istnieją standardowe limity operacyjne, które można znieść w razie potrzeby.

Pragniemy podkreślić, że usługi Bankera są elastyczne - możemy znaleźć rozwiązanie dla każdego klienta. Jeśli chcesz zwiększyć limity operacyjne, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] - nasz zespół chętnie Ci pomoże.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » środa, 20 maja 2020, 22:50

Cześć. Na czacie Bankery przedstawiciel ich Drużyny standardowo już któryś raz z kolei przeprasza za opóźnienia w cotygodniowych wypłatach WR (oni tak nazywają dywidendę dla posiadaczy BNK). Puki co nadal ten proces jest realizowany "ręcznie" i stąd to opóźnienie - ich zdaniem. Ciekawsze natomiast jest to, że precyzują co tak dokładnie wchodzi jako podstawa do naliczania tej dywidendy.

Radość pisze: "Przepraszamy za niedogodności związane z WR. Tygodniowy udział w przychodach obejmuje przychody z usług depozytowych, wymiany, wypłat i kart w SpectroCoin, koszty handlowe i usługi wypłat w Bankera Exchange, płatności odsetek w Bankera Loans i opłaty za przelew w usłudze portfela Bankera"

Pozdrawiam tych co w plecaku noszą jeszcze BNK.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 21 maja 2020, 23:42

Zaległa lecz istotna informacji z redita.

Wysłane przez u / Bankera_Team 21 dni temu
W miniony weekend zespół Bankera wziął udział w ogólnoeuropejskim hackathonie #EUvsVirus organizowanym przez Komisję Europejską. Z dumą ogłaszamy, że opracowane przez nasz zespół rozwiązanie zajęło pierwsze miejsce w kategorii Finanse cyfrowe.

Powstała nowa usługa BANKERAy - Bankera Business Care
link: https://bankerabusinesscare.com/ Finansowanie dla MŚP w UE, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19.

Więcej na ten temat w dedykowanym nowym wątku na tym forum pod linkiem: viewtopic.php?f=45&t=33950
Życzę miłej lektury.

Dodano po 26 minutach 53 sekundach:
Po za tym z nowości :) to Bankera uaktualniła spis swojej drużyny.
Link: https://bankera.com/team/

Inną ciekawostką jest fakt, że jakiś użytkownik czata bankery wypatrzył BNK na nowej (zapewne w niektórych kręgach mało znanej) - giełdzie https://www.zloadr.com/ (siedziba: 72 New Bond Street, London, W1S 1RR). Ja pierwszy raz o niej słyszę, dziwi fakt, że ostatnio niby dużo się dzieje w drużynie Bankera a nie chwalą się o swoich postępach na swoim blogu.

Popatrzmy co my tam mamy na tej nowej giełdzie:
https://www.zloadr.com/web-exchange/bnk/btc
Przynajmniej na tą chwilę gorzej niż źle. Kilkanaście ofert kupna po 0,00000015 BTC i pusto po stronie sprzedaży. Wcale się nie dziwię, że pusto skoro obecnie na chociażby https://exchange.bankera.com/en/market/BNK-BTC
Najwyższa oferta kupna to 0,00000019 BTC a najniższa sprzedaży to 0,00000020 BTC i przynajmniej widać jakiś ruch.
Trzeba by wniknąć w prowizję tej nowej giełdy i zobaczyć czy jak się wstawi jedyną ofertę sprzedaży (monopol :) ) z ceną wiadomo jaką :) to czy znajdą się kupcy.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: milosnik » piątek, 22 maja 2020, 09:52

Dzięki za twoją pracę

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 2 czerwca 2020, 17:06

Proszę bardzo jakie info – oczywiście nieco :) nieaktualne ale za to pocieszające, że giełda zdecydowała się na ożywienie handlu. Nieco mniej pocieszające jest to, że Drużyna Bankery w ogóle nie poinformowała w żaden sposób swoją społeczność o tym wydarzeniu a szkoda.

Tłumaczone góglem:
„Bankera (BNK) Konkurs handlowy Wydarzenie Airdrop
Okres imprezy: 2020.03.19 (Czw) 16:00 - 2020.03.22 (Nd) 23:59:59 (KST)
Treść zdarzenia: BNK jest wypłacany trzem najlepszym użytkownikom, którzy mają największy wolumen transakcji BNK w danym okresie. Nagroda za wypłatę: 2 300 000 BNK ogółem
-1 nagroda: 1 100 000 BNK (1 osoba)
-2 nagroda: 700 000 BNK (1 osoba)
-3 nagroda: 500 000 BNK (1 osoba)”

Link:(skrót linku do giełdy i data biuletynu) pełen link nie chce się ładować, za dużo koreańskich krzaczków. https://www.hanbitco.com/notice/_2020_03_17

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » sobota, 6 czerwca 2020, 16:08

Nadchodzi Wydarznie, w którym będzie uczestniczył Pan Kierownik Drużyny Bankera, społeczność jest bardzo ciekawa co powie. Pożyjemy zobaczymy.

„GDZIE SPOTYKA SIĘ ŚWIAT BLOCKCHAIN - Wirtualny szczyt Blockchain 2020
• 11–12 czerwca 2020 r
• Transmisja na żywo online"


Link do wydarzenia: https://www.vbs.live/
Link do por folio Pana Kierownika: https://www.vbs.live/speakers/vytautas-karalevicius/

O Panu Kierowniku Drużyny Bankera traktuje – jego por folio – dla Was tłumaczone góglem:

Vytautas Karalevičius
Współzałożyciel Bankera.
Po ukończeniu Business Finance na Durham University i Finance na Cambridge University, Vytautas współzałożyciel SpectroCoin - kompleksowe rozwiązanie dla kryptowalut, które obecnie ma ponad 1 000 000 zarejestrowanych użytkowników. Działając w sferze cyfrowej od wielu lat, Vytautas i jego partnerzy zauważyli, że rozwiązania płatnicze oferowane dla nowych rodzajów biznesu online, takich jak giełdy kryptowalut, są bardzo ograniczone. Takie rozwiązania są zwykle oferowane przez małych niszowych graczy, którzy nie trwają długo. Aby temu zaradzić, postanowił założyć Bankera - alternatywę dla rachunków bankowych dla firm cyfrowych, która została uruchomiona na początku 2020 r. Jako przedsiębiorca Vytautas stara się pomagać ludziom i MŚP w obsłudze płatności cyfrowych.
Ponieważ działalność gospodarcza wyraźnie przenosi się do sieci, stara się zaspokoić potrzeby finansowe wynikające z tej zmiany, opracowując bezproblemowe, najnowocześniejsze rozwiązania. Vytautas dostrzega lukę między środowiskiem akademickim a finansami stosowanymi i stara się ją wyeliminować poprzez aktywność w obu obszarach. Dlatego kontynuuje karierę naukową jako badacz aplikacji technologii blockchain.

Weteran
Posty: 2718
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 851
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: adiqq » sobota, 6 czerwca 2020, 17:39

ktoś w ogóle korzystał z Bankera?
poświęciłem trochę czasu na porównanie tego serwisu z konkurencyjnymi, do których linki są na poprzedniej stronie i szczerze mówiąc, konurencja chyba ma lepszą ofertę...

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » sobota, 6 czerwca 2020, 23:22

Bankera obecnie ma pięć różnych usług.

Poniżej przedstawiam linki do pozostałych ich usług (produktów) oraz linki do dedykowanych im wątków na tym forum tak dla przypomnienia:
https://spectrocoin.com/
https://exchange.bankera.com/
https://loans.bankera.com/
https://bankera.com/
https://bankerabusinesscare.com/
Kolejność powyższych linków wynika z chronologii powstawania tych usług.

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych
viewtopic.php?t=32171
Bankera Loans – tanie kredyty i pożyczki kryptograficzne. Obecnie dla posiadaczy BNK od 6% w skali rocznej od 1 do 24 m.
viewtopic.php?t=32311
Bankera Business Care / Finansowanie dla MŚP, które doświadczają problemów z przepływami pieniężnymi podczas COVID-19
viewtopic.php?f=45&t=33950

Z tego co piszesz @adiqq domyślam się, że chodzi Ci stricte o usługę pożyczkową. Więc, wracając do sedna, inne wnikliwe osoby tak jak Ty też poświęciły trochę czasu na porównanie różnych ofert podobnych portali pożyczkowych i utworzyli niedawno ranking takich platform.
Bankera Loans wymieniony jako jedna z najlepszych platform pożyczek kryptograficznych.
Rozpiętość różnorakich kryteriów porównawczych jest szeroka i dla różnych ludzi inne kryteria mogą być bardziej korzystne niż dla innych. Sam jestem ciekaw jakie kryteria były przez Ciebie porównywane - daj znać we właściwym wątku jak możesz.

I link do wspomnianego rankingu:
https://gocryptowise.com/blog/best-cryp ... platforms/
I jeżeli chodzi o pożyczki to zapraszam do dedykowanego wątku na tym forum (link powyżej).
Ps. Po za tym ten Twój wpis jest nieco prowokujący, gdyż Bankera jak wspomniałem na wstępie ma już pięć usług i pytanie: „ktoś w ogóle korzystał z Bankera?” jest zbyt ogólne. Z każdej z usług można korzystać osobno bez konieczności korzystania ze wszystkich. Więc mógłby się znaleźć jakiś żartowniś na forum, który by Ci odpowiedział: „tak ja korzystałem” i czy taka odpowiedź by Cię usatysfakcjonowała? A tak jeszcze na marginesie to w ICO było tych ludzi bardzo dużo i teraz pytanie czy ICO też można podciągnąć pod Twoje pytanie czy nie?

Weteran
Posty: 2718
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 851
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: adiqq » niedziela, 7 czerwca 2020, 06:41

Naganiacz pisze: sobota, 6 czerwca 2020, 23:22Z tego co piszesz @adiqq domyślam się, że chodzi Ci stricte o usługę pożyczkową. Więc, wracając do sedna, inne wnikliwe osoby tak jak Ty też poświęciły trochę czasu na porównanie różnych ofert podobnych portali pożyczkowych i utworzyli niedawno ranking takich platform.
Bankera Loans wymieniony jako jedna z najlepszych platform pożyczek kryptograficznych.
Rozpiętość różnorakich kryteriów porównawczych jest szeroka i dla różnych ludzi inne kryteria mogą być bardziej korzystne niż dla innych. Sam jestem ciekaw jakie kryteria były przez Ciebie porównywane - daj znać we właściwym wątku jak możesz.

I link do wspomnianego rankingu:
https://gocryptowise.com/blog/best-cryp ... platforms/
I jeżeli chodzi o pożyczki to zapraszam do dedykowanego wątku na tym forum (link powyżej).
Ps. Po za tym ten Twój wpis jest nieco prowokujący, gdyż Bankera jak wspomniałem na wstępie ma już pięć usług i pytanie: „ktoś w ogóle korzystał z Bankera?” jest zbyt ogólne. Z każdej z usług można korzystać osobno bez konieczności korzystania ze wszystkich. Więc mógłby się znaleźć jakiś żartowniś na forum, który by Ci odpowiedział: „tak ja korzystałem” i czy taka odpowiedź by Cię usatysfakcjonowała? A tak jeszcze na marginesie to w ICO było tych ludzi bardzo dużo i teraz pytanie czy ICO też można podciągnąć pod Twoje pytanie czy nie?
niestety, mam taki sam zarzut jaki już był wielokrotnie podnoszony...tłumacz google :shock:
najpierw piszesz o rankingu portali pożyczek zabezpieczonych krypto(!) a wklejasz linka tego
https://gocryptowise.com/blog/best-cryp ... -altcoins/
to tłumaczy te pożyczki "kryptograficzne" :lol:
Proponuję opanować chociaż podstawy angielskiego, a nie stosować tłumacza google.... :roll:

Tak chodziło mi o usługę strikte pożyczkową i niestety bankera na plus ma tylko obsługę już od małych kwot. Jest jedną z najdroższych opcji do wyboru, nawet przy wykorzystaniu BNK, % są bardzo wysokie. Wyższe niż przy identycznych parametrach pożyczki u konkurencji.
Obiecywane "od 6%" to też chyba pusta obietnica, bo po wpisaniu nawet bardzo dużej kwoty do kalkulatora, 25% LTV i spła w BNK jest 6,95% (dla 1000Eur jest to 8,95%!, gdy nie mamy możliwości kupić BNK, to jest to 11,95%!)
I ostatnia kwestia
https://coinmarketcap.com/currencies/bankera/markets
lista giełd na których można nabyć BNK jest bardzo krótka, ruch na tych parach tak niewielki, że to praktycznie dyskwalifikuje wykorzystanie BNK
Idea jest mi bliska, ale jak widać, kiepskie wykonanie może skutecznie zniechęcić nawet do dobrego produktu...

Dodano po 6 minutach 23 sekundach:
I tak - pytałem czy ktoś korzystał - bo gdyby w odpowiedzi na to ktoś, kogo znam (z forum) i cenię jego zdanie napisał , że tak - to pewnie bym sam przetestował. Kiedyś w podobny sposób na lata wsiąkłem w social lending....A tutaj nie ma ani odzewu ,a "pożyczki kryptograficzne" - to jest niestety, nie naganianie, ale antyreklama.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » niedziela, 16 sierpnia 2020, 09:26

Witam. Zaglądam czasami na czat Bankery. Panuje tam atmosfera niezadowolenia z projektu jakim jest Bankera. Poniżej przedstawiam jeden przykładowy negatywny wpis tłumaczony góglem.

„Oto historia Bankery (krótkie opowiadanie). Dawno, dawno temu V i jego partnerzy byli właścicielami Perveska. Wkrótce zdali sobie sprawę, że potrzebują pieniędzy, aby utrzymać Perverska przy życiu. Ich konkurenci szli naprzód i nie mieli umiejętności ani innowacyjnych pomysłów, aby nadążyć za nimi. Więc wymyślili rozwiązanie o nazwie Bankera. Zrealizowali swój plan i udało im się zebrać ponad 120 milionów dolarów podczas ICO. Po zakończeniu ICO nie zrobili nic, aby dostarczyć to, co mieli dostarczyć. W ciągu 3 lat wydali tylko kilka źle zaprojektowanych produktów / usług, które zawiodły. W międzyczasie pracowali nad Perveskiem, budując wokół niego sieć firm, które są wykorzystywane do wypłukiwania pieniędzy z Bankery (Bankera to krowa, którą doją). Są teraz na ostatnim etapie swojego planu ->*WYJŚCIE*. Koniec opowieści.
Wniosek: Projekt Bankera został utworzony w celu sfinansowania Perveska.”

Inne uwagi do projektu to brak marketingu, opóźnienia w wypłacie WR (brak automatyzacji tego procesu – robią to „ręcznie”) oraz narzekanie na zbyt długi czas tłumaczenia ich stron internetowych na inne wybrane przez nich języki obce.Na blogu Bankery pojawił się nowy wpis. Poniżej prezentuję go w języku polskim – tłumaczenie automatyczne przy pomocy tłumacza gógle.DATA PUBLIKACJI 3 SIERPNIA 2020 PRZEZ BANKERA
Podsumowanie miesiąca Bankera: lipiec
Lipiec, pomimo szczytu sezonu letniego, okazał się produktywny dla zespołu Bankera, ponieważ był to miesiąc terminów dla najważniejszych publikacji związanych z operacjami.

Co zostało zrobione w lipcu?
Bankera wprowadziła na rynek produkt pożyczek biznesowych, który oferuje krótkoterminowe finansowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych przenoszących się do przestrzeni cyfrowej lub już działających online. Po rozwiązaniu pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami, które zostało wprowadzone w zeszłym roku, jest to drugi etap budowania portfela pożyczek.
Po stronie SpectroCoin uruchomiliśmy moduł obejmujący wiele podmiotów, służący do wdrażania klientów w oddzielnych podmiotach w oparciu o ich jurysdykcję. Pozwoli nam to nie tylko oferować lepsze doświadczenia naszym klientom, ale także skalować się na inne rynki regulowane.

Jednak większość rozwoju nastąpiła po stronie zgodności, aby zapewnić płynne i stabilne działanie naszych produktów - wdrożyliśmy ulepszony moduł monitorowania transakcji. Chociaż nie jest to coś bezpośrednio postrzeganego przez użytkowników końcowych, jest kamieniem milowym dla zespołu, ponieważ oznacza radość z wdrożenia produktu na kilka miesięcy w środowisku rzeczywistym, a także zmniejszenie potrzeby ręcznej pracy w procesach zgodności.

Oprócz rozwoju technologicznego, powiększyliśmy nasz zespół AML o pięciu dodatkowych członków, aby poradzić sobie z wąskim gardłem spowodowanym wzrostem liczby aplikacji kont biznesowych w Bankera. Aby pilnie znaleźć tych członków zespołu, przeprowadziliśmy kampanię marketingową skierowaną do specjalistów AML. Kampania okazała się wielkim sukcesem, ponieważ nie tylko znalazła najbardziej utalentowanych ludzi, ale także uświadomiła Bankera.

Czego można się spodziewać w sierpniu?
Sierpień będzie znaczącym miesiącem dla naszego projektu.
Po pierwsze, zamierzamy wydać nową stronę docelową SpectroCoin i projekt.
Po drugie, wszystkie produkty związane z kryptowalutami (pożyczki, wymiana, portfel) umieszczamy pod marką SpectroCoin.
Z kolei marka Bankera, zgodnie z początkowym planem, będzie koncentrować się na produktach finansowych, ze szczególnym naciskiem na blockchain i inne cyfrowe biznesy.

Ta zmiana będzie miała efekt synergii dla naszego marketingu, ponieważ będziemy mogli pozycjonować SpectroCoin jako markę usług kryptograficznych i Bankera jako alternatywne rozwiązanie bankowe dla firm cyfrowych. Będzie to miało również pozytywny efekt synergii na nasze usługi, takie jak wsparcie dla walut fiducjarnych na SpectroCoin Exchange (obecnie Bankera Exchange).

Oprócz nowego projektu, do SpectroCoin wracają dedykowane międzynarodowe numery kont bankowych (IBAN). IBAN to unikalna funkcja, która daje swoim użytkownikom możliwość łączenia płatności kryptograficznych i fiducjarnych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Właściciele kont IBAN będą mogli wpłacać i wypłacać środki na i z konta SpectroCoin we własnym imieniu.

Dla Bankera będziemy kontynuować prace nad dużymi projektami, takimi jak karty płatnicze i płatności natychmiastowe SEPA. Jednocześnie mniejsze funkcje, takie jak program poleceń Bankera i ulepszony profil użytkownika, mają zostać uruchomione w sierpniu.

Po stronie operacyjnej produktów SpectroCoin i Bankera będziemy pracować nad rozwiązaniem ponownej weryfikacji, aby umożliwić naszym klientom łatwą aktualizację swoich profili, gdy będzie to wymagane przez prawo. Następnie zaczniemy automatyzować nasze procedury oceny ryzyka AML, aby znacznie skrócić czas wdrożenia.

Oprócz prac rozwojowych, członek naszego zespołu weźmie udział w Mare Balticum Gaming Summit 2020 w Tallinie w Estonii, aby zwiększyć świadomość na temat produktów Bankera wśród profesjonalistów z branży gier.

Link do oryginału: https://blog.bankera.com/bankera-month- ... more-14292

Dodano po 9 minutach 31 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 7 czerwca 2020, 06:47najpierw piszesz o rankingu portali pożyczek zabezpieczonych krypto(!) a wklejasz linka tego
https://gocryptowise.com/blog/best-cryp ... -altcoins/


Tutaj wkradł się jakiś błąd z linkiem. Przepraszam.
Poniżej wklejam właściwy link (archiwalny oczywiście).
https://gocryptowise.com/blog/best-cryp ... platforms/

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:55

W dobie szału/mody na zdecentralizowane finanse, Bankera nadal szoruje kursem/wyceną po dnie - jak to mawiają.
Marketing leży i kwiczy. Nie wiem na co Oni czekają. Historia pokazuje, że robią swoje (z dużymi opóźnieniami ale robią), jest jeszcze dużo niedociągnięć (np.: nieterminowa niezautomatyzowana wypłata WR), przed nimi dokończenie tłumaczeń stron na wybrane języki obce, synergia produktów Bankera i Spectrocoin czyli pewna niewiadoma jak to się przyjmie pod "nowym" szyldem no i zapomniane już (jak sądzę) przez społeczność i drużynę "B" tworzenie BNK jako mozajki NEM (ciekawy temat ale już tak zakurzony, że aż strach) - nikt o tym nie wspomina.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 22 września 2020, 11:16

Witam, poniżej wstawiam tłumaczony góglem artykuł z bloga Bankery.
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/bankera-month- ... ew-august/

17 WRZEŚNIA 2020 RPRZEZ BANKERA
Przegląd miesiąca Bankera: sierpień
Sierpień był pracowitym miesiącem dla Bankera pod względem zgodności dla nowych opcji płatności, podczas gdy był to także miesiąc kluczowych wydań dla SpectroCoin.

Co zrobiono w sierpniu?
Po stronie Bankera udostępniliśmy interfejs ustawień konta użytkownika. Dzięki temu łatwiej jest w pełni zweryfikować swoje konto, aby korzystać z usług Bankera bez żadnych ograniczeń. Ponadto wydaliśmy drobne ulepszenia usługi pożyczek Bankera.
Jeśli chodzi o stronę niezwiązaną z technologią, większość wysiłków zespołu prawnego poświęcono na liczne zadania związane z oceną ryzyka zgodności, wymagane do uzyskania zezwoleń na różne funkcje płatnicze, w tym karty i płatności natychmiastowe.
Wreszcie otrzymaliśmy również karty płatnicze Bankera do ostatecznych kontroli przed rozpoczęciem produkcji. Poniżej możesz zobaczyć zdjęcie członka naszego zespołu testującego jego wygląd w rzeczywistych sytuacjach.

To był również wielki miesiąc dla SpectroCoin. W końcu wydaliśmy nasz nowy projekt, nad którym pracowaliśmy przez dwa lata, ponieważ ta aktualizacja zawiera nie tylko nowy wygląd, ale także aktualną infrastrukturę front-end, która zapewni nam większą elastyczność w przyszłości.
Co najważniejsze, zintegrowaliśmy produkt krypto-pożyczek ze SpectroCoin, aby wszystkie usługi związane z kryptowalutami były pod jedną marką, co będzie miało efekt synergii w marketingu. Od teraz użytkownicy SpectroCoin mogą bez problemu wziąć pożyczkę zabezpieczoną kryptowalutą.

Czego można się spodziewać we wrześniu?
Po stronie Bankera kontynuujemy prace nad rozwojem części informatycznej wymaganej do oferowania naszym klientom kart Bankera. Równolegle pracujemy nad rozwojem funkcji natychmiastowych SEPA dla płatności natychmiastowych w ramach Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego.
Zamierzamy udostępnić odnowioną funkcjonalność wirtualnych numerów IBAN w SpectroCoin, aby zapewnić lepsze połączenie między światami fiat i kryptowalut. W chwili pisania tej recenzji wirtualne numery IBAN są już udostępniane w trybie ukrytym, a nasz zespół kończy testowanie wirtualnych numerów IBAN w SpectroCoin i pozostaje tylko publiczne ogłoszenie wirtualnej usługi IBAN.

Po integracji pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami ze SpectroCoin, pracujemy teraz nad integracją i rebrandingiem giełdy Bankera na SpectroCoin, aby sfinalizować zmianę marek i zaoferować wykonalność handlową dla handlowców kryptowalut.

Na koniec zamierzamy umożliwić wymianę dodatkowych par w SpectroCoin. Szczególnie te kryptowalutowe, aby uwolnić większy potencjał infrastruktury SpectroCoin i zapewnić naszym użytkownikom większą elastyczność w kupowaniu i sprzedawaniu obsługiwanych kryptowalut za pomocą fiat.

Dodano po 24 minutach 26 sekundach:
I jeszcze ciekawostka.
Proszę zerknąć jak zmieniły się obroty Bankera w latach 2018-2019:
https://rekvizitai.vz.lt/pl/przedsiebio ... ra/obroty/
Ciekawe jak to będzie w raporcie za 2020 r. o ile powstanie.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 2 października 2020, 09:52

Cześć. Poniżej tłumaczone góglem info z czata Bankery od admina do spraw gaszenia pożarów w kontaktach ze społecznością z godziny 08:07 dnia 29.09.2020 r. o niku Joye:
"Hej! WR dla rund 147-160 został wydany do wypłaty. Możesz spróbować sprawdzić swoje portfele ETH i niektóre płatności mogą już nadejść"

Kokosów to z tego nie ma w porównaniu ze współczesnymi konkurencyjnymi ofertami (podejrzewam, że bez względu na włożoną kwotę - niektórzy traktują Bankerę nawet jako stratę czasu i niepewność) ale część społeczności cieszy się gdyż jest to dowód na dobre chęci w wykonaniu zapisów Białej Księgi - brakuje jeszcze tylko w tym systematyczności i automatyki.

Dodano po 16 minutach 35 sekundach:
No i pojawił się wpis o aktualizacjach prac. Prezentuję go poniżej w tłumaczeniu gógla i podaję link do oryginału.

30 WRZEŚNIA 2020 RPRZEZ BANKERA
Aktualizacja postępu Bankera
Zaczęliśmy Bankera w 2017 roku, prowadząc jedno z najbardziej udanych ICO na świecie. Projekt przyciągnął ponad 100 000 współautorów, którzy uwierzyli w nasz pomysł zbudowania biznesu usług finansowych, który świadczyłby usługi finansowe dla osób i firm zaangażowanych w ekosystem blockchain. W tym wpisie na blogu chcemy przedstawić refleksję na temat tego, co osiągnęliśmy od zakończenia ICO.

Postęp projektu Bankera

Giełda (styczeń 2019)
Chociaż giełda nie była częścią białej księgi Bankera, zdecydowaliśmy się ją zbudować w wyniku gwałtownego wzrostu cen notowań tokenów w tamtym czasie. Platforma została uruchomiona na początku 2019 roku.

Teraz, po ostatecznym udostępnieniu platformy bankowości internetowej Bankera, zmieniamy nazwę giełdy na SpectroCoin Exchange jako konsolidację wszystkich produktów związanych z kryptowalutami pod marką SpectroCoin .

Pożyczki kryptowalutowe (lipiec 2019)
Jak napisano w białej księdze, Bankera planował rozpocząć działalność pożyczkową w połowie 2019 roku i udało nam się uruchomić je na czas. Początkowo wydane jako Bankera Loans, rozwiązanie pożyczek kryptograficznych zostało niedawno ponownie uruchomione pod marką SpectroCoin Loans.

Karty SpectroCoin (listopad 2019)
W listopadzie 2019 roku postanowiliśmy nie czekać na własny program do wydawania kart i udostępniliśmy nową wersję kart debetowych SpectroCoin . Produkt został uruchomiony za pośrednictwem strony trzeciej, aby umożliwić bezproblemowe wydawanie i wypłacanie środków w ramach sieci VISA.

Bankera Internet Banking (luty 2020)
W lutym uruchomiliśmy podstawowy produkt Bankera: platformę bankowości internetowej . Użytkownicy Personal Bankera mogą już otworzyć europejskie konto IBAN, aby wysyłać i odbierać pieniądze w ramach Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego (SEPA).

Klientom biznesowym oferujemy również płatności SWIFT i pracujemy nad rozszerzeniem tego rozwiązania również dla klientów indywidualnych. Inne produkty Bankera, takie jak karty debetowe i pożyczki, będą również dostępne za pośrednictwem platformy bankowości internetowej.

Nabycie karty Bankera (czerwiec 2020)
Oprócz rachunków płatniczych, w białej księdze Bankera podkreślono również znaczenie budowy bramki płatniczej dla firm cyfrowych. W czerwcu 2020 roku zaczęliśmy oferować usługi autoryzacji kart płatniczych dla firm prowadzących działalność online.

Pożyczki dla firm Bankera (lipiec 2020 r.)
Po zwycięstwie w grupie finansów cyfrowych w hackathonie Komisji Europejskiej w walce z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19, zaczęliśmy oferować kredyty korporacyjne dla małych i średnich firm. Rozwiązanie pożyczek biznesowych Bankera jest przeznaczone dla firm, które potrzebują finansowania na realizację nowych pomysłów lub chciałyby przenieść swoje dotychczasowe modele biznesowe do przestrzeni cyfrowej.

Ponowne uruchomienie dedykowanego IBAN SpectroCoin (październik 2020)
SpectroCoin został zaprojektowany, aby zapewnić połączenie między światami kryptowalut i fiat. Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN) jest kluczową cechą tego linku, ponieważ umożliwia łatwe wpłaty i wypłaty na platformę w imieniu klienta. Korzystając z podstawowego rozwiązania Bankera, w nadchodzącym miesiącu ponownie uruchomimy usługę IBAN w SpectroCoin.

Karty bankierów (w toku)
Jak stwierdzono w białej księdze, jesteśmy zdeterminowani, aby zostać wydawcą dużej sieci kartowej. Proces jest prawie zakończony - otrzymaliśmy już nawet przykładową kartę Bankera do naszego biura. Ponieważ jednak przedstawiciele sieci kart zwykle odwiedzają potencjalnego emitenta w celu zakończenia oceny ryzyka, musieliśmy odłożyć rozwój na kilka miesięcy z powodu globalnej pandemii.

Aplikacja mobilna Bankera (w trakcie)
Aby szybciej świadczyć nasze usługi, najpierw opracowaliśmy internetową platformę bankowości internetowej, która oferuje wszystkie niezbędne usługi i jest kompatybilna z różnymi urządzeniami. Teraz zaczęliśmy tworzyć aplikacje mobilne Bankera przeznaczone na systemy operacyjne Android i iOS.

Co dalej?
Chociaż nasi klienci mogą już wypróbować wspomniane powyżej kamienie milowe, nasz zespół również robił wiele rzeczy za maską.

Przepisy w wielu dziedzinach, w tym ochrona danych i przeciwdziałanie praniu pieniędzy, zmieniły się drastycznie w ciągu ostatnich lat. Nasze zespoły ds. zgodności i przeciwdziałania praniu pieniędzy wprowadziły wiele niezbędnych, ale niewidocznych ulepszeń, aby pomóc naszej firmie zachować zgodność z przepisami.

Co więcej, zaraz po ICO otrzymaliśmy dużą presję regulacyjną, ponieważ wchodziliśmy do sektora finansowego z zupełnie nowego kierunku. Wymagało to wielu wysiłków zespołu zarządzającego, aby wszystko było gotowe i podążanie za naszym marzeniem.

Kolejną ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest rozwój spółek zależnych Bankera odpowiedzialnych za realizację produktu Bankera. Rozszerzyliśmy i zbudowaliśmy bardzo silny zespół, zatrudniając najlepsze talenty potrzebne do zbudowania wiodącego na świecie banku FinTech.

A co najlepsze - obecny stan to dopiero początek naszej podróży, a mamy już dwa zgodne, bezpieczne i skalowalne produkty: SpectroCoin i Bankera.

Nie możemy się doczekać, aby kontynuować rozwój nowych funkcji, takich jak handel z depozytem zabezpieczającym i inwestycje w kryptowaluty, które są już w przygotowaniu. Chcemy również eksperymentować w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi), więc bądź na bieżąco i podążaj za nami w naszej podróży!

Link: https://blog.bankera.com/bankera-progress-update/

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Zainteresowanych informuję, że SpectroCoin też posiada swój dedykowany blog.
Oto link: https://blog.spectrocoin.com/en/

Dodano po 53 minutach 6 sekundach:
A teraz krótkie autorskie streszczenie ostatnich dni z czata Bankery:
Ci co już dostali zaległe WR piszą:
Np.:
- Spojrzałem na moją wypłatę WR, czuję się jak żebrak.
- niski wr -> brak klientów -> niski wr -> brak klientów -> brak wr -> itd.
- wr160 jest prawie o 90% niższy niż wr 109, 52 tygodnie temu
- Właśnie zobaczyłem wr hahaha 😃 około 0,02% przez 14 tygodni łącznie thnx Bankera 😀

Admin: WR zależy to od tego, jakie usługi i w jakiej ilości są używane. Jednym z powodów, dla których WR może być niższy, jest to, że SC ogromnie obniżył kursy wymiany, ponieważ chcemy bardziej skupić się na wolumenie.

- czy to prawda, że Bankera uruchamia własny stablecoin?
Admin: Hej! Tak, to jest w naszych planach.

- Jaki jest cel wypuszczenia stabilnej monety, skoro jest ich już tak wiele na rynku? Jak to pomoże posiadaczom tokenów BNK?
To powyższe pytanie jest jeszcze bez odpowiedzi.

- Bankera / SpectroCoin planuje DeFi. Jaki będzie pożytek z DeFi dla BNK?
Admin: Na tym etapie nie jestem jeszcze poinformowany o dokładnych planach DeFi. Zaktualizujemy, gdy będzie dostępnych więcej informacji.

Poczekamy zobaczymy.
Nie mam pojęcia po co im nowy własny stabilnypieniądz/moneta. Mogę się tylko domyślać, że na potrzeby min. eksperymentów z DeFi. Druga spiskowa opcja jest taka, że chodzi o pieniądze – może im się kończą z ICO i chcą zebrać nowe? – wątpię by rozdawali swoje nowe stabilne coś za darmo.

- Czy Twój nowy stabelcoin zostanie przekazany społeczności (posiadaczom BNK) za darmo, czy jako procent własności BNK? Jeśli nie, ile to będzie kosztować? Gdzie i kiedy będzie można go kupić? Czemu będzie służyć? Czy zwiększy WR?
Admin: nie mam jeszcze informacji o stablecoinie. Bądź na bieżąco, w przyszłości opublikujemy aktualizację projektu na naszym blogu!

I widzicie – tajemnica albo nawet jeszcze sami nie wiedzą po co to i na co. Gadała Dupa z Panem.
No i teraz jest dylemat spekulacyjny (można zyskać ale można też wszystko stracić a jak nie wszystko to bardzo dużą część tego co się włożyło) dla łowców być może „darmowych” stabilnych cosiów być może w przyszłości wykorzystywanych do DeFi na SpectroCoin.

Jeżeli będą go rozdawać posiadaczom BNK według jakiegoś klucza procentowego to jak to ogłoszą to może spowodować (ale nie musi) zwiększony popyt na BNK a za tym powinna cena pójść w górę, na której to, ktoś co by kupił BNK teraz (prawie za bezcen w porównaniu z ICO – ale pamiętać należy, że od obecnej ceny i tam może być obsuwa o 99,9 % w dół albo i więcej) mógłby sprzedać z zyskiem i się wycofać jeżeli nie chce być dalej związanym z projektem.

Podsumowując – bardzo dużo niewiadomych ale zaczyna się coś dziać – same obietnice hehehe – reszta to domysły i spekulacje.
Zapraszam do dyskusji.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » czwartek, 8 października 2020, 14:55

Witam, przedstawiam kilka nowych informacji, które są tłumaczone góglem oraz gdzieniegdzie moje wtrącenia.
Na początek link do ichniego bloga traktującego ogólnie i szczególnie o inwestycjach w dywidendy. Widocznie reaktywowali cykl edukacyjny: https://blog.bankera.com/dividend-investing-explained/ Jeżeli to kogoś interesuje to znajdzie tam na ten temat podstawowe informacje.

Opublikowane dnia 2 PAŹDZIERNIKA 2020 RPRZEZ BANKERA
Konferencja Bankera AML
W przyszłym tygodniu odbędzie się drugie doroczne Baltic AML Forum. Konferencję organizuje Bankera i dwie inne wiodące litewskie firmy: gazeta finansowa Verslo Zinios oraz bałtycka kancelaria prawnicza Ellex. Konferencja poświęcona będzie najnowszym prawnym, technologicznym i praktycznym środkom przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) stosowanym w krajach bałtyckich i Unii Europejskiej.

Dlaczego jest to dla nas ważne?
AML to wyzwanie dla wszystkich projektów finansowych - Bankera nie jest wyjątkiem. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę między zachowaniem zgodności z przepisami a niedopuszczaniem do nieuczciwych transakcji przechodzących przez system, a jednocześnie zapewnić bezproblemowe płatności dla klientów. Co więcej, firmy wolałyby wydać rozsądną ilość środków, aby osiągnąć tę równowagę.
Organizując konferencję inwestujemy w ogólny poziom know-how w zakresie AML na rynkach finansowych krajów bałtyckich. Sami postrzegani jako bałtycki fintech, wierzymy, że takie wydarzenia będą procentować w przyszłości. Wielu członków naszego zespołu ma siedzibę w krajach bałtyckich, a nasz emitent pieniądza elektronicznego UAB Pervesk jest nadzorowany przez Bank Centralny Litwy.
Baltic AML Forum to wyjątkowe wydarzenie, które skupia nie tylko regulatorów, usługodawców i zespoły finansowe, ale także przedstawicieli organów ścigania. To doskonałe forum do dialogu między sektorem prywatnym i publicznym, a także doskonała okazja do podzielenia się praktycznymi spostrzeżeniami między praktykami.

Inspirujące głośniki
W zeszłym roku Baltic AML Forum zgromadziło pod jednym dachem wielu wybitnych prelegentów. Wśród uczestników byli dr Hans-Peter Bauer z Instytutu w Bazylei, Enric Olcina z firmy audytorskiej Wielkiej Czwórki KPMG, Willem van den Brandeler z firmy Chainalysis, zajmującej się zgodnością z kryptowalutami, a także kilku innych specjalistów w tej dziedzinie.

W tym roku prelegentami konferencji będą minister finansów Litwy Vilius Šapoka, prezes Moneyval Elżbieta Frankow-Jaskiewicz, Donatas Mažeika, szef zespołu laboratorium kryminalistycznego w Europejskim Centrum Cyberprzestępczości EUROPOL, Jekaterina Govina, Dyrektor Wykonawczy Służby Nadzoru Bank of Lithuania, Jan Persson-Tryggedsson, Risk Customer Success Manager w Refinitiv, Jermy Prenio, Adviser w Bank for International Settlements oraz Shilpa Arora, Anti-Money Laundering Director na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w ACAMS. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele KPMG, Ellex, Financial Intelligence Unit (FIU) Estonia i inni.

Jak wziąć udział
Jeśli interesuje Cię problematyka przeciwdziałania praniu pieniędzy, serdecznie zapraszamy do udziału w Baltic AML Forum 2020. Konferencja będzie dostępna zarówno osobiście, jak i online. Aby zarejestrować się na konferencję, wypełnij formularz rejestracyjny tutaj . Każdy uczestnik otrzyma 5 punktów CAMS za udział.
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/bankera-aml-conference/

To link natomiast do podsumowania prac wykonanych we wrześniu i zapowiedz co planują na pażdziernik:
https://blog.bankera.com/month-in-revie ... mber-2020/

Opublikowano dnia 5 PAŹDZIERNIKA 2020PRZEZ BANKERA

Przegląd miesiąca: wrzesień
Wrzesień był punktem zwrotnym dla marketingu SpectroCoin i Bankera, ponieważ po wydaniu podstawowych funkcji i projektu rozpoczęliśmy aktywną kampanię marketingową.

Co zostało zrobione we wrześniu?
Nasz zespół public relations był zajęty organizacją konferencji Bankera AML BALTIC AML FORUM 2020, która odbędzie się 7 października. Konferencja pomoże nam wzmocnić nasz wizerunek jako myślących liderów FinTech w regionie i całej Europie.

W tym miesiącu rozpoczęliśmy budowę aplikacji mobilnych Bankera na iOS i Androida. Zgodnie z naszym pierwotnym planem zakończyliśmy podstawową funkcjonalność aplikacji internetowej, a teraz nasi programiści aplikacji mobilnych korzystają z usług zaplecza do tworzenia aplikacji mobilnych.

Co najważniejsze, marketing Bankera i SpectroCoin stał się znacznie bardziej aktywny i od teraz będziemy trzymać tempo. Ponieważ w końcu mamy do zaoferowania klientom dwa solidne produkty, wszędzie będziemy coraz bardziej widoczni.

Zespół ds. zgodności ciężko pracował, aby zakończyć audyt AML naszej instytucji pieniądza elektronicznego, ponieważ kluczowe jest znalezienie nowych partnerów płatniczych i utrzymywanie relacji z dotychczasowymi.

Czego można się spodziewać w październiku?

Po stronie SpectroCoin spodziewamy się wreszcie wydania Giełdy. Od czasu wprowadzenia naszego nowego produktu pożyczek kryptograficznych pod marką SpectroCoin, skupiliśmy się na wysiłkach naszego zespołu, aby zmienić markę platformy handlowej. Jednak nie tylko dokonujemy rebrandingu Giełdy, ale także dodamy pary walutowe wraz z uruchomieniem.
Poza tym będziemy nadal pracować nad naszymi podstawowymi projektami, takimi jak karty, płatności natychmiastowe i inne, więc bądź na bieżąco.

Dodano po 16 minutach 6 sekundach:
A i jeszcze jedno:
"https://chat.bankera.com/channel/community została zamknięta, nasza główna komunikacja odbywa się za pośrednictwem LiveChat i poczty elektronicznej."
Prawdopodobna przyczyna - obawa przed dotarciem nowych użytkowników do negatywnych opinii a tym samym przeszkoda w zachwalaniu swoich produktów w nowej akcji marketingowej.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » wtorek, 13 października 2020, 20:05

Poniżej info tłumaczone góglem o systemie poleceń:

8 PAŹDZIERNIKA 2020PRZEZ BANKERA
Weź udział w programie partnerskim Bankera
Uruchomiliśmy platformę bankowości internetowej Bankera na początku 2020 roku i od tego czasu dokładamy wszelkich starań, aby poszerzać naszą bazę klientów - pozyskiwać nowych klientów i dbać o to, aby obecni klienci byli zadowoleni z naszych usług. Wierzymy, że zadowoleni klienci to najlepsza forma marketingu, a poczta pantoflowa może być równie skuteczna, jak każda inna forma reklamy. Aby zachęcić naszych klientów do tej praktyki, wprowadzamy program partnerski Bankera.

Dołącz do programu partnerskiego Bankera i zarabiaj prowizje z opłat wnoszonych przez Twoich recenzentów na platformie.

Jak działa program partnerski?
Koncepcja programu partnerskiego Bankera jest prosta. Zachęcamy wszystkich obserwujących nasz projekt - od osób fizycznych po podmioty korporacyjne - do udziału w tym programie i zapraszamy firmy wysokiego ryzyka do dołączenia do Bankera.

Niezależnie od tego, czy posiadasz szeroką ekspozycję na podmioty wysokiego ryzyka, które mogą być zainteresowane usługami Bankera i zarabiać z tego na życie lub po prostu szukają dodatkowego dochodu, zapraszamy do udziału w programie. Udział jest bezpłatny i może zapewnić hojne zwroty.

Aby zarejestrować się w programie, wykonaj następujące proste kroki:

Skontaktuj się z naszym zespołem. Powiedz nam, że chcesz dołączyć do programu partnerskiego. Możesz to zrobić, pisząc wiadomość e-mail na adres [email protected] lub upuszczając wiadomość na jednym z naszych kanałów mediów społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter.

Uzyskaj link polecający. Podpisz umowę programu partnerskiego i uzyskaj unikalny kod polecający, którym będziesz mógł się podzielić ze znajomymi lub współpracownikami. Tylko klienci, którzy zarejestrują się za pomocą Twojego kodu polecającego, będą traktowani jako Twoje referencje.

Odbierz swoje nagrody. Po tym, jak Twoi referenci otworzą konto firmowe w Bankera i dokonają tutaj pewnych operacji, będziesz uprawniony do 20% prowizji od wszystkich opłat transakcyjnych, które generują na platformie przez 12 miesięcy.

Należy pamiętać, że prowizje są wypłacane z opłat generowanych przez klientów kwalifikujących się do planów cenowych Business + lub Crypto Exchange .

Jakie firmy zaprosić?
Bankera to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które działają w mniej konwencjonalnych branżach. Na przykład możemy zaoferować wygodne usługi dla firm działających online, współpracujących z e-commerce, oddziałami, hazardem, handlem walutami. Działając w branży blockchain od kilku lat, możemy również zapewnić skrojone na miarę rozwiązanie dla firm kryptowalutowych.

Bankera nie wynagrodzi swoich partnerów za zapraszanie klientów z branż niskiego ryzyka, a także sektorów, których Bankera nie obsługuje. Sektory te znajdują się na liście branż zabronionych .

Czy jesteś gotowy do udziału w programie partnerskim Bankera? Skontaktuj się z nami i rozpocznij swoją przygodę z partnerem już dziś!
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/take-part-in-b ... r-program/

Dodano po 15 minutach 49 sekundach:
Kolejne info tłumaczone góglem od drużyny Bankera.
Wpis z początku o wszystkim i niczym, mam wrażenie, że stworzony po to aby wypełnić miejsce na początku artykułu ale z bardzo ważnym podsumowaniem, które wyjaśnia pewną bardzo istotną kwestię dotyczącą tego projektu.

13 PAŹDZIERNIKA 2020 RPRZEZ BANKERA
Bankowość kryptograficzna a bankowość w erze Blockchain
Zaczęliśmy Bankera, aby zbudować bank w erze blockchain, ponieważ widzieliśmy w tym pustą niszę i szansę biznesową. Brak wiarygodnego, stabilnego i kryptograficznych w obsłudze instytucji finansowych została drażni nas odkąd zaczęliśmy SpectroCoin, do wymiany kryptowaluta , już w roku 2012. W związku z tym zdecydowaliśmy się rozpocząć budowę dostawcę usług finansowych, która spełniłaby nasze i innych potrzeb biznesowych związanych blockchain my sami.

Dowiedz się, jak bankowość w erze blockchain różni się od bankowości kryptograficznej.

Służąc niedoświadczonym

Docelowymi klientami naszej bankowości w modelu ery blockchain są firmy bezpośrednio zaangażowane w kryptowaluty: obejmuje to giełdy, pule wydobywcze, domy handlowe. Oferujemy nie tylko usługi dla ich celów operacyjnych, ale także pomagamy im w rozszerzaniu ich usług, zapewniając różne integracje w celu dalszej sprzedaży ich klientom.

Wiele firm nie ma nic wspólnego z kryptowalutami, ale buduje swoje produkty w oparciu o technologię blockchain. Banki i inne instytucje finansowe często odrzucają takie projekty tylko z powodu słowa „blockchain” w opisie ich działalności.

Inną grupą firm związanych z blockchainem, które są niedostatecznie bankowane, są dostawcy profesjonalnych usług dla firm kryptograficznych, takich jak agencje marketingowe, firmy prawnicze i konsultanci. Zwykle zamykają swoje konta z powodu piętna blockchain.

Trzecia grupa projektów niedobankowych obejmuje różne firmy internetowe i fizyczne, które akceptują Bitcoin i inne kryptowaluty jako metodę płatności za towary i usługi, które dostarczają. Czasami ich banki nie są skłonne do postępowania w przypadku takich transakcji.

Bankera jest po to, aby pomóc każdej z tych grup. Nie oznacza to jednak, że otwieramy konta dla wszystkich. Ponieważ prowadzimy mocno regulowaną i licencjonowaną firmę finansową, musimy przestrzegać wymogów prawnych na najwyższym poziomie. Jednak będąc przyjaznymi dla kryptowalut, jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań, aby zrozumieć model biznesowy każdego klienta. Ponadto możemy pomóc im ograniczyć potencjalne ryzyko i spełnić nasze wymogi regulacyjne, abyśmy mogli utrzymywać długoterminowe relacje biznesowe.

Nie oznacza to również, że nasze usługi są ograniczone wyłącznie do biznesów związanych z blockchain. Jesteśmy otwarci i obsługujemy firmy afiliacyjne, marketingowe, e-commerce, e-sport, iGaming i inne branże cyfrowe.

Bankowość w erze blockchain to nie to samo, co bankowość kryptograficzna

Chociaż terminy te są często mieszane, reprezentują różne etapy wirtualnych walut i łańcucha wartości w gospodarce blockchain. Podczas gdy bankowość w erze blockchain zapewnia tradycyjne usługi finansowe, takie jak rachunki płatnicze, karty i finansowanie firmom w dziedzinie blockchain, kryptowalutowość koncentruje się na świadczeniu usług podobnych do bankowych w zakresie kryptowalut, takich jak pożyczki kryptograficzne, portfele kryptograficzne, a nawet oszczędności .

W naszym ekosystemie SpectroCoin konsekwentnie buduje rozwiązanie, które można określić mianem banku kryptograficznego, podczas gdy Bankera, jak stwierdzono w naszej białej księdze, koncentruje się na tradycyjnej stronie płatności. Obejmuje to oferowanie rachunków płatniczych, wydawanie kart firmom związanym z kryptowalutami lub ich klientom za pośrednictwem partnerstw white label.

Mamy nadzieję, że ten wpis na blogu był pożyteczną refleksją nad naszymi wstępnymi pomysłami na budowę banku w erze blockchain. Chcieliśmy rzucić trochę światła na to, jak model Bankera różni się od bankowości kryptograficznej i jak różne firmy w naszym ekosystemie (Bankera i SpectroCoin) obsługują klientów z obu tych branż.
Link do oryginału: https://blog.bankera.com/crypto-banking ... chain-era/

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » środa, 21 października 2020, 10:27

Info z bloga Bankery tłumaczone góglem.

"20 PAŹDZIERNIKA 2020 RPRZEZ BANKERA

Token partnerski Bankera: jak to działa?
Jednym z kluczowych czynników sukcesu przy budowaniu naszego pierwszego biznesu - SpectroCoin był program afiliacyjny. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować budowanie społeczności wokół naszych projektów i wydawać tokeny partnerskie Bankera w 2017 roku. Ponieważ koncentrujemy się na biznesach związanych z blockchainem, zdecydowaliśmy się wydać nasz token jako Ethereum ERC-223.

Token bankiera (BNK) można uznać za token partnerski.

Jak działa marketing afiliacyjny?
Marketing afiliacyjny jest bardzo popularny wśród firm cyfrowych, a wiele firm z branży e-commerce, iGaming, forex opiera swoją strategię marketingową na nim. Pomysł polega na tym, że partner, który wprowadza nowych klientów do firmy, może otrzymać prowizję za polecenie albo na podstawie wolumenu transakcji dokonanej przez nowo wprowadzonego klienta, albo stałej kwoty, jeśli klient spełni określone warunki.

Jak działa tokenizowany program partnerski?
Posiadacze tokenów muszą być zmotywowani do sukcesu projektu, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki może wzrosnąć ich wartość tokenów. Dlatego są zmotywowani do samodzielnego korzystania z produktów, a także do rozpowszechniania informacji o tym wśród swoich znajomych i społeczności. To najskuteczniejsza strategia marketingowa, ponieważ nie tylko tworzy początkową bazę użytkowników, ale także buduje armię promotorów.

Zamiast udostępniać link partnerski, posiadacze tokenów są zmotywowani do wywołania pozytywnego sentymentu („szumu”) wokół marki lub produktu, aby więcej osób stało się tego świadomych i zaczęło z niego korzystać. W związku z tym przychody, a co za tym idzie, przychody z transakcji netto rosną z korzyścią dla wszystkich posiadaczy tokenów.

Co zrobić, aby zwiększyć wartość tokena?
Aby zwiększyć wartość tokena, społeczność powinna promować Bankera i związane z nim produkty, takie jak SpectroCoin - im więcej osób użyje Bankera i SpectroCoin, tym wyższe byłyby przychody z transakcji netto i więcej klientów chciałoby kupić tokeny Banker (BNK), aby zapłacić dla usług Bankera lub SpectroCoin.

Możesz polecić Bankera i SpectroCoin swoim znajomym, udostępnić je na swoich kontach w mediach społecznościowych i zasugerować osobom poszukującym usług oferowanych przez ekosystem Bankera.

Dodatkowo możesz wystawiać pozytywne opinie na temat Bankera i SpectroCoin, gdziekolwiek możesz. Ułatwiłoby to Bankera przyciąganie nowych klientów i obroty, ponieważ pozytywne opinie innych klientów są najlepszym znakiem udanego biznesu.

Możesz także pójść o krok dalej i tworzyć własne treści, takie jak posty na blogu, filmy, aby przedstawić usługi Bankera i SpectroCoin potencjalnym klientom, zwiększając w ten sposób bazę użytkowników Bankera i przychody z transakcji netto.

Wreszcie, sam użyj Bankera. Im więcej klientów ma Bankera, tym więcej transakcji przetwarza, tym łatwiej jest skalować Bankera, znajdując nowych partnerów dla dodatkowych opcji płatności."

Link do oryginału: https://blog.bankera.com/bankeras-affil ... more-14562

Bez komentarza. Siemka.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera - bankowość w technologii blockchain

Postautor: Naganiacz » piątek, 23 października 2020, 22:36

Aktualizacja Postępu Bankera - Jesień 2020
Link:

Dodano 15.10.2020 r. licznik wybił na teraz 114 wyświetleń. Coś kiepski ten marketing. Licho to widzę. Jak ta apka na smarttelefony do konta będzie tak zrobiona jak ten filmik to sukcesów nie wróżę.

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
Możliwe też, że to nie jest autoryzowany materiał ("Roztocza wdowy" - raczej nie jest w drużynie B.). Widocznie ostatni wpis na blogu zmotywował uśpione jednostki do działania.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości