SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: RuckenFetard » sobota, 5 maja 2018, 21:48

Większość niszowych altów dziś spadła, SNC kosztuje 0.23 . Cierpliwości , za nim pójdzie w górę zapewne czeka nas jeszcze solidna korekta, ostatnich wzrostów całego rynku
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 maja 2018, 14:44 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 7 maja 2018, 14:40

Dziś kolejny dzień spadków na całym rynku, ale SNC wrosło...., wygląda jak by ktoś się ładował :) , nawet jeśli wyjdzie z tego to pump & down, to jest raczej pozytywny znak na niedaleką przyszłość

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 7 maja 2018, 15:44

właśnie widzę i sie zastnawiałem czy jest jakiś news gdzieś bo na bitcointalku cisza a tu 20% w górę gdy inne tak raczej dół.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: bl4ckmind » poniedziałek, 7 maja 2018, 16:22

Jakas gruba ryba sie wkupuje. I w takiej sytuacji nie wiadomo co zrobic czy sprzedac teraz, skoro caly rynek spada i odkupic nizej, czy dalej czekac na wzrosty. :)

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 7 maja 2018, 16:41

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale miałem ustawioną sprzedaż i ją skasowałem. To nie jest zwykla pompa jak bywało wcześniej. Ta się utrzymuje już ponad godzine, gdzie przy wcześniejszych po takim czasie nie było sladu prócz słupka na wykresie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 7 maja 2018, 16:46

bl4ckmind pisze: Jakas gruba ryba sie wkupuje. I w takiej sytuacji nie wiadomo co zrobic czy sprzedac teraz, skoro caly rynek spada i odkupic nizej, czy dalej czekac na wzrosty. :)
mozna kupić dany walor, a shortować bitka ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: bl4ckmind » wtorek, 8 maja 2018, 07:50

Może to mialo wplyw na wczorajszy wystrzal?


Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: bl4ckmind » środa, 9 maja 2018, 14:26



Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » środa, 9 maja 2018, 17:00

bl4ckmind pisze:
Raz w tygodniu mają ogłaszać partnerstwo (o ile nic się nie zmieniło).

Wzrost ceny to raczej - bez dorabiania dziwnych teorii - to po prostu taki prosty rachunek - projekt jest dobry, jeszcze mało urósł od ostatniego dołka, więc jest świetnym kandydatem, by go teraz kupić, zamiast wchodzić w coś, co jest w tym momencie +300 lub więcej % od dołka.
A dorabiając teorie... sezon budowlany w pełni, a firmy parnerskie podobno dają niezłe rabaty na solary i pompy ciepła przy płatności w SNC. Prąd też podobno mega tanio wychodzi płacąc SNC. Słoweńcy mają po co kupować te tokeny, by później nimi płacić... Inna sprawa to taka, że firmy partnerskie (np. SONCE) też muszą zachować płynność finansową i tokeny wymieniać na giełdach na fiaty.
Z drugiej strony może jakiś partner albo większy inwestor skupuje tokeny... kto wie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » środa, 9 maja 2018, 19:11

Jak będą dawać co tydzień taki artykuł o partnerstwie z jakąś firmą itd to powinni utrzymać stały ciąg wzrostu w górę, tym bardziej że on ma ciągle tylko* 34 mln $ Marketcap. To nawet x 10 do 340 mln $ mógłby zrobić, chociaż wg mnie platforma do handlu prądem nikogo "nie jara" większość osób woli skomplikowane vaporware informatyczne. Ale 1$ jest realne (czyli x 4) w ciągu kilku tygodni jeśli faktycznie te partnerstwa będą ogłaszane co tydzień nowe, plus w międzyczasie jakaś giełda się może jeszcze trafi, dobrze byłoby jakby jakaś duża z USA była bo chyba te co są to jakieś azjatyckie jesli dobrze wszystkie kojarze.
Potrzymałbym sam to trochę dłużej ale nie mam już co sprzedawać na ważniejsze dla mnie coiny które gromadze i mi brakuje do pewnych zaplanowanych ilości. Utknałem z tym SNC, Vibe i ATS bo w grudniu przegapiłem i nie sprzedałem jak sie crashe zaczeły. A inne mam jakieś szczątkowe ilości, NAV mam tez jeszcze na sell ale też sporo spadł ostatnio i czekam. Ze wszystkim czekam a te co nie chce żeby rosły to rosną :)

Edit: NAV sold. prawie all. Pewnie teraz bedzie pompa bo jak coś sprzedam nawet jak trzymałem rok czy dwa to wtedy dopiero rośnie.

*
Spoiler:
w porównaniu do innych coinów i tokenów co nic nie robią to jest "tylko"
Ostatnio zmieniony środa, 9 maja 2018, 22:37 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » środa, 9 maja 2018, 20:27

Rumcajs pisze: chociaż wg mnie platforma do handlu prądem nikogo "nie jara" większość osób woli skomplikowane vaporware informatyczne
Może faktycznie jeszcze nie jara, ale jest to jeden z niewielu coinów co ma już realne zastosowanie. Jeżeli faktycznie jest oszczędność około 30% na energii elektrycznej, to ten projekt ma ogromny rynek do zdobycia. Moim zdaniem nie ma co porównywać Liska, game, vibe czy podobne coiny do SNC, bo biorąc pod uwagę zastosowanie to jest to inna liga.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » środa, 9 maja 2018, 20:53

@kondzio,

Nie zaprzeczam sukcesu finansowego firmy, expansji na inne kraje prawdopodobnej i nawiazywania partnerstw z innymi firmami.
Pytanie jest jak to się przełoży na cenę samego tokenu jeśli ma tylko funkcję płatniczą, no chyba że faktycznie sa jakieś bonusy w samym handlu prądem tym tokenem bo jeśli ktoś będzie miał prosty wybór czy zapłacić euro/usd czy tokenem to pewnie szybciej i łatwiej będzie mu zapłacić fiatami niż kupować pierw jakies "wirtualne tokeny". Ale nigdzie w samym temacie nie wyczytałem konkretnych danych co daje token poza zwykłą możliwością płacenia. Jeśli nic poza tym to wcale nie musi być warty nie wiem ile bo to nie sa akcje spółki, nie dostaje się dywidend z jej zysku choćby explodowała i objęła we władanie cały świat.
Takie uzupełnienie moich przemyśleń.
Apropo Vibe czym SNC niby miałby być lepszy od Vibe ? ta sama funkcja płatnicza tylko w Vibe jest to platforma rzeczywistosci wirtualnej a SNC to handel prądzikiem zielonym, ja już wolałbym holdować Vibe ponad SNC i tak właśnie robię. Co prawda chwilowo SNC ma tą przewagę że ich platforma już działa przynajmniej w ich kraju i teraz hypują cenę realnymi partnerstwami a Vibe dał parę pokazów technologii ale nie jest to dostępne jako produkt że ktoś może sie nagrac sam, narazie to jeszcze nie działa do końca, z tego co wiem był koncert jednego rapera z Planet Asia a potem nie wiem bo po crashu w grudniu zahibernowałem się na kilka miesięcy na zime i teraz odżyłem dopiero ale mam lukę co się działo ze wszystkim. Jak dla mnie Vibe bije na głowe tego SNC ale faktem jest że muszą zacząć sprzedawać więcej koncertów, nagrywać je, rozwijac wszystko żeby było wiele rzeczy do kupowania no i na to trzeba będzie poczekać kilka miesięcy pewnie jeszcze.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » środa, 9 maja 2018, 21:01

Pytanie jest jak to się przełoży na cenę samego tokenu jeśli ma tylko funkcję płatniczą, no chyba że faktycznie sa jakieś bonusy w samym handlu prądem tym tokenem bo jeśli ktoś będzie miał prosty wybór czy zapłacić euro/usd czy tokenem to pewnie szybciej i łatwiej będzie mu zapłacić fiatami niż kupować pierw jakies "wirtualne tokeny"

Płacąc tokenem jest taniej o 10-15% niż fiatami z tego co się orientuje.
A co do vibe, każdy ma własne zdanie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » środa, 9 maja 2018, 21:35

Spoko, a zdanie każdy może mieć swoje, okaże się jak będzie bo dużo w tym i tak jasnowidztwa, po prostu nie widziałem nigdzie dokładnego info jakie są bonusy jesli sie płaci tokenem SNC.
Nie prowadziłem jakiś riserczów tylko kupiłem troche. Holduje żeby sprzedać na jakiejś górce bo w grudniu/styczniu mi nie wyszło, zreszta nie wiem jaka byla max cena bo nie pamietam.
Ale jeśli jest bonus to w sumie fajnie bo takie samonapędzające się koło bo ktoś kupi po cenie kursu SNC, platforma mu uzna kwotę po cenie kursu a on dostanie do tego 10-15% zniżki ? Z takim dziwnym układem to teoretycznie nie jestem jakims matematykiem to cena by dązyła do nieskończoności bo zawsze byłby ten "bonus" 10-15% zysku :)
Ja nawet nie jestem zarejestrowany na ich platformie ani jej na oczy nie widziałem jak ktoś wie na 100 % co daje sam token SNC czy ma faktycznie jakiś bonus to niech napisze dla potomności :)
Bo może jak wejdzie do Polski to ja już mam na opłaty za prąd do końca życia i nawet o tym nie wiem jeszcze :)

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » środa, 9 maja 2018, 21:43

"SunContract does not sell solar power plant, but it is offered by SunContact partner SONCE energija. All Suncontract partners are accepting SNC tokens as a payment method, so 11 kWp solar power plant is currently 10 to 15% cheaper than at the competition or market price, if customer is paying with SNC."

Z tego co rozumiem to kupno prądu przy pomocy tokenu SNC jest tańsze o 10-15% . Tak na szybkiego wyszukałem, ale na jakiej zasadzie to działa to Ci nie powiem :D
Warto przeczytać:

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: bl4ckmind » czwartek, 10 maja 2018, 15:01

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego ten gość bardziej stawia na POWR i ELEC zamiast na SNC, które już ma działającą platformę i najniższą kapitalizację?


Czy to dlatego, że POWR i ELEC mają już więcej umów podpisanych?

Nie znam aż tak dobrze angielskiego, więc dobrze by było, gdyby ktoś mi to wyjaśnił. :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 10 maja 2018, 15:20

bl4ckmind pisze:Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego ten gość bardziej stawia na POWR i ELEC zamiast na SNC, które już ma działającą platformę i najniższą kapitalizację?


Czy to dlatego, że POWR i ELEC mają już więcej umów podpisanych?

Nie znam aż tak dobrze angielskiego, więc dobrze by było, gdyby ktoś mi to wyjaśnił. :)
Pewnie to oni mu zapłacili. Przecież większość youtuberów robi takie filmy na zamówienie po opłaceniu przez team. To tzw. influeserzy do wynajęcia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » czwartek, 10 maja 2018, 17:59

Bardzo możliwe że tak było, przecież Ministerstwo Finansów nasze własne opłacało youtuberów żeby ostrzegali przed krytowalutami że to piramidy finansowe lub bańki spekulacyjne. Wydali na nich chyba ze 100 000 zł ale kwoty dokładnej nie pamietam, było w jakimś temacie innym o tym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » niedziela, 13 maja 2018, 13:50

Z ostatniego artykułu wynika że pracują nad wprowadzeniem bramki fiat do ich platformy żeby się dało kupować tokeny bezpośrednio od nich bez rejestrowania się na gieldach.
Czyli dlatego cena jest taka niska ciągle - po prostu za mało osób de facto korzysta z tej platformy bo nie kazdy umie lub sie chce rejestrować po jakiś giełdach żeby tego używać.
Wybicie ceny w górę będzie pewnie jak wprowadzą bramkę fiat. Bo same partnerstwa i newsy bez mass adopcji to mało dadzą a bramka fiat da taką możliwośc przynajmniej na Słoveni bo chyba jeszcze nie weszli do żadnego innego kraju.
Więc jeszcze można spokojnie potrzymać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Sayan » niedziela, 20 maja 2018, 13:42

Bramka fiat będzie oczywiście otwarciem wrót do masowej adopcji, chociaż nie nastąpi ona tak nagle... :) Ponadto do korzystania z platformy każdy będzie musiał posiadać 1000 snc na swoim koncie, jako niezbędne minimum do sprawnego działania całej platformy.
Kiedy doczekamy się wykorzystania platformy na większą skale, to siłą rzeczy cena zacznie wykładniczo do tego rosnąć.
Mogę was zapewnić, że team cały czas działa i projekt mimo większych pompek jest pewną inwestycją ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości