SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: marcinzkomina » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:00

No to wyrasta nam kolejny konkurent dla SNC.

Tym razem azjaci z projektem https://electrify.asia/
Token ETH
https://res.cloudinary.com/electrify/im ... .8.2_2.pdf (whitepaper)
Styczeń - luty przedsprzedaż, w trzecim kwartale beta produkt.
Doświadczony zespół deweloperów i co najważniejsze jako advisor June Hasegawa CEO OmiseGO (a ci się z marketingiem nie pier.. jak Rock z SNC)
Przepraszam za bardzo lakoniczny opis ale nie mam czasu na dogłębną analizę, dla zainteresowanych proszę zajrzeć do whitepaper są tam wszystkie informacją począwszy od roadmap jak i sprzedaż tokenów.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2018, 13:05 przez marcinzkomina, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: wesley » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:05

2,3 dni temu miałem ochotę na ponowne wejście w SNC przy cenie 0.000220-0.000250 - jeszcze nie wskoczyłem, heh obecnie mamy 0.000215 i co dalej ... spadamy ?

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: EmCortess » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:45

marcinzkomina pisze: No to wyrasta nam kolejny konkurent dla SNC.
Wydaje mi się, że to bardziej bezpośredni konkurent POWR niż SNC.
Co do marketingu.
Liczba walut powoli dobija już do 1400. Przecież jeśli komuś nie odpowiada/nie rozumie wizji rozwoju produktu przedstawionej przez Roka, zawsze można wybrać jedną z pozostałych, skupiających się na reklamie i spekulacji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pk456 » czwartek, 4 stycznia 2018, 14:01

wesley pisze: 2,3 dni temu miałem ochotę na ponowne wejście w SNC przy cenie 0.000220-0.000250 - jeszcze nie wskoczyłem, heh obecnie mamy 0.000215 i co dalej ... spadamy ?
Możliwe chyba że będzie wejście na giełdę, powinien być wtedy skok... ale to znowu sytuacja na BTC może zmienić. Niemniej jeśli będzie spadek to nie powinien byc głęboki, tak jak poprzednio kurs raczej się trzymał, choć bywało 0.16. Ale z kolei patrząc że większość innych altów rośnie, to stanie w miejscu można uważać ża spadek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pk456 » piątek, 5 stycznia 2018, 11:54

SNC wszedł na yobit, giełda o chyba najgorszej obecnie reputacji - no ale dobre i to, cena lekko zareagowała.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Karolak » piątek, 5 stycznia 2018, 11:58

@pk456 SNC jest na tej giełdzie od dawna, nie siej fermentu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » piątek, 5 stycznia 2018, 12:02

@Karolak,

to taka gówniana giełda że pewnie nie zauważył jej wcześniej że SNC tam jest też, ja też nie pamietałem czy to było na niej czy nie, to najgorsza giełda o jakiej słyszałem chyba :) Każdy ją ignoruje jak tylko widzi że jakis coin na niej jest też.
Miejmy nadzieje że faktycznie w styczniu będzie 1 dodana wieksza giełda jak ktos tam obiecywał załatwiać :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pk456 » piątek, 5 stycznia 2018, 12:08

@Karolak,
No może jest od dawna, tweet 2 godziny temu na kanale SNC najwyraźniej źle zinterpretowałem:
#SunContract #SNC volume is picking up on a @YobitExchange . SNC/BTC market on #Yobit is now the second most important market for the project.
Po prostu wzrósł wolumen ruchu na yobit.... a ja myślałem że weszli i wzrósł ogólny obrót :)

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: TSD_WWA » piątek, 5 stycznia 2018, 12:30

Gowniana nie gowniana ale ja swego czasu niezly arbitraz zrobilem na snc :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Invest » piątek, 5 stycznia 2018, 16:00

Wtrącę swoje trzy satoshi... To pokazuje tylko ile znaczą tłity i tego typu newsy.... Ktoś coś rzuci, że druga najważniejsza giełda itp. i jest ruch, bo jest cokolwiek od teamu...
A propos drugiego największego wolumenu na giełdach SNC (the second most important market for the project) ... to tak jak w tym żarcie:
Odbył się mecz szachowy Breżniewa z Reaganem, wygrał Reagan.
- New York Times napisał: dnia tego a tego odbył sie pojedynek szachowy. Wygrał Reagan, Breżniew był drugi.
- Sowiecka gazeta napisała: odbył się mecz szachowy. Reagan był przedostatni, a Breżniew zajął zaszczytne drugie miejsce.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » piątek, 5 stycznia 2018, 16:05

SNC będzie notowany na nowej giełdzie NEXT.exchange
prawdopodobnie jeszcze w styczniu
właśnie ogłosili wyniki głosownia społeczności
czyli może nawet 2 giełdy w styczniu

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: EmCortess » piątek, 5 stycznia 2018, 17:32

paprykarz18 pisze: SNC będzie notowany na nowej giełdzie NEXT.exchange
No i super, że się udało!
Tak z czystej ciekawości zastanawia mnie tylko czy to wynik głosowania społeczności, czy jednak devowie coś negocjowali z giełdą.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Barragol » piątek, 5 stycznia 2018, 23:00

Witam, jestem tutaj żeby ostudzić wasz zapał, suncontract był pierwszą walutą jaką zakupiłem, ale wtedy byłem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, teraz wiem nieco więcej a nie chcę żeby ktoś się nadział. Suncontract to definicja shitcoina - gównowaluty, a tutaj argumenty dlaczego:
- sam fakt jej istnienia nie ma sensu, ich platforma mogłaby równie dobrze akceptować inną walutę, lepszą technicznie
- brak jakichkolwiek informacji na temat tego jak poradzili by sobie z problemami legislacyjnymi wymiany energii
- brak developerów
- brak technicznego whitepapera
- zdecydowana większość followerów na twitterze oraz lików na facebooku to wykupiony indonezyjski botnet, jak mi ktoś nie wierzy to łatwo może sobie sprawdzić darmowowo dostępnymi narzędziami, co potwierdza zresztą fakt często pojawiącego się spamu chwalącego walutę na twitterze czy forach w łamanym angielskim
- zaopatrzenie jakiegoś tam miasteczka w panele słoneczne które odbyło się transakcją suncontract którym się chwalą to nic innego jak "publicity stunt", tych co to kupili nie obchodzi waluta i projekt, po prostu dostali jakiś finansowy bonus żeby zrobić tak a nie normalnie walutą fiat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » sobota, 6 stycznia 2018, 02:26

@Barragol,

Na tej zasadzie to każdą platformę nie stricte platformę informatyczną tylko jakąs aplikacje do sprzedawania czegoś , tu prądu, ale np do wynajmowania czy sprzedawania mieszkań (ATL), wzywania lawet (car taxi) , sprzedaży książek elektronicznych i papierowych (autorship) i wiele innych możnaby wtedy oskarzyc o bycie szitkoinem bo przecież "da się" lub prościej by było zapłacić kartą czy przelewem jakimś bez udziałów tokenów. Tylko wtedy skad ci ludzie co robią takie aplikacje jako swój biznes mieliby wziąść kilka-kilkanascie milionów $ na start ? Pójdzie kilka osob razem do banku i powiedzą że mają w głowie aplikacje ale jeszcze jej nie zrobili i chcieliby kredyt kilkanascie milionów a oni ją zrobią za 2 lata? :)
No własnie nikt by im go nie dał dlatego takie startupy czy jakby to nazwać powstają na blockchainie i mają tokeny żeby można było zebrać kase i nie mieć zobowiązań bo de fakto nie dają profitów ze swoich zysków jako biznes, a kredyt bankowi trzeba by potem odddac a kase od tysiecy ludzi co kupowali nie majace wartości materialnej tokeny nie trzeba nic oddawać bo oni dostali w zamian "tokeny" które przeciez sa na giełzie. Ale tokeny to nie akcje firmy - niestety. Ale tak narazie jest ale powoli sie zmienia ta tendencja, ludzie oczekują od nowych ico jakis zwrotów, wypłat zysków i nie wchodzą po kolei na pałe w każde ico w przypadkach gdy cena tokenu zależy tylko od rynku bo token sam w sobie ma malą użyteczność lub nie daje profitów finansowych.

Dodano po 20 minutach 29 sekundach:
Ale jeszcze dodam że z drugiej strony jakby nie było ICO i tokenów to takie platformy by mogły nigdy nie powstać bo ich pomysłodawcy nie mieliby szans uzyskać sfinansowania swoich projektów/pomysłow, a dzieki pieniądzon z ICO każdy pomysł można próbować zrealizować nawet różne abstrakcyjne koncepcje rodem z s-f. Ale wiele z nich DZIAŁA. A tak to by ich nie było więc w sumie jako społeczeństwo jesteśmy na plusie :)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Barragol » sobota, 6 stycznia 2018, 04:45

Rumcajs pisze: wynajmowania czy sprzedawania mieszkań (ATL), wzywania lawet (car taxi) , sprzedaży książek elektronicznych i papierowych (autorship)
Zgadza się, to są szitkoiny, mają jedynie wartość dlatego że rynek kryptowalut wygląda w tym momencie jak wygląda, czyli ludzie pakują hajs w byle co licząc na szybki zysk, i jest mnóstwo amatarów na których działają najprostsze argumenty. Jeśli mamy mówić o jakiejś mainstreamowej lub chociaż częsciowej adaptacji to nikt nie chce być zmuszonym do posiadania kilkunastu lub kilkuedziesięciu różnych walut dla każdej czynności życiowej. Tak jakbym miał w sklepie płacić chlebcoinami, szynkocoinami i piwocoinami.

To że tokeny fundują niektóre projekty nie znaczy że same tokeny mają jakąś wartość, wręcz można stwierdzić że dla wielu z nich taki token to nic innego jak sprytny sposób na uzyskanie fundowania na swoje projekty.

Dodatkowo nie odniosłeś się do całego multumu czerwonych flag jakie wymieniłem, a jest ich więcej, np. fakt że informacje dostępne na internecie o ludziach w projekcie są szczątkowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » sobota, 6 stycznia 2018, 04:58

Ha ha no tak odniosłem się tylko do pierwszego myślnika i to głównie moje przemyślenia ogólne do wszystkich coinów były nie do konkretnie tylko SNC
"- sam fakt jej istnienia nie ma sensu, ich platforma mogłaby równie dobrze akceptować inną walutę, lepszą technicznie"
Reszte zignorowałem bo nie żyje tylko SNC i w sumie nie czytałem o nim za wiele żeby analizować pozostałe punkty które wymieniłeś, poza tutaj raczej na forum co pisali nie czytałem nawet whitepaperu ale na tle innych tokenów które nie mają produktu nawet to ta jest w miare sensowna i ma na pewno potencjał na wzrosty wystarczy spojrzeć na cene konkurenta POWR który nic nie ma jeszcze (poza chyba marketingiem:) ) i do tego jest na innym kontynencie (w australii).
Ja trzymam w każdym razie i czekam na ze 2 dobre giełdy wtedy cena dopiero sie dostosuje do rynku żeby rozważać sprzedanie chociaż części.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pk456 » sobota, 6 stycznia 2018, 06:07

@Barragol

Ani whitepaper, ani używanie innej technicznie lepszej waluty nie czyni z shitcoina dobrego coina czy produktu.

Shitcoinem jest BTC bo złotówka, nie mówiąc o euro czy dolarze są 100% bardziej użyteczne, a whitepapiery mają oparte o konstytucje krajowe, ustawy o narodowych bankach czy w końcu traktaty międzynarodowe :D

Twoje argumenty pasują do 99% by nie być złośliwym i nie powiedzieć do 100% coinów. Co nie znaczy że mimo ich widocznych niedoskonałości nie trzeba nad nimi pracować i rozwijać. Choć zgodzę się z każdym kto powie że wyceny giełdowe coinów to czyste szaleństwo, a większość ICO to świadome naciąganie ludzi.

Przed pierwszymi samochodami musiał iść pieszy z czerwoną flagą żeby ostrzegać otoczenie, samochód był więc o wiele mniej użyteczny od konia... parę lat od tego czasu minęło i samochód jest stanadardem. Podobną drogę muszą przejść kryptowaluty - muszą być użyteczne, większość z obecnych zniknie.

Przed SNC długa droga - bo i sytuacja prawna rynku energetycznego i potencjalna użyteczność platformy to ciężkie sprawy. Ale w kolejnym punkcie nie masz racji - SNC ma koncesję na handel energią, więc przynajmniej na terenie Słowenii mogą już pośredniczyć (nie mam pewności czy koncesja nie jest na całą UE, albo na cały świat).

Rozliczenia między wielkimi operatorami a mikro dostawcami energii elektrycznej to ciężka sprawa. Blockchain i smartkontrakty wydają się idealnym narzędziem. Ja osobiści widzę dla SNC tutaj łatwiejszą działkę, mogą takiemu PGE powiedzieć popatrzcie na nasz market - możemy wam wdrożyć waszą prywatną aplikację, prywatny blockchain i zautomatyzować, ułatwić procesy w firmie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » sobota, 6 stycznia 2018, 08:31

@pk456,
Wydaje mi sie że czytałem że co kraj to osobne dostosowywanie się do przepisów co wydaje się oczywiste plus pewnie zdobycie odpowiednich pozwoleń na takie coś. Ale w krajach UE powinno być o tyle łatwiej że ogólniejsze przepisy są podobne a bardziej szczegółowe wiadomo krajowe więc pewnie w kazdym kraju żeby wejśc będą musieli troche pozmieniać i się dostosować. Ale pewnie sie da, ogolnie w całej UE jest haha zbieg słowek zielone światło dla zielonej energi, nawet dotacje na przechodzenie na energie odnawialną idą wielkie więc raczej nie powinni mieć prawnych problemów jakis wielkich w europie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: michaty » sobota, 6 stycznia 2018, 12:25

Jak Panowie sądzicie, jaki jest realny target w związku z tymi planowanymi wejściami na dwie nowe giełdy? Tak krótkoterminowo, bardziej w przekroju stycznia..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Invest » sobota, 6 stycznia 2018, 12:38

Pewnie koło 1$ będzie realizacja zysków. Jeśli tam dojdzie kurs. Myślę, że dojdzie, bo to x3, x4 tego co jest teraz. O ile będą to jakieś dobre giełdy, bo jak jakiś egzotyk, to nie przewiduję znaczącego skoku... Uruchomienie platformy nie spowodowało znaczących ruchów nawet...

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor i 12 gości