SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Lukas_z_Pola » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:11

eluminatif pisze: Jak już każdy się nacieszy za parę miesięcy z tych cyferek na koncie, to wtedy przyjdzie refleksja i smutna rzeczywistość przy oddawaniu 32 oczek do US
Wystarczy pomyśleć i płacić nie trzeba...

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Czarsky » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:17

Lukas_z_Pola pisze: Wystarczy pomyśleć i płacić nie trzeba...
Rozwiniesz temat? :lol:

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Lukas_z_Pola » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:26

Czarsky pisze:
Lukas_z_Pola pisze: Wystarczy pomyśleć i płacić nie trzeba...
Rozwiniesz temat? :lol:
Nie, od tego są doradcy podatkowi.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: johnson_ » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:36

Lukas_z_Pola pisze:
Czarsky pisze:
Lukas_z_Pola pisze: Wystarczy pomyśleć i płacić nie trzeba...
Rozwiniesz temat? :lol:
Nie, od tego są doradcy podatkowi.
To może chociaż jakiś hint :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2017, 14:45 przez johnson_, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Czarsky » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:43

Wizipaci pisze: I lepiej było napisać gówno post baitując ludzi, żeby potem napisać że nic nie napiszesz, lecz się na ten pusty łeb.
"Wiem, ale nie powiem" - trochę przypomina mi to moje własne zachowanie, z okresu 3-7 lat :D

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: eluminatif » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:11

Wtorek pisze:
eluminatif pisze: Jak już każdy się nacieszy za parę miesięcy z tych cyferek na koncie, to wtedy przyjdzie refleksja i smutna rzeczywistość przy oddawaniu 32 oczek do US
Jeżeli płacisz 32 oczka do us to znaczy że zarobiłes znacznie wiecej. Gorzej jak nic nie musisz płacić i to jest smutne bo znaczy że jesteś w plecy. Dlatego mam nadzieję że w 2018 będę musiał zapłacić potezny podatek. Zrobię to z przyjemnością
tez jestem tego samego zdania i tez zaplacę z przyjemnością, Rzuciłem stawkę podatkową 32 rownie dobrze mogłem napisać 18 ale z tego co tu widze to wiekszosc zapakowana jest po parenascie czy też paredziesiat tys. szt. więc "prognozując" w przyszlym roku 1,5-2$/szt duża liczba osób zachaczy o ten właśnie próg.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: South1227 » niedziela, 3 grudnia 2017, 16:05

Mysle, że najlepsza wtedy była by działalność i podatek 19%. Podatek oczywiście trzeba zapłacić ale niekoniecznie taki duzy ;->

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: AgentStonoga » niedziela, 3 grudnia 2017, 17:20

Liczę na ładny dump, bo jednak trochę za szybko się wyprzedałem (chciałem odkupić taniej), a w nocy niestety już spałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » niedziela, 3 grudnia 2017, 17:27

Aleście napompowali tego Sun Contrakta :)
Dobrze że conieco też zakupiłem na początku.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 3 grudnia 2017, 17:33

Nie śledziłem ostatnie dwa dni kryptowalut.
Pytania następujące:
- gdzie ta transmisja live z jutrzejszego wystąpienia CEO SNC na BMW World? ktoś poda link?
- KuCoin i inne tego typu giełdy mile widziane, ale ja czekam na Giblartar Stock Exchange, to może być skok ceny w kosmos... jednak to najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku; oczywiście, jeszcze nic pewnego, Giblartar dopiero zmienia prawo, aby móc na giełdzie handlować tokenami;
- co do ceny SNC, nikt nie chce zapeszać, ale jak pokazuje to, co się dzieje z innymi walutami - pomarzcie sobie, jaką cenę może osiągnąć SNC w przyszłym roku i pomnóżcie razy pięć - jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie wierzył, że IOTA będzie po 1,5$, a dzisiaj jest po 2$, za chwilę może być po 5$

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Sayan » niedziela, 3 grudnia 2017, 18:27

Jeżeli chodzi o ten podatek, to można założyć działaność i płacić podatek liniowy 19%.
Ale, że sam za dużo nie wiem w tym temacie, to więcej nie będę mówił. Jak ktoś jest zainteresowany, to może sobie poszukać sam informacji na ten temat.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: wesley » niedziela, 3 grudnia 2017, 19:56

sprzedałem, kupiłem, z ranka planuje sprzedać, heh, nie wiem co powiedzieć, up szalony dawno nie widziany, jak juto z rana zaliczę +30% to sam nie wiem co robić? sprzedać, dalej trzymać?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Barragol » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:10

wesley pisze: sprzedałem, kupiłem, z ranka planuje sprzedać, heh, nie wiem co powiedzieć, up szalony dawno nie widziany, jak juto z rana zaliczę +30% to sam nie wiem co robić? sprzedać, dalej trzymać?
ja zamierzam trzymac, osiągniecie market capu na poziomie power ledgera (czyli ~$2 za 1SNC) jest jak najbardziej realistyczne, oba podobne zalozenie ale suncontract idzie na market europejski gdzie trend na zielona energie jest coraz to mocniejszy i na pewno najwiekszy na swiecie, power ledger to tylko australia - nieporownywalnie mniejszy rynek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:13

@Barragol,

Apropo zysku, bo nie czytałem whitepapiera, ten token daje jakikolwiek zarobek dla jego posiadaczy poza wzrostem wartości samego tokena ?
Zakładając że zanim w Polsce będzie się dało kupować prąd przez ich platformę to oni planują cokolwiek wypłacać jakiś udział z zysków czy coś ?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Barragol » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:33

Rumcajs pisze: @Barragol,

Apropo zysku, bo nie czytałem whitepapiera, ten token daje jakikolwiek zarobek dla jego posiadaczy poza wzrostem wartości samego tokena ?
Zakładając że zanim w Polsce będzie się dało kupować prąd przez ich platformę to oni planują cokolwiek wypłacać jakiś udział z zysków czy coś ?
Ja czytałem white paper i w skrócie: obecnie osoba indywidualna produkująca nadmiar energii może jedynie go sprzedawać do pobliskich organizacji zajmujących się dystrybucją, w tym przypadku praktycznie nie ma żadnych szans na wynegocjowanie dobrej ceny bo jest ograniczona przez istniejący system energetyczny. Suncontract zamierza zorganizować niezależny rządowo "energy pool" poprzez bardzo przystepna aplikację mobilną pozwalająca na sprzedaż energii peer to peer, ma to być tez znacznie bardziej atrakcyjne cenowo, bo wedle ich szacunkow tylko 1/3 ceny ktora normalni placi sie za energie to koszt samej energii, reszta kosztow to zyski dla dystrybutorow itp., wiec jesli spelnia zalozenia moznaby kupowac energie znacznie taniej dzieki suncontract. Najwazniejszy element ich pomyslu to stworzenie "energy pool", bez tego ani rusz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: pk456 » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:38

Barragol pisze:Suncontract zamierza zorganizować niezależny rządowo "energy pool" poprzez bardzo przystepna aplikację mobilną pozwalająca na sprzedaż energii peer to peer, ma to być tez znacznie bardziej atrakcyjne cenowo, bo wedle ich szacunkow tylko 1/3 ceny ktora normalni placi sie za energie to koszt samej energii, reszta kosztow to zyski dla dystrybutorow itp., wiec jesli spelnia zalozenia moznaby kupowac energie znacznie taniej dzieki suncontract. Najwazniejszy element ich pomyslu to stworzenie "energy pool", bez tego ani rusz.

Nie żebym się czepiał, ale na razie nie da się przesyłać energii bezprzewodowo :D Utrzymanie sieci dystrybucyjnej kosztuje, więc te 30% ceny energii kontra 70% zysku dla producenta i dystrybutora to chyba znacznie zachwiane proporcje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:39

@Barragol,

To co napisałeś to akurat wszystko czytałem.
Ale ja o co innego pytałem, co mnie obchodzi ich prąd a produkować prądu nie zamierzam.
Chodzi mi o to czy oni jakoś tymi super zyskami które mają niby mieć zamierzają się dzielić z posiadaczami tokena SNC czy token to tylko token i służył do zebrania kasy w ICO a jeśli ktoś się nie bedzie bawił w sprzedawanie własnej zielonej energi lub kupował od nich prąd to czy cokolwiek ma z tej ich firmy jakiś zysk ?
Ktoś coś wie ?

Edit: nie wnikam juz w realia ich założeń biznesowych.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Lukas_z_Pola » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:47

Barragol pisze:
Rumcajs pisze: @Barragol,

Apropo zysku, bo nie czytałem whitepapiera, ten token daje jakikolwiek zarobek dla jego posiadaczy poza wzrostem wartości samego tokena ?
Zakładając że zanim w Polsce będzie się dało kupować prąd przez ich platformę to oni planują cokolwiek wypłacać jakiś udział z zysków czy coś ?
Ja czytałem white paper i w skrócie: obecnie osoba indywidualna produkująca nadmiar energii może jedynie go sprzedawać do pobliskich organizacji zajmujących się dystrybucją, w tym przypadku praktycznie nie ma żadnych szans na wynegocjowanie dobrej ceny bo jest ograniczona przez istniejący system energetyczny. Suncontract zamierza zorganizować niezależny rządowo "energy pool" poprzez bardzo przystepna aplikację mobilną pozwalająca na sprzedaż energii peer to peer, ma to być tez znacznie bardziej atrakcyjne cenowo, bo wedle ich szacunkow tylko 1/3 ceny ktora normalni placi sie za energie to koszt samej energii, reszta kosztow to zyski dla dystrybutorow itp., wiec jesli spelnia zalozenia moznaby kupowac energie znacznie taniej dzieki suncontract. Najwazniejszy element ich pomyslu to stworzenie "energy pool", bez tego ani rusz.
Bullshit.

Cena energii/cena dystrybucji w przypadku gosp. domowych to +/- 50/50 rachunku.
SunContract w domyśle ma umożliwić producentowi energii z małych instalacji OZE sprzedaż bezpośrednio odbiorcy końcowemu, z pominięciem operatora/sprzedawcy.
Stan prawny w Polsce to wyklucza, a faktyczne oszczędności mogą sięgać max. 10% w skali rachunku. Używanie aplikacji ponadto NIE zwolni odbiorcy prądu z obowiązku płatności za usługę dystrybucyjną.
Stworzenie energy poola wymaga sprowadzenia operatora do roli magazynu energii, wszakże panele produkują prąd tylko w określonych godzinach, a odbiorca musi mieć możliwość zużywania energii całą dobę...

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Wtorek » niedziela, 3 grudnia 2017, 21:12



Wszystko nabiera rozpedu 8-) platforma przechodzi zaawansowane testy
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2017, 21:13 przez Wtorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Peszkin » niedziela, 3 grudnia 2017, 21:13

nowe info

tak więc marketing się rozpędza...

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości