ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 19 listopada 2017, 12:38

AlgoryProject pisze: Zdajemy sobie sprawę z dużego CAP. Zdajemy sobie również z tego sprawę, że ten CAP nie jest nam dany na zawsze i jego wartość w przeciągu tygodni, miesięcy czy lat można zmienić się z dnia na dzień. Mamy w planie zabezpieczyć finansowo firmę na infrastrukturę, płace dla pracowników (który naprawdę będzie spore grono, gdyż samych programistów planujemy mieć +20), kwestie formalne/księgowe oraz wszelkie wydatki związane z dostępem do danych. Dodatkowym aspektem jest marketing, który uwierz mi cenowo jest na zupełnie innym poziomie jeżeli przyrównamy do stawek wśród mediów z innej tematyki.
Dzięki za odpowiedzi.

Nadal to spora kasa. Na ile lat starczyły max cap? Nie lepiej zebrać mało jako max, a wtedy mamy efekt "musimy zapierdzielać, by zrobić jak najlepszy produkt bo NIE MAMY środków na długo" niż "chcemy środki najlepiej na bardzo długo, by mieć komfort, że cokolwiek nie zrobimy to kasa i tak jest". Drugie podejście w ICO łatwo prowadzi do lawirowania typu Lisk, San, chyba też Golem natomiast pierwsze chyba do cięższej pracy o własny byt jako projekt, do tego niska kapitalizacja

Narzędzia fajne i przydatne, już o tym pisałem. Ale patrząc na max cap - lekki skok na fundusze. Z drugiej strony - jest brak min cap jeśli dobrze pamiętam. Czyli pewnie funduszy i tak mniej będzie.

Rola tokena typowa czyli doklejenie. :)

Co do modelu dystrybucji a raczej wartości tokena, "systemu", może warto pomyśleć nad rozwiązaniem gratyfikującym dla holderów? Wtedy podaż jest ograniczana a popyt zwiększony. Chodzi o coś, co wynagradza pasywnym zyskiem holdowanie waloru. To przyciąga inwestorów. Nie przeczytałem wszystkich waszych materiałów, ale chyba tego nie ma?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: esse » niedziela, 19 listopada 2017, 12:43

@AlgoryProject, jakie są relacje pokrewieństwa/powinowactwa pomiędzy osobami o tych samych nazwiskach w Waszym teamie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 19 listopada 2017, 12:50

Wymazywanie,

dzięki za sugestie, pomyślimy o tym.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
esse pisze: @AlgoryProject, jakie są relacje pokrewieństwa/powinowactwa pomiędzy osobami o tych samych nazwiskach w Waszym teamie?
Rodzinne. Budując team w pierwszej kolejności decydowaliśmy się na współpracę wśród osób posiadających doświadczenie w interesującym nas zakresie, wśród najbliższego otoczenia (to chyba jest dość normalne). Szczególnie gdy osoby posiadają bardzo dobre doświadczenie na interesującym nas podłożu, które możemy wykorzystać.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 19 listopada 2017, 12:53

AlgoryProject pisze: Co do hard cap itd. Zawsze gdy jest mowa o pieniądzach, szczególnie dużych pojawia się dyskusja "ja zrobiłbym to lepiej, chciwość, są już lepsze projekty". Każdy ma prawo próbować czy to w tym biznesie czy w innych. Wymaga to jednak decyzji by wpaść na odpowiedni pomysł, zbadać rynek, przygotować się, zainwestować dużo pieniędzy biorąc pod uwagę, że nic z tego może nie wyjść.
Można również pozostać na etapie chciałbym i nic więcej. Na tym również zakończę dyskusję w tym zakresie.
No właśnie niekoniecznie.

Ja np. nie zrobiłbym nic z tego co planujecie, bo się nie znam na tym. Zwracam tylko uwagę, że wiele ICO pada ofiarą własnych za dużych zbiórek. Tzn. mniej kasy raczej mobilizuje do presji działań a więcej kasy do komfortu (w negatywnym sensie). Nie jest to regułą ale tak często bywa.

Ogólnie jestem jak najbardziej za tym projektem. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 19 listopada 2017, 12:55

Wymazywanie pisze:
AlgoryProject pisze: Co do hard cap itd. Zawsze gdy jest mowa o pieniądzach, szczególnie dużych pojawia się dyskusja "ja zrobiłbym to lepiej, chciwość, są już lepsze projekty". Każdy ma prawo próbować czy to w tym biznesie czy w innych. Wymaga to jednak decyzji by wpaść na odpowiedni pomysł, zbadać rynek, przygotować się, zainwestować dużo pieniędzy biorąc pod uwagę, że nic z tego może nie wyjść.
Można również pozostać na etapie chciałbym i nic więcej. Na tym również zakończę dyskusję w tym zakresie.
No właśnie niekoniecznie.

Ja np. nie zrobiłbym nic z tego co planujecie, bo się nie znam na tym. Zwracam tylko uwagę, że wiele ICO pada ofiarą własnych za dużych zbiórek. Tzn. mniej kasy raczej mobilizuje do presji działań a więcej kasy do komfortu (w negatywnym sensie). Nie jest to regułą ale tak często bywa.

Ogólnie jestem jak najbardziej za tym projektem. :)

Wymazywanie to nie było skierowane do Ciebie. Nie zaznaczyłem cytatu.

Liczymy, że Cię nie zawiedziemy :) Ale zarazem rozumiemy Twój punkt widzenia.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: esse » niedziela, 19 listopada 2017, 12:57

@AlgoryProject, że rodzina, to się sam zorientowałem, ale chodzi mi o konkrety.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 listopada 2017, 12:58

esse pisze: @AlgoryProject, jakie są relacje pokrewieństwa/powinowactwa pomiędzy osobami o tych samych nazwiskach w Waszym teamie?
To rodzinny biznes :)
A Ty byś w swoim ICO obcych zatrudniał ? Obcych to się zatrudni jak już pieniądze zostaną zebrane żeby im płacić pensję a nie dzielić się milionami zebranymi w ICO i tokenami co zostały dla dev teamu :)
Ale tak każde ico chyba działa więc to nie jest nic dziwnego, zresztą ilość osób ile można zatrudnić do projektu jest uzależniona ile dane ICO zbierze kasy więc dlatego nikt na start nie zatrudnia 100 osób tylko dobierają ludzi później.
Pisali że chcą mieć zespół opłacanych devów ponad 20 osób to i marketing na wiele lat rozwoju projektu więc dlatego duży hard cap $$$.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: esse » niedziela, 19 listopada 2017, 13:01

@Rumcajs, tak, zatrudniałbym "swoich". Przecież nie piszę, że to źle, pytam tylko o szczegóły.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: bl4ck » niedziela, 19 listopada 2017, 13:05

@esse, a co chcesz wiedzieć? kto z kim sypia czy co? pytasz o relację relację są dobre jak widać skoro chcą ze sobą pracować twoje pytanie o jakieś konkrety jest bardzo dziwne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 listopada 2017, 13:07

@bl4ck,

też nie wiem po co to mu wiedzieć, każdy widzi te same nazwiska @esse, chciałby chyba żeby mu drzewo genealogiczne rozrysowali członków dev teamu :mrgreen:

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: esse » niedziela, 19 listopada 2017, 13:29

Takie rzeczy są publikowane w giełdowych prospektach emisyjnych, więc na tej samej zasadzie. Oczywiście, wiem, krypto to trochę inna rzecz, niż giełda :mrgreen:
Każdy, kto rozważa uczestnictwo w ICO ma jakieś kryteria oceny projektu, a przynajmniej powinien mieć. Ja chciałbym takiej informacji, konkretów. Nie rozumiem, dlaczego jest jakiś problem z podaniem/uściśleniem tych informacji? Mogę pomyśleć, że skoro na tym poziomie jest problem z uzyskaniem informacji, to pewnie i na innych poziomach będzie podobnie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: RafaelGrey » niedziela, 19 listopada 2017, 14:19

Jeśli sam dev team ma mieć ponad 20 osób to ten cap jest nawet za maly jak na taki zapas finansowania

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 19 listopada 2017, 14:32

Hard cap to tylko hard cap, a ile zbiorą inna bajka. Pytanie, czy jak zbiorą relatywnie "mało" względem hard capu (np. 5-10% tej sumy), to czy projekt wystartuje, @AlgoryProject i czy będzie realizowany z równym zapałem bez względu na finisz zbiórki?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 19 listopada 2017, 14:35

Wymazywanie pisze: Hard cap to tylko hard cap, a ile zbiorą inna bajka. Pytanie, czy jak zbiorą relatywnie "mało" względem hard capu (np. 5-10% tej sumy), to czy projekt wystartuje, @AlgoryProject ?
Nie mamy soft cap, w przypadku gdy kwota będzie zdecydowanie mniejsza - nadal planujemy rozwijać całość. Jednak nie w takim tempie jakbyśmy tego pragnęli, ale z takim samym zapałem :)
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: bl4ck » niedziela, 19 listopada 2017, 14:48

RafaelGrey pisze: Jeśli sam dev team ma mieć ponad 20 osób to ten cap jest nawet za maly jak na taki zapas finansowania
ok ostatni raz piszę o capie i pieniądzach ale muszę odpowiedzieć
~127 mln złoty(100eth) które by mogło zostać uzbierane podczas ico wystarczyło by na 53 lata opłacania 20 osób \ 10 tys pln na głowę miesięcznie(w sumie zapomniałem o prezesie który zgarnia 200 tys miesięcznie), tylko taki przykład.
Dodatkowo dochodzi prawdopodobieństwo że za rok-dwa eth może być kolejny raz warte x10...

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Samemu projektowo jak najbardziej kibicuje ..zobaczymy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: AlgoryProject » niedziela, 19 listopada 2017, 15:01

bl4ck, dzięki mam nadzieję, że efekt końcowy (niezależnie od % poziomu powodzenia ICO) spotka się z zainteresowaniem grupy docelowej do której pragniemy trafić.
Planujemy zrobić dużo dobrego dla środowiska kryptotraderskiego na świecie, także pieniądze nie będą "przejedzone".
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: bl4ck » niedziela, 19 listopada 2017, 15:14

AlgoryProject pisze: także pieniądze nie będą "przejedzone"
Ale dobrze jeść trzeba :)

Tymczasem póki projekt dopiero raczkuje ja rzucę linkiem stricte troszkę powiązanym z tematem "śledzenia\analizy" interesujących newsów dzięki którym możemy być troszkę lepsi od innych trejderów.

https://cryptopanic.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: adam1226 » niedziela, 19 listopada 2017, 16:44

bl4ck pisze: wystarczyło by na 53 lata opłacania 20 osób \ 10 tys pln na głowę miesięcz
wez pod uwagę to, ze nie kazdy programista sie nada do tego projektu, wiec moze wyjsc drozej.
bl4ck pisze: Dodatkowo dochodzi prawdopodobieństwo że za rok-dwa eth może być kolejny raz warte x10...
raczej watpliwe.. banka na krypto kiedys sie skonczy.. predzej prawdopodobne ze bedziemy mieli co najmniej korekte w long... poza tym w liczbach bezwzglednych to jest duza kwota, ale jeśli projekt ma osiagnac sukces na skale kwotowa to juz tak gigantycznie to nie wyglada.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Xzs78_98 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:48

w zasadzie mam te same odczucia co @Wymazywanie, rola tokena i brak gratyfikacji, jak już zdążyłem przeczytać w Waszym wątku na BItcointalk ALG będą służyć do "wkupienia się" w dodatkowe, rozszerzone opcje aplikacji oraz tradycyjnie, łączyć ALGORY'wców. I to by było na tyle. Moim zdaniem trzeba pomyśleć nad zwiększeniem popytu (nie wiem czy plan cokolwiek takiego przewiduje), bo cały roadmap jest bardzo rozciągniety i nie widzę sporych wzrostów dla inwestorów. Dodatkowo 20% bonus dla tych z WhiteList niestety spowoduje atak flipperowców, których taki zysk zadowoli na starcie, wraz z wejściem na giełdy (ciekaw jestem w jakie kierujecie? < pyt. ret) cena otwarcia po prostu spadnie. CAP > 30m, blisko 40 powiedziałbym niedługo, przy obecnych warunkach to jest nieco, a nawet i bardzo ponad średnią niestety (rozumiem plany rozwoju, ale patrząc ze strony inwestora i skupieniu się na cenie akcji i możliwościach wzrostu, nie widzę zarobku, nie przy tym Capie). Na chwilę obecną brak działającego produktu może nieco też zmniejszyć potencjalne zainteresowanie. Sam jednak projekt bardzo ciekawy i z chęcią bym zainwestował ale przy obecnych warunkach na rynku po prostu nie mogę, kupię na giełdzie przy cenie ponizej ICO, bo jestem niemal pewien, że będzie taka możliwość, powątpiewam w wysoki hype na starcie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ALGORY - wielofunkcyjne narzędzie dla traderów!

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:47

@Xzs78_98,

Wiekszosc ostatnich ICO cena była mniejsza niż w samym ICO ludzie płacili, może o wzrost btc, eth a może jest ich juz zbyt wiele i się okazywało że projekty które zebrały za dużo kasy i tokeny/coiny były drogie po prostu ich wartość spadała. Dlatego sporo kupiłem na giełdzie PO ico i taniej a nie pakowałem się w ICO. Ciągłe wzrosty Bita wiele ico rzuciły na glebę. Przy takim capie jestem pewien że cena po ICO będzie niższa niż w samym ICO przy braku produktu i tej road mapie na ponad rok, wiem że wszystko trwa ale istnieje wiele ICO które już na starcie miały coś działającego lub wczesne alphy/bety więc od chyba 3 miesiecy nie kupowałem żadnego ICO w samym ico, jedynie z giełdy jak były tańsze i prawdopodobnie też tak zrobie z Algory. A brak popytu w nowych tokenach z ICO i małe ich powiązanie z sukcesem projektu to temat na osobną dyskusję, uważam że to się musi zmienić i z czasem się zmieni bo ludzie przestaną ślepo pakować btc/eth w każde nowe ICO tym bardziej że jest ich coraz wiecej i po starcie cena często spada a sam token nie daje niczego , żadnego zysku. Powtórze się ale Iconomi to dokładny przykład bezużyteczności tokenu po sukcesie samej platformy, zebrali kasę ale sam token jest bezwartościowy bo jest bezużyteczny, nie ma żadnego zastosowania ani jednego dosłownie, to cud że trzyma cene 1$. W Algory token bedzie służył do płacenia za rozszerzozne wersje aplikacji ale nie pamietam juz teraz czy tylko ALG bedzie sie dało płacić czy też innymi krypto co zmniejszy popyt na samo ALG.
Ale obecnie to jeszcze ciągle jest standard że brak chociaż niewielkiej dywidendy za to że ludzie się złożyli na duże pieniądze żeby jakaś grupa osób mogła rozwinąc swój projekt. Dzieki za kase a cene tokena ureguluje rynek bo my nic wam za to nie damy haha. Obecnie takie jest podejscie w wiekszości ICO wychodzących. Nie we wszystkich ale w większosci.
Tak że ten niczym negatywnym się nie wyróżnia a sama aplikacja wygląda na bardzo fajną i ciekawą, niestety zanim będzie w większości funkcjonalna to trzeba poczekać do końca 2018 jeśli nie będzie jakiś opóźnień.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość