Waluty o niskiej kapitalizacji (ZAKAZ pytań i dyskusji!)

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: lukasz37 » niedziela, 19 listopada 2017, 16:07

Panowie zapytam raz jeszcze o tego VIBa, ma to ktoś ? Jakie jest Wasze zdanie na jego temat?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: sla7 » niedziela, 19 listopada 2017, 16:07

Rumcajs pisze:
sla7 pisze:
devega pisze:
i...?
I tylko tyle. Kolega jeden post przed tobą polecił myetherwallet, więc poleciłeś dokładnie to samo pod inną nazwą. Po co ma ktoś niepotrzebnie kasę na Trezora wydawać
Jak niepotrzebnie, to tylko jest podłączenie do sieci eth żeby dało się wysłać tokeny, ale zabezpieczenia hardwerowe trezora działają, a nie sam goły wallet online gdzie można stracić klucz prywatny czy ten plik do uruchomienia.
Tego nie wiedziałem-mój Błąd

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 19 listopada 2017, 17:17

@lukasz37, jak w treści tematu:
paprykarz18 pisze:
To nie jest temat dla leniwych, którzy chcieliby, aby ktoś za nich opracował daną walutę. Pytania czy taki albo owaki coin jest wart zainwestowania nie są tutaj mile widziane.

Interesuje Cię jakaś waluta i chcesz na niej zarobić? Zrób własny research, oceń jej mocne i słabe strony, podejmij decyzję o ewentualnej inwestycji, a następnie podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Do tego właśnie służy ten temat. Późniejsza dyskusja i polemika są oczywiście mile widziane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: Sayan » niedziela, 19 listopada 2017, 17:25

@paprykarz18, tu już nawet nie chodzi o bycie leniwym...Moim zdaniem żeby sie tutaj udzielać, to trzeba mieć już jakieś doświadczenie.
Nie raz zarobić i utopić pieniądze

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: nevida13 » niedziela, 19 listopada 2017, 17:42

Mysle, ze najlepszy do przechowywania bedzie ledger nano plus na dluza mete. 300 zl za tak wysoki poziom bezpieczenstwa to nic w porownaniu do tego co mozna stracic.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 19 listopada 2017, 22:39

widzę, że temat ładnie się rozwinął, więc – zgodnie z obietnicą – podaje kolejne kryptowaluty, w które zainwestowałem skromne sumy:

Pierwsza propozycja

Atlant (ATL)
https://atlant.io/

cena 0,148046$
total supply 54 175 041
realny market cap 8 mln $

Zastosowanie blockchain dla rynku nieruchomości. Jest to platforma p2p handlu i wynajmu, łącząca deweloperów i klientów, sprzedających i wynajmujących, firmy i osoby prywatne.

Zalety:
+ ciekawy projekt, widzę przed nim przyszłość i zastosowanie praktyczne
+ dotychczasowe dokonania zespołu wyglądają bardzo profesjonalnie
+ platforma ma zostać uruchomiona być w marcu 2018
+ bardzo pozytywny odbiór i spore zainteresowanie wśród inwestorów

Wady:
- dopiero zakończyło się ICO (1 listopada), więc czeka nas kilka miesięcy przestoju, jeżeli chodzi o wydarzenia – jest to pora na ciężką pracę deweloperów
- dev mają szansę jeszcze uciec z pieniędzmi ICO, nie wywiązując się z obietnic
- co się będzie działo z kursem? nie wiadomo, jeżeli będzie o tej walucie cicho, może spadać kurs, ale równie dobrze może wejść na jakąś giełdę i nie zdążymy kupić tanio

Ja kupiłem, póki tanie. Pomysł i projekt uważam za nośny i liczę na spore wzrosty. W marcu może być miło być posiadaczem tej waluty. Uważam, że warto się nią zainteresować.



Druga propozycja

VIBE (VIBE)
https://www.vibehub.io/

cena 0,0299$
total supply 267 000 000
realny market cap 8 mln $

Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w codziennych czynnościach. Zajrzyjcie na ich stronę i sami oceńcie. Projekt zrobił na mnie dobre wrażenie. Nośny temat i przyszłościowy. Duży zespół twórców – widać ich ciężką pracę. Projekt rozwija się bardzo szybko i jest już dość zaawansowany.



Trzecia propozycja

LINX (LINX)
https://mylinx.io/

cena 0,071 $
total supply 100 000 000
realny market cap 7,1 mln $

Sam projekt jakiegoś wielkiego wrażenia nie robi. Pomysł niezbyt oryginalny, spora konkurencja. Jednak jest to waluta o bardzo ściśle określonych celach. Do tego bardzo tania - uwzględniając circulating supply, market cap nie przekracza 1 mln.

Moja inwestycja została oparta na pozytywnych opiniach w internecie oraz… pogłosce, że szykuje się umowa z dużą firmą, co ma zostać ogłoszone w grudniu.

Kupiłem, potrzymam kilka miesięcy obserwując, jak to wszystko się rozwija. Jeżeli do stycznia nic się nie wydarzy, sprzedam. A nóż widelec będzie pompa pod jakiś ciekawy news i zarobię x50 albo x80, czego sobie i Wam życzę.




------
Jeżeli dzięki zawartym tu informacjom wzbogacicie się lub wręcz dorobicie się Lamborghini, pamiętajcie o autorze:

BTC – 18c34J3BsPSPfqUeDvhCKKuZg8jc8gXnr4
ETH – 0xD381da7bdB3eDF878518128E27FAffF8561Eefd9

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: Sayan » poniedziałek, 20 listopada 2017, 09:45

@paprykarz18, już daj spokój, bo ja już nie mam co zainwestować... :lol:
Ale mimo wszystko przyjrzę się tym projektom

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:38

Sayan pisze:@paprykarz18, już daj spokój, bo ja już nie mam co zainwestować... :lol:
Ale mimo wszystko przyjrzę się tym projektom
Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Wciąż mam asa w rękawie.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: nevida13 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:51

paprykarz18 pisze:
Sayan pisze:@paprykarz18, już daj spokój, bo ja już nie mam co zainwestować... :lol:
Ale mimo wszystko przyjrzę się tym projektom
Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Wciąż mam asa w rękawie.
Karty na stół;S ja obstawiam że cardano;p

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:05

nevida13 pisze:
paprykarz18 pisze: Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Wciąż mam asa w rękawie.
Karty na stół;S ja obstawiam że cardano;p
To nie jest temat - znane i drogie waluty z czołówki rankingu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:25

nevida13 pisze:
paprykarz18 pisze:
Sayan pisze:@paprykarz18, już daj spokój, bo ja już nie mam co zainwestować... :lol:
Ale mimo wszystko przyjrzę się tym projektom
Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Wciąż mam asa w rękawie.
Karty na stół;S ja obstawiam że cardano;p
Tu masz temat w jakie waluty teraz inwestować i porady na bieżąco: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=8320
Ten temat jest o czymś innym przeczytaj pierwszy post, mały market cap to ryzykowniejsze coiny bo mogą nie wypalić a niektóre są na niszowych giełdach, radze podejść z ostrożnością do pakowania się mimo że @paprykarz18, zrobił reaserch to jednak to nie są topowe coiny i ryzyko jest większe o wiele, większe ryzyko ale możliwy ewentualny większy zysk, coś jak hazard trochę więc zastanówcie się zanim zapakujecie wszystko co macie w 1 coina, już lepiej zdywersyfikować jak coś z wymienionych chcecie kupić. Do tego zanim one wejda na wieksze giełdy nie wiadomo ile czasu może minąć o ile w ogóle każdy z tych coinów wejdzie na wiekszą giełdę chociaż jedną. Wiele jest też mid/long term a nie że jutro x100.
To taki troche kubeł zimnej wody na ochłodzenie gorączki x 100. Zwykle to (tego typu ostrzeżenia przed zbytnią euforią) pisał @Wymazywanie, ale coś go nie widzę chwilowo to go zastąpiłem ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: blessu » poniedziałek, 20 listopada 2017, 15:18

@Rumcajs, Masz racje, ale generalnie trzeba przyznać, że dywersyfikacja i studzenie emocji są nieocenione przy jakimkolwiek obrocie krypto, niezależnie czy mówimy o takich tokenach czy BTC. Łatwo się podpalać wizją ogromnego zysku, a do wyrobienia dobrych nawyków trzeba się czasem nieco sparzyć i stracić nieco grosza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:26

@blessu,
No tak ale wole kogoś ostrzec i ostudzić niż jak nieraz czytałem że ludzie biorą kredyty z banków na zakup krypto bo wszędzie czytali że sie zarabia kilka tysięcy procent a potem pakują all w 1 crypto ... a potem płacz bo kredyt zostaje. Ja w sumie 2 lata pierwsze w krypto traciłem ciągle (ale nie płakałem, twardy byłem :P ). Więc lepiej niech ktoś sobie wyrabia dobre nawyki jakimiś mniejszymi kwotami niż takimi na których stratę nie może sobie pozwolić. A przy dywersyfikacji ryzyko się rozkłada, chociaż zbyt duża dywersyfikacja to też częsciej się trafi na coś kiepskiego. Ale można kupić gotowe fundusze cryptowalut na platformie Iconomi, bez instalowania walletów do wszystkich osobnych tokenów/coinów na własną rękę, to duże ułatwienie. Ale troche odbiegliśmy od tematu. Coś z tych wymienionych kupiłem ale mało bo niemam bitów tylko alty i musialbym cos sprzedać innego żeby coś kupić innego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: blessu » poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:43

Ze wszystkim się w pełni zgadzam, tylko człowiek z natury to taka bestia, która nie lubi uczyć się na czyiś błędach i słuchać porad, często woli się upewnić na samym sobie :)

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: sud » poniedziałek, 20 listopada 2017, 21:35

@paprykarz18
Odnośnie VIBE to mają przeprowadzić pierwszy koncert VR w grudniu (artysty jeszcze nie podali). Trochę się interesowałem tym projektem przed i w czasie ICO bo ich platforma jest zajebista i ma duży potencjał. Na razie o nich jest cicho, ale myślę że to się zmieni.

BTW Myślę, że powinieneś też zainteresować się wartościami Circulating Supply i Total Supply. Czasami w niektórych projektach zespół zatrzymuje kwoty rzędu 80-90% całkowitej ilości waluty. Taki podział jest bardzo niepokojący i niebezpieczny.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:08

sud pisze:@paprykarz18
Odnośnie VIBE to mają przeprowadzić pierwszy koncert VR w grudniu (artysty jeszcze nie podali). Trochę się interesowałem tym projektem przed i w czasie ICO bo ich platforma jest zajebista i ma duży potencjał. Na razie o nich jest cicho, ale myślę że to się zmieni.

BTW Myślę, że powinieneś też zainteresować się wartościami Circulating Supply i Total Supply. Czasami w niektórych projektach zespół zatrzymuje kwoty rzędu 80-90% całkowitej ilości waluty. Taki podział jest bardzo niepokojący i niebezpieczny.
Dlatego właśnie uznałem, że jest okazja wejść w VIBE, póki jest o nich cicho. Za kilka miesięcy, pociąg może odjechać. Takie właśnie waluty starałem się wynajdywać.
News z twittera z przed 2h, podany dalej przez VIBE "Look into @VibeHubVR this week big news on the horizon".

Przy okazji Twojego wpisu taka refleksja mnie dopadła:
Najlepiej wchodzić w waluty, których ICO się zakończyło jakiś czas temu, przez ostatnie tygodnie/miesiące było o nich cicho, więc cena spadała, gdyż niecierpliwi inwestorzy sprzedawali. Do tego cena po forkach bitcoina i jego ostrych wzrostach nie odbiła i często jest zbliżona do tej z ICO.

W tym czasie, gdy było cicho, zespół pracował i tego efekty mogą być widoczne w kolejnych miesiącach, na czym my możemy nieźle zarobić.
To się tyczy - mam nadzieję - np. VIBE, SunContract, Authorship. Mogą być z tego kokosy.

Starałem się zwracać uwagę na to, o czym piszesz odnośnie podziału monet. Czasem nawet sprawdzałem ranking portfeli, czy aby nie ma tam zbyt mało ze zbyt dużymi sumami.
Skupiałem się na Total Supply, gdyż Circulating Supply jest stanem na ten moment. W każdej chwili może się zmienić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: Sayan » poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:56

Ja mam ten sam problem co Rumcajs. Nie trzymam wgl nic w BTC, mam same alty i muszę coś sprzedać, żeby kupić coś innego/nowego.
Myśle nad VIBE...ale żeby kupić muszę coś sprzedać i tutaj zaczynają sie schodki :D

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: sud » wtorek, 21 listopada 2017, 08:06

Sayan pisze: Ja mam ten sam problem co Rumcajs. Nie trzymam wgl nic w BTC, mam same alty i muszę coś sprzedać, żeby kupić coś innego/nowego.
Myśle nad VIBE...ale żeby kupić muszę coś sprzedać i tutaj zaczynają sie schodki :D
Też tak mam czasem, ale jednak część kapitału zostawiłem żeby nim obracać a w razie czego kupić coś nowego z potencjałem. Sprzedaj po kilka procent z paru walut i już 8-)
paprykarz18 pisze:
Przy okazji Twojego wpisu taka refleksja mnie dopadła:
Najlepiej wchodzić w waluty, których ICO się zakończyło jakiś czas temu, przez ostatnie tygodnie/miesiące było o nich cicho, więc cena spadała, gdyż niecierpliwi inwestorzy sprzedawali. Do tego cena po forkach bitcoina i jego ostrych wzrostach nie odbiła i często jest zbliżona do tej z ICO.

W tym czasie, gdy było cicho, zespół pracował i tego efekty mogą być widoczne w kolejnych miesiącach, na czym my możemy nieźle zarobić.
To się tyczy - mam nadzieję - np. VIBE, SunContract, Authorship. Mogą być z tego kokosy.
Też doszedłem do takich wniosków po tym, jak w większości mnie interesujących projektów po ICO cena za każdym razem spadała po wejściu na giełdę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: stokarz » wtorek, 21 listopada 2017, 09:11

Szukałem ostatnio tzw. Gems. Postawiłem na waluty notowane już na Binance jako, że giełda jest najszybciej rozwijająca się platformą do tradeowania ze wszystkich innych giełd altów, niedługo dzięki dobru prowadzeniu może stać się bardziej popularna od bittrexa.

Analizowałem waluty poniżej 15 milionów kapitalizacji, mogące, czysto spekulacyjnie, w najbliższym czasie ze względu na dobre newsy lub potencjalny hype urosnąć. Nie są to według mnie tokeny na trzymanie długoterminowe, chodzi bardziej o szybki flip.

ARN - 4 miliony market cap, aktualnie poniżej ICO, cena wejścia poniżej 0.34$.
25 listopada mają konferencje w Chinach wraz z Waltonchain i kimś jeszcze. Projekt ciekawy, jednak nie nastawiałbym długoterminowo, są lepsze. Potencjalny zysk Ok x5

GVT - 7milinow market cap, niedługo wejdzie pewnie na bittrexa, wysoki wolumen, duzi gracze akumulują, charlie shem mocno stoi i promuje projekt. Twórcy już maja demo swojej aplikacji, wyglada to niezle, na Google ma dobre oceny. Potencjalny zysk znów Ok x5

Edit. Udało się wejść dziś w GVT na czyszczeniu oderbooka - ponad 50% up od tego momentu
ARN w ok. 15/20% do przodu już
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 listopada 2017, 19:20 przez stokarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Waluty o niskiej kapitalizacji

Postautor: miki121 » wtorek, 21 listopada 2017, 09:42

https://bitcoinz.global/pl/


BitcoinZ TO Bitcoin 2.0:

- Technologia Bitcoin
- Anonimowe transakcje (pełna prywatność - zk-SNARKs) – wszystkie transakcje w sieci Bitcoin są dostępne publicznie.
- zdecentralizowane wydobywanie za pomocą kart graficznych (GPU) (koparki ASIC są zakazane, dopuszcza się podział sieci (hardfork) w celu zablokowania koparek ASIC)
- Zdecentralizowany rozwój / Wszystkie osoby biorące udział w rozwoju sieci są wolontariuszami
- Duże bloki -> bloki są podobne do BCC/BCH

Naszym celem jest integracja najlepszego darmowego oprogramowania z BitcoinZ.

Niemodyfikowalne parametry:

- maksymalna podaż waluty

- inflacja

- wyłącznie alogrytmy POW – Equihash może zostać zmieniony na inny algorytm w celu zablokowania koparek ASIC

- w celu poprawy użyteczności / sklalowalności dopuszczalne są nowe funkcjonalności, jendak przeszłość sieci nigdy nie zostanie zmieniona (przypadek ETH/ETC)

Algorytm: Equihash (wyłącznie kopanie za pomocą GPU – promujemy decentralizację w górnctwie kryptowalut)
Maksymalna podaż: 21mld BTCZ
Aktualna emisja: 12500 monet co każde 2.5 minuty
Aktualna wielkość bloku jest podobna do BCC/BCH (BTCZ – 2MB co każde 2.5min ~ BCC/BCH= 8MB co każde 10 minut)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości