SIA (siacoin) - zdecentralizowana chmura dla plików

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:36

Trzeba też pamiętać o nadal dużej inflacji, która będzie znośna gdzieś od 2020 roku. Nie wykluczam pomp a międzyczasie, ale mogą one być szybko tłumione dużą podażą. Projekt ten w odróżnieniu od innych nie rozpoczął jeszcze żadnych działań marketingowych, ponieważ twórcy uważają, że trzeba poczekać na pełną użyteczność całego systemu i nie wychodzić do firm (bo tu odbiorcami usługi będą głównie firmy) z jeszcze niegotowym produktem.
Mimo wszystko ja będę śledził projekt.

Jak btc rypnie mocniej to wszystko pójdzie w dół, wtedy będzie dobra okazja do zakupów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: kastaniety » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 15:48

Właśnie dlatego zastanawiam się nad sprzedażą tego coina. Dal mi sporo już zarobić, a jak BTC poleci w dół to pociągnie wszystkie alty ze soba i można by dokupić po niższej cenie.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: radix » środa, 20 grudnia 2017, 21:36

kastaniety pisze:Właśnie dlatego zastanawiam się nad sprzedażą tego coina. Dal mi sporo już zarobić, a jak BTC poleci w dół to pociągnie wszystkie alty ze soba i można by dokupić po niższej cenie.
Orientujecie się może czym spowodowane jest nagłe wybicie siacoina?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » środa, 20 grudnia 2017, 21:42

@radix, update klienta ma być na dniach - prawdopodobnie w tym roku. Nie przynosi on nic poza usprawnieniem tego co jest. Więc sądzę, że to zwykły pump and dump - bo wszystko rośnie.
SC był długo w trendzie spadkowym więc takie odreagowania są naturalne, z kresek i wykresu to po prostu szykowało się na wybicie. Ale jak mówię, nie ma zmian fundamentalnych na razie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: dbcn » czwartek, 21 grudnia 2017, 01:13

wrip pisze:[...]ponieważ twórcy uważają, że trzeba poczekać na pełną użyteczność całego systemu i nie wychodzić do firm (bo tu odbiorcami usługi będą głównie firmy) z jeszcze niegotowym produktem.
Mimo wszystko ja będę śledził projekt.
A czy to nie było tak że współpracowali z HP odnośnie urządzenia do zarządzania tym całym storagem? Ponoć miało się to zwać 'Minebox', próbuje od kilku dni dowiedzieć się co z tym projektem ale narazie tyle sie dowiedziałem że jest to teraz zarządzane przez clearcenter.com, a sama data wydania urządzenia i czy będzie w jakiś sposób połączone z Sia nieznane.

Poza tym w czerwcu wychodzi dedykowana koparka do Sia, więcej do poczytania tutaj: https://obelisk.tech/ .
Wtedy trudność wydobycia wzrośnie dla zwykłych userów, którzy teraz sobie kopią to za pomocą kompów i innych koparek, więc myśle że rok 2018 będzie dużym wzrostem dla tego coina.

Dodatkowo wspomnę, że cały dev team się nie obija, ciągle aktualizacje i ulepszenia aplikacji. Dziś wyszedł update do Sia UI wersji 1.3.1, jeszcze nie sprawdzałem nowości, ale od czasu publikacji posta jest lekki pump ;).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » czwartek, 21 grudnia 2017, 15:47

@dbcn, tak mineboxy to nadal aktualna sprawa - nie wgłębiałem się na razie za bardzo kto to produkuje i jaka jest dostępność i opłacalność. Minebox to zwykły NAS z backupem w sieci SIA, a niewykorzystane wolne miejsce można udostępnić w sieci i dostawać jakieś grosze https://minebox.io/

Tak obeliski mają zwiększyć moc znacząco - czy to się przełoży na cenę coina? Jeśli rozwój projektu będzie szedł zgodnie z planem to poza pump and dump myślę, że utrzyma się na stabilnych wyższych niż obecnie poziomach.

Tutaj komentarz developera na temat ostatniej stabilnej aktualizacji klienta do wersji 1.3.1
Hello @everyone , I am pleased to announce that the long-awaited v1.3.1 is now available: https://sia.tech/apps/

I'm not sure where to start. We've changed a lot of things under the hood. One of the first big goals for this release was stable contracting. This version is better about monitoring the health of your contracts. When hosts disappear, they get replaced quickly. If a contract starts to run low on funds, it gets renewed automatically. Money is allocated more intelligently between contracts, which allows you to use your allowance a lot more efficiently. It also means that you pay less in contract fees.

We overhauled uploading. The upload code is now much more able to use the full capabilities of your hosts, which means files will upload faster, and you'll see much more steady full-capacity usage instead of spiky usage patterns.

We overhauled the repair process. When files start to lose their redundancy, they will get repaired quickly and at full speed. File repair no longer greatly slows down your download or upload speeds. The components of uploading, downloading, and repair now work together cleanly and effectively instead of stepping on eachothers toes.

This release has had an unprecedented number of community contributions. From bugfixes, to API extensions, to algorithmic help, we've been very excited to see the number of non-core-team pull requests grow. It's a fantastic sign for the health of the network, and means that Sia continues to grow up and become independent from us.

As a reminder, this release also contains a hardfork. The current difficulty adjustment algorithm for Sia has a bug that fixes the block time at 30 minutes instead of 10 minutes. This release fixes that (a one line of code change), but the fix is a hardfork that activates at block 139,000.

This release comes from the bottom of our hearts, we hope it treats you well!
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: dbcn » piątek, 22 grudnia 2017, 00:10

Myslisz ze jest mozliwa cena siacoina w granicach 1$? Zastanawia mnie to bo w przypadku tej waluty cena bedzie wedlug mnie odgrywala duza role jesli chodzi o cene np. 1 TB danych w chmurze. Czy nie bedzie tak, ze jesli cena za 1 SC pojdzie w gore to automatycznie cena za dane w chmurze bedzie wieksza?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » piątek, 22 grudnia 2017, 11:34

@dbcn, cena tokena nie ma znaczenia, bo hosty przeliczają zawsze cenę na $ - przecież muszą konkurować cena z innymi usługami, które są wyrażane w $.
A czy cena jednego dolca zostanie osiągnięta, wszystko jest możliwe, ale to kwestia naprawdę kilku lat gdy będą obsługiwali bardzo dużą liczbę firm.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: pk456 » piątek, 22 grudnia 2017, 11:38

wrip pisze: @dbcn, cena tokena nie ma znaczenia, bo hosty przeliczają zawsze cenę na $ - przecież muszą konkurować cena z innymi usługami, które są wyrażane w $.
A czy cena jednego dolca zostanie osiągnięta, wszystko jest możliwe, ale to kwestia naprawdę kilku lat gdy będą obsługiwali bardzo dużą liczbę firm.

Cena w zasadzie ma o tyle znaczenie, że aby zacząć dzierżawić miejsce na dysku trzeba zdeponować 2000 SC, więc im droższy będzie coin tym większy kapitał zamrożony, a zarobek... nie wiem, nie dzierżawiłem - jest jakiś ruch jak wystawi się miejsce, ktoś już wynajmuje czy tylko teoretyczna możliwość?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » piątek, 22 grudnia 2017, 11:43

@pk456, myślę, że jeśli dojdzie do sytuacji, że te 2000 sc jest obiektywnie za dużo jako depozyt to zostanie to zmniejszone - to nie jest problem.
A projekt jeszcze jest tak naprawdę zamknięty na biznes. Korzystać można, ale jeszcze brakuje wiele funkcji i pewnie stabilności, chociaż może po ostatniej poprawce jest już znacznie lepiej. Ale to jeszcze nie jest poziom odpowiedni dla klienta końcowego.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: pk456 » piątek, 22 grudnia 2017, 11:53

wrip pisze: @pk456, myślę, że jeśli dojdzie do sytuacji, że te 2000 sc jest obiektywnie za dużo jako depozyt to zostanie to zmniejszone - to nie jest problem.
A projekt jeszcze jest tak naprawdę zamknięty na biznes. Korzystać można, ale jeszcze brakuje wiele funkcji i pewnie stabilności, chociaż może po ostatniej poprawce jest już znacznie lepiej. Ale to jeszcze nie jest poziom odpowiedni dla klienta końcowego.
Właśnie się zastanawiałem czy nie udostępnić miejsca, odpaliłem nowe UI na linuxie, stare nie chciało ruszyć - ciągle jakiś bibliotek mi brakowało.
Niestety wszystkie SC sprzedałem na górce, to znaczy myślałem że na górce bo potem poszło jeszcze wyżej :D Na razie nie odkupuję, ale pewnie niedługo będę chciał poeksperymentować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » piątek, 22 grudnia 2017, 11:57

@pk456, Raczej na tym nie zarobisz, chyba, że faktycznie masz kilka TB wolnego miejsca i w miarę szybkie łącze, które jest niewykorzystywane. Ale wielu teraz udostępnia by zyskiwać w rankingu hostów - co za jakiś czas będzie bardzo cenne.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: kastaniety » sobota, 23 grudnia 2017, 03:54

pk456 pisze:
Właśnie się zastanawiałem czy nie udostępnić miejsca, odpaliłem nowe UI na linuxie, stare nie chciało ruszyć - ciągle jakiś bibliotek mi brakowało.
Niestety wszystkie SC sprzedałem na górce, to znaczy myślałem że na górce bo potem poszło jeszcze wyżej :D Na razie nie odkupuję, ale pewnie niedługo będę chciał poeksperymentować.
Zrobiłem tak samo, czekam na poziom 50 satoshi za SC :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » piątek, 29 grudnia 2017, 14:28

Uwaga na stronę https://siacoin-online.com/ jest to scam, który kradnie ludziom kasę.
Aktualnie jedynymi dostępnymi portfelami są te na https://sia.tech/apps/#ui wszystkie inne są nieoficjalne i potencjalnie niebezpieczne, włącznie z apką na androida.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: marlone » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:08

Witam. Czy ktoś dalej obserwuje ten projekt? Zastanawiam się nad inwestycją w SC, ale mam wątpliwości co do samej idei projektu. Jak rozumiem idea to taki rozproszony, zdecentralizowany hosting. Tylko jak wygląda bezpieczeństwo moich danych znajdujących się fizycznie na dysku "xińskiego"? Co w momencie jak "xiński" uszkodzi dysk, wyłączy, ukradną mu dysk? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić założeń projektu w działającej formie. Chmury Googla, Microsoftu, inne mają tysiące pracowników, niezawodne maszyny, kopie bezpieczeństwa w wielu miejscach na świecie, jednym słowem moje dane są bezpieczne (chociaż nie anonimowe). Jak to wygląda w przypadku SIA? Z góry dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:16

@marlone, przeczytaj kilka moich postów od początku tego wątku, tam omawiałem podstawowe założenia i ekonomię projektu.
Jak przeczytasz i będziesz miał jakieś pytania to pisz :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: marlone » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:12

@marlone, przeczytaj kilka moich postów od początku tego wątku, tam omawiałem podstawowe założenia i ekonomię projektu.
Jak przeczytasz i będziesz miał jakieś pytania to pisz :)
Ok. Przeczytałem od deski do deski i już w miarę ogarniam o co chodzi. Zastanawia mnie tylko czy developerzy będą w stanie marketingowo przekonać do siebie inwestorów i użytkowników. Bez klientów i osób udostępniających hosting cały projekt upadnie bardzo szybko. Sama idea jest ciekawa i może się sprawdzić. Cały czas waham się czy dorzucić trochę SC do portfela. Raczej nie myślę krótkoterminowo, a obecna cena w dalszym ciągu wydaje się całkiem zachęcająca. W każdym razie przestrzeń na wzrosty (hipotetyczna) jest... Zapytam od razu o kwestię przechowywania SC. Czy jest jakiś bezpieczny portfel, żeby zabrać swój urobek z giełdy? Z czego @wrip Ty korzystasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:27

@marlone, dlaczego ktoś chciałby z SIA korzystać?
Przede wszystkim kwestia ceny. Nawet zakładając negatywny scenariusz, że wydajność tej chmury będzie niska, pingi wysokie to po prostu ta sieć będzie wykorzystywana do bakupów danych, które nie wymagają natychmiastowego ultra niskich czasów dostępu. Popyt na tego typu usługi będzie ogromny, przechowywanie danych w dużych ilościach wcale nie jest tanie, może dla przeciętnego kowalskiego jego chmura googla czy dropbox wystarczają, ale w pewnych biznesach koszty backupu są duże.

Bezpieczeństwo danych też jest istotne. Serwery są w różnych lokalizacjach. Użytkownik może wybrać, że jego dane będą na serwerach w azji, afryce, europie czy stanach. Jeśli ktoś ma bardzo ważne dane to rozmieszczenie geograficzne serwerów też robi różnicę.
Plus natywne szyfrowanie danych.

Anonimowość - może nie wszyscy tego potrzebują, ale nie każda firma lub inny podmiot ma ochotę podpisywać jakieś umowy. Tu może zawierać kontrakty anonimowo, może łatwo zmieniać wielkość wynajmowanej powierzchni, może nie odnowić kontraktu bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie jest związany umowami na długi czas.

Pewnie jeszcze wiele zastosowań można by wymyślić i to tylko dla przypadku niskiej wydajności sieci czyli realnie tylko do backupu. Jeśli jednak wydajność sieci nie będzie niska to liczba zastosowań SIA rośnie gigantycznie.

A z walleta to jest tylko jeden oficjalny z pełnym blockchainem. Można wcześniej pobrać go z ich strony i podmienić - to znacznie szybsze niż zwyczajna synchronizacja.

Ewentualnie paper wallet.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: Jakub » piątek, 19 stycznia 2018, 09:20

Bitmain wypuścił nową koparke specjalnie pod Siacoin - Antminer A3, ktoś jest zainteresowany? https://dowbit.pl/antminer-a3/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SIA - zdecentralizowana chmura dla plików

Postautor: wrip » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 23:27

Sia odświeżyło logo i stronę www, dodatkowo zatrudniają kolejnych developerów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości