CHCĘ SIĘ UCZYĆ - pomóżcie panowie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CHCĘ SIĘ UCZYĆ - pomóżcie panowie.

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 14 października 2017, 06:12

Witam wszystkich. Dzisiaj założyłem konto, ale jestem tutaj obecny od dawna. Chciałbym zadać pytanie.

Jak to jest z tworzeniem własnego portfela dla waluty ? Załóżmy, że mamy utworzony token oparty na sieci ethereum i chcemy zrobić do niego własny wallet.
W jak najprostszy sposób. Czy znajdzie się tutaj ktoś kto ma pojęcie w tym temacie ?

Do tej pory inwestowałem, ale wraz z upływem czasu zagadnienie sieci blockchain wciągnęło mnie na tyle, że postanowiłem zacząć się uczyć tej technologii na poważnie. Z komputerami mam styczność o dziecka. Zawsze lubiłem w czymś grzebać na PC. Z programowaniem też mam styczność. Poradziłbym sobie gdyby mnie ktoś jakoś pokierował. Mam duże pojęcie o świecie kryptowalut pod kątem finansowym, mechanizmy działania... Tera chcę poszerzyć swoją wiedzę i poeksperymentować.

Kolejne pytanie. Na czym polega działanie dapps ? (zdecentralizowanych aplikacji) To że są zdecentralizowane i jest to zabezpieczenie przed fałszowaniem danych wiem. Chciałbym wiedzieć jakie są jeszcze cechy tego mechanizmu... Jakie dane są przechowywane w sieci ? Czy takie aplikacje mogą się obyć bez serwera własnego ?

Nauczcie mnie czegoś panowie. Za 2 lata planuję iść na politechnikę.


P.s. Zalecam przeczytanie moich kolejnych postów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 18:30 przez CiekawskiManiak1, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

JAK TO JEST

Postautor: domator » sobota, 14 października 2017, 06:31

CiekawskiManiak1 pisze: Witam wszystkich. Dzisiaj założyłem konto, ale jestem tutaj obecny od dawna. Chciałbym zadać pytanie.

Jak to jest z tworzeniem własnego portfela dla waluty ? Załóżmy, że mamy utworzony token oparty na sieci ethereum i chcemy zrobić do niego własny wallet.
W jak najprostszy sposób. Czy znajdzie się tutaj ktoś kto ma pojęcie w tym temacie ?

Do tej pory inwestowałem, ale wraz z upływem czasu zagadnienie sieci blockchain wciągnęło mnie na tyle, że postanowiłem zacząć się uczyć tej technologii na poważnie. Z komputerami mam styczność o dziecka. Zawsze lubiłem w czymś grzebać na PC. Z programowaniem też mam styczność. Poradziłbym sobie gdyby mnie ktoś jakoś pokierował. Mam duże pojęcie o świecie kryptowalut pod kątem finansowym, mechanizmy działania... Tera chcę poszerzyć swoją wiedzę i poeksperymentować.

Kolejne pytanie. Na czym polega działanie dapps ? (zdecentralizowanych aplikacji) To że są zdecentralizowane i jest to zabezpieczenie przed fałszowaniem danych wiem. Chciałbym wiedzieć jakie są jeszcze cechy tego mechanizmu... Jakie dane są przechowywane w sieci ? Czy takie aplikacje mogą się obyć bez serwera własnego ?

Nauczcie mnie czegoś panowie. Za 2 lata planuję iść na politechnikę.
Nie robi sie specjalnych walletow do tokenow ETH - trzymasz je wallecie ethereum np. myetherwallet.
dapps - za duzo by pisac w kilku linijkach. Nie nie potrzebuja serwera. Pracuja na blockchainie. Na tym m.in. polega rewolucja.
Musisz czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Jak chcesz miec prace przyszlosci - naucz sie pisac smart kontrakty np. w Solidity. Albo zostan prawnikiem i programista na raz - bedziesz mial duzo bardzo dobrze platnej pracy. Ekstremalnie duzo.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

JAK TO JEST

Postautor: tonyxxl » sobota, 14 października 2017, 10:22

postarałbyś się z bardziej konkretną nazwą wątku...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CHCĘ SIĘ UCZYĆ

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 14 października 2017, 19:19

domator pisze:
Nie robi sie specjalnych walletow do tokenow ETH - trzymasz je wallecie ethereum np. myetherwallet.
dapps - za duzo by pisac w kilku linijkach. Nie nie potrzebuja serwera. Pracuja na blockchainie. Na tym m.in. polega rewolucja.
Musisz czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Jak chcesz miec prace przyszlosci - naucz sie pisac smart kontrakty np. w Solidity. Albo zostan prawnikiem i programista na raz - bedziesz mial duzo bardzo dobrze platnej pracy. Ekstremalnie duzo.
Jak to się nie robi ? Przecież są projekty, które zostały zbudowane na sieci ethereum i mają własne, ładne wallety ?

Czyli żeby utworzyć własny token w sieci ETH musiał bym się nauczyć programować tak ? Możesz mi wyjaśnić jak wygląda proces tworzenia własnego TOKENu w sieci ETH ? (tak jak w przypadkach ICO). Czy eth nie udostępnia narzędzi, które cały ten proces ułatwiają do minimum do tego stopnia, że nawet laik może zrobić własny token ? Co nie zmienia faktu, że chcę się uczyć.

Pisanie smartcontractów... TZN ?

Słuchaj... Został mi rok do matury. Potem planuję studia, a po studiach podyplomowe kierunek : Blockchain i kryptowaluty (2018/2019 startuje ten nowy dział w szkole Warszawie). Mówisz zostań prawnikiem i programistą naraz... Jest to ciekawa opcja ponieważ prawem oraz wszelką elektroniką i technologiami interesuję się od małolata, mam dobrze obcykane wiele rzeczy i kruczków prawnych, jestem samoukiem.

Powiem Ci szczerze... Mam 26 lat. Chodziłem do szkoły o profilu : Technik elektronik, po czym ją rzuciłem na trzecim roku (mimo tego bardzo dużo potrafię ponieważ zajmowałem się takimi rzeczami hobbystycznie, czysta pasja, aż do dzisiaj, szkołe rzuciłem bo mi się tam nudziło), potem 2 lata chodziłem do Liceum zaocznego dla dorosłych, ale też rzuciłem (klasa mi nie pasowała, same tłuki co nawet tabliczki mnożenia nie znały). Po rzuceniu liceum (stwierdziłem, że walić mature) oddałem się na 100% nauce grafiki komputerowej na własną rękę (wcześniej oddawałem się tylko na 20-30%) i dzisiaj jestem już w tym naprawdę dobry, dla przykładu ostatnie dni robiłem grafiki dla tak dużego projektu jak KICKICO > http://www.kickico.com , a jedna z nich już została oficjalnie przez nich wykorzystana za moim przyzwoleniem. Zajmuję się również fotografią, międzyinnymi modeling (buduję solidne portfolio), robieniem stron internetowych, tworzeniem aplikacji na smartfony korzystając z bulderów online (zacząłem się uczyć trochę Javy, JS, C++, ponadto dobrze mi idzie analizowanie gotowych kodów open source, wspomagając się materiałami edukacyjnymi, następnie próbuję je modyfikować po swojemu, potrafię chociażby zrobić ładną aplikację z kursami kryptowalut korzystając z API, wiem że to mało, ale uczę się dopiero). Po za grafiką, fotografią i tym mam również dużą wiedzę z zakresu marketingu sieciowego, social media, polityki, finansów, giełdy, zarządzania zasobami ludzkimi, handlu (prowadzę działalność gospodarczą) oraz prawa finansowego i prawa karnego. Wszystkiego uczyłem i nadal uczę się sam siedząc godzinami przy laptopie i książkach, kocham to i potrafię spędzić na nauce i czytaniu po 16-20 godzin w ciągu doby. Nawiązałem wiele ciekawych znajomości ze świata marketingu sieciowego, kryptowalut, forex, prawników, właścicieli firm handlowych i technologicznych itp. Od ponad roku piszę własny biznesplan, który chciałbym sfinansować poprzez crowdfunding, własny token który byłby nieodłącznym elementem całości. Mam ogromną masę oryginalnych pomysłów, ale najzwyczajniej w świecie brak mi wiedzy technicznej w zakresie programowania w oparciu o technologię blockchain. Do tej pory nie czułem potrzeby chodzenia do szkoły, ponieważ bez niej radziłem sobie doskonale. Zmieniło się to w momencie wymyślenia genialnego biznesplanu, wtedy stwierdziłem, że jeśli chcę osiągnąć swoje cele to muszę się ostro wziąć za naukę i iść do szkoły. Dzięki taki studiom/kierunkom poznam też wiele ciekawych osób, które mógłbym zaangażować kiedyś. Moim atutem jest to, że jestem uparty i jestem typem samouka, któremu nic nie stanie na przeszkodzie. Wiem, że jestem stary, ale na studia nigdy za późno (tymbardzej że jest to nowa branża z przyszłością), a nie pracuję na etacie więc będę miał mnóstwo czasu. Zarabiam na giełdach, na handlu i na grafice. Kocham to co robię... Kocham kryptowaluty... kocham biznes... kocham ekonomię... kocham technologie i komputery... kocham ludzi z tego świata ... kocham strategiczne planowanie <3 Jestem na etapie szlifowania angielskiego do poziomu : biegły w mowie i piśmie, oraz zacząłem naukę języka rosyjskiego ze względu na to, że Rosja to wschodząca gospodark. Poza rzeczami które opisałem mam też pare innych zainteresowań jak np historia, fizyka, astronomia i rendering 3d... rzucając szkoły wcale nie przestałem się kształcić. Poprostu robiłem to wedle własnego schematu ściśle powiązanego z zainteresowaniami. Po to aby nauka sprawiała mi przyjemność, a nie "ból".

Jedno wiem napewno... BIZNESPLAN który mam wydaje mi się być jednym z lepszych jakie sam kiedykolwiek widziałem, a widziałem dużo i inwestowałem. Byłby to powiew świeżości w tej branży i nie chodzi tu o stworzenie rewolucyjnej kryptowaluty nowej... Same tokeny chciałbym oprzeć na ETH. Nie mogę zdradzić szczegółów więc pomińmy ten punkt. Od pomysłu do wykonania daleka droga, ale od pomysłu wszystko się zaczyna. :idea: :idea: :idea:

Wiem też, że niby mógłbym znaleźć ludzi którzy mogliby zrobić coś za mnie w zamian za $ (freelancer'ów, sam nim jestem)... Ale ja się chcę samodoskonalić... Dla siebie i własnej satysfakcji... Również dla rodziny, która we mnie wierzy. Chcę zrobić coś wielkiego. Chcę być wielki. I nie jestem typem człowieka, który nasłuchał się jakiegoś pseudolidera i porywa się z motyką na słońce i chciałby nagle stać się "milionerem" tak jak niektórym się wydaje. Moja przygoda z tym światem trwa od wielu lat, a moje plany wybiegają 10 lat wprzód i więcej. Są dość przyziemne, możliwe do zrealizowania i wychodzę z założenia, że jak "życie da więcej" to będzie to poprostu zajebisty bonus.

Bardzo proszę starszych kolegów, prawdziwych fachowców... Nakierujcie mnie jakoś. Od czego mam zacząć ? Jakie szkoły ? Jakie kierunki ?

A może ktoś podsunie jakieś dobre materiały do nauki ? (pisanie smartcontractów, dapps, wykorzystanie technologii blockchain w programowaniu). Najlepiej w języku polskim, choć w jęz. angielskim też może być.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 15:46 przez CiekawskiManiak1, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CHCĘ SIĘ UCZYĆ

Postautor: Krypto&FX » wtorek, 17 października 2017, 11:17

Polecam w takim razie jakiś kierunek ekonomiczny na prestiżowej uczelni + kurs (i egzamin) na maklera giełdowego + kurs (i egzamin) na doradcę inwestycyjnego. Ja bym tak zrobił!




--------------------
Ranking i informacje o brokerach Forex: Najlepszybroker.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CHCĘ SIĘ UCZYĆ - pomóżcie panowie.

Postautor: CiekawskiManiak1 » wtorek, 17 października 2017, 16:59

Krypto&FX... Nie chcę studiów ekonomicznych. O ekonomii mam wystarczające pojęcie, a sam papier aby go mieć nie jest mi potrzebny. Jest to rzecz której aby się nauczyć nie potrzeba osoby, która poprowadzi Cie za rękę, internet pęka w szwach od materiałów edukacyjnych. Dla chcącego nic trudnego. Uważam też, że jak komuś przedstawisz DOBRY biznesplan rozpisany na kilka lat i więcej wraz z wstępnymi wyliczeniami i notkami prawnymi to będzie to miało wartość dużo większą niż papier ekonomisty. Sam powiedz... Lepszy ekonomista z fakultetem bez dobrych pomysłów czy ktoś bez fakultetu z dobrym biznesplanem układanym przez 1-2 lata, w którym wszystko ma ręce i nogi ? Taki biznesplan jest wystarczającym "fakultetem" ;) Tak szczerze przyznaj... Czy gdybyś miał w kogoś zainwestować, a nie miała by ta osoba studiów ekonomicznych ale bardzo dobre pomysły, plan i doświadczenie to czy byłbyś w stanie przymknąć oko na brak "kawałka papieru" ze szkoły ? Po co mi kurs maklera giełdowego skoro sam inwestuję nie od wczoraj i to z coraz większym powodzeniem. Aby udowodnić komuś swoją wiedzę nie potrzeba papieru, wystarczy jak przedstawisz to co masz w głowie i pokażesz wyniki. Nigdy nie będę szukał pracy na etacie jako makler czy doradca (a do pracy jest potrzebny papier), ponieważ mam zamiar rozkręcić własną solidną firmę która skupi się na rynku międzynarodowym gdzie ja będę swoim własnym szefem, a moim CV będą głównie osiągnięcia i plany, które przedstawię. Tak szczerze mówiąc to nie tylko szkoła robi z człowieka doradcę finansowego tylko jego doświadczenie, działanie i motywacja na tym polu, bo co mi po opinii gościa z dziesięcioma fakultetami, który sam nie ma wyników ? ;) Fakultet uprawnia do wykonywania zawodu doradcy lub maklera, a ja nie będę ani jednym ani drugim w oczach prawa. Powiem tak... Z pewnością obiorę jakiś kierunek z programowaniem/blockchain ponieważ to jest bardzo delikatny temat. Mam dużo unikalnych pomysłów na tym polu i jeśli sam tego nie ogarnę, a będę zmuszony do zlecenia tej pracy innym to narażę się na kradzież pomysłu zanim jeszcze zostanie zrealizowany.

Idealnie pasuje mi to co zaproponował Domator... Prawo + programowanie :D Genialne połączenie. Tylko nie wiem od czego miałbym zacząć. Czy da się robić jednocześnie dwie szkoły zaoczne ? (tak jestem w stanie poświęcić się do tego stopnia).

A samo prawo... Domator masz na myśli studiowanie prawa polskiego ? Mój biznesplan nie skupia się na samej Polsce. Może prawo europejskie ? Jak to widzisz ? Jak to jest ? Jaki dział prawa przyda mi się w świecie kryptowalut na arenie międzynarodowej ? Jaka szkoła po maturze ?

A programowanie ? Jaką szkołę i kierunek po maturze konkretnie byście polecili ? (mogę się nawet przeprowadzić na drugi koniec Polski choć Politechnika jest prestiżowa, ludzie z całej Polski przyjeżdżają do nas studiować).


Na jakich kierunkach mógł bym poznać najwięcej ludzi mocno związanych ze światem kryptowalut ?


Każdemu z was dziękuję za odpowiedzi. Każda opinia jest dla mnie ważne. Dziękuję. ;)

p.s. Krypto&FX... To, że mam własny pogląd na to co zaproponowałeś nie znaczy, że jest to złe. Wręcz przeciwnie... Jest to również bardzo dobre połączenie, ale są kierunki, które będą dla mnie dużo cenniejsze :idea: Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem bo nie miałem zamiaru.
To co zaproponowałeś... Nadal będę to w sobie rozwijał ale poza szkołą. Taki przykład... Grafiki komputerowej NIKT mnie nie uczył, nie mam szkoły o tym kierunku, a mimo tego zacząłem się w tym skutecznie realizować i nikt nigdy nawet nie zapytał jaką szkołę robiłem i czy wgl robiłem.

Dodano po 18 minutach 18 sekundach:
Czy mógł by ktoś polecić dobre materiały edukacyjne online/książki o technologii blockchain ? A może jakieś podręczniki studenckie ?
Chcę się ostro uczyć jeszcze zanim pójdę na studia o takim kierunku. Ukończenie szkoły będzie tylko formalnością.

Jeszcze jedno... Szlifuję Angielski do stopnia : biegły w mowie i piśmie. Zacząłem się uczyć rosyjskiego niedawno. Generalnie panuję opanować 4 języki. Doradźcie mi jakie mi się przydadzą poza ang i ros ? Tak najbardziej. Albo chociaż jeszcze 1 język.

A sam język angielski... Może jakiś ultra przyspieszony kurs, który jest bardzo skuteczny ? Ktoś coś wie ? Tak sobie myślę, że gdyby udało mi się w ciągu roku doszlifować angielski do perfekt to może i rozważył bym wybór szkoły poza PL.


Nie ukrywam, że bardzo liczę na jakiekolwiek porady ludzi, którzy są tu obecni od lat jak np. BITMAR. Bardzo mi na tym zależy, a czasu zostało mi niewiele do wyboru szkół.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości