Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 3 kwietnia 2016
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Friendlyman » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:49

@up
Wiesz co ostatnio aż nie mogę uwierzyć w to co się dzieję. Nie mogę spać bo poprostu mam wszystkich krypto za dużo i to jest dla mnie stres. Ale wiesz co dzięki za ten post :D Bardzo mnie hmm uspokoiłeś :D

Co do cardano. Nie kupiłem a chciałem ale w ogóle się tym nie przejmuje. Takie historie jeszcze przyjdą w krypto tysiąc razy tylko trzeba zapomnieć o tym o ja ile bym miał i skupić się na tym co za chwilę będzie :D A zapewne tylko ciekawiej...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » niedziela, 17 grudnia 2017, 09:48

Lekko bawi mnie pewna kwestia. Na wielu zagranicznych forach czytałem wpisy od osób, które siedzą w crypto od paru ładnych lat typu: Cardano jest przeszacowane, kupię jak będzie po 200 sat.. to jest bardzo długa inwestycja, w tej chwili są inne coiny warte uwagi etc. Ja zaufałem intuicji.. przeczytałem projekt, porównałem ilość i jakość sztabu jaki siedzi za tą monetą, historię ludzi i ich wcześniejsze osiągnięcia i wpompowałem w to wszystko co miałem. Na początku popełniłem parę błędów ("wydałem" na swoją wiedzę / naukę) i teraz kiszę nie ruszając tego co mam. A to co wydobędę będę dalej w to pompował - co z tego wyjdzie, czas pokaże. Obecna suma jest fajna - jednak nawet jak spadnie, to nie będę płakał - bo przecież i tak będę sporo do przodu. Jak to gdzieś na początku pochłaniania wiedzy przeczytałem - bitcoin lubi spokój.. Mądry Polak po szkodzie, na szczęście niewielkiej :)

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: boguslav » niedziela, 17 grudnia 2017, 10:43

_det trzymasz cardano na daedalus?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » niedziela, 17 grudnia 2017, 11:26

Cześć :)

Przez miesiąc próbowałem swoich sił w tradingu. Zyski były ale niewielkie w porównaniu do czasu jaki trzeba było zainwestować. Postanowiłem więc zaryzykować i zakupiłem przyzwoitą ilość Cardano kupując po 0.16$. Po tym co przeczytałem i usłyszałem o tym projekcie jestem przekonany, że w ADA drzemie ogromny potencjał z racji m.in. składu zespołu, który realizuje ten projekt, na bieżąco wrzucane aktualizacje na stronie, aktywne forum Cardano (ktoś zapytał o portfel offline i bardzo szybko dostał zdjęcia z leżącymi na biurku prototypami tych portfeli). Zaczyna to dobrze wyglądać.

Tak sobie myślę, że skoro Lisek osiągnął 10$ na samych obietnicach to musiałoby dojść do jakiegoś kataklizmu w projekcie ADA żeby kurs nie rosnął. Wrzucam ADA do Deadalusa na longa na minimum rok i czekam na efekty - mam nadzieję, że będą pozytywne. Mam nadzieję, że w 2018 te 3$-4$ zobaczymy na wykresach ADA.

Życzę wszystkim samych zysków :) Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: lisek » niedziela, 17 grudnia 2017, 11:29

Ale zobacz ile monet ma LISK a ile Cardano.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » niedziela, 17 grudnia 2017, 11:37

Zgadzam się. Ilość monet Cardano została podobno "ustawiona" pod Japońców, którzy płacą na co dzień długimi kwotami i oni prawdopodobnie zaczną się mocno interesować tym projektem. Ogólny MarketCap pomalutku rośnie. Jeśli Cardano będzie ciągle rozwijać i doskonalić projekt to co stoi na przeszkodzie żeby ich udział w MarketCap osiągął te 100.000.000.000 $?. W teorii to jest możliwe. Sporo też zależy od tego, w którym kierunku pójdzie BTC. Zobaczymy :)

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: boguslav » niedziela, 17 grudnia 2017, 13:25

Wysłałem cardano z bittrexa na daedalusa o 9.30 i do 13.20 jeszcze nie ma. To tak długo trwa? Ktoś mnie pocieszy, bo zaczynam się denerwować :(

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: bl4ckmind » niedziela, 17 grudnia 2017, 14:47

Mam pytanie, bo jednego nie rozumiem. Slyszalem, ze sa dwa klucze, jeden publiczny, a drugi prywatny. Publiczny to klucz, ktory podajemy np. na gieldach i ogolnie komuś do wpłat, a klucz prywatny jest naszym hasłem do portfela. Czy dobrze rozumiem? Jeśli tak, to jak to się ma do Cardano i portfela Daedalus? Mam już środki na swoim portfelu Daedalus i wiem jaki mam klucz publiczny, ale co z kluczem prywatnym? Klucz prywatny to jest po prostu moje dowolne hasło, które ustawiłem sobie na początku zakladajac konto na portfelu Daedalus? I do tego Recovery Phrase? I teraz kolejne pytanie. Co się stanie, jeśli np. zepsuje mi sie komp i stracę dostęp do portfela Dadealus? Wystarczy, ze sciagne sobie na dowolny komp portfel i zaloguje sie wpisujac swoje zapisane na kartce haslo i recovery phrase? Żeby sie zalogowac do swojego konta, to musze tez podać klucz publiczny? Z gory dzieki za rozwianie watpliwosci.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » niedziela, 17 grudnia 2017, 15:16

@bl4ckmind

Hmmm... ja to rozumiem tak, że masz swój adres publiczny (adres twojego portfela ADA) oraz klucz prywatny (Recovery Phrase). Oba adresy zapamiętujesz/zapisujesz a Recovery Phrase jest oczywiście kosmicznie ściśle tajny bo pozwala właśnie na odzyskanie środków ADA/dostępu do Twojego portfela na innym urządzeniu. Recovery Phrase to taki SEED jak w LSK czy IOTa. W najnowszej wersji portfela przy jego zakładaniu decydujesz czy chcesz dodatkowo zahasłować dostęp do portfela a więc wniosek z tego taki, że jest to hasło tylko lokalne (zapobiegające podejrzeniu zawartości portfela/uzyskania do niego dostępu) na aktualnie używanym urządzeniu. Hasła lokalnego używałem np. w ElectrumWallet a jego zawartość można było odzyskać znając właśnie SEED. Jeśli wyślesz gdzieś swoje środki ADA z tego konkretnego portfela, a następnie chciałbyś je ponownie wrzucić to przelej je na nowy portfel, z nowym kluczem prywatnym - to gwarancja bezpieczeństwa.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: igrek » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:15

Kupiłem za 0,21$, chciałem zagrać na shorta i na górce 0,27 wymieniłem na BTC, ustawiając kupno znowu na 0,21. Wstaję rano, a tu 0,52 i trzyma się twardo :|

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: odoja » niedziela, 17 grudnia 2017, 18:10

igrek pisze: Kupiłem za 0,21$, chciałem zagrać na shorta i na górce 0,27 wymieniłem na BTC, ustawiając kupno znowu na 0,21. Wstaję rano, a tu 0,52 i trzyma się twardo :|
Tak to bywa na shorcie...ja trzymam od 0,02$ ;) i nie puszcze poniżej 3 $ :)

Ale głowa do góry, dokup troszkę ewentualnie poczekaj jeśli nie jesteś pewien co z kursem się teraz stanie(ja doradzał nie będę, sam osobiście dziś kupiłem za 0,47 i mam zamiar w ciągu kilku dni dokupić)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » niedziela, 17 grudnia 2017, 21:10

boguslav pisze: _det trzymasz cardano na daedalus?
Jeszcze trzymam na giełdzie, ale myślę o przejściu na ich portfel - z trzymania też są jakieś profity.

Garść wieści co było powodem takiej jazdy:
http://cardanocoins.com/index.php?topic=4131.0
http://cardanocoins.com/index.php?topic=4148.0

Na dobrą sprawę cardano jeszcze nie jest rozreklamowane - wszyscy patrzą na tego coina z boku... a grubasy inwestują. Czyli w skrócie - jeśli jakaś informacja do Ciebie już dotarła, to jest to za późno aby się tym zainteresować. Wszyscy z "góry" takie smaczki dowiadują się bokiem przed planktonem.. jeśli plankton mówi - przeszacowane, za drogie, słaby projekt, za dużo monet, bo to tamto... a grubasy robią. tzn że też trzeba robić.
Ja załadowałem się po 0.02$ i trzymam cierpliwie.

Co ciekawe, wiele bardziej rozreklamowanych monet na coinmarketcap'ie przeskoczyło - a reklamy brak. W sumie bym powiedział, że gdziekolwiek czytam to ada ma anty reklamę :)

Ad1.
Jakiś miesiąc temu pisałem w temacie "Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH" o tym że Ada może wystrzelić (zostałem potraktowany z "trepa" :) ), ktoś postawił zlecenie kupna za 500 btc na 470 sat, a następnie 340 na 330 sat... jednak tego już nie wykupili.. po czym poleciało. Dla mnie był to sygnał - ktoś się tym za mocno interesuje aby w przyszłości było g. warte. W nosie miałem wszystkie anty komentarze odnośnie tego coin'a. Wywnioskowałem, że ktoś kto chce kupić taką ilość ada wie więcej ode mnie. No to i ja kupiłem - ryzyko. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kirucha2 » niedziela, 17 grudnia 2017, 21:42

_det pisze: Jeszcze trzymam na giełdzie, ale myślę o przejściu na ich portfel - z trzymania też są jakieś profity.

jakie profity?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: _det » niedziela, 17 grudnia 2017, 22:33

kirucha2 pisze:
_det pisze: Jeszcze trzymam na giełdzie, ale myślę o przejściu na ich portfel - z trzymania też są jakieś profity.

jakie profity?
Mają część monet do rozdysponowania po partnerach z którymi współpracują, oraz część do rozdania ludziom, którzy trzymają monety w ich portfelu w ramach "programu lojalnościowego". Nie pamiętam teraz jakie są to ilości i na jakiej zasadzie będzie to rozdysponowane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: BioHay » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:07

Też uważam, że projekt warty uwagi, mam trochę. Jak zdążyłem zauważyć czekasz nas druga droga ale myślę, że w przyszłości zaowocuję.
Jeśli macie jakieś newsy o tej walucie, proszę wrzucać, Będzie nam razem raźniej. ;)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: igrek » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:41

Jak myślicie, będzie grubsza korekta? Bo ja wyskoczyłem ze swoich ADA przy 0,27$ z nadzieją, że spadnie i zostałem na bocznicy.... A kupienie teraz oznacza o połowę mniej ADA niż miałem na wejściu :lol:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:24

@all, tak w zasadzie to mógłby ktoś w skrócie napisać dlaczego projekt warty uwagi? Bo każdy jęczy męczy, że super moneta projekt itd, ale co takiego jest super konkretnie? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: dalebor » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:29

Zespół twórców jes super

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:54

Cześć :)

Wierzę bardzo w ten projekt. Może będzie jeszcze jedna pompa pod koniec tego roku żeby dobrze wejść w Nowy Rok? :D Te 0,8-0,9$ jest realne. Zobaczcie jak urósł MarketCap Cardano w ostatnim czasie. Wrzucono ponad 10 mld $. Warto marzyć, a co tam :D

Zalety, które zanotowałem. Warto mieć na uwadze:
+ Cardano może posłużyć jako środek płatniczy, jak też do zawierania smart-contratcs, a także do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (tak jak LSK na JavaScript),
+ założyciele Cardano wcześniej pracowali nad projektem Ethereum (jeden z nich był CEO Ethereum przez 6 miechów),
+ w zespole Cardano osobny podzespół pracuje tylko nad samym portfelem
+ mają bardzo aktywny kanał komunikacyjny zwłaszcza na GitHubie, gdzie na bieżąco odpowiadają na zapytania zainteresowanych osób i wrzucają info co już zrobili,
+ na ich stronie wrzucane są na bieżąco aktualizacje (jest licznik odmierzający czas do nowych aktualizacji), widać, że na prawdę pracują
+ na stronie jest już info, że planowane jest wejście Cardano na "Cryptopię"
+ waluta Proof-of-stake a więc za trzymane już na portfelu ADA otrzymujesz bonusowe ADA (ale nie znam szczegółów jak to jest obliczane)
+ projekt przejrzyście opisany na stronie Cardano (Whitepapers, RoadMap itp.)

Wady:
- Duża ilość monet w obiegu? Przesadzili trochę? (Łącznie będzie 45 mld monet). Aczkolwiek pisałem wcześniej, że Cardano zostało ustawione pod Japońców, którzy mieli ok. 95% udział w ICO. Japońce na co dzień płacą wysokim nominałem.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: Neoz » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:07

mgrobel pisze: Cześć :)

Wierzę bardzo w ten projekt. Może będzie jeszcze jedna pompa pod koniec tego roku żeby dobrze wejść w Nowy Rok? :D Te 0,8-0,9$ jest realne. Zobaczcie jak urósł MarketCap Cardano w ostatnim czasie. Wrzucono ponad 10 mld $. Warto marzyć, a co tam :D

Zalety, które zanotowałem. Warto mieć na uwadze:
+ Cardano może posłużyć jako środek płatniczy, jak też do zawierania smart-contratcs, a także do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (tak jak LSK na JavaScript),
+ założyciele Cardano wcześniej pracowali nad projektem Ethereum (jeden z nich był CEO Ethereum przez 6 miechów),
+ w zespole Cardano osobny podzespół pracuje tylko nad samym portfelem
+ mają bardzo aktywny kanał komunikacyjny zwłaszcza na GitHubie, gdzie na bieżąco odpowiadają na zapytania zainteresowanych osób i wrzucają info co już zrobili,
+ na ich stronie wrzucane są na bieżąco aktualizacje (jest licznik odmierzający czas do nowych aktualizacji), widać, że na prawdę pracują
+ na stronie jest już info, że planowane jest wejście Cardano na "Cryptopię"
+ waluta Proof-of-stake a więc za trzymane już na portfelu ADA otrzymujesz bonusowe ADA (ale nie znam szczegółów jak to jest obliczane)
+ projekt przejrzyście opisany na stronie Cardano (Whitepapers, RoadMap itp.)

Wady:
- Duża ilość monet w obiegu? Przesadzili trochę? (Łącznie będzie 45 mld monet). Aczkolwiek pisałem wcześniej, że Cardano zostało ustawione pod Japońców, którzy mieli ok. 95% udział w ICO. Japońce na co dzień płacą wysokim nominałem.
Witaj. Zgadzam się z Tobą w 100%. Ten projekt może być ogromny. Wierzę w niego tak bardzo.. ,że inwestuję w niego moje wszystkie oszczędności :) (3000 sztuk kupione). Bardzo mnie interesuje ich projekt na smartcontracts i być może będzie na Coinbase.. co da mu jeszcze wiekszego kopa :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości