Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: lordzuk » środa, 24 stycznia 2018, 17:14

Ada dostała B- , wiec można spodziewać się pompki
Cała lista Tu

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kanpat » środa, 24 stycznia 2018, 18:19

Witam
Proszę o jakieś info.
Zainstalowałem portfel CARDANO, przelałem z Binance, waluta się pokazała, trwało to kilka godzin, niby wszystko OK ale ciekawi a nawet martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie za każdym razem jak wchodzę w swój portfel to nie muszę wpisywać żadnych haseł ani 12 słów a portfel mi się otwiera i widać w nim moje ADA. Czy to normalne? A może powinienem coś zadziałać albo coś źle kliknąłem i tak mam?
Jak to jest u Was?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » środa, 24 stycznia 2018, 19:23

@kanpat

Hej.

To jest jak najbardziej normalne, że Twoje środki są widoczne po uruchomieniu Daedalus'a. Jeśli ustawiłeś dodatkowe hasło podczas tworzenia portfela (możesz je włączyć w każdej chwili) to nie wypłacisz pieniędzy z tego konkretnego komputera jeśli nie wpiszesz tego hasła podczas wykonywania przelewu. Pieniądze oczywiście możesz wypłacić na innym komputerze/urządzeniu ale dopiero po wpisaniu odzyskaniu zawartości portfela z użyciem 12 słów, tj. passphrase. Mimo wszystko dobrze jest takie hasło ustawić, do tego mocne hasło na konto Windows i zaszyfrowanie zawartości dysku - to dla bardziej wymagających.

Z racji tego, że zostały naprawione przelewy z Binance na portfel Dadealus również dokonałem przelewu ADA (zapowiada się bardzo długi HODL :)). Przelew trwał mniej niż 10 minut.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kanpat » środa, 24 stycznia 2018, 20:46

Dzięki za info.
Byłem trochę zdziwiony bo wydawało mi się, że powinna być konieczność wpisywania hasła przy każdorazowym otwieraniu portfela Daedalus'a na każdym kompie.

Dodano po 12 minutach 38 sekundach:
Jestem w pozytywnym szoku :)
Wysyłałem ADA z Binance na Daedalus'a i pojawiła mi się w portfelu po dokładnie 2 minutach! To był mój drugi przesył w ostatnich dniach i wcześniej trwało to kilka godzin.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: CryptowebPL » sobota, 27 stycznia 2018, 10:36

Polska giełda kryptowalut AbuCoins wprowadziła na swoją platformę trzy nowe kryptowaluty w tym Cardano.

https://cryptoweb.pl/abucoins-uruchamia ... dano-qtum/

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: dyneck » piątek, 2 lutego 2018, 18:59

Od wczoraj w ogóle nie idzie mi synchronizacja portfela. Wczoraj myślałem, że siec jest obciążana ale dzisiaj to samo.
Jest jakiś ogólny problem czy tylko u mnie ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: FlyingAtom » piątek, 2 lutego 2018, 19:05

Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: kanpat » sobota, 3 lutego 2018, 16:30

dyneck pisze: Od wczoraj w ogóle nie idzie mi synchronizacja portfela. Wczoraj myślałem, że siec jest obciążana ale dzisiaj to samo.
Jest jakiś ogólny problem czy tylko u mnie ?
Wczoraj czy 02.02.2018 normalnie działał mi portfel, dokupiłem trochę ADA i przelałem na portfel i doszło w 10 minut ale dzisiaj 03.02 rzeczywiście coś nie może mi się załadować synchronizacja.

Dodano po 17 minutach 40 sekundach:
kanpat pisze:
dyneck pisze: Od wczoraj w ogóle nie idzie mi synchronizacja portfela. Wczoraj myślałem, że siec jest obciążana ale dzisiaj to samo.
Jest jakiś ogólny problem czy tylko u mnie ?
Wczoraj czyli 02.02.2018 normalnie działał mi portfel, dokupiłem trochę ADA i przelałem na portfel i doszło w 10 minut ale dzisiaj 03.02 rzeczywiście coś nie może mi się załadować synchronizacja.
właśnie otworzył mi się portfel ale trwało to 20 minut

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: dyneck » poniedziałek, 5 lutego 2018, 19:12

U mnie nic nie idzie od tamtego tygodnia. Już jestem co raz bardziej w plecy z blockchainem.

Niestety musiałem usunąc cały rejestr z dysku i ściagąć od nowa tak jak napisali w FAQ-u:
I am stuck at the loading screen, it says "Syncing blocks" at X.X%. What should I do?
Please note that blocks are synced in steps, each of which might take up to a minute. If Daedalus is stuck at X.XX% value for several minutes, please check your internet connection and try to restart Daedalus. If the internet connection is stable and syncing is still freezing after the restart, please follow the instruction below to reset the blocks in your PC.

Win:

Type %appdata% on the explorer’s address bar
Open Daedalus folder
Delete the content of DB-1.0
Mac:

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: emdecha » niedziela, 11 lutego 2018, 10:02

Pobrałem portfel Deadelusa na pc. Niestety po uruchomieniu pobiera mi jakieś bloki, nie wiem ile ich jest i cały czas zajmowane są dodatkowe mb na dysku. Nie wiem jak to usunąć, ponieważ usunąłem aplikację, instalując na nowo i nadal jest ten sam problem. Proszę o jakąś radę, pomoc. Dzięki.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: empty » niedziela, 11 lutego 2018, 12:16

emdecha pisze:Pobrałem portfel Deadelusa na pc. Niestety po uruchomieniu pobiera mi jakieś bloki, nie wiem ile ich jest i cały czas zajmowane są dodatkowe mb na dysku. Nie wiem jak to usunąć, ponieważ usunąłem aplikację, instalując na nowo i nadal jest ten sam problem. Proszę o jakąś radę, pomoc. Dzięki.
Musi pobrać do końca, kilka GB, kilka godzin. Dopiero wtedy się uruchomi, każde kolejne uruchomienie będzie szybsze

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: emdecha » niedziela, 11 lutego 2018, 18:19

Mam już 69 blok i cały czas pobiera. Ile ich jest? Nie podoba mi się ten portfel. Idzie później usunąć te gb z dysku czy już muszę mieć zajęte miejsce dla tej apki? Może są jakieś lepsze portfele dla Cardano?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: empty » niedziela, 11 lutego 2018, 19:08

emdecha pisze:Mam już 69 blok i cały czas pobiera. Ile ich jest? Nie podoba mi się ten portfel. Idzie później usunąć te gb z dysku czy już muszę mieć zajęte miejsce dla tej apki? Może są jakieś lepsze portfele dla Cardano?
Musisz mieć to na dysku, z każdą godziną tak na prawdę ilość się zwiększa. Ten portfel jest oficjalny i lepszego nie ma. Ciekawe co byś powiedział na oficjalny portfel eth gdzie trzeba na chwilę obecną ściągnąć już około 30gb. Nie żyjemy już w czasach dysków o zawrotnych 40gb pojemności i internecie sprzed dekady więc na prawdę nie rozumiem skąd te negatywne komentarze co do portfeli.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » niedziela, 11 lutego 2018, 21:00

@emdecha, z choinki się urwałeś? Każdy pełny portfel dowolnej kryptowaluty tak działa. Bitcoin dla przykładu zajmuje ponad 150gb na dysku

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: emdecha » poniedziałek, 12 lutego 2018, 01:25

Nano lisk jakoś potrafi zając bardzo mało na dysku, dlaczego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » poniedziałek, 12 lutego 2018, 16:28

@emdecha lektura dla Ciebie: http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/38 ... oin-wybrac

W niej znajdziesz odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie. Po przeczytaniu artykułu będziesz już wiedział, że Lisk Nano jest typem lekkiego portfela (aplikacja), a Daedalus pełnego porfela (również aplikacja), ale nie tylko to.

Zespół Cardano pracuje m.in. nad lekkim portfelem, jak również portfelem papierowym oraz przyjaznymi (skróconymi) adresami portfeli ADA.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » wtorek, 13 lutego 2018, 01:13

@emdecha, dlatego, że nie każdy portfel jest pełny. Jest też portfel do Bitcoina, który waże parę megabajtów, a nie gigabajtów. Nie panikuj tylko dlatego, ze ci sie pobierają bloki na komputer. Do cardano wg mojej wiedzy nie ma lekkiego portfela obecnie, więc musisz korzystać z takiego jeżeli chcesz trzymać ADA

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: emdecha » wtorek, 13 lutego 2018, 03:33

czym różni się lekki portfel od pełnego?

ps. wszedłem w aplikacje deadelusa dnia następnego i nie musiałem logować się, użyć 12 wyrazów, dlaczego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: mgrobel » wtorek, 13 lutego 2018, 08:55

@emdecha

Czytałeś artykuł, który podesłałem w poprzednim moim poście? Jest tam wyraźnie napisane, że pełny portfel przechowuje cały łańcuch bloków (Blockchain), stąd trzeba pobierać tak dużą ilość danych na swój komputer (w przypadku pełnego portfela BTC to będą grube GB), natomiast portfel lekki synchronizuje się z serwerem, który taki pełny łańcuch przechowuje u siebie. Jeśli łączysz się do sieci blockchain z lekkiego portfela to taki serwer wysyła Ci informację o stanie konta tylko Twojego portfela (serwer te wszystkie informacje ma bo przechowuje cały blockchain). To wszystko.

12 wyrazów to jest tzw. seed/passphrase (klucz prywatny) i służy tylko i wyłącznie do przywrócenia zawartości portfela na innym komputerze albo na tym samym (np. po formacie dysku twardego). To normalne, że nie musisz go wpisywać za każdym razem. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć portfel Daedalus to możesz na początku tworzenia portfela zdefiniować hasło, które będzie trzeba wpisać przy wykonywaniu przelewu. Jeśli ktoś złamie Twoje hasła konta Windows to Twoje ADA są nadal bezpieczne bo masz dodatkowe hasło. Na innym komputerze to hasło będzie już nie istotne, zawartość portfela przywrócisz tylko z pomocą passphrase.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cardano (ADA) - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » środa, 14 lutego 2018, 01:19

@emdecha, pełny portfel to taki, który pobiera cały blockchain danej monety - wszystkie transakcje i zapisy. Jest najbezpieczniejszy, ale wazy duzo (np bitcoina juz w setkach GB sie liczy)

Lekki portfel to taki, który nie pobiera wszystkich danych. Działa inaczej, ma byc właśnie lekki i szybko dzialac po uruchomieniu. Np portfel electrum do bitcoina działa po pru minutach.

Do cardano nie ma lekkiego portfela aktualnie.

Te 12 słów sa bardzo ważne. Nawet gdyby twoj komputer na którym masz portfel uległ zniszczeniu (załamie woda, zmiażdżenie, uszkodzenie dysku, spalenie czy zagubienie) to możesz odzyskać swój portfel za pomocą tych 12 słów. Wpisujesz je wtedy do portfela cardano na innym komputerze np i masz swój zaginiony portfel magicznie przywrócony do życia ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości