Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: anka1989 » sobota, 10 marca 2018, 11:12

Od kilku miesięcy śledzę forum i niepokoi mnie pewien cykl, który zachodzi tu regularnie....

1. Informacja o zbliżającym się "czymś dużym" co szykuje Game - konferencja , nawiązanie współpracy z jakąś firmą itd.
"CZYMŚ" - bo nigdy nie ma mowy oszczegółach i celach

2. Na forum zmianiają się nastroje diametralnie.
Jedni uspokajają nas, że nie ma co sie martwić obecną sytuacją, bo zbilża się "DUŻE COŚ". Drudzy już kalkulują wzrosty do poziomu 10 - 15 zł i tak dalej. Łańcuszek budzącej się nadzieji, która otwiera portfele :D

3. Nadchodzi data "dużego czegoś" i co??? okazuje się że:
a) informacja przecież nie była oficjalna
b) nikt nie wie czy "duże coś" faktycznie się odbyło czy ma się odbyć dziś, jutro...
c) "duże coś" okazało sie być "NIEZNACZĄCYM CZYMŚ" i ekipa Game nawet nie publikuje szerszych informacji na ten temat bo sami wiedzą że nie warto
d) "DUŻE COŚ" w ogóle nie wpłynęło pozytywnie na wykres,
BA! ostatnio gdy inne alty rosly powoli razem z BTC, Game nawiązał współpracę z grą mającą 3 mln użytkowników i co? inne alty rosły, a GAME SPADAŁ MIMO TAK PRZEŁOMOWYCH INFORMACJI (pfff)


Także brawo ekipo game, marketing faktycznie macie obcykany, dużo was na naszym forum ale to chyba nie od dziś wiemy jak manipulować społoczeństwem.

Osobiście nie wierzę w Game, a szczególnie jego wielkie newsy, waluta dobra na daytrading
Nie dajcie się zmanipulować, myślcie sami
Każda gra może stworzyć swoją krypto do płatności, nikt nie będzie czekał na propozycję od Game i na podział zysku z Gamem


Aha, dodam że wg. mojej skromnej opinii sytuacja kryptowalut nie jest niepokojąca, wystarczy przeanalizować poprzednie lata

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: fifipl » sobota, 10 marca 2018, 11:54

inwestor2018 pisze: benq napisał coś z czym zgadzam się w 100%

Większość ludzi kupiła Game nie dlatego że wierzy w ten projekt, pewnie wielu ludzi nawet nie wie co on ma oferować a dlatego że był tani i przede wszystkim dlatego że był dostępny na naszej polskiej giełdzie BitBay. Uważam osobiście że jest dużo dużo lepszych projektów od Game które obecnie są nawet tańsze od niego. Problem jest taki że nie są one dostępne na Polskiej giełdzie a jak widać dla niektórych to był kluczowy punkt
Dużo lepszych projektow. Hm może. Ale jakich ? Będę trochę kontrowersyjny ale zastanówmy się czy jakieś projekty działają ? Co potrzebuje projekt żeby poważnie działał ? Skalę !!! Musi być globalny !! Jakieś języki programowania, jakieś badania statystyczne, jakieś szybkie przelewy, karty kredytowe, kupowanie muzyki, na nawet płacenie księdzu na kościół (jezuscoin to mnie rozwaliło ). Może i super projekty są i lepsze pomysły niż GC ale jakie mają szansę żeby być globalne ? A GC ? Malutką łyżeczką ale globalnie bo gry są na całym świecie i ten sport się rozwija i każdy może sobie kupić gierkę. Mniej trzeba zachodu żeby wprowadzić GC niż jakiegoś coina do rozliczeń bankowych (chociaż ponoć ripple coś już zrobił w temacie). Tak więc uważam że malutki projekcik ma we wspolczesnym świecie większe szanse. Oczywiście patrząc w daleką przyszłość i inwestując dla naszych wnuków taki ripple może być potęgą. Dziś świat jeszcze nie dorósł do crypto. Nie jest gotowy.

Dodano po 20 minutach 59 sekundach:
fifipl pisze: Każda gra może stworzyć swoją krypto do płatności, nikt nie będzie czekał na propozycję od Game i na podział zysku z Gamem
No nie do konca to ma sens. Przecież teraz właśnie każda gierka ma jakieś swoje "monetki" w której kupujesz coś tam. Ale za te monetki już nie kupisz nic w innej gierce. I tu jest potencjał GC. Jedna waluta do wszystkich gierek. Pisząc grę nie trzeba tworzyć nic nowego tylko wklejasz kod GC i wszystko działa. Poprawka ma działać. Pobożne życzenie GC i tu kłania się marketing i ogromną praca programistów zespołu. GC to startup i tak to trzeba traktować. Uda się to zarobimy nie to wtopa. Oczywiście można bawić się w kupno i sprzedaż na giełdzie. Ja mam kilka tysięcy GC i poczekam sobie z nimi może nawet kilka lat. Na tym polega startup.

Dodano po 13 minutach 54 sekundach:
Widzieliście te nowe kilkupiętrowe biura GC ? One właśnie są za moją kasę. Urządzają się dopiero ale jak będą dobre wieści to dokupię GC. A co tam, może zwrócą mi z nawiązką. Możecie zainwestować w startup jakiegoś wizjonera w USA co to robi ponaddźwiękową kolej i co ? Kiedy myślicie będą zyski, zakładając że się uda oczywiście ? Za wiele lat. Na każdy projekt trzeba czasu, pieniędzy, mądrych ludzi i marketingu. Zainwestujesz 1000 zł w game może wyciągniesz 3 tys za rok albo dwa. Zainwestujesz tyle samo w kolejkę twój wnuk będzie miliarderem. Jak wypali oczywiście ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » sobota, 10 marca 2018, 12:00

@anka1989, kobieta na forum, WOW :shock:
A tak serio, mamy obecnie ponad 1500 (sic!) różnych coinów notowanych, plus kilkaset nienotowanych.
To całkiem normalne, że przy takim tłoku mamy totalną dezinformację i prześciganie się na różne gówno-newsy.
To tak jakby w jednej miejscowości otworzyli 2000 pizzerii. Wyobraź sobie te reklamy. U nas lepszy ser, u nas kucharz z Włoch, a u nas już prababka kucharza była z Włoch. Aż w końcu by doszło do haseł w stylu - naszą pizzę zjadł chory na raka pan Józek z Pcimia, a dziś ma remisję - przypadek, a może nie? Sprawdźcie sami!

I własnie na tym etapie jesteśmy teraz w krypto. Byle pierdnięcie jest pompowane do rangi przełomowego wydarzenia.
Normalne postępy w pracach developerów są traktowane co najmniej jak załogowa misja na Marsa, a niepowodzenie w postaci przesunięcia terminu ukończenia klepania kawałka kodu - jak epidemia dżumy albo III wojna światowa.

@fifipl, Pytanie czy twórcom gier zależy na globalnych rozwiązaniach. Czy np. taki Activision czy EA chce, żeby za żetony zarobione w FIFIE można było kupić kałacha w GTA?
Na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie znamy.

Ogólnie, zgadzam się z Wami obydwojgiem.
Nie ma co nadmiernie pompować balonika, game raczej nie będzie nigdy kosztował 1000 $, nawet przy najlepszym realnym scenariuszu.
Nie musi również upadać, ani znikać z rynku czy tracić wartości.
Wystarczy żeby choć 1-2 duże gry, albo jedna wytwórnia go zaimplementowała.
To mogłoby pozwolić na nawet kilku/kilkunastokrotne wzrosty.
To nie jest zabawa WSZYSTKO ALBO NIC. Nie trzeba być najlepszym i jedynym na świecie, żeby dobrze z czegoś żyć.
Czy jest to waluta dobra na daytrading? jak najbardziej, nie spada poniżej 1,20$, a zdarzyło się wyskoczyć o wiele wyżej.
Czy długoterminowo jest to przyszłość? NIKT tego obecnie nie wie, czas pokaże.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: inwestor2018 » sobota, 10 marca 2018, 12:18

Zwróćcie uwagę że na BitBay Game kosztuje 6.39 zł a na Poloniex czy Bit-Z w przeliczeniu na nasze około 5.54 zł czyli około 1 zł różnicy. Przy tak tanim Coinie jest to duża suma.

Ja boję się że Game może niedługo bez względu na to co zrobi BTC zrownac się z cena Poloniex czy Bit-Z

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Areck1 » sobota, 10 marca 2018, 12:26

inwestor2018 pisze: Ja boję się że Game może niedługo bez względu na to co zrobi BTC zrownac się z cena Poloniex czy Bit-Z
I jest na to spore prawdopodobieństwo gdy zostaną otwarte portfele i dużo osób zacznie arbitraż albo cięcie strat.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: liseklsk » sobota, 10 marca 2018, 12:33

Jak portfele ruszą to cena się wyrówna. Niestety coraz bardziej wygląda na to że wyrówna do dołu, dodatkowo dużo transakcji wisi w oczekujących np. na BB gdzie były wysyłane przy kursie o 1zł wyższym niż jest dziś więc może być mały flashcrash

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Areck1 » sobota, 10 marca 2018, 12:48

liseklsk pisze: dodatkowo dużo transakcji wisi w oczekujących np. na BB gdzie były wysyłane przy kursie o 1zł
A gdzie takie dane widzisz?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: liseklsk » sobota, 10 marca 2018, 12:52

Areck1 pisze:
liseklsk pisze: dodatkowo dużo transakcji wisi w oczekujących np. na BB gdzie były wysyłane przy kursie o 1zł
A gdzie takie dane widzisz?
Chociażby z wpisów ludzi na discord, którzy wysłali GAME kilka dni temu. Sam mam wysłane trochę GAME na BB i czekam aż się zaksięguje

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Areck1 » sobota, 10 marca 2018, 12:56

Spoko. Hehe faktycznie dużo osób jęczy w różnych miejscach na ten temat. Myślałem, że masz jakieś magiczne zestawienie;-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: liseklsk » sobota, 10 marca 2018, 12:58

Areck1 pisze:Spoko. Hehe faktycznie dużo osób jęczy w różnych miejscach na ten temat. Myślałem, że masz jakieś magiczne zestawienie;-)
Niestety nie mam. Ja wysłałem testowo na hitbtc i bb z polo jak włączyli wallet na polo dwa dni temu bodajże ale widziałem właśnie że sporo osób ma oczekujące. Może się niezła fala na BB posypać.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: fifipl » sobota, 10 marca 2018, 15:28

benq pisze: Pytanie czy twórcom gier zależy na globalnych rozwiązaniach. Czy np. taki Activision czy EA chce, żeby za żetony zarobione w FIFIE można było kupić kałacha w GTA?
Na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie znamy.
możliwy scenariusz, oczywiście do gierek na androida za kilka zł ale kto wie może dla dużych też.
Producent wprowadza GC we wszystkich swoich grach. gracz zaczyna szukać nowych gierek tylko tego producenta bo GC może użyć w innych jego gierkach i producent zarabia - sprzedaż jego gier rośnie. Teraz jak kupujemy coś na telefon to nie zastanawiamy się kto jest producentem.
Inny producent widzi to i też wprowadza GC w swoich gierkach "podbierając" klientów pierwszemu.
Za jakiś czas gra bez GC nie będzie się sprzedawać.
Teraz pytanie czy wprowadzenie GC to marketingowo dobry chwyt ? Na początek tak. Zrobi to jeden zrobi reszta. Kiedyś stacje benzynowe i sklepy miały swoje karty z punktami. Teraz wolę mieć jedną payback i zbieram punkty na shelu a potem wymieniam w Multikinie. Ma to sens.

Dodano po 2 godzinach 13 minutach 41 sekundach:
Duzego stać na zrobienie platformy wymiany monetek na fanty, na nadzór nad nią itp. Mały woli zaimplementować gotowca. Jak ja piszę coś np w Excelu wolę wkleić kakiś kod coś robiący bo wiem że będzie działał i nie muszę się męczyć z pisaniem. Duży by napisał sam. Duże firmy mają swoje punkty lojalnościowe ale muszą mieć nadzór nad bazą, punktami itp. Ale taki payback np mam kartę Visa z BZWBK z payback, punkty do zdobycia w dziesiątkach miejsc i sklepów. Za samo płacenie Visą mam już punkty. A wszystko to ogarnia Paybeck i nikt nie musi się martwić. Podobnie może być z GC. Jedna platforma którą zarządza jedna firma a wszyscy mają święty spokój i mniej kłopotów.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: rafles » sobota, 10 marca 2018, 17:22

Pamiętacie sylwestra? Przez 3-4 dni były zablokowane portfele cena ok 15zł i jak tylko uruchomili to boom 22zł. Także jak ruszą transakcje z bitcoinem, game i innymi walutami gdzie mają problemy z przesyłem to cena napewno skoczy... w którąś stronę :)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: lisk-2207 » sobota, 10 marca 2018, 18:21

Ma ktoś jakies info kiedy odblokują portfele GC na BB ? Przypuszczam że osoby zaczną realizować zyski z arbitrażu z POLO i zjedzie kurs o 20-30 gr.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: liseklsk » sobota, 10 marca 2018, 18:24

lisk-2207 pisze:Ma ktoś jakies info kiedy odblokują portfele GC na BB ? Przypuszczam że osoby zaczną realizować zyski z arbitrażu z POLO i zjedzie kurs o 20-30 gr.
Odblokują jak deweloperzy zaktualizują wszystko. Kurs padnie bez arbitrażu bo sporo GAME już czeka na zaksięgowanie na BB, które były wysłane kilka dni temu

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: kuros » sobota, 10 marca 2018, 18:52

liseklsk pisze:. Kurs padnie bez arbitrażu bo sporo GAME już czeka na zaksięgowanie na BB, które były wysłane kilka dni temu
co ma jedno do drugiego jak przecież , Ci co zlecili wysłanie nie sa w sell order

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: liseklsk » sobota, 10 marca 2018, 19:35

kuros pisze:
liseklsk pisze:. Kurs padnie bez arbitrażu bo sporo GAME już czeka na zaksięgowanie na BB, które były wysłane kilka dni temu
co ma jedno do drugiego jak przecież , Ci co zlecili wysłanie nie sa w sell order
Przeczytałeś chociaż co napisałem ze zrozumieniem? Są użytkownicy którzy wysłali na BB Game kilka dni temu gdy było w cenie 8zl a okazało się że wallet jest offline, więc jak tylko im zaksięguje to raczej posypie się fala sprzedaży.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Areck1 » sobota, 10 marca 2018, 19:37

Koledze chodzi o to, że jest spore prawdopodobieństwo, że osoby zaczną "ciąć straty" i sprzedadzą po cenie jaka jest obecnie na np BB (zawyżonej do innych giełd, np: na Polo obecnie 1.57 $ czyli około 5,3 PLN).

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Ahr » sobota, 10 marca 2018, 22:02

czy team GC pracuje nad czyms konkretniejszym, ktos cos wie? ;d

Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: Tomek1705 » sobota, 10 marca 2018, 22:10

Tak pracują jak wyjebać tego starego dziada Bitcoina

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gamecredits - spekulacja na temat ceny

Postautor: inwestor2018 » niedziela, 11 marca 2018, 08:57

Mamy spadek na 5.92 zł na BitBay. Czyzby cena powoli się zbliżała do tej z Poloniex ? Co najlepsze za 9 dni maja konferencje a cena z każdym dniem coraz niższa

Dla mnie ten projekt z każdym dniem coraz gorzej wypada. Zero konkretów, ciągle tylko mówią że pracują ale żeby pokazać efekty tej pracy to już nie bardzo.....

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pawel296 i 15 gości