(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:32

Zespół Blackmoon z dumą ogłasza że zakup stokenizowanych funduszy jest już możliwy.


https://blackmoonplatform.com/showcase

Pierwsze dostępne fundusze to SPDR S&P500 ETF oraz iShares MSCI Emerging Markets ETF.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:44

od miesiecy tego nie śledze, więc pozwolę sobie spytać się czym to jest lepsze od Iconomi ? w sensie jaki token ma użytek bo iconomi ma juz chyba z rok fundusze różne i wiele i dzialajaca platformę a cena tokena ciagle ponizej ico, przynajmniej w satoshi bo w $ wiadomo ze wyższa bo btc wzrósł ale iconomi nie wzrosło mimo ż ema cały produkt. Ale Iconomi jest tylko tokenem co zebrał kasę z ICO i pierw obiecywali dywidende nawet to w whitepapierze mieli a potem zmienili na burn tokenów niby zamiats tego żeby SEC z US sie nie czepiało że to instrumenbt finansowy. Teraz co z BMC jaką oni mają funkcjonalnośc tego tokena w [porównaniu z IConomi ? w ICO cena była 1$, potem spadła poniżej 80 centów na który to próg była ustawiona gwarancja odkupu teamu tokenów z rynku ale kasa się na odkup skończyła jak wszystk spadało 3 miesiące, teraz cena wróciła prawie do ceny ico czyli tego 1$ ale co tak naprawde daje to że są te dostępne fundusze w sensie jakie połączenie ma posiadanie tokena z działającą platformą i funduszami. Bo widze że to BMC juz lepiej zaraz wyjkdzie niż całe to Iconomi mające all działające. Tylko nie wiem czym jest lepsze to Black Moon od Iconomi , holderzy do czego mogą użyć tokena lub w jaki sposób jego wartośc jest powiązana z platformą i jej sukcesami ? serio pytam bo nie czytałem o tym d paru miesiecy dobrych a gdzies chyba miałem troche tego jakąś drobną ilosc, mniej w każdym razie niż Iconomi które mnie wku****o na maxa tym że do niczego nie służy a próbują wytworzyć wartość tokenu samym jego skupem i zmniejszaniem jego ilosci na giełdach, co do niczego nie prowadzi bo to tak jakby ktos palił stare gazety do niczego niepotrzebne i myślał że jak na świecie bedzie ich mniej toi mu skup gazet zapłaci więcej. Nic ofc nie mam do BMC po prostu nie pamietam ani nie wiem jak obecnie przekłada się sukces platformy i funduszy na cene samego tokenu BMC.
Jakieś ze 2 zdanka jak ktoś jest w tym tokenie napiszcie bo jak pisałem nie śledze od miesiecy.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » wtorek, 8 maja 2018, 19:49

@Rumcajs
Jak na ten moment, oceniając aktualnie dostępne funkcje, to sama platforma nie jest lepsza od ICONOMI. Mają jedynie dwa fundusze, które są stokenizowanymi ETFami z prawdziwych giełd. Nie są one zupełnie związane z krypto, także zyski nieporówywalnie mniejsze, za to stabilniejsze. Wartość tokena na takich platformach jest związana z jego użytecznością, a jak na razie to ani ICN ani BCM nie mają prawie żadnego zastosowania (oprócz wymaganej ilości tokenów do stworzenia funduszu). Jednak Blackmoon ma wprowadzić opcję pożyczania tokenów oraz funkcję contributora funduszy, która pozwoli zarabiać tokeny. Na razie jeszcze to nie działa, więc jest jak jest.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » piątek, 25 maja 2018, 08:18

Blackmoon wypuści tokeny reprezentujące paczkę akcji IPO Xiaomi - znanej chińskiej firmy produkującej elektronikę użytkową, głównie smartfony, która w 2017 miała dochód ok. 18 miliardów dolarów (+67% rok do roku).
We are going to launch a token representing a package of IPO shares of Xiaomi Mi Revenue in 2017: $18 Bn (+67% YoY). Should be within Top 15 IPOs ever launched. Lock up 93 days, but possible to fix price shorting after 3-5 days. Our broker takes 3% fee on money in and 0.5% on money out. Would you buy Xiaomi IPO Asset Token?
Obrazek
https://www.mi.com/pl/

Czy kupilibyście takie tokeny? Możecie zagłosować tutaj - https://t.me/blackmoonplatform/1559

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » sobota, 16 czerwca 2018, 20:26

Najnowszy raport od zespołu Blackmoon jest już na blogu.

Obrazek
https://news.blackmooncrypto.com/blackm ... 0838635e6d

Z najciekawszych nowości to zapadła decyzja o udostępnieniu tokena Xiaomi IPO (BMxXMI) do zakupu na platformie już wkrótce, oraz o wprowadzeniu trzech funduszy krypto o różnych strategiach:
  • The BMx1DV Token  — One Day Most Volatile
  • The BMxT20 Token  —  Top 20 Market Cap
  • The BMxDDR — Daily Delta Rebalancing

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » wtorek, 10 lipca 2018, 22:17

Strona platformy blackmoon właśnie otrzymała całkiem nowy wygląd razem z zaktualizowaną roadmapą oraz zapowiedzią funduszy krypto. Wygląda też na to, że jesteśmy już blisko uruchomienia moduły dla stałych współpracowników. https://www.blackmoonplatform.com/








Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: Canis Lupus » piątek, 13 lipca 2018, 12:18

@sud, odnoszę wrażenie, że przydałaby się większa przejrzystość przy konwersji krypto na usd.
Z tego co widzę już kilka osób na telegramie wyraziło swoje wątpliwości (zresztą widzę, że też pytałeś o datę). Tu jest pole do poprawy.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

(BMC) Blackmoon Platforma do Stokenizowanych Funduszy Inwestycyjnych

Postautor: sud » piątek, 13 lipca 2018, 18:21

@Canis Lupus
Zgadzam się. Miało być podobno zakomunikowane kiedy dokładnie nastąpi konwersja, ale ja nic nie widziałem i musiałem się dopytać. Nadal mi się nie zgadza ta data z ceną ETH, ale już nie wnikam, bo byłem świadomy że może być dump jak wpłacałem. Mają wprowadzić wpłaty w USDT, co powinno rozwiązać problem.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości