Dbix - Dubai Coin mining

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Raban » poniedziałek, 3 lipca 2017, 20:30

Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć czegoś odnośnie share'ów. Aktualnie kopie Dubai Coin'a ale mam problem z share'ami na pool'u, nie wiem dlaczego ale dostaje ich strasznie mało, przez co też spada mi prędkość kopania... Dopiero jak dostanę share'a to prędkość idzie do góry ale gdy nie mam ich przez dłuższy czas to prędkość spada.

Czy przez coś takiego wykopuje mniej niż powinienem?
Czego to może być wina?
Może ktoś też kopie tą walutę i mógłby się podzielić na jakim pool'u to robi?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: deejaybialy » poniedziałek, 3 lipca 2017, 20:40

podaj konfiguracje sprzętową, czym kopiesz i konfig minera, ja aktualnie kopie na pool-u "sexy" claymoorem, ale planuje przejść do zet jak uruchomią kopalnie.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Raban » poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:47

4x GTX 1060 OC 6GB, kopię claymorem dbix+sia i config wygląda następująco:

-epool stratum+tcp://dbix2.pool.sexy:7007 -ewal xxx -eworker worker1 -epsw x -dpool siacoinAddress -dwal xxx -dcoin sia -dcri 45 -allcoins 1

Na chwile obecną mam 96MH/s (prędkość z minera nie pokrywa się z prędkością z pool'a, w minerze mam 80MH/s), share'y na runde około 0,35-0,4%.
Próbowałem też rozdzielić kartę na osobnego workera ale żadnych efektów,

Z góry dzięki!

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: deejaybialy » wtorek, 4 lipca 2017, 07:41

ten pool płaci pplns 3000 wychodzi, źe mało luck (mało shares) w sumie mam podobnie...

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: gemtin92 » wtorek, 4 lipca 2017, 08:55

Raban pisze:4x GTX 1060 OC 6GB, kopię claymorem dbix+sia i config wygląda następująco:

-epool stratum+tcp://dbix2.pool.sexy:7007 -ewal xxx -eworker worker1 -epsw x -dpool siacoinAddress -dwal xxx -dcoin sia -dcri 45 -allcoins 1

Na chwile obecną mam 96MH/s (prędkość z minera nie pokrywa się z prędkością z pool'a, w minerze mam 80MH/s), share'y na runde około 0,35-0,4%.
Próbowałem też rozdzielić kartę na osobnego workera ale żadnych efektów,

Z góry dzięki!
Podziwiazm ludzi którzy tracą pieniądze na kopanie Claymorem kiedy wystarczy ściągnąć ethminera i mieć nie dość że o 2-3mhs na kartę więcej w przypadku gtx1060, to nie płacic trzeba co kilkanaście minut fee (tj. kopac na rachunek autora).
Przestańcie używać ten program, to jest rak na rynku koparek który zapycha i spowalnia cała sieć.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 lipca 2017, 08:55 przez gemtin92, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: deejaybialy » wtorek, 4 lipca 2017, 08:58

gemtin92 pisze:
Raban pisze:4x GTX 1060 OC 6GB, kopię claymorem dbix+sia i config wygląda następująco:

-epool stratum+tcp://dbix2.pool.sexy:7007 -ewal xxx -eworker worker1 -epsw x -dpool siacoinAddress -dwal xxx -dcoin sia -dcri 45 -allcoins 1

Na chwile obecną mam 96MH/s (prędkość z minera nie pokrywa się z prędkością z pool'a, w minerze mam 80MH/s), share'y na runde około 0,35-0,4%.
Próbowałem też rozdzielić kartę na osobnego workera ale żadnych efektów,

Z góry dzięki!
Podziwiazm ludzi którzy tracą pieniądze na kopanie Claymorem kiedy wystarczy ściągnąć ethminera i mieć nie dość że o 2-3mhs na kartę więcej to nie płacic trzeba co kilkanaście minut fee.
Przestańcie używać ten program, to jest rak na rynku koparek który zapycha i spowalnia cała sieć.
I w dualu też pokopiesz? Fee zawsze można wyłączyć a skoro kol. Ma na poolu więcej niż pokazuje koparka to o czym ty piszesz??

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Raban » wtorek, 4 lipca 2017, 09:51

Z dualem to pewnie nie bardzo na minerze innym niż Claymore, chociaż mogę się mylić. Sprawdzałem tego minera i powiem szczerze, że na 4 GTX 1060 dałem rady wyciągnąć 92-93MH/s ETH (około 22,5MH/s na sztukę) przy 450W. Kopiąc na dualu mam 81MH/s ETH + 1400Mh/s SIA (też przy 450W) co w kalkulatorze daje większy zysk niż jakbym kopał solo ETH. Odnośnie OC karty to mam 100MHz CC, 750MHz MC i 70% PL.

@gemtin92, możesz mi powiedzieć czy kopiesz tym minerem DBIX? Jeżeli tak to czy też masz problemy z share'ami i ogólnym wykopaniem tej waluty?

Ukopało mi 6% DBIX przez 6 godzin na 96MH/s (przez noc), gdzie w dzień od godziny 19 do 24 ukopało mi 8%, co najlepsze dzisiaj w 2:40h ukopało mi 4%, co tu jest grane? Nie da się praktycznie zarobić na tej walucie bo tak naprawdę nie da się jej normalnie kopać. Ma ktoś jakąś poradę co w tym wypadku zrobić? Zmieniłbym pool'a ale na chwile obecną znam tylko ten sexy (jedną i drugą wersje),

Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Maggix » wtorek, 4 lipca 2017, 09:55

Są dwie możliwości skacząca Trudność. Albo kulawy pool.

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: szulc » środa, 5 lipca 2017, 16:10

Kopałem kilka h dla testów DBIX na pool_sexy, ustawiłem portfel na giełdę livecoin.com ale gdy pool wysłał pierwsze coiny zauważyłem że wyłączyli opcję wpłat DBIX na tej giełdzie

Obrazek

w exploler widać że pool wysłał coiny ale później są chyba wysłane na inny portfel?

http://dbix-explorer.pool.sexy/addr/0x4 ... 13a5d05615

O co może chodzić?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Bagder » środa, 5 lipca 2017, 22:08

Livecoin wstrzymał wpłaty DBIxa z kopalni... Zaległości mają zostać wyrównane. Trzeba sobie założyć własny portfel...

@Maggix faktycznie problemem jest trudność - a dokładniej sposób ustalania trudności dla następnego bloku, co powoduje, że bloki nie wypadają co 90s. Ogólnie - pomimo stosunkowo niewielkiej mocy sieci DBIX - trudność jest tu niemal 1,5 x większa niż dla ETC, co może wydawać się szokujące dla osób przeskakujących z ETH i ETC. Szczęśliwie - niektóre karty Radeon RX jeszcze tu nie straciły tyle mocy co na tych dwóch wymienionych.

Aha, last but not least - 100 usd za kojna - to w zasadzie przesądzony już konsensus - a więc kopanie DBIX - może się okazać naprawdę opłacalne.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: szulc » środa, 5 lipca 2017, 22:31

Bagder pisze: Livecoin wstrzymał wpłaty DBIxa z kopalni... Zaległości mają zostać wyrównane. Trzeba sobie założyć własny portfel...
czyli to co już pool wypłacił to wpadnie jeszcze na giełdę Livecoin czy przepadnie?

Jak założyć własny portfel?


Piszesz jeszcze o 1,5x większej trudności niż np ETC...wiec jest sens kopać tego koina jak tak ciężko idzie?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Bagder » środa, 5 lipca 2017, 22:37

To co wypłacił pool - ma zostać jeszcze zaliczone. Od jutra rana mają być dostępne normalne wpłaty (z portfela).
Portfel
Sic semper evello mortem tyrannis

Rozmowny
Posty: 90
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: chosen_one » środa, 5 lipca 2017, 22:50

Bagder pisze:
dla osób przeskakujących z ETH i ETC
@Bagder, czy w perspektywie najbliższych tygodni/miesięcy trend do przechodzenia z ETH/ETC na DBIX utrzyma się?
Bagder pisze:
Aha, last but not least - 100 usd za kojna - to w zasadzie przesądzony już konsensus - a więc kopanie DBIX - może się okazać naprawdę opłacalne.
Co za tajemnicze siły osignęły taki konsensus? :)
Po wznowieniu wpłat przez Livecoin górnicy zaczną sprzedawać i cena na pewno poleci w dół.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Bagder » środa, 5 lipca 2017, 23:04

ad. 1 - nie sądzę - Ci którzy kopią ETH i ETC nadal będą je kopać - tak długo jak się da (dotyczy ETH). Jeszcze nie ma trendu przechodzenia na DBIX - moc mniej więcej rośnie wszędzie proporcjonalnie jednakowo, może za wyjątkiem MUSIC-a...

ad. 2 - Bez spisków proszę. Konsensus - wynika z wmówionego przekonania użytkowników, że taki próg zostanie osiągnięty "soon". Co ze względu na dotychczasowe wzrosty nawet od 0,00135 do 0.01250000 (w ciągu paru miesięcy) - nie wydaje się takim znowu wielkim skokiem, a także ze względu na plany Dubaju - przejścia na gospodarkę blockchainową do roku 2020 - przynajmniej w zakresie lokalnego zarządzania miastem.
Normalną cechą kryptowalut są wzrosty i upadki cen - ale chwilowa blokada wpłat zdarza się na niektórych giełdach np. Bittrex dość często i jakoś nie widziałem gwałtownych spadków z tego powodu - aczkolwiek - korekta - byłaby tu nawet pożądana...
Sic semper evello mortem tyrannis

Rozmowny
Posty: 90
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: chosen_one » środa, 5 lipca 2017, 23:23

Bagder pisze:
Normalną cechą kryptowalut są wzrosty i upadki cen - ale chwilowa blokada wpłat zdarza się na niektórych giełdach np. Bittrex dość często i jakoś nie widziałem gwałtownych spadków z tego powodu - aczkolwiek - korekta - byłaby tu nawet pożądana...
Tutaj sytuacja jest trochę inna, bo od czasu wstrzymania wpłat cena wzrosła około 40%, więc część holderów/górników pokusi się o zrealizowanie zysku. Oczywiście mój czarny scenariusz nie musi się wcale sprawdzić ;)
Bagder pisze:
ze względu na plany Dubaju - przejścia na gospodarkę blockchainową do roku 2020 - przynajmniej w zakresie lokalnego zarządzania miastem
Też o tym słyszałem i mam nadzieję, że to również napędza wzrost. Jednak oprócz nazwy i kraju pochodzenia, DubaiCoin w tym momencie ma tyle samo wspólnego z wykorzystaniem go przez rząd/samorząd Dubaju, co BTC, XMR czy LTC i wcale nie musi się to zmienić. Czy o czymś nie wiem?


Żeby nie zmieniać tematu w tym wątku dotyczącym miningu z dalszą rozmową przeniosę się do osobnego wątku/PW.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Bagder » środa, 5 lipca 2017, 23:47

A od niedzieli - przy czynnych wpłatach - kurs wzrósł o 100 % - czyli jak wpłaty ruszą - to kurs powinien szybko zahaczyć o 50 USD. Celem nadal jest stówa. i to jest dopiero pierwsza bariera psychologiczna...

Tak Dubaicoin - nie ma statusu oficjalnej waluty ZEA ani Dubaju - ani nawet nie w pełni ma arabski rodowód (chorwacki?). Niemniej, plotki głoszą o tajemniczym potężnym inwestorze - może nawet z rodziny królewskiej. Sama nazwa też zobowiązuje - i nie sądzę też, by każdy sobie mógł i chciał tak nazwać kojna.

Ogólnie, wygląda to obiecująco, chociaż na prawdziwą cenę - 1000+ USD zapewne poczekamy nieco dłużej. Sama zmiana algo - daje pewne możliwości stosowania inteligentnych kontraktów - co w przypadku chęci stosowania np. do celów administracyjnych - daje spore ułatwione możliwości - a rozwiązania tego typu oparte na ETC już istnieją - i w zasadzie wystarczyłoby je skopiować.... A zatem wybór ethash i możliwości - jakie niesie za sobą ten algorytm i oparte na nim sieci - raczej skłaniają do wniosku - że przynajmniej część projektów - na które są lub mają być ogłaszane konkursy - może być oparta właśnie na DBIXie.

P.S> Sorry - częściowo już nieaktualne - kurs rośnie już bańkowo - i mamy 40 USD... Jutrzejasza korekta jak najbardziej możliwa - pytanie z jakiego poziomu do jakiego? Raczej całe wzrosty nie zostaną zniesione...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: tonyxxl » czwartek, 6 lipca 2017, 01:05

są jakieś obietnice wejścia na inne giełdy tej waluty?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: The_Rainman » czwartek, 6 lipca 2017, 20:07

Response error: unknown error
HTTP Response parse error: illegal value
Response parse error: illegal value
Response error: unknown error
HTTP Response parse error: illegal value
Connecting to IPC socket \\.\pipe\gdbix.ipc
Connected to IPC socket
Dbixwall starting


Mial ktos cos takiego w portfelu?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 20:15

tak, trzeba ręcznie dodać nody, wskazać gdzie jest GDbix, przy założeniu, że używasz najnowszej wersji...
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dbix - Dubai Coin mining

Postautor: The_Rainman » czwartek, 6 lipca 2017, 21:26

no glowny folder dodalem wskazalem gdzie GDbix i dupa

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości