ByteBall (bez blockchaina, rozdawane posiadaczom BTC)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0.0001 BTC

ByteBall (bez blockchaina, rozdawane posiadaczom BTC)

Postautor: maky » sobota, 10 września 2016, 21:26

Dzięki postowi https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=19692 trafiłem na poniższy wątek:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1608859.0

Zupełnie nowe (a może nie?) podejście do tematu. Zupełnie innych łańcuch. Brak bloków. Transakcje anonimowe bez potrzeby miksowania etc.

Przyznam, że dosyć ciekawe. Testnet już działa. Jeśli ktoś chce potestować przesyłanie to mój adres to: O4K4SJQ6QFNTWVQL6XYYCQ2BADP4HUWO. Oczywiście chętnie też coś prześlę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 czerwca 2017, 17:52 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie tematów, zmiana tytułu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 10 września 2016, 21:53

Piękny sposób na zebranie informacji kto ile ma bitów. Czytałeś jak będą początkowo rozdzielone monety?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Adrix » sobota, 10 września 2016, 22:02

@rav3n_pl, możesz coś więcej napisać? Trzeba będzie ujawniać swoje dokładne dane osobowe?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 10 września 2016, 22:21

Nie, ale trzeba udowodnić że masz tyle i tyle BTC na adresie i proporcjonalnie otrzymasz odpowiednią ilość "bytów".
Wystarczy znaleźć powiązanie i wszyscy wiedzą ile masz.
Initial distribution

There will be no ICO, no crowdsale. I believe the success of a currency depends on the number of people who own it, in fact Peter R’s research suggests that historical marketcap of Bitcoin follows Metcalfe's law: https://bitcointalk.org/index.php?topic=572106.0, i.e. it is proportional to the square of the number of active users. That’s why I want Byteball to be in the hands of as many people as possible:

98% of all bytes and blackbytes (the private untraceable currency) will be distributed among bitcoin holders who link their bitcoin and byteball addresses before the launch. No investment required, you keep your bitcoins, plus receive the bytes and blackbytes.
1% I reserve for myself


To link your byteball and bitcoin addresses, you’ll need to make a small BTC payment to a one-time bitcoin address created specifically for you. Next, you consolidate all your bitcoins on the one address you paid from that we know is controlled by you (if you have only one bitcoin address, you skip this step as all your bitcoins are already on a single address). Then the number of bytes and blackbytes you receive on the launch date will be proportional to the BTC amount on your linked address in a specific bitcoin block (e.g. in block 437000 which is expected late October - early November). The detailed instructions and the exact block number will be posted later when we get ready for launching the livenet.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: adam1226 » sobota, 10 września 2016, 22:30

Ja zalozylem taki temat:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 96#p268896
bo mysle ze warto sprawe potraktowac szerzej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: jpr » sobota, 10 września 2016, 22:31

To sie kupy nie trzyma. Po co dawac tokeny tylko tym ktorzy juz maja btc? Juz widze jak wszyscy swoje adresy zdradzają :D To chyba jakas 3 literowa agencja wymyslila :D

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » sobota, 10 września 2016, 22:35

Ech, chciałem zaplusować, ale "wyczerpałeś limit ocen...", dobrze, że napiwki są. Ale do rzeczy. Przebiłem się przez wątek na bitcointalk, teraz atakuję whitepaper. Na razie widzę dwie słabości systemu. Pierwsza to może być słaba skalowalność wynikająca z tego, że pełne węzły przechowują całego DAG-a. Druga to świadkowie, czyli węzły w pewnym sensie ustalające "główny łańcuch" w grafie. Wydaje mi się, że tak jak w Bitcoinie atak na sieć (skuteczne wykonanie doublespenda) oznacza de facto atak na moc sieci, o tyle w ByteBall atak na sieć, to atak na świadków. Który to atak nie musi być wcale atakiem cyfrowym, tym bardziej, że świadkowie z definicji nie są anonimowi.

Na razie tyle, wracam do czytania whitepapera.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: grzem » niedziela, 11 września 2016, 09:02

rav3n_pl pisze:Nie, ale trzeba udowodnić że masz tyle i tyle BTC na adresie i proporcjonalnie otrzymasz odpowiednią ilość "bytów".
Wystarczy znaleźć powiązanie i wszyscy wiedzą ile masz.
A teraz to nie wiadomo, jeśli znajdziesz powiązanie?
Pozatym nie musisz brać nowych monet.
Ja np. CLAMSów nie brałem, i przelewu od bodajże servantesa też nie.

Dodano po 16 minutach 27 sekundach:
jpr pisze: To sie kupy nie trzyma. Po co dawac tokeny tylko tym ktorzy juz maja btc? Juz widze jak wszyscy swoje adresy zdradzają :D To chyba jakas 3 literowa agencja wymyslila :D
Napisane po co, zeby zapewnić jak najszerszą dystrybucję.
Wszystkie adresy są już publicznie znane.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » niedziela, 11 września 2016, 10:13

Pomacałem z ciekawości. Synchronizacja trwa jakieś 30 minut, DAG testnetu zajmuje aktualnie około 40 MB. Trochę śmieszny jest mobilny interfejs na stacjonarnym komputerze. Faucet dał mi trochę bitów... Na razie nie bardzo jest co z tym robić. Moneta jest interesująca technicznie, ale to nie wystarczy do zyskania popularności. Chyba że Bitcoin zacznie mieć poważniejsze kłopoty związane z centralizacją kopania i zapychaniem się sieci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: maky » niedziela, 11 września 2016, 17:50

Martwi mnie jedno. Gdybym był właścicielem dużej giełdy to odmroziłbym jakiś gruby cold wallet aby uzyskać dużą przewagę. ;)

Co do reszty się nie wypowiadam. Mam w końcu Was! ;)

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
jpr pisze: To sie kupy nie trzyma. Po co dawac tokeny tylko tym ktorzy juz maja btc? Juz widze jak wszyscy swoje adresy zdradzają :D To chyba jakas 3 literowa agencja wymyslila :D
Ale tak na poważnie jak zrobić w miarę uczciwą dystrbucję? To też jest problem.

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Dajcie jakiś adres to zrobię komuś przelew.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » niedziela, 11 września 2016, 17:50

@maky: Tak przy okazji, doszło 12 000 bitów? :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: maky » niedziela, 11 września 2016, 20:04

Chancellor pisze: @maky: Tak przy okazji, doszło 12 000 bitów? :-)
Dwie godziny temu. Gdzie odesłać? ;)

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Zauważyłem, że nie wiem skąd... Czyli anonimowo?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » niedziela, 11 września 2016, 20:06

maky pisze: Dwie godziny temu. Gdzie odesłać?
W ramach ćwiczeń na V2YBSUUB36FEUJFQ5IH4KRQCEUIZZCMI. To i tak testnet, więc bawmy się ;-).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: maky » niedziela, 11 września 2016, 20:09

Chancellor pisze: V2YBSUUB36FEUJFQ5IH4KRQCEUIZZCMI
Poszło.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » niedziela, 11 września 2016, 20:42

Tak, już dostałem, na razie jeszcze niepotwierdzone.

Dodano po 16 minutach 24 sekundach:
I już potwierdziło. Jak widać działa to jakoś tam.

Dodano po 14 minutach 56 sekundach:
A tak w ogóle to bawiąc się portfelem zauważyłem, że tak naprawdę jest on webaplikacją napisaną w JavaScripcie uruchamiającą się w okrojonej instancji Chrome. Można wejść w debuger i sobie pozaglądać... Jako programistę starej daty skręca mnie na nieefektywność takich rozwiązań, ale cóż...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: maky » niedziela, 11 września 2016, 20:50

Chancellor pisze: A tak w ogóle to bawiąc się portfelem zauważyłem, że tak naprawdę jest on webaplikacją napisaną w JavaScripcie uruchamiającą się w okrojonej instancji Chrome. Można wejść w debuger i sobie pozaglądać... Jako programistę starej daty skręca mnie na nieefektywność takich rozwiązań, ale cóż...
Może autor nie potrafił inaczej? Ja wszystko piszę w PHP... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: Chancellor » niedziela, 11 września 2016, 20:58

maky pisze: Może autor nie potrafił inaczej?
Pewnie tak. Zawsze można będzie zrobić implementację w czymś szybszym, jeżeli ByteBall się przyjmie... A trudno cokolwiek przesądzić, za dwa lata może to być jeden z setek porzuconych projektów. Dlatego planuję zapisać się na dystrybucję, ale liczę się z tym, że będzie tak jak z którąś z "polskich" monet, gdzie rozdawano chętnym po sto. Wkrótce cena była tak niska, że nawet nie opłacało się tej rozdanej kwoty zepchać na giełdzie.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 11 września 2016, 22:24

Chancellor pisze:@maky: Tak przy okazji, doszło 12 000 bitów? :-)
To nie bity tylko bajty.
Ale jak już się bawicie to zobaczcie jak to jest z czarnym bajtami.
One mają być prywatne. Do łańcucha trafiają tylko hasze, a użytkownicy posługują się czarnymi bajtami jak gotówką. I to dosłownie. Mają być nominały, które są niepodzielne. Jak będziesz miał tylko grube banknoty, to trzeba będzie je u kogoś rozmienić. Te banknoty mają być chyba w plikach i trzeba je sobie samemu osobno backupować.
To tak rzeczywiście działa?
Jak tak, to nie wróżyłbym sukcesu.
maky pisze: Martwi mnie jedno. Gdybym był właścicielem dużej giełdy to odmroziłbym jakiś gruby cold wallet aby uzyskać dużą przewagę. ;)
Autor sugerował, że się giełdy się nie odważą ze strachu przed tym, że klienci by się dowiedzieli.
Chyba, że giełda zrobiła by to, żeby dodać klientom nowe saldo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: maky » niedziela, 11 września 2016, 23:26

Chancellor pisze:
maky pisze: Może autor nie potrafił inaczej?
Pewnie tak. Zawsze można będzie zrobić implementację w czymś szybszym, jeżeli ByteBall się przyjmie... A trudno cokolwiek przesądzić, za dwa lata może to być jeden z setek porzuconych projektów. Dlatego planuję zapisać się na dystrybucję, ale liczę się z tym, że będzie tak jak z którąś z "polskich" monet, gdzie rozdawano chętnym po sto. Wkrótce cena była tak niska, że nawet nie opłacało się tej rozdanej kwoty zepchać na giełdzie.
Pytanie ile będzie "bajtów". Chyba 10^15. Dosyć dużo.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
The Real McCoin pisze: Ale jak już się bawicie to zobaczcie jak to jest z czarnym bajtami.
One mają być prywatne. Do łańcucha trafiają tylko hasze, a użytkownicy posługują się czarnymi bajtami jak gotówką. I to dosłownie. Mają być nominały, które są niepodzielne. Jak będziesz miał tylko grube banknoty, to trzeba będzie je u kogoś rozmienić. Te banknoty mają być chyba w plikach i trzeba je sobie samemu osobno backupować.
To tak rzeczywiście działa?
Jak tak, to nie wróżyłbym sukcesu.
Da się podzielić, nie da się połączyć.
Trochę jak DASH. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ByteBall - alternatywa dla BTC?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 12 września 2016, 01:13

maky pisze: Da się podzielić, nie da się połączyć.
The Real McCoin pisze: Jak będziesz miał tylko grube banknoty, to trzeba będzie je u kogoś rozmienić.
Brzmi, jakby się nie dało podzielić, tylko wymienić. Więc potem można będzie wymienić ponownie na inne nominały. Zabawnie będzie, jeżeli zacznie brakować konkretnych nominałów i zyskają na wartości :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości