[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Postautor: zomos2 » środa, 30 listopada 2016, 20:13

Chyba warto dodać taki wątek skoro zostało monero dodane na BitFinexie no nie ?
https://www.bitfinex.com/posts/173

Tutaj mały opis co i jak:
https://bithub.pl/kryptowaluty/monero/
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 września 2017, 20:14 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » środa, 30 listopada 2016, 20:43

no i stało się to co miało się stać. Polonixowy monero rozlewa się na inne giełdy, czyli przestaje być shitcoinem jednej giełdy, kolejnym krokiem będzie akceptacja sklepów internetowych i usługi typu vpn za monero ? Kto był wtajemniczony w newsa ten zarobił +20%, widać już było wcześniej akumulację na monero bo ostatnio zachowywał się lepiej niz reszta coinów z polonixowego top5.
Ostatnio go nie doceniałem i nie próbowałem akumulować na korektach, właśnie ze względu na to że to coin jednej giełdy. W sumie po co ten zcash skoro jest monero, to chyba podobna technologia?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: __kot__ » środa, 30 listopada 2016, 23:30

Uważasz, że jest to zatem początek wzrostów dla Monero?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 00:13

@__kot__, Początek wzrostów po tym? :shock: :mrgreen:
Jeśli XMR zrobi double top lub ath w ciągu <2y od szczytu, to byłby duży sukces.

Obrazek

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
Oczywiście bujać będzie i wzrastać tak, ale jakiegoś wielkiego poruszenia (patrząc w skali 1d+) bym się nie spodziewał po dodaniu na Finexa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0002 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 1 grudnia 2016, 00:44

Wymazywanie ma trochę racji w tym krytycznym spojrzeniu na wykres. Z drugiej stony, wykres ETH tuż po wybiciu też tak wyglądał a historia potoczyła się zaskakująco inaczej.
Teraz gdy kolejna spora, znana giełda zaadoptowała monero, m.zd. Monero będzie w trendzie wzrostowym, czyli byłbym chętny coś kupować gdy pojawią się korekty i większe przeceny , oby w ogóle były takie okazje. Kupowanie "jak jest" czyli drogo, po wybiciu to spore ryzyko patrząc na taki wykres historyczny. Monero ma też obecnie konkurenta w postaci ZCASH, który posiada wieeelkie plecy, tylko że zcash nie posiada jednej ważnej rzeczy - zaufania co do anonimowości z-adresów a bez z-adresów zcash niczym nie różni się od btc, ta obecnie wysoka wycena zcash to wynik marketingu oraz nadzieja że to jest googlecoin. Ciekaw jestem jak się potoczy dalsza historia XMR vs ZEC
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 02:55

koparki pisze: Z drugiej stony, wykres ETH tuż po wybiciu też tak wyglądał a historia potoczyła się zaskakująco inaczej.
Ale tam chyba raczej nie było spadku -78,11% jak na XMR. :)
To nie była korekta ale przedłużone pęknięcie bańki.
Na ETH było wtedy -55% i trwało tydzień. Na XMR trwało to 8x dłużej - 2 miesiące.

Na ETH był tygodniowy bulltrap, na XMR dwumiesięczne pękanie bańki.
Oznacza to, że są bardzo małe szanse, że to beartap, oczywiście w skali 1w a lepiej 1m (!) może to być beartrap, ale taki naprawdę longtermowy, 2018, 2019, 2020... Ciężko uwierzyć, że będą takie daty, jak ten czas leci - jedyne co wiadomo, że jesteśmy coraz bliżej trumny :!: :cry: :shock: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: [XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: __kot__ » czwartek, 1 grudnia 2016, 06:54

Dziękuję. Bardzo ciekawe opinie

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » czwartek, 1 grudnia 2016, 18:11

@Wymazywanie, Przypomnij sobie 2013 rok na BTC wzrost w marcu-kwietniu z 15USD do 266 USD spadek do chyba 50-80 USD trwający opad z wyrównaniem "aż" do listopada 2013. W listopadzie miesięczna KORBA do 1100 USD. Da się ? Da się i to na BTC, które się dziś wydaje ostoją stabilności w porównaniu do altów. Także ja naprawdę nie pojmuję takiego skreślania scenariuszy w Twoim wykonaniu...

Nie zapominaj że finex chyba jeszcze nie spłacił swojego długu :D i pewnie dlatego wpuszcza co lepsze alty by przyciągać klientów. Willy ver BitFinex możliwy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 18:24

zomos2 pisze: Także ja naprawdę nie pojmuję takiego skreślania scenariuszy w Twoim wykonaniu...
Nic nie skreślam przecież, mówię natomiast, że to wg mnie mało prawdopodobne, by XMR zrobiło szybko nowy duży rajd i że to było dłższe pęknięcie bańki a nie korekta podczas trendu że i szybko się Xmr z tego nie dźwignie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 1 grudnia 2016, 19:13

zomos2 pisze: Przypomnij sobie 2013 rok
Kolega Wymazywanie nie był chyba wtedy w obiegu.

Zastanówmy się czy któryś z obecnych altów jest na tyle silny, że może funkcjonować na rynku obok btc tak jak to miało być z litecoinem;) ?
Kandydaci na obecnym etapie to ZEC i XMR, są to jednak nadal dużo słabsze "marki" niż BTC. Dla "poloniexowego monero" wejście na kolejną giełde to spory awans. Poloniex to potężny gracz - wypompował lobbowanego przez siebie kojna . Poloniex biorac pod uwagę wielkość giełdy i przewagę jeśli chodzi o informacje z margin trading potrafi zrobić bańkę na miarę Goxa i Williego. Chociaż teraz trudno będzie o poprawkę rajdu w górę bo po drodze są bagholderzy którzy czekają na odzyskanie swojej ceny zakupu :) . No i który biznes w sieci na dzień dzisiejszy ogłosi przyjmowanie zapłaty w monero??? (wiem że darkmarket ogłosił, ale chodzi o zwykłe jawne biznesy)
ZEC z kolei jest na wszystkich (US/EU) giełdach jak na zamówienie, więc pewnie za nim stoi gracz z wyższej ligi, nie wiem tylko po co używać zec skoro jest btc - pewnie za jakiś czas będzie wykreowany powód dla którego kuszące będzie konwertowanie btc do zec - trzeba obserwować.
ETH może w inteligentnych kontraktach zawojuje świat(nie trzymam za niego kciuków) natomiast jest przegranym jako system płatności (problemy z synchronizacją, błędy, produkowanie forków, cofnięcie transferu kojnów poprzez forka) - a mógłby być systemem płatności nr.2 tuż po bitcoinie - widać deweloperzy żyją w innym świecie skoro nie dopracowali portfela i obsługi płatności... albo r3 zabronił 8-)
DASH gdyby był płynny na giełdach miałby szansę ale m.zd. ta szansa uciekła już bezpowrotnie, swego czasu wiązano z dashem spore nadzieje jednak "coś nie zaiskrzyło", tym czymś jest pewnie brak pleców i dotacji z R3 (chyba że się mylę ;) )
---

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 1 grudnia 2016, 19:59

koparki pisze:W sumie po co ten zcash skoro jest monero, to chyba podobna technologia?
Właśnie Zcash jest dlatego, że to zupełnie inna technologia.
Zcash to zkSNARKi, a Monero to podpisy pierścieniowe i dojdzie także zobowiązanie Pedersena do ukrycia kwot transakcji (czyli RingCT).
Trzeba przyznać, że Zcash to najbardziej elitarna waluta jaką można sobie wyobrazić. Elitaryzm jest tam na każdym poziomie. Technologię zkSNARK rozumie niewielu, w inicjacyjnej ceremonii brało udział niewielu, no i portfel jest tylko w wersji konsolowej i to tylko na Linuksa (chyba, że coś się zmieniło). Bitcoin przy tym to jak zabawka dla szarych, pospolitych obywateli.
Ciekawe jak kurs Monero zareaguje na dwa wydarzenia:
  • wypuszczenie oficjalnego portfela z GUI
  • ogłoszenie pomyślnego wprowadzenia RingCT
(przestałem śledzić ich poczynania, więc może coś już z tego miało miejsce?)

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: grzem » czwartek, 1 grudnia 2016, 20:15

koparki pisze:
DASH gdyby był płynny na giełdach miałby szansę ale m.zd. ta szansa uciekła już bezpowrotnie, swego czasu wiązano z dashem spore nadzieje jednak "coś nie zaiskrzyło", tym czymś jest pewnie brak pleców i dotacji z R3 (chyba że się mylę ;) )
Opinia o walucie na podstawie samego wykresu i głebokości rynku, brzmi dosć naiwnie, zgaduję, że kolega nie miał/uzywał portfela DASHa. DASHa wyróżnia IX i nie wystarczy o nim (IX) wiedzieć, (że jest) zrozumiesz dopiero gdy użyjesz. Możesz w ciągu 2 sekund wysłać go na giełdę i mieć spowrotem w portfelu (potwierdzony!). Obecnie można DASHa wykorzystać nawet do otwierania szlabanu na płatnym parkingu, skanując QR kod przed wjazdem.
Czy zgadłem, ze nie masz portfela DASHa? A jeśli masz to nie użyłeś IX tam gdze jest on zaimplementowany?
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 20:25

koparki pisze: Kolega Wymazywanie nie był chyba wtedy w obiegu.
Jestem czynnie od marca/kwietnia 2013, a cenę Btc śledziłem od 2012/2013.
koparki pisze: Zastanówmy się czy któryś z obecnych altów jest na tyle silny, że może funkcjonować na rynku obok btc tak jak to miało być z litecoinem;) ?
(piszę poniżej o spekulacji teraz i akcji tradingowej, nie o czysto technicznej stronie)

W ogólnym sensie funkcjonują i są silne - najbardziej ETH-XMR. Mocno w ich tle Dash, w silnym cieniu LTC, a do dwójki ETH-XMR dołącza pretendent ZC - jego dopiero czas zweryfikuje. Za nimi jest już większa gromada altów-pretendentów do wejścia wyżej. Coś się dzieje, konkurencja nie ustaje.

Ale jeśli chodzi Ci o to, że coś, co by BTC mocno deptało po piętach, to na obecną chwilę nie ma, a jedyne co się bardzo zbliżyło, to ETH jak miało cap 1/7 capa BTC, a BTC miał przy okazji dużo fudu związanego z wielkością bloku itp.

Natomiast LTC był zawsze tylko takim przehypowanym przydupasem BTC przyklejonym czystym hypem; na szczęście tak od 1-2 lat klej prawie zupełnie wysechł i król jest nagi a zamiast Lite-sześciopaka widać zwisający płat tłuszczu. :? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: grzem » czwartek, 1 grudnia 2016, 20:31

Wymazywanie pisze:
Jestem czynnie od marca/kwietnia 2013, a cenę Btc śledziłem od 2012/2013.
To może jakiś mały coming out, pod jakim nickiem pisałeś tu na forum?
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Chancellor » czwartek, 1 grudnia 2016, 20:46

grzem pisze:To może jakiś mały coming out, pod jakim nickiem pisałeś tu na forum?
SkyValley. No i jeszcze kilka nicków-efemeryd ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 21:33

@grzem, SkyValley, RussianImperialStout, Wymazywanie
Nigdy nie ukrywałem, że ja to ja. Więc żaden coming out, każdy kto czyta forum regularnie wie, że ja to SkyValley. Konto 1 odstawiłem jak zrobiłem gównoburzę z jakiegoś tematu i się obraziłem na moda czy na forum. Drugie chyba mi przepadło z powodu straty maila i na nim chyba głównie też spinki były. Jednak to forum jest najlepszym kanałem komunikacji o crypto, widać po mnie, jak zawsze wracałem. Teraz myślę, że mam dużo popiołu na głowie.
Sorry za total offtop, ale czułem się wywołany.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 1 grudnia 2016, 21:45

...wracając do tematu

@The Real McCoin, dzięki za wpis , to pytanie sprowokowałem aby odezwała się osoba która grzebała głębiej.
Zerknij proszę na ten materiał (tylko urywek od 3:50 do 7:20 resztę można sobie darować):
Co o tym sądzisz? Czy to prawda? Jesli to prawda to jakie są z kolei słabe punkty anonimowości w Monero?
grzem pisze: Czy zgadłem, ze nie masz portfela DASHa?
W pewnym sensie zgadłeś , używam lekki Electrum w wersji dla dash dlatego że transakcje DASH wykonuję raz na 2-3 miesiące więc tej super funkcji obecnie nie potrzebuję, nie ma gdzie tym płacić.
Ja wiem że Dash jest super technologią - nawet niemal jestem pewien że ta technologia znajdzie swoją niszę, jednak rozważania nie dotyczyły wyższości technologicznej bo ta kwestia jest drugorzędna jeśli chodzi o popularyzację. Głębokość rynku, płynność i ilość punktów które akceptują dash sprawiają że coin staje się pieniądzem, czyż nie ?
Gdyby na dash zdarzyło się to co stało się z monero , czyli potężny popyt zmieniający cenę o rzędy wielkości to i głębokość rynku się poprawi - wszystko przed nami ;)
---

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 1 grudnia 2016, 23:14

koparki pisze: Co o tym sądzisz?
Jakiś czas temu już o tym dyskutowaliśmy:
The Real McCoin pisze:
karek314 pisze:
The Real McCoin pisze: sposób maksymalnie gwarantujący bezpieczeństwo.
Anonimowość zależy od 6 osób.
Wystarczy, że chociażby jedna z tych osób była uczciwa.
Ale sam pomyśl, jaka to musiała być odpowiedzialność.
To jest kryptowaluta i w przyszłości pewnie będzie ją użytkowało wielu ludzi.
Dodatkowo jest to anonimowa kryptowaluta, czyli wejdą też w nią ludzie od dark marketów.
Jak by się okazało, że to wszystko było ustawione, że to jakiś scam i te bandziory poniosły by na tym stratę, to zdrowie i życie tych 6 ludzi będzie zagrożone. Nie wspominając już o tym, że będą skończeni pod każdym innym względem.
Moim zdaniem każdy z tych ludzi, jeżeli zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji, zrobił wszystko żeby zniszczyć swój prywatny "toksyczny odpad". Chociażby dla swojego dobra.
Oni tam nawet na potrzeby ceremonii wymyślili jakiś specjalny protokół, który też nie łatwo ogarnąć.
No ale chyba nie trudno odgadnąć, że tak jak od monerowych chłopców idzie hejt na Dasha za instamine, tak teraz pójdzie podobnie z ceremonią w Zcash.
koparki pisze: jakie są z kolei słabe punkty anonimowości w Monero?
Przejrzyj sobie np. to:
Najczęściej pada odpowiedź, że RingCT ma być lekarstwem na całe zło.
W końcu, żeby można było mówić o anonimowym coinie to musi być niemożliwym stworzenie "rich list".
Trzeba też wspomnieć, że w Monero, w porównaniu z Zcashem, jest mały zbiór anonimizujący, zależny on wybranej wartości parametru Mixin. Jeżeli domyślnie jest 4 to znaczy, że kwota jest dzielona na różne nominały, każdy nominał jest zestawiany z takimi samymi, losowo wybranymi nominałami wziętymi z łańcucha i każdy zbiór nominałowy 5-elementowy jest podpisywany pierścieniowo.
W Zcash zbiorem anonimizującym są wszystkie banknoty z łańcucha.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » piątek, 2 grudnia 2016, 00:34

The Real McCoin pisze: Anonimowość zależy od 6 osób.
The Real McCoin pisze: Wystarczy, że chociażby jedna z tych osób była uczciwa.
Osoby? za protokołem stoi
-U.S. Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) and the Air Force Research Laboratory (AFRL) under contract FA8750-11-2-0211 ,,, -Israeli Ministry of Science and Technology ,,, i kilka innych "uczciwych osób"

http://zerocash-project.org/about_us

m.zd. z tymi 6 osobami to jakaś bajka, tylna furtka do anonimowości zcash jest niemal pewna skoro opiekują się tym protokołem najważniejsze agencje wojskowe Stanów Zjednoczonych + koledzy z Izraela ;) Historia lubi się powtarzać bo projekt tor tez jest tworem w/w agencji wojskowej.

W cytowanym filmiku była też kwestia potencjalnej (w razie wykorzystania ewentualnej luki) możliwości dodruku coinów bez niczyjej wiedzy (ze względu na niejawność transakcji). Nie wgłębiałem się osobiście dlatego pytam. To oraz wątpliwa anonimowość sprawiają że jednak coin taki fajny nie jest.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 grudnia 2016, 02:39

XMR finexowy wzrost praktycznie zniesiony. Teraz BTC tylko pomógł i przyśpieszył. 8-)
Drogo niektórych musiały kosztować późne zakupy na tej finexowej dużej świeczce.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Naganiacz i 9 gości