[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 24 listopada 2020, 13:52

monero słabo w parze do btc (wykres 1W oraz wykres skala 1h fiasko wybicia ) spekuła nie wchodzi może z powodu nieuniknionej delegalizacji
---

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: lizlane » wtorek, 24 listopada 2020, 14:09

Sorki za spam, sytuacja uratowana.
Zainstalowałam najnowszy monero gui na windowsa, po podaniu mojego seeda i prawie godzinie synchronizowania już widzę moje monero, całe i zdrowe. Posty do usunięcia, niekatualne :)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 28 stycznia 2021, 18:14

duży fundusz inwestycyjny zainteresowany m.in monero: https://cryps.pl/grayscale-rejestruje-5 ... alutowych/
---

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 6 lutego 2021, 09:58

Bardzo dobra bramka płatności monero - btc została zamknięta

https://xmr.to/blog/job-done

Zaciskają pętlę. Regulacje, ograniczenia

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: czester » sobota, 20 lutego 2021, 22:44

Gdzie teraz spieniezyc Monero? Kurcze widze ze to nie takie proste BitBay czy Coinbase nie obsluguja aktualnie XMR. Kurs calkiem fajny aktualnie więc chcialem sie tego pozbyc. W sumie mam ją na Exodusie mógłbym ją zamienic na ETH ale z kolei ETH ma teraz chore fee. Może ma ktoś jakiś lepszy pomysł.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » sobota, 20 lutego 2021, 23:06

@czester co za problem :
na binance lub na 10innych giełdach zamieniasz monero na dash i dash sprzedajesz na bitbay za złotówki lub sprzedajesz w bitomacie
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 20 kwietnia 2021, 15:41

Monero dziś dało popis , nadal jest skrajnie niedowartościowane do BTC -
btc po 56000 $ a monero tylko po 380 $ LOL, moim zdaniem przebije swoje ATH
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: mecenas » wtorek, 20 kwietnia 2021, 17:02

Monero na znanej i popularnej wizualizacji tx:
https://txstreet.com/v/xmr
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 20 kwietnia 2021, 18:15

wystrzelił koszyk anonów : zen,xmr,zec,dash
---

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: pael » wtorek, 20 kwietnia 2021, 18:35

Jesli cos ma byc krypto, to anony i tylko anony. Optional privacy is not privacy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: DosiaApriori » sobota, 24 kwietnia 2021, 23:40

czester pisze: sobota, 20 lutego 2021, 22:44Gdzie teraz spieniezyc Monero?
Binance jeszcze obsługuje. Exodus Wallet ma wymianę.

jeśli się nie mylę to 3 różne zespoły pracują nad AtomicSwap. Odnośnie jednego to wiem że były przeprowadzane z sukcesem wymiany XMR/BTC lecz po stronie BTC można było określić że ten transfer był AtomicSwapie, a cel jest taki aby w analizie blockchaina nie było do odróżnienia zwykły przelew btc a przelew atomicswap.
kolejnym problemem to blokada wymiany z adresami z czarnej listy (po stronie BTC oczywiście) Bo kto będzie chciał ryzykować swoje w pełni zamienne z każdym innym Monero za Bitcoina który będzie z czarnej listy (a te Bitcoiny pierwsze będą chciały się upłynnić)

AtomicSwap to wymiana pomiędzy różnymi blockchainami niewymagająca zaufanej strony trzeciej. Albo transakcja dojdzie do skutku, albo środki wracają do pierwotnych właścicieli jedynie koszty fee przepadają. (generalnie aby swap się dokonał przeprowadzanych jest kilka transakcji na każdym z blockchainów nawzajem się szachujących bo jeden i drugi ma część klucza prywatnego od drugiej strony w transakcjach pośrednich)

odnośnie skażonych bitcoinów, mixerów i czarnej listy.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: owpiotr » piątek, 30 kwietnia 2021, 08:09

Powoli gdzieś w odmętach sieci nowy coin Secret $SCRT zdobywa popularność. Według mnie wygląda obiecująco, obserwuję jak się będzie rozwijać oraz do jakich projektów będzie adoptowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: shinya56 » piątek, 14 maja 2021, 19:18

owpiotr pisze: piątek, 30 kwietnia 2021, 08:09Powoli gdzieś w odmętach sieci nowy coin Secret $SCRT zdobywa popularność. Według mnie wygląda obiecująco, obserwuję jak się będzie rozwijać oraz do jakich projektów będzie adoptowany.

Ten projekt nie rozwijają ludzie od Enigmy ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: DosiaApriori » poniedziałek, 31 maja 2021, 23:10

Atomic Swapy wchodzą. Bezpośrednia wymiana pomiędzy łańcuchami Bitcoin-Monero.
https://www.prnewswire.com/news-release ... 01828.html

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Bidzi » czwartek, 3 marca 2022, 11:50

Witam, wkleję bo może ktoś trzyma Monero na Waves
Obrazek

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: pael » środa, 30 marca 2022, 15:29


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: revo » środa, 6 kwietnia 2022, 13:08

@garlonicon @zomos2 @DosiaApriori @pael @koparki @shinya56 @mecenas
Korzysta ktoś z portfela https://featherwallet.org/ ? W monero nie ma widocznego eksplorera co nie? Jeśli osoba A wysyła do B
powiedzmy A wybierze fee i kwotę do wysłania i kliknie w portfelu " wyślij " to po jakim czasie osoba B będzie o tym wiedzieć że transakcja jest zainicjowana? Po pierwszym potwierdzeniu w sieci czy od razu bez potwierdzenia nawet ? Po pierwszym potwierdzeniu nie ma już możliwości anulowania / odrzucenia transakcji bo nie uzbiera się 10 potwierdzeń? Dlaczego osoba B może korzystać ze środków dopiero po 10ciu potwierdzeniach w sieci a nie po pierwszym potwierdzeniu od razu?
Sugeruję dodać monero do głównego działu viewforum.php?f=35 "forki i alternatywne kryptowaluty" żeby nie trzeba było klikać w "pozostałe" i szukać monero. Co sądzicie?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: garlonicon » środa, 6 kwietnia 2022, 15:16

W pierwszej chwili zdziwiło mnie trochę, że ktoś mnie woła z tematu spekulacyjnego, no ale dobra, po treści widzę, że ma to sens.
Korzysta ktoś z portfela https://featherwallet.org/ ?
Ja nie używam. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zastąpienie Core przez Electrum, no ale to trzeba byłoby się bliżej przyjrzeć temu, jakie wady i zalety się z tym wiążą. No bo Monero nie można używać tak, jak Bitcoina, chyba że ktoś zgadza się na rezygnację z części swojej prywatności, jak się będzie łączył z serwerami SPV.
W monero nie ma widocznego eksplorera co nie?
Zależy, jak to rozumiesz. Ogólnie rzecz biorąc nie ma, bo wiele rzeczy jest ukrytych, więc robienie czegoś takiego mija się trochę z celem. No ale z drugiej strony sam blockchain można oglądać, co prawda w formie zaszyfrowanej, no ale to nadal mogłoby czasem być przydatne.
Jeśli osoba A wysyła do B powiedzmy A wybierze fee i kwotę do wysłania i kliknie w portfelu " wyślij " to po jakim czasie osoba B będzie o tym wiedzieć że transakcja jest zainicjowana?
Analogicznie, jak w innych łańcuchach: gdy zobaczy w swoim mempoolu daną transakcję; a gdy wskoczy pierwsze potwierdzenie, to już można nabrać przekonania co do tego, że sama transakcja raczej jest poprawna, skoro górnicy ją dołączają.
Po pierwszym potwierdzeniu w sieci czy od razu bez potwierdzenia nawet ?
Jeśli dany węzeł łączy się z siecią i odbiera aktualnie latające transakcje, to nawet bez potwierdzenia.
Po pierwszym potwierdzeniu nie ma już możliwości anulowania / odrzucenia transakcji bo nie uzbiera się 10 potwierdzeń?
Są jeszcze reorgi. Jedno potwierdzenie oznacza, że zdaniem górnika wykopującego blok, ta transakcja jest poprawna. No ale zawsze jest taka możliwość, że dwóch górników wykopie jednocześnie blok na tej samej wysokości, wtedy jeden z nich będzie musiał zostać odrzucony.
Dlaczego osoba B może korzystać ze środków dopiero po 10ciu potwierdzeniach w sieci a nie po pierwszym potwierdzeniu od razu?
Być może dlatego, że Monero namieszało nieco w algorytmie kopania, więc pojedyncze potwierdzenie jest mniej warte. Swoją drogą to jest dobry przykład na to, że problemem nie jest algorytm kopania, tylko podział nagrody za blok. Jakby wszyscy używali sha256d, to wszystko działałoby bezproblemowo, gdyby altcoiny były w stanie lepiej podzielić nagrodę za blok, niż robi to Bitcoin. Tak samo nie widzę powodu, żeby olewać taką moc obliczeniową, skoro można byłoby ją wykorzystać do zabezpieczania własnej sieci, w przypadku Taproota jest to jeszcze tańsze (a jak ktoś nie lubi Taproota, no to przecież na każdym kluczu publicznym można wstawiać commitmenty w identyczny sposób, więc takie monety jak BCH też mogłyby zrobić z tego użytek, zresztą tamta społeczność też dyskutowała o Taproocie na BCH).
Sugeruję dodać monero do głównego działu viewforum.php?f=35 "forki i alternatywne kryptowaluty" żeby nie trzeba było klikać w "pozostałe" i szukać monero.
Popieram, same dodatki związane z ukrywaniem kwot to jest coś, co może być przyjęte również przez inne monety. No ale też trzeba byłoby się rozejrzeć, czy mamy na tyle dużo treści, żeby robić z tego nowy dział w tej chwili. Jeśli nie, to najpierw należałoby naprodukować tego trochę, żeby było co wydzielać.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: revo » środa, 6 kwietnia 2022, 15:46

garlonicon pisze: środa, 6 kwietnia 2022, 15:16W pierwszej chwili zdziwiło mnie trochę, że ktoś mnie woła z tematu spekulacyjnego, no ale dobra, po treści widzę, że ma to sens.
Bo to chyba jeden z niewielu a i tak największy temat związany z monero na forum wiec także największa szansa na szybką odpowiedź od kogoś i po za tym nie tylko ja się tu pytam o sprawy techniczne a nie spekulacyjne ;) jak @zomos2 się zgodzi to można zmienić nazwę tematu po prostu na "Monero" do momentu aż zainteresowanie nie wzrośnie i nie będzie więcej pytań/tematów dotyczących xmr. Dla monero subforum chcę zrobić głównie żeby nie szukać tematu za każdym razem w subforum "pozostałe".
Co do portfela nie potrzebuję jakiegoś super anonimowego i prywatnego zależy mi żeby 1. Był bezpieczny 2. Był open source 3. Działał z ledgerem 4. Nie był ciężki żebym nie wiadomo ile mb musiał pobierać do instalacji 5. nie musiał pobierać nie wiadomo ile danych i nie zaśmiecał nimi telefonu/komputera 6. działał na androidzie albo windowsie
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: garlonicon » środa, 6 kwietnia 2022, 15:57

można zmienić nazwę tematu po prostu na "Monero" do momentu aż zainteresowanie nie wzrośnie i nie będzie więcej pytań/tematów dotyczących xmr
Nie warto, lepiej pytaj o konkretne rzeczy w osobnych tematach. Przykładowo: viewtopic.php?f=45&t=35941
Dla monero subforum chcę zrobić głównie żeby nie szukać tematu za każdym razem w subforum "pozostałe".
Jak już kiedyś pisałem, należy pozwolić treściom powstawać w naturalny sposób. Najpierw treść, potem tytuł, potem dział. Nie odwrotnie.
Co do portfela nie potrzebuję jakiegoś super anonimowego i prywatnego zależy mi żeby 1. Był bezpieczny 2. Był open source 3. Działał z ledgerem 4. Nie był ciężki żebym nie wiadomo ile mb musiał pobierać do instalacji 5. nie musiał pobierać nie wiadomo ile danych i nie zaśmiecał nimi telefonu/komputera 6. działał na androidzie albo windowsie
Jeśli olejesz powód, dla którego Monero działa tak, jak działa i użyjesz jakiegoś portfela SPV, to tak, to spełnia wszystkie te warunki. Całkiem możliwe, że to, co podałeś jest w porządku, ale nie przyglądałem się temu, więc nie mam pewności.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości