[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » środa, 1 listopada 2017, 14:08



Dodano po 34 minutach 30 sekundach:
Wykres /Btc:

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » środa, 1 listopada 2017, 17:06

No i tyle w temacie. @Wymazywanie, tylko potwierdził że ten kto trzymał Monero przez ostatni ROK stracił szanse na zarobek. Dash czy ETH czy nawet LTC dały więcej zarobić. Cena rosła w zasadzie tylko z BTC. Ogólnie jest to coin słaby i ostro niedoceniony co tylko odzwierciedla że ludzie nie cenią "prywatności" itp itd.

Kierunek 0.01 jest w zasadzie w 100% pewny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » środa, 1 listopada 2017, 20:25

zomos2 pisze: Wymazywanie, tylko potwierdził że ten kto trzymał Monero przez ostatni ROK stracił szanse na zarobek
O czy Ty w ogóle mówisz? XMR był na początku roku 2017 po 10-15$, a równo rok temu po 3-5$ więc zysk względem tego czasu jest bardzo duży. Często masz zysk rzędu 2000%? Tyle daje teraz XMR kupiony rok temu. :)

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
zomos2 pisze: Kierunek 0.01 jest w zasadzie w 100% pewny.
Nie jest, a fakt, że tak piszesz, podwyższa prawdopodobieństwo wzrostu dla mnie. :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » środa, 1 listopada 2017, 22:54

@Wymazywanie, No ale XMR dał akurat najmniejszą stopę zwrotu w porównaniu do innych crypto "głównego nurtu". Dał czy nie dał ? Dał ale najmniejszą każda inna spekulacja była lepsza. Także kto trzymał XMR straciła szanse na zarobek. XMR dało zarobić tylko że porównywalnie z samym BTC - imho totalnie nietrafiona decyzja w trzymanie XMR. Wzrost pewnie będzie ale fizyki nie oszukasz. Skoro pokonało już to co pokonało to pewnie odbicie wystartuje dopiero z rejonu jeszcze niższego czyli z okolic 0.01. Co nie oznacza że BTC po drodze będzie i po 7 albo i 8k. Poza tym co to za gadanie że cena nagle jest w USD? Przecież FIATy to be i fe... W marcu BTC kosztował 800 USD. W zasadzie lepiej od tego momentu było trzymać BTC niż XMR.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » środa, 1 listopada 2017, 23:07

zomos2 pisze: XMR dało zarobić tylko że porównywalnie z samym BTC - imho totalnie nietrafiona decyzja w trzymanie XMR.
XMR dało zarobić znacznie więcej niż BTC. Policz.
XMR równo rok temu było po 5$, teraz 85$ - jakieś 1700% więcej.
BTC ---||--- było po 750$ - teraz po 6600$ więc 880% więcej.

Roczny XMR to zysk x17, a roczny BTC to zysk x8.8.
Licz zawsze wcześniej takie rzeczy zamiast pisać od razu błędnie, że XMR nie dał zarobić/dał zarobić mało/dał zarobić mniej niż BTC. :P

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
zomos2 pisze: Przecież FIATy to be i fe...
Fiaty są super i 99-100% gra dla ich pomnażania, obojętne jakie bajki będą opowiadać o fiatach.
zomos2 pisze: W zasadzie lepiej od tego momentu było trzymać BTC niż XMR.
Nie. Nie robisz obliczeń i pitolisz. Takie rzeczy TRZEBA liczyć, a nie pisać od razu nieprawdę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » środa, 1 listopada 2017, 23:46

@Wymazywanie, Jakakolwiek inna inwestycja dała zarobić. w BTC cena XMR w zasadzie nie drgnęła. Także nie pitol. Wszystko ruszyło do góry XMR kiśnie. Nie trzeba liczyć. Zerknij na wykres porównawczy. Cokolwiek innego było lepszego od monero niestety. A trzymając w BTC głowa byłaby spokojna.

Jak to skomentujesz? Że wybrałem sobie zakres czasowy tak? OK. Ale nie oszukuj mnie że XMR jest najlepszym coinem pod słońcem bo nie jest a prywatność wcale nie jest w cenie co widać po wartości...

Lepiej się przyjrzyj temu co się dzieje. XMR Dobija do dolnego ograniczenia kanału spadkowego trwającego od 2 miesięcy, pewnie będzie minimalne odbicie. Wyprzedaż jest okrutna bo nawet RSI już biega po zakresie 20. Brak przebicia przy odbiciu 0.015 oznacza atak na 0.01. Tak samo jak atak na 0.017 nie udał się i oznaczał zjazd na 0.0125. Coś więcej masz do dodania? Nie masz... Sam pewnie po drodze mając ETH czy LTC czy też DASH wiesz że XMR dał zarobić najmniej więc jest to totalnie nietrafiona spekulacja.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Endymen » środa, 1 listopada 2017, 23:48

Nie ma żadnych powodów aby monero odbiło, jedyna opcja na wzrost (albo chociaż chwilową pompę) to potwierdzenie plotek że monero wchodzi na japońską giełdę bitflyer. No cóż czas pokaże...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 listopada 2017, 00:51

zomos2 pisze: Jak to skomentujesz?
Że nie policzyłeś ile wzrósł w fiatach BTC a ile XMR i nie potrafisz przyznać się do błędu.
zomos2 pisze: Nie trzeba liczyć.
:lol: :lol: :lol:
zomos2 pisze: A trzymając w BTC głowa byłaby spokojna.
Uświadom sobie, że XMR od roku wzrósł 1700% a BTC ok. 900%. Czyli XMR trzymany od 1.11.2016 do teraz daje ok.2 razy więcej zysku niż BTC.
Użyj kalkulatora jak nie wierzysz (chociaż obliczenia są banalne i łatwe do zrobienia w pamięci).
zomos2 pisze: Ale nie oszukuj mnie że XMR jest najlepszym coinem pod słońcem bo nie jest a prywatność wcale nie jest w cenie co widać po wartości...
Ja nie piszę NIC o fundamentach XMR, są mi obojętne jak i cały projekt, tak jak Dash, ja piszę tu tylko o wykresie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » czwartek, 2 listopada 2017, 21:02

@Wymazywanie, Złapałeś ten dołek 1.11.2016? 0.006 BTC? Złapałeś dołek na BTC 24.03.2017? Mów realnie a nie łap dołki i górki. Można tak mówić to i można powiedzieć że zajebiście się zarobiło na monero sprzedając 28.08 i czekając do JESZCZE na odkup(ewentualnie się wtedy shortowało i ciągle shorta się trzyma). Także weź nie pitol...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 listopada 2017, 21:18

@zomos2, Ale my nie rozmawiamy o moim czy Twoim tradingu. Rozmawialiśmy o XMR. Powiedziałeś, że bardziej opłacało się trzymać BTC niż XMR przez ostatni rok, co jest bzdurą i podałem Ci obliczenia zysków na równo rocznym XMR i BTC.

(czyli porównałem ceny 1.11.2016 z 1.11.2017)

To tak jakbyś powiedział, że ok. 900% to większy zysk niż 1700%. Idziesz dalej w zaparte mimo że zwyczajnie nie policzyłeś i pleciesz.
Co miałeś z matematyki? :)

Kup sobie kalkulator jak masz problemy z liczeniem. :) Podaj adres BTC (lub dowolnego crypto) to rzucę Ci kasę na porządny kalkulator - chyba go potrzebujesz. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: krystian » czwartek, 2 listopada 2017, 21:40

Skąd taki wzrost rentowności cryptonight na nicehash? ponad dwa razy większa rentowność niż dla Ethash czy Equihash (ponad 2.5 dolara dziennie dla rx480), co oni kopią na tej mocy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: akos » czwartek, 2 listopada 2017, 21:44

Wymazywanie pisze: Kup sobie kalkulator jak masz problemy z liczeniem. :) Podaj adres BTC (lub dowolnego crypto) to rzucę Ci kasę na porządny kalkulator - chyba go potrzebujesz. :)
Wujek google służy darmową pomocą :)

Liczby nie kłamią: https://coinmarketcap.com/currencies/monero/

Wyczuwam kupno na pompie, hodl i obrażenie się na monetę po pęknięciu, które miało być korektą ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 listopada 2017, 22:51

akos pisze: Wyczuwam kupno na pompie, hodl i obrażenie się na monetę po pęknięciu, które miało być korektą
No skąd, ja nie jestem bagholderem. XMR nie holduje i nie gram, grałem na XMR dużo w 2015 i 2016, w tym roku praktycznie nic.

Dyskusja jest 100% "ad rem", tzn. kolega zomos napisał, że bardziej opłacało się trzymać BTC niż XMR przez ostatni rok. Ja się odniosłem do tych słów i nie zgodziłem. Podałem obliczenia ruchu % XMR i BTC z czasu równo rok temu, co do dnia.

Oczywiście jest obrażanie się, a nie przyznanie do błędu.:)

XMR jest 17 razy droższe niż równo rok temu a BTC 9 razy (wyliczenia z 1.11). Zauważmy, że to wyliczenia z sytuacji, gdy XMR jest po korekcie, a BTC na bańce. Jakby brać wyniki dołek-górka, to by było jeszcze bardziej miażdżąca przewaga XMR. Ale nawet zwykły rok temu daje zdecydowanie opłacalność rocznego holdingu po stronie XMR.

Dużo altów będzie miało taki stosunek bo hossa 2016 wywaliła alty ostro do góry, do tego BTC bańka.
Na tle innych XMR nie jest jakiś fenomenalny - np. roczne ETH daje teraz 2634%, Dash 2944%. Ale roczny XMR to więcej niż LTC i ETC (te koło x10 x11).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » piątek, 3 listopada 2017, 00:18

Widać nie warto już z nikim tutaj rozmawiać. Dobrze że przestałem się udzielać. Hurraoptymizm wszystkim się udzielił. Także co ? Jeszcze jeden skoczek na crypto i jebnięcie. Tak jak w 2013 roku. Wszyscy są teraz hurrahurra tak że przy dupnięciu będzie bolało bo "przecież to tymczasowy spadek". Dobrze że rozpoznałem pattern na BTC z RSI 1D. na Altach się nie sprawdza. XMR za to sprawiło się najgorzej w ciągu roku ze wszystkiego co miałem a mam od momentu akceptacji przez AlphaBay. Ale chuj tam co ja tam wiem... Przecież @Wymazywanie łapie górki i dołki a @akos nigdy nie sprzedaje i nie kupuje tylko trzyma. No tak - a pierwsza zasada mówi by redukować gdy zaczyna spadać i skupywać na wybiciu. Ale co ja tam wiem... Nie będę się chwalił. Przecież monero tak dobrze dało zarobić że w zasadzie jedyna szansa na zarobek w BTC była w sierpniu 2016. No ale nagle wszyscy są tu dla FIATów i w ogóle... Oj piźnięcie zaboli. Za całą bańkę na altach najlepiej się sprawiło ETH, potem Dash. Monero przy nich to dupa...
LTC przeżyło conajmniej jedną bańkę BTC - nie można tego porównywać do nowych crypto. ETC za to jest wytworem pochodnym z ETH i jedyną jego wartością jest/było wsparcie przez Polo. Dał zarobić ale nie wynika to z tego czym jest tylko jak powstał.

Nie wiem dlaczego ale szczyt się pokryje z forkiem i mam wrażenie że spowoduje ten fork coś bardzo złego. Oby nie. Jeśli tak to będzie skok na alty a potem kaplica. Na RSI 1W są bardzo niepokojące symptomy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 listopada 2017, 01:31

zomos2 pisze: Hurraoptymizm wszystkim się udzielił. Także co ? Jeszcze jeden skoczek na crypto i jebnięcie. Tak jak w 2013 roku. Wszyscy są teraz hurrahurra tak że przy dupnięciu będzie bolało bo "przecież to tymczasowy spadek".
Boże jaki ból dupy, ja pierdzielę. Ja i hurraoptymizm, raczej odwrotnie, mi od pół roku prawie pęka BTC a cholerstwo idzie dalej w górę. :)
zomos2 pisze: XMR za to sprawiło się najgorzej w ciągu roku ze wszystkiego co miałem a mam od momentu akceptacji przez AlphaBay. Ale chuj tam co ja tam wiem...
Czyli jednak Akos dobrze strzelił. Masz uraz do XMR. Przykro mi (szczerze).
zomos2 pisze: Przecież @Wymazywanie łapie górki i dołki
Rzadko. Pisałem wiele razy, że moja gra to często kupno nisko, ale za wcześnie i potem sprzedanie, ale przed największym wzrostem. Tak już mam ale grunt, że zyski większość czasu.
zomos2 pisze: Nie wiem dlaczego ale szczyt się pokryje z forkiem i mam wrażenie że spowoduje ten fork coś bardzo złego.
Też tak mi się zdaje, że to może być zonk z tym forkiem i resecik. :D
zomos2 pisze: Jeszcze jeden skoczek na crypto i jebnięcie. Tak jak w 2013 roku.
Tylko, że rynek się zmienił. Wtedy była trauma po Goxie (już w 2014). Teraz jest jakby S-curve na BTC i altach i choćby pękały, te największe nie wrócą łatwo do dolarowych wartości z 2015 czy początku 2016. Fluktuacje będą, ale jak ETH było po 2-10$, to już łatwo szybko tam nie wróci, a nawet jak pójdzie np. do 50-100$ to nadal jest wysoko na wykresie long. Dlatego skojarzenia z S-curve.
zomos2 pisze: XMR za to sprawiło się najgorzej w ciągu roku ze wszystkiego co miałem a mam od momentu akceptacji przez AlphaBay.
Alpha ogłosiło akceptację 22 sierpnia 2016 roku. Cena była High tego dnia 96$ i już po wzroście ładnym. 7 dni potem ATH (ponad 150$). Od tego czasu spadek. Kupiłeś jak już było napompowane a news częściowo w cenie i nie realizowałeś zysku rzędu 60-70% tydzień później lub po drodze? Przetrzymałeś XMR tyle czasu? No to jak wskoczyłeś już podczas pompy, powinieneś wyskoczyć jak już dobry zysk był. To szło w longterm tylko w górę od małych wartości, więc "musiało" walnąć. Zły moment na kupno na dłużej i tyle.

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: akos » piątek, 3 listopada 2017, 04:03

Wymazywanie pisze:
akos pisze: Wyczuwam kupno na pompie, hodl i obrażenie się na monetę po pęknięciu, które miało być korektą
No skąd, ja nie jestem bagholderem. XMR nie holduje i nie gram, grałem na XMR dużo w 2015 i 2016, w tym roku praktycznie nic.
Ale ja o Zomosie właśnie mówiłem, bo zmiany procentowe, które przytaczasz są bezdyskusyjne i marudzenie kolegi w obliczu tych faktów wygląda trochę jak foch bo trade coś nie wszedł za dobrze :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Początkująca » piątek, 3 listopada 2017, 11:47

Giełda BB ma u siebie wprowadzić tą walutę, ale z tego, co tutaj piszecie, to nie warto będzie w nią inwestować :roll:

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zomos2 » niedziela, 5 listopada 2017, 23:44

@Wymazywanie, Coś Ci WYKRES nie wyszedł. AlphaBay był w sierpniu ale 2016 roku a nie sierpniu 2017 czyli TEGO roku... Teraz wyskok to był bithumb czy tam inna chujnia koreańska...

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
@akos, Fakty mówią za siebie że w perspektywie całego rynku XMR to była chujowa inwestycja. Pozatym myślisz że tylko na XMR siedziałem/siedzę ? Oj musisz się dużo nauczyć...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 listopada 2017, 01:19

zomos2 pisze: Coś Ci WYKRES nie wyszedł. AlphaBay był w sierpniu ale 2016 roku a nie sierpniu 2017 czyli TEGO roku...
Dzięki, faktycznie mój błąd.
zomos2 pisze: Fakty mówią za siebie że w perspektywie całego rynku XMR to była chujowa inwestycja.
To albo słabo grasz, albo za wcześnie wyszedłeś albo tak naprawdę dużo zarobiłeś, ale masz ból dupy bo porównujesz sobie z ETH i innymi, co jest głupotą. Trzeba cieszyć się z zysków. Żale nic nie dają. Jeśli brałeś XMR na longterm w 2016 w sierpniu i nie zarobiłeś dobrze, no to musiała być chyba wybitnie słaba gra patrząc na wykres.
Początkująca pisze: ale z tego, co tutaj piszecie, to nie warto będzie w nią inwestować
Oczywiście, że warto grać na XMR. Kwestia dobrego wejścia pod trend. Zomos pluje i bluzga na XMR bo mu coś nie wyszło i ma jakieś urazy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 6 listopada 2017, 04:50

Początkująca pisze: Giełda BB ma u siebie wprowadzić tą walutę, ale z tego, co tutaj piszecie, to nie warto będzie w nią inwestować :roll:
Nie, nie. Oni się mylą. Rynek kryptowalutowy osiąga cały czas maksima, zaś giełdy i brokerzy czas żniw mają najczęściej w sytuacji paniki bądź euforii - odwrotnie do większości, również na forach i mediach społeczenościowych. W rzeczywistości im więcej będziesz skakać po walutach albo dywersyfikować za bardzo, tym szybciej się pogubisz, zakładając że nie jesteś super hiper ekstra i zarabiasz nawet jak tracisz. Na początek wybrałbym małe kwoty, poznać ale dobrze ze 3, 4 walory przynajmniej na dwóch giełdach i popróbować swoich sił, i nie jakieś dt czy kupno sprzedaz 5x dziennie tylko na przyklad 2 transakcje na powiedzmy pol tygodnia, moze tydzien tak zeby jak najmniej stracic a sprobowac znalezc dołek i nauczyć się poprawnie wychodzić z rynku. Jeżeli uda Ci się z małej kwoty wyciągnąć 50% profitu i osiągniesz ten pułap świadomie, a nie przypadkiem, to można się wtedy zabierać za kwotę z jednym zerem więcej, gdzie ryzyko wzrasta i też robi swoje na psychice. Takie jest moje prywatne zdanie.

I kolejna sprawa czy monero ma juz jakis normalny portfel dla kazdego czy dalej commando-terminal?
Wymazywanie pisze: Fiaty są super i 99-100% gra dla ich pomnażania, obojętne jakie bajki będą opowiadać o fiatach.
Super to może być bugatti albo cycki, drukowane fiaty bez pokrycia to fejki, podobnie jak coiny bez blockchaina, kartki i certyfikaty na nie fizyczne złoto/srebro i prześciganie się na procenty, gdzie popularność monero przy 30$ - analizowałem fundamenty tego - w ogóle się nie pokrywa z rzeczywistością, bo było i myślę dalej jest nieprzyswajalne dla większości osób się tym zajmujących. Jeżeli 99-100% gra dla pomnażania fiatów, do tego dodrukowywanych, no to im współczuję, bo ja najlepiej bym się tego wszystkiego co wypracowałem jak najszybciej pozbył. W sensie podmienił na coś innego, na przykład jakąś ruchomość, nieruchomość, dochód pasywny albo no nie wiem to co tu robimy. O ile PLN "jakoś" sobie radzi tak mam nieodparte wrażenie od lat, że USD czy EUR to są zwykłe fejki, podobnie jak ten cały zachodni system polityczno-gospodarczy. A Polska i całe masy Polaków ślepo w to wierzą i jak zwykle muszą wzorować się nie na perspektywach, ale rzekomej wartości ustalanej przez zafałszowany rynek.
Wymazywanie pisze: XMR jest 17 razy droższe niż równo rok temu a BTC 9 razy
LTC jest x53.717 droższe od wartości 1$ i 53.717$/3 względem 3$. 17,77x, bezpieczny, przejrzysty wallet i dostępność na giełdach. Kalkulator nie kłamie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości