[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 00:00

koparki pisze: Gdyby ktoś chciał skorzystać z prywatności to m.zd. musiałby ściągnąć pełny blockchain i natywnego klienta , robienie tym transakcji to droga przez mękę.
A Monero wallet 0.12.0.0 i przy przysyłaniu suwak prywatności na maxa (rozm. pierścienia 26)?
Nie ciągnie całego chaina. Jest też opcja "zmieszaj nieosiągalne wyjścia" (nie działa u mnie, nie znam jej).
Obsługa średnia, trochę muli, ale działa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 18 września 2018, 00:13

ok , sprawdziłem w necie że tzw remote node (czyli brak potrzeby ściagania blockchain ) nie jest poważnym problemem dla prywatnośći (znane jest jedynie Twoje IP bez innych szczegółów transakcji) ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto jest bardziej zaawansowany czy napewno.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 02:33

Ok, pozycja zamknięta na dziś, choć uważam, że jeszcze może spaść (od BTC dużo zależy).
Z 2 btc zysk +0.166 btc.
Nic wielkiego, ale jak na drobny dt czy trzymanie jakoś ze 3 dni to całkiem spoko.

Zastanawia mnie short Doge. To jest dobry interes, jak się trafi na ruch.
Każdy satoshi to ciut ponad 1% przy tych cenach a Doge nadal napompowany od czapy.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 04:26

Aj można było potrzymać godzinkę dłużej shorta... Budujemy teraz odwrotną pozycję, być może na dość krótko:

Obrazek

Dodano po 17 minutach 4 sekundach:
Udało się kupić blisko lokalnego dna, pozycja delikatnie zwiększona, być może warto już zamknąć...

Obrazek

Dodano po 9 minutach 49 sekundach:
Hihi boty nabierają się na stare sztuczki czyli systematyczny mały popyt, zwłaszcza po małych askach. Łatwo delikatnie podbijać cenę.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Ponad połowa wzrostu od 0.0169 do obecnie 0.0171 to moje małe skupy, a boty pociągnęły jak dzieci we mgle... ;)

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 11 sekundach:
Ok, zamknięte:

Obrazek

+0.166btc wcześniej i teraz +0.1 = +0.266btc dziś
A teraz wypada poczekać kilkanaście godzin lub max kilka dni na jakieś decyzje co do kierunku BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Anunaki » wtorek, 18 września 2018, 06:31

A jak robisz transfery xmr miedzy portfelami np. na telefonach na popularnych apkach to nie ma pełnej anonimowości jak w przypadku pełnego walleta?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: mecenas » wtorek, 18 września 2018, 07:14

Panowie o anonimowości Monero można by pisać w jakimś wątku ogólnym o Monero (jeśli jest), inni też na pewno chętnie by poczytali. Tutaj wszelkie info na ten temat się rozmydli i zginie pomiędzy liczbami, kreskami itp...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Kluka » wtorek, 18 września 2018, 11:16

@Wymazywanie, jak przyszedlem na to forum starsi uzytkownicy czesto powtarzali ze na forum jest niepisana zasada nieujawniaja jakie kwoty inwestujemy. Nie wiem co Cie tak wzielo na wklejanie prtscr, bo chyba sie nie chwalisz takim zarobkiem ;) nie bierz tego do siebie bo mi to wogole nie przeszkadza a nawet jest ciekawe jak serial w ktorym zagladamy w zycie innych ;) Jak dla mnie to mozesz nawet zalozyc temat cos w stylu W jak Wymazywanie i bedziesz wklejal tam reguralnie swoje inwestycje. Cala masa jinwestorow by cie sledzila, i moze przy odpowiedniej zagrywce wyciagalbys ze swoich shortow/longow wiecej. Nie zrozum mnie zle nie chce byc zlosliwy, poprostu mam dobry humor od rana :D co do pieska to tez tak siedze i mysle i pacze i wiem ze bedzie albo dol albo gora ;) a tak na powaznie to wydaje sie ze swoje urosl ponad 250% i ma gdzie spadac tymbardziej ze sentyment mamy kiepski i aby btc pierdnie to (prawie)wszystko leci a piesek jakos nie chce. Trzyma sie tych okolic 100sat jak cygan zasilku :| i teraz, akumulacja czy dystrybucja. Jakie powody by taki coin rosl tak w takich okolicznosciach przyrody. Ja mam taki scenariusz, ludzie teraz pewnie bardziej go shortuja niz wieza w kolejne wzrosty wiec pewnie bedzie odwrotnie, a shorty dostarcza sporo paliwa do kolejnego wytrzalu. Ale nie wiem chy bede mial odwage zagrac bo szanse sa chyba 50-50. Co do XMR i jedo porownania do jagrozniejszego konkurenta to wydaje mi sie ze to wlasnie w zec lepiej teraz wejsc, nie dlatego ze sam tak robie tylko z tych powodow co mnie tez przekonaly:
1. Krotko/srednioterminowo- za nieco ponad miesiac oczekiwany sapling ktory uczyni prywatne TX w koncu 100'% uzyteczne i mozliwe do wykonania z telefonu.
2. Cena bardziej szoruje po dnie niz XMR
3. Gemini braci W. postawilo wlasnie na ZEC a wg mnie oni maja zmysl inwestowania dlugoterminowego, do tego Coinbase zapowiedzialo w maju ze w przyszlosci nosi sie z zamiarem dodania ZCash
4. Popatrzcie co sie ostatnio dzieje z Hashrate ZEC takze w porownianiu do XMR: https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... r-zec.html jezeli dodamy do tego wykres eth to chyba widzimy skad ta moc przyszla.

Zcash jest znany z takich krotkich intensywnych wzrostow wiec predzej czy pozniej odpali. Bardziej dlugeterminowo mysle ze po zakladanych jesiennych wzrostach pod sapling moze byc ciekawa opcja przejscie wlasnie na xmr ale to bedzie zalezec gdzie bedziemy na wykresie.

Teraz zainspirowany nieco wrozbami wstawianymi tu wczesniej zastanawiam sie nad wejciem w LEND skoro i tak w ciagu roku ma urosnac wiecej niz XMR i ZEC razem wziete ;) Samo to ze czesc ludzi wejdzie wlasnie z tego powodu moze mcap ktory jest na pozomie kilkunastu mln $ pomnozyc spokojnie kilkukrotnie. Albo ten piesek na dzwigni ale tu ryzyko utraty kapitalu jest spore
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 12:53

@Kluka, Na tym forum są bardzo sprzeczne postawy i tendencje. Niepisanie o zyskach jako niepisana zasada jest dość wątpliwa, ale jest. A jeśli te niepisane zasady to te najbardziej przestrzegane, ale o których się nie mówi, to bardziej dodałbym wiele negatywnych np. "Piszemy tylko, gdy dobrze nam idzie gra"; "Bronimy pozycji do upadłego w dyskusjach", "Nie czytamy ze zrozumieniem tych lepszych postów, ale traktujemy wszystko jako bull/bear czy kup/sprzedaj", "Szukamy tylko faktów potwierdzających nasze przekonania (efekt potwierdzenia)" i inne. :)

Niektórzy są za niepisaniem o szczegółach gry i trade'ach, a niektórzy wprost przeciwnie. Osobiście balansujące pomiędzy, choć lubię czasem się pochwalić zyskami czy niepowodzeniami (to akurat trudniejsze, taką ludzie mają naturę w większości). Nie sądzę, by było coś złego w tych screenach, tym bardziej, że jestem tu nie od dziś i nie wpadam coś załączyć by nagonić na swoją pozycję, bo za moja gra idzie jednak jakieś doświadczenie i wiedza.

To był tylko zwykły DT na małej dźwigni z użyciem 2btc. Drobna suma dla mnie, wiem, że dla niektórych może być już duża.
Kluka pisze: Jak dla mnie to mozesz nawet zalozyc temat cos w stylu W jak Wymazywanie i bedziesz wklejal tam reguralnie swoje inwestycje. Cala masa jinwestorow by cie sledzila, i moze przy odpowiedniej zagrywce wyciagalbys ze swoich shortow/longow wiecej. Nie zrozum mnie zle nie chce byc zlosliwy, poprostu mam dobry humor od rana
Nie potrzebuję tego. Ożywiłem nieco ten wątek o XMR i wykresami i grą, a ma on tylko 10 stron od 2016 roku, trochę mało. Dużo spekulacji o XMR i innych coinach pozostaje w wątku głównym o altach, kosztem tych osobnych, może czasem lepiej to zmienić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » wtorek, 18 września 2018, 12:57

Nigdy nie kumałem tabu zarobków.
Ok, wiadomo, w krypto możesz targać bezpodatkowe miliony i ciężko oczekiwać, że ludzie będą o tym rozgłaszać na prawo i lewo. Ale zawsze strasznie bawili mnie ludzie, którzy na pytanie "ile zarabiasz?" robią się purpurowi i nie odpowiedzą nawet sąsiadowi czy rodzinie.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Maciey » wtorek, 18 września 2018, 19:07

benq pisze: Nigdy nie kumałem tabu zarobków.
Ok, wiadomo, w krypto możesz targać bezpodatkowe miliony i ciężko oczekiwać, że ludzie będą o tym rozgłaszać na prawo i lewo. Ale zawsze strasznie bawili mnie ludzie, którzy na pytanie "ile zarabiasz?" robią się purpurowi i nie odpowiedzą nawet sąsiadowi czy rodzinie.
Są dwie odpowiedzi na to pytanie:
- Powszechne okradanie państwa, niepłacenie podatków, głównie dochodowy oraz VAT, powszechne robienie przekrętów finansowych ( dotyczy głównie tych co mają działalność gospodarczą.
- Panująca powszechna zazdrość i zawiść, która prowadzi do takich działań jak donoszenie do Urzędu Skarbowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 19:22

@Maciey, Albo nieśmiertelna bzdura, że "dżentelmeni" nie gadają o forsie. Tak jakby to, że jeden dżentelmen by miał więcej niż drugi dżentelmen odejmowało drugiemu długość przyrodzenia a samo zdobywanie kasy to tabu. :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Maciey » wtorek, 18 września 2018, 19:42

Wymazywanie pisze: @Maciey, Albo nieśmiertelna bzdura, że "dżentelmeni" nie gadają o forsie. Tak jakby to, że jeden dżentelmen by miał więcej niż drugi dżentelmen odejmowało drugiemu długość przyrodzenia a samo zdobywanie kasy to tabu. :D
@Wymazywanie Otóż to, to jakieś mity, rozpowszechniane przez ludzi, którzy z pewnych względów nie chcą rozmawiać o forsie.
To samo tyczy się tego forum. Mityczna, rzekoma zasada, aby nie pisać jakimi kwotami się inwestuje mnie dziwi. Rzekoma, bo wg mnie takiej zasady na forum nie ma, swojego czasu było mocno lansowana przez ekonokomika i tak zostało, ale wg mnie jej nie powinno być. Wielość kapitału jakim gramy wg mnie ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście podejmowania decyzji inwestycyjnych pod wpływem bądź braku emocji. Na innych forach inwestycyjnych ukazywanie statementu jest norma - ponieważ jest to najlepszy sposób na weryfikację umiejętności. Myślę, że przyjdzie czas, gdy tego typu niepisane zasady znikną, gdy użytkownicy, napiszę to być może lekko brutalnie, ale "dojrzeją". W końcu BTC i rynek crypto ma to do siebie, że bardzo często są pierwszym rynkiem w którym ludzie próbują/uczą się inwestować/spekulować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » wtorek, 18 września 2018, 20:37

@Maciey, to co przytoczyłeś to prawda. Oczywistym jest, że jesli ktoś kombinuje, to się liczbami nie pochwali. Ale ja mam na myśli ludzi Na banalnych stanowiskach, czasem nawet państwowych . Kompletnie nie kumam czemu pracownik sklepu urzędnik policjant Górnik nauczyciel czy kierowca TIR-a mają problem z rozmawianiem o pieniądzach. Kompletnie nie kumam czemu pracownik sklepu, urzędnik, policjant, górnik, nauczyciel czy kierowca TIR-a mają problem z rozmawianiem o pieniądzach. Ostatnio byłem świadkiem jak dzieciak podpytywał trzech ziomków z własnej rodziny. Każdy chętnie rozwodził się nad wadami i zaletami własnej pracy, ale pytania o wypłatę zbyli uśmiechami, jakby dziecko powiedziało coś głupiego.
Z ciekawości sam się włączyłem - efekt ten sam, gul większy i dowiedziałem się, że prostak ze mnie. Wszystko dlatego, że 16 latek był ciekawy czy jako kierowca tira będzie w stanie zarobić i odłożyć przez 2 lata kasę na wymarzone studia.
Absurd na resorach.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Wielkość kapitału ma ogromne znaczenie.
Ustawianie stop lossów przy kapitale $1000 a $100,000, wpływ na psychikę, emocje. Niemal każdy, kto myśli, że jak zarabiał obracając sobie trzema wypłatami albo na koncie demo, to będzie miał takie same wyniki wpłacając swoje roczne zarobki czy większe oszczędności jest w błędzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 20:55

benq pisze: Kompletnie nie kumam czemu pracownik sklepu, urzędnik, policjant, górnik, nauczyciel czy kierowca TIR-a mają problem z rozmawianiem o pieniądzach.
Nie każdy, ale część. Pewnie zazwyczaj dlatego, że uważają, że zarabiają za mało/mało i wstyd im mówić dokładnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » wtorek, 18 września 2018, 21:19

@Wymazywanie, Tylko to jest dość kluczowa kwestia w naszym życiu.
Wiadomo, że nie atakuję nowo poznanej osoby w pierwszych chwilach rozmowy pytaniami o zarobki, ale wstydu nie rozumiem, chociaż miałem w życiu etap, gdy zarabiałem naprawdę mało.
Załóżmy, że Kaziu i Henio chcą się przyjaźnić. Kaziu zarabia 2,000, Henio 20,000.
Nie pojadą razem na wczasy, bo Kaziu stawia na Tunezję a Henio na Karaiby.
Nie pójdą razem na kolację, bo dla Kazia szczytem jest kebab spod Biedry, a Henio woli zapłacić 200 zł i zjeść coś naprawdę dobrego.
Nie będą nawet razem spędzać wolnego czasu (na dłuższą metę), bo Kazio preferuje rozmowy i siedzenie w domu przy piwku z marketu, a Henio chciałby zagrać w kręgle, wypić winko w knajpce czy pójść na strzelnicę.

Niezliczoną ilość już razy straciłem dobry kontakt ze znajomym, bo drastycznie różniły się nasze dochody.
Nie chodzi tu zupełnie o sodówkę. Wiadomo, że można się świetnie bawić na spacerze w lesie, pod namiotem w Bieszczadach czy na grilu na działce. Towarzystwo jest o wiele ważniejsze od przepychu. Ale jak człowiek ma sporo kasy i mało czasu, to lubi spędzać go efektywnie i chętnie próbuje nowych rzeczy, na które biedniejszych znajomych po prostu nie stać, a fundowanie wszystkiego wszystkim na dłuższą metę bywa męczące i niekomfortowe dla obu stron. Nie ma sensu wiecznie odmawiać sobie frajdy z nurkowania, latania szybowcem, odległych podróży czy co tam kto lubi tylko dlatego, że bliskie nam osoby zbyt bardzo odstają i nie próbują/nie chcą tego zmienić.

Dobra, chyba mam dziś dzień off topów, także czas odpocząć od forum :P

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » piątek, 28 września 2018, 18:57

po stronie popytowej na bitfinex wisi oferta w sumie w jednym skupisku ok 5000 monero. To nie jest fałszywka bo się nie cofa, raczej przestawia do góry.
5K monero to dużo , tak jak 5K btc, tyle samo jest obecnie w obiegu
monero stopniowo zmniejsza inflację oraz zwiększa się jego popularność . Prywatność będzie w cenie ale jest te z ryzyko że kiedyś ten kojn będzie zdelegalizowany i zbanowany przez scentralizowane giełdy - jesli będzie on synonimem prywatności to ban giełdowy jest bez znaczenia , będą giełdy typu DEX , miksery pośredniczące , jakoś ludzie sobie poradzą ze zbyciem. Moc sieci tez podskoczy ale nie tak spektakularnie jak w wypadku projektów które dopuściły ASIC, to bez znaczenia bo moc jest spora.
Z tą prywatnością monero i zec-a to podchodziłbym z rezerwą w obu projektach czuć powiew mordoru
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 października 2018, 17:18

kozaki_wiesi pisze: Trochę offtop ale w przypadku takich spadków na btc i podobnych, jeśli nie większych na altach, mam nadzieję wejść (i to grubo) w Monero po dobrej cenie.
To moim zdaniem czarny koń krypto
Jeśli tak, to obserwują tą starą, długą linie uptrendu (8-11 marzec 2017/27 maja 2017 hammer/16-17 lipiec 2017 ścięcie/double bottom sierpień 2018). Można rysować ją ciut inaczej, ja rysuję tak jak opisałem. Nie chodzi o precyzję, ale o obszar i sposób wzrastania. Jak łatwo się domyśleć jest to linia analogiczna do LT888 z BTC (nie jest oczywiście całkowicie zbieżna). Jednak ciężko zaprzeczyć temu, że trend BTC, dyktuje trend altom.

Obrazek

LT888, BTC: https://www.tradingview.com/x/jcf0xefo/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 15 października 2018, 00:09

@koparki, Może Cię zainteresować, właśnie zauważyłem:

Obrazek

https://coinmarketcap.com/currencies/monero/ zoomuj

To 9 i 11 października. Dosłownie 2 dni, na tej korekcie teraz. Nie doszedłem jeszcze jakie markety (czy np. nie chińskie/koreańskie z dużym, ale wątpliwym wolumenem). Żaden market z top 20 na capach nie miał takiego skoku w tym czasie. Więc to ewenement. Dash i ZEC patrząc na wolumenem w ostatnich tygodniach sugeruje akumulację. Zresztą wiele altów, gdyby je rozważać w oderwaniu od stanu BTC, by było na tworzenie formacji denka rozciągniętego, przed wzrostem za kilka tygodni/miesięcy. ETH fajnie pokazuje potencjalne podwójne dno.

Nie wiem czy tek pik wolumenu na XMR 9 i 11.10 ma znaczenie, najpierw wypadałoby zbadać dokładnie na jakich marketach się wydarzył (czy może wszędzie po trochu).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 00:21

@Wymazywanie, obecnie Bithumb ma 98 % wolumenu na monero , czy to jakiś błąd w coinmarketcap ?

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
@Wymazywanie, masz tu odpowiedź:
https://theccpress.com/bithumb-accounts ... marketcap/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 15 października 2018, 00:27

@koparki, Nie, nie. Własnie doszedłem do tego. To koreański Bithumb. On odwalił w tych dniach gigantyczny wolumen.
https://coinmarketcap.com/exchanges/bithumb/
Dale utrzymuje spory wolumen XMR. To zwykły rynek spot.
Nie wiem jak tam otworzyć orderbook. Ciekawe czy coś to znaczy. Łatwo sobie wyobrazić różne rzeczy, ale nie da rady ich udowodnić.
Będę go obserwował co się tam wyrabia.

https://www.bithumb.com/

Obrazek

Ps. mam jednak orderbooka, jakiś krzaczek do niego pokierował:

http://index.bithumb.com/coinsdaq/index.php?coin=XMR

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Można poszperać, czy gdzieś ktoś-coś na https://bitcointalk.org/index.php?topic=753252.39800 oraz na redditach crypto.

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Tu coś jest raczej: https://www.reddit.com/r/xmrtrader/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], luk1999 i 11 gości