[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » środa, 22 listopada 2017, 23:36

Pompa na monero jedzie, a tu taka cisza? :D. Przyznawać się kto przegapił? ;)

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » czwartek, 23 listopada 2017, 21:19

Słyszałem, że możliwe, że cena Monero mogła wzrosnąć dzięki Rogerowi Verowi, który sprzedał sporo swoich BTC za BCH. I m.in. przez to BCH wzrosnął do $2.5k. Ale jakby wszystko wydał na BCH to by cena jeszcze bardziej wzrosła i by kupował drożej. A mówił, że Monero też lubi i ma też inne krypto.
Taka tam tylko teoria.

Ja nie przegapiłem. :-)

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Endymen » piątek, 24 listopada 2017, 14:59

Ja przegapiłem :P wyprzedałem się przed pompą czekałem tyle czasu aż się ruszy w końcu stwierdziłem że nie mam już na to siły i sprzedałem się na małej górce a potem wystrzeliło hahaha (to jest śmiech przez łzy)

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:02

@Endymen Jeszcze będzie kilka pomp w 2018. Można sporo zyskać wg mnie. Sporo funkcjonalności ma dojść.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Endymen » wtorek, 28 listopada 2017, 22:29

@xmr Czekam na korektę bitcoina i wtedy wejdę (wiem wiem może będę musiał sobie sporo poczekać).

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » wtorek, 5 grudnia 2017, 18:40

Ja zauważyłem że popełniłem ostatnio spory błąd. Przestałem myśleć o Monero jako o dobrym produkcie, a zacząłem patrzeć na wykresiki. No i zamiast kupić Monero asap to czekałem aż cena spadnie, a ta jeszcze wzrosła.

Rozumiem postawę Endymena, ale wolę nie ryzykować, że cena już nie spadnie jakoś drastycznie i będę musiał kupić drożej. Zastosuję unit cost averaging i kupię co mam kupić teraz, w partiach. Trzeba się przyzwyczaić, że skoro krypto wchodzi do mainstreama, to ceny będą nadal szalały. Być może Monero ostro spadnie, ale kto wie czy wcześniej nie osiągnie 1k$. A jeśli osiągnie to może spadnie np. do 300$ i okaże się, że i tak było warto teraz kupić.
Nawet jeśli się okaże, że mogłem kupić taniej to nie będę się czuł winny, bo postąpiłem bezpiecznie. A jeśli nie kupię i Monero już niższe nie będzie to będę się czuł winny, bo byłem chciwy.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Endymen » wtorek, 5 grudnia 2017, 19:53

Wiem wiem, łzy do oczu napływają jak widać odjeżdżający pociąg nie mniej jednak postanowiłem mu pomachać na do widzenia i wsiąść do innego. Monero jest mocno skorelowane z BTC jak BTC zaliczy kraksę to Monero wypadnie pierwsze przez przednią szybę. Mimo wszystko Bitcoin ma się dobrze, żadnych złych newsów na horyzoncie nie ma także myślę że jeszcze pójdzie w górę, ja jednak spasowałem ale tobie xmr życzę miłej podróży :D (sory za tyle przenośni)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: szlovak » piątek, 8 grudnia 2017, 23:27

wszystko wypadnie przez przednią szybę i będzie wysyp bardzo tanich kart graficznych w internecie jeśli bitcoin spadnie mocno , np. do 30% czy coś i pociągnie inne waluty za sobą. Będzie to koniec kopania obecnych kryptowalut bo więcej będzie kosztował prąd niż się to będzie opłacało wykopywanie. Tzn nikt nie będzie kopał bo po co, będzie tylko handel tym co wykopane

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » środa, 13 grudnia 2017, 04:56

@szlovak Owszem, spadek BTC pociągnie spadek większości krypto, jeśli nie wszystkich. Ale czemu niby nie będzie opłacało się kopać? Przecież po to są algorytmy dopasowywania trudności kopania do hashrate'u sieci, żeby się opłacało zawsze kopać. Tak więc na początku być może hashrate się zmniejszy, bloki będą rzadsze i algorytm sprawi, że będzie łatwiej kopać, a więc minerzy będą zużywali mniej prądu na wykopanie bloku.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: emtec777 » środa, 13 grudnia 2017, 10:28

@xmr, przecież to był post kolejnego przedstawiciela powtarzającego mantrę "bańka pęknie i nic nie będzie", po co w ogóle na takie coś odpisywać :P
Tymczasem bańka pęka co miesiąc od kilku lat (wg specjalistów czytających onetowo-podobne ścierwo). Szkoda, że to nie ma odzwierciedlenia w kursach, no ale cóż.

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » środa, 13 grudnia 2017, 20:24

No akurat ja też uważam, że BTC to bańka i kiedyś pęknie. Może za kilka lat. Może cena sięgnie miliona $ zanim to się stanie. Nie wiem. Ale BTC jest wg mnie nieużywalne obecnie, a skoro tak to jest po prostu schematem Ponziego. A nawet jeśli Lightning Network zadziała, to tylko spowolni upadek BTC i nastąpi on wtedy do kilkunastu lat.

Trochę offtopic, bo o BTC. Wrócę więc do Monero poprzez analogię. W Monero fee też trochę skoczyły, bo zwiększyła się cena w krótkim czasie. Ale niedługo wejdą Bulletproofy, co zmniejszy rozmiar transakcji do 80%, a więc fee do 90% (dla transakcji, w których są tylko 2 outputy). Tak więc Monero raczej długo nie będzie miało problemów z rozmiarem bloków. No a jak już się one pojawią to cena Monero pewnie skoczy o kilka procent, bo ludzie będą mniej płacili za transakcje.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Moner » środa, 13 grudnia 2017, 23:22

Dlatego Monero jest "lepsze" od bitcoina, właśnie wielu nie wierzy, ale przyszłość nie jest w bitcoinie, tylko w takich krypto jak Monero.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Jakub » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:38

https://dowbit.pl/john-mcafee-stawia-co ... ym-monero/

Myślicie, że na tym zakładzie McAfee też zje penisa? :D

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » czwartek, 14 grudnia 2017, 19:50

:D
Dziwny koleś. To już drugi raz jak widzę, że mówi "gdybyście ruszyli głową". Powiedział też tak jak ktoś go spytał czy chodzi mu o BTC czy BCH w jego zakładzie. Wtedy myślałem, że nie odpowiada wprost, żeby zwiększyć swoje szanse gdyby to jednak BCH przegonił BTC. No ale może po prostu jest dupkiem. ;-)

No ale o to już się raczej nie założy, bo jeśli przegra pierwszy zakład, to nie będzie miał czego zjadać i będzie Segmentation fault jak spróbuje zjeść nulla. :-P

Swoją drogą pierwsze słyszę o Verge. Muszę nadrobić zaległości.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Moner » piątek, 15 grudnia 2017, 22:40

Mateusz221993 pisze: witam panowie bitbay ma zamiar dodac jakies inne krypto ?
BitBay pisze: @Mateusz221993, jeszcze w tym roku Monero.
Dobra wiadomość :) Rozkręcamy się :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Derll » piątek, 15 grudnia 2017, 22:45

z tego co pamiętam to mxr i zec miały być dodane jakieś pół roku temu a kolejne coiny miały być dodawane co dwa tygodnie, wizja wspaniała ale jak nieprawdziwa

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Moner » piątek, 15 grudnia 2017, 23:24

Derll pisze: z tego co pamiętam to mxr i zec miały być dodane jakieś pół roku temu a kolejne coiny miały być dodawane co dwa tygodnie, wizja wspaniała ale jak nieprawdziwa
Sami tak napisali na swoim oficjalnym wątku, myślę że to był poślizg mieli dużo problemów. Myślę że w to wejdą jest to bardzo prawdopodobne.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: szlovak » sobota, 16 grudnia 2017, 01:23

xmr pisze:@szlovak Owszem, spadek BTC pociągnie spadek większości krypto, jeśli nie wszystkich. Ale czemu niby nie będzie opłacało się kopać? Przecież po to są algorytmy dopasowywania trudności kopania do hashrate'u sieci, żeby się opłacało zawsze kopać. Tak więc na początku być może hashrate się zmniejszy, bloki będą rzadsze i algorytm sprawi, że będzie łatwiej kopać, a więc minerzy będą zużywali mniej prądu na wykopanie bloku.

No chyba nie bardzo tak może być. To by znaczyło że ktoś może sterować prędkością hashrate sieci, opłacalnością lub nie wydobycia. Przecież to dyktują wykopujący jak szybko to idzie. Trudność wydobycia rośnie według tego jak skonstruowana jest dana kryptowaluta i tyle. Nie ma raczej powrotu do łatwiejszego wydobycia. Wacha się to ale suma sumarum jest coraz trudniej.

xmr
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: xmr » wtorek, 19 grudnia 2017, 16:41

Dokładnie, to wykopujący wpływają na hashrate. I jak będzie ich mniej, to oczywiście bloki będą rzadsze i algorytm po 2016 blokach zaktualizuje trudność. Ofc to trochę potrwa przy zmniejszonych hashrate (zakładając pesymistycznie, że minerzy odejdą tuż po aktualizacji trudności). No ale potem trudność się zmniejszy i wszystko się ustabilizuje. O to właśnie chodzi w kryptowalutach. Że są algorytmy, które sprawiają, że po pewnym czasie ponownie zaczyna się opłacać je kopać. Oczywiście część z tych algorytmów ma luki - np. BCH, gdzie byl problem jak nagle po aktualizacji trudności odchodziło sporo minerów, bo przestało się opłacać kopać. A potem po kolejnej aktualizacji trudność była znacznie mniejsza i nagle sporo minerów przychodziło i łatwo im się kopało. No ale zrobili hard forka dla DAA i to naprawili.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: qertoip » środa, 20 grudnia 2017, 23:37

Nie wiem dlaczego umarła spekulacja bo Monero ma się wyjątkowo dobrze ;)

Dziś ATH - 450 USD.

Natomiast w ciągu ostatnich 12 miesięcy Monero urosło +151% w stosunku do BTC.

Nie mam pojęcia gdzie dalej pójdzie cena natomiast jest to jedna z bardzo nielicznych kryptowalut z prawdziwą technologią / fundamentami - z natychmiastową dużą wartością użytkową - do prywatnych i anonimowych płatności wszędzie tam gdzie akceptowany jest Bitcoin.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości