[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 18:16

dla maruderów jest jeszcze monero ;) też jestem z niego zadowolony , nie liczę na szajbę i wystrzał jak na ZEC . Na ZEC jest specyficznie bo jest bankierski opiekun który skupuje go z rynku a monero wydaje się oddolny.
Ale monero jest niewiele w obiegu i mała podaż z miningu - przy ostrzejszym trendzie to procentuje. Byłoby ok gdyby dobił do 100$.
XMR to jedyny anon którym posługujemy się w trybie anon na giełdach ;)
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 20 sierpnia 2020, 16:44

Monero wyszedł z ostatniej korekty(?) cały na biało a w wątku ciszszsza ;) kto wie może zrobi się tu tłok jak monero będzie przebijał 500$ ? ;)
Mało jest go w obiegu, nieco mniej niz BTC i tak będzie do ok 2040r, sporo zasobów kosztuje jego wykopanie, inflacja obecnie jak w bitcoinie ale z czasem będzie niższa niż w BTC.
JEDYNA PŁYNNA MONETA KTÓRĄ MOŻESZ SIĘ POSŁUGIWAĆ NA PRAWIE WSZYSTKICH GIEŁDACH , KTÓRA JEST 100% ANONEM.
to jest jego słabość i zarazem siła , słabość bo może być za to delistowany, tak zrobił np. BitBay.

Był jakiś wielki skok trudności ale wygaszony, od początku roku trudność ładnie rośnie, ktos kopie?
https://www.coinwarz.com/mining/monero/difficulty-chart

Dodano po 16 minutach 7 sekundach:
Pięknie wygląda wykres w skali 1d monero vs btc - wielki spodek akumulacyjny zabezpieczony poczwórnym dnem , jest okazja za bardzo przewartościowane bitcoiny kupić bardzo niedowartościowanego monero.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: adiqq » czwartek, 20 sierpnia 2020, 18:20

koparki pisze: czwartek, 20 sierpnia 2020, 16:44kto wie może zrobi się tu tłok jak monero będzie przebijał 500$ ?
no właśnie z taką myślą kupowałem Monero w ostatnim dołku ;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » piątek, 21 sierpnia 2020, 00:27

przebite 100$ ;) dwuosobowa ekipa zrobiła trochę szumu w wątku, utwierdza mnie to w przekonaniu, że monero jest skrajnie wysprzedane . Mam nadzieje że to tąpnięcie na bitku to tylko korekta lub początek czegoś niesłychanego i zapomnianego: rozjazd kursu i trendu BTC względem innych kryptoaktywów.
.
Spoiler:
Obrazek
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: adiqq » piątek, 21 sierpnia 2020, 06:28

Nie wyciągałbym z tego zbyt daleko idących wniosków - fora są zdecydowanie w odwrocie, chyba jest różnica pomiędzy ruchem na forum 3 lata temu a teraz?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: pablo12 » piątek, 21 sierpnia 2020, 06:48

@adiqq Ma racje wydaję mi się. Na pewno jakimś wyznacznikiem jest forum ale nie sprowadzajmy tego do jakiejś wysokiej roli.
Ja trzymam od 13 lipca. Kupione po 69 $. 500$ brzmi ciekawie wreszcie bym auto zmienił :D

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » piątek, 21 sierpnia 2020, 11:32

@koparki na wszystkim jest teraz cisza. Wielu starszych graczy co kupiło to po prostu trzyma i się nie udziela. Nic spektakularnego nie dzieje się w monero co nie działoby sie gdzie indziej.

Przyjdzie bańka, będzie rosło wszystko. Nie przyjdzie, to nie będzie rosło ;P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:34

koparki pisze: piątek, 15 maja 2020, 13:16Potrafię sobie wyobrazić bana globalnego na anony - i to może być zagrożenie, a ściślej mówiąc problem z wymienialnością.
Popraw mnie jeśli się mylę - wydaje mi się, że wiele portfeli (np. Exodus) oferuje wymianę krypto/krypto. Nie potrzeba więc giełd. Wymieniamy w portfelu xmr na np. Btc i przesylamy na giełdę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:14

@kozaki_wiesi potrzebne są gieldy. Wymiana w portfelu czy nawet bezpośredni serwis jak Changelly, to po prostu bramki do wielu giełd, na których działają ich boty transakcyjne

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 15:42

Czyli wystarczy jedna zdecentralizowana giełda by wymiana hulała bez przeszkód?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 18:03

@kozaki_wiesi takich projektów było sporo i chyba jeszcze żaden nie wypalił

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » niedziela, 6 września 2020, 08:18

ponoć powstało narzędzie do śledzenia transakcji Monero, nie znane są jednak szczegóły, więc społeczność krypto skupiająca się wokół Monero jest sceptyczna : https://cointelegraph.com/news/ciphertr ... stigations
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 2 października 2020, 07:38

Czyżby koniec głównej zalety XMR?
Co prawda nius sprzed miesiąca, ciekawe czy potwierdzony.

CipherTrace z dumą ogłasza pierwszą na świecie możliwość śledzenia transakcji Monero.
Technologia ta składa się z “narzędzi do wyszukiwania, eksploracji i wizualizacji” transakcji Monero, które są używane w połączeniu z “produktem CipherTraces do prowadzenia dochodzeń finansowych”. W komunikacie wspomniana jest również możliwość identyfikacji portfeli i śledzenia transakcji XMR poprzez giełdy.


https://beincrypto.pl/ciphertrace-stwor ... onero-xmr/
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 października 2020, 16:36

monero być może w długoterminowym trendzie wzrostowym oderwanym od fochów bitcoina, tyle razy była o tym mowa gdy cena była dwucyfrowa że lepiej mieć kojna z potencjałem 1000% niz bitcoina z potencjałem 100%, no i zmierzamy miejmy nadzieję że w pierwszej fali przynajmniej ku 600$.
Trzeba się liczyć że Monero będzie nie do kupienia wkrótce na "uregulowanych" giełdach , pierwsze takie newsy negatywnie wpłyną chwilowo na cenę Monero, tylko że to będzie kaskada takich newsów, trzeba miec to na uwadze.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 14 października 2020, 19:56

koparki pisze: poniedziałek, 12 października 2020, 16:36pierwsze takie newsy negatywnie wpłyną chwilowo na cenę Monero,
A potem będzie premia za ryzyko, tak jak z dolarami i złotem za komuny - groziło więzienie za handel a czarny rynek kwitł.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 12 listopada 2020, 18:04

chyba zaczyna być okazja na parze xmr/btc , jak sądzicie? ;)
poniżej obecnego poziomu były silne wsparcia, jesli pękną to oznacza że jest dyskontowana delegalizacja i delisting monero, bardzo źle wygląda całkowite zniesienie ostatniego wzrostu i do tego z nawiązką. Przy kumulacji niekorzystnych newsów fala spadkowa moze być spora - a może to okazja. można dać stopa. Jest to jedyny anon na giełdach którym ślemy wartość w trybie anon, "tego powinni zabronić" :?
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » sobota, 14 listopada 2020, 09:27

para xmr/btc może iść w górę gdy bitcoin spada, warto obserwować.
---

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: lizlane » wtorek, 24 listopada 2020, 12:32

Mam problem z portfelem monero.
W 2018 chyba roku przelałam na niego niedużą ilość, kilka sztuk. Niestety, po instalacji portfela dziś nie ma opcji żeby użyć stworzonego przeze mnie hasła, a jedynie przywrócić portfel z seeda. Kiedy wpisuję moje 25 słów seeda dostaję dziwny komunikat o błędzie zapisu czegoś na dysku. Czy jest jakiś łatwy w obsłudze portfel online do monero? Tak, wiem, online są niebezpieczne, ale chcę tylko zrobić jedną szybką transakcję przelew na giełdę, przed chwilą skorzystałam z portfeli online do bts i siacoin, przelewy dotarły więc jestem skłonna zaryzykować też z monero online - tylko czy to jest porządna strona?
https://xmrwallet.in/#/login.html
Ewentualnie mogę podać komuś seed z prośbą o przelew za potrąceniem sobie napiwku za usługę, ale to musi być ktoś bardzo zaufany tutaj, moderator, może koparki?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: SzypkiWonsz » wtorek, 24 listopada 2020, 12:37

@lizlane Lepiej poczekaj z portfelem online, być może ktoś CI pomoże. Ile razy zdarzało się, ze ktoś chciał tylko jedną transakcje zrobić a coiny nie poszły tam gdzie miały pójść.

Jaki to porfel w 2018 roku używałaś?


Zawsze jak mam zamiar kupić kryptowalutę wpisuje w wyszukiwarce opis danej krypto. W większości źródeł linkują tam oficjalną strone projektu, często tez portfele przeznaczone dla danej krypto.
Na szybko:
https://bithub.pl/opisy-kryptowalut/monero/

z tej strony przekierowuje mnie do :
https://www.getmonero.org/downloads/

Na razie polecam poczekać na opinie innych użytkowników. Może ktoś poleci, ze strona getmonero.org jest bezpieczna. Ja nie miałem tej krypto więc niestety mogę pomóc jedynie tyle. Powodzenia.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: lizlane » wtorek, 24 listopada 2020, 12:48

Używałam właśnie monero gui tylko jakaś stara wersja, 0.11 chyba. Spróbuję z nowszą, dzięki.
Oj, chyba napsułam. Polecali na tej stronie portfel na telefon MyMonero. Pobrałam, podałam mojego seeda i konto puste. Pokazuje się jakies dziwne okienko, mówiące że muszę przelać 0,1 XMR żeby przywrócić transakcje. Wygląda trochę jak próba wymuszenia? Chociaż skoro już podałam tam swoje 25 słów, to chyba mogę się pożegnać z pieniędzmi? :(

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości