[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 00:29

niech spada bitek razem z monero , chętnie obkupię się taniej ;)
jako ciekawostkę dam znać że obecnie w PL bardziej się opłaca Monero kupić niż kopać, sadzę że jest to promocja ograniczona czasowo ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 15 października 2018, 01:00

Piszą, że raczej koreański fake (bo: Korea taka jest, brak wzrostu vol. na innych giełdach, brak wzrostu ceny, bardzo duży obrót jak na podaż Xmr itd.). Fajnie byłoby zobaczyć to na na żywo, jakie ordery i ściany stały. To chyba nie błąd, to wolumen nie jest w jednym kawałku ale regularnie duży tam ostatnio.

Tu typek snuje nieco rzekome powody (mało przekonuje mnie, ale warto przeczytać, krótkie): https://blockmanity.com/news/monero/mon ... 83-market/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 01:02

Czy fork na Monero pojutrze generuje 2 monety? Tzn. czy to softfork czy hardfork?
Piszę tu bo nie znalazłem tematu ogólnego o Monero. Wg to hardfork.

Coś wiesz @koparki?

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Wg nie będzie rozgałęzienia na dwie monety. Z zasady znacznie mniej ufam fb niż innym źródłom, poważniejszym dla crypto jak reddit (fb i yt to crypto low imo).
There will be no new coins to claim.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 01:03

zmieni się algorytm z CryptoNightV7 na CryptoNightV8 bardziej dotyczy minerów niż inwestorów.
---

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Daro » środa, 17 października 2018, 21:53

koparki pisze: zmieni się algorytm z CryptoNightV7 na CryptoNightV8 bardziej dotyczy minerów niż inwestorów
czy to oznacza że w Korei jest najwięcej minerów XMRa ? a może jednak podział na dwa coiny ? ktoś ma jakieś przypuszczenia ... mi na myśl przyszła sytuacja jaka miała miejsce na BCC w październik/listopad 2017 wtedy też bithumb generował największe obroty na cashu ... podobne ramy czasowe

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: dysk1 » środa, 17 października 2018, 22:04

Bardzo ciekawe jest to co się teraz dzieje na monero, obroty przez ostatnie 7 dni są ogromne.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 22:12

Daro pisze:
koparki pisze: zmieni się algorytm z CryptoNightV7 na CryptoNightV8 bardziej dotyczy minerów niż inwestorów
czy to oznacza że w Korei jest najwięcej minerów XMRa ? a może jednak podział na dwa coiny ? ktoś ma jakieś przypuszczenia ... mi na myśl przyszła sytuacja jaka miała miejsce na BCC w październik/listopad 2017 wtedy też bithumb generował największe obroty na cashu ... podobne ramy czasowe
to bez znaczenia , forki monero umarły , nie widzę aby dostały wsparcie od dużych giełd - i dobrze.
Najwięcej minerów jest tam gdzie jest tani prąd a jednocześnie warunki oraz bezpieczeństwo dla takiego biznesu.
---

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » czwartek, 18 października 2018, 12:30

Dziś , za chwilę, od bloku 1685555 ( https://xmr.nanopool.org/blocks ) zmienia się algorytm na monero , górnicy będą więcej płacić za prąd bo z tego co czytam w wątkach miningowych jest on bardziej prądożerny gdybyśmy chcieli uzyskać ten sam wynik h/s co w starym algorytmie, sam jeszcze nie testowałem.
Poza tym fork wprowadza istotne usprawnienia do sieci monero. Trwa konsolidacja, może to akumulacja przed wybiciem (z zasięgiem jak ZEC).
Duże alty w jakiś magicznie idiotyczny sposób są powiązane z kursem btc , więc monero sobie stoi póki co i czeka na kierunek BTC bez względu na kierunek rozwoju własnego... to się zmieni i zrekompensuje wkrótce m.zd.

edit...
sprawdziłem , trzeba przeznaczyć o 18% więcej energii elektrycznej aby uzyskać niemal te same wyniki co na starym algorytmie, czyli wydobycie monero podrożało...
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Kluka » piątek, 19 października 2018, 04:24

https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... c-xmr.html I znowu mamy dzidę w dol na hashrate. Wcześniejsza to anty-asic fork
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: frc991 » piątek, 19 października 2018, 16:47

@Kluka

Ja obstawiam, że dzida jest spowodowana wyłączeniem części sprzętu w związku z nieprzygotowaniem oprogramownia zgodnego z CNv8. Pierwsze rzeczywiste wyniki hashrate możemy poznać za około 24-48h. Nie przypadkiem ktoś z dev monero wspominał o tym, że w związku z nowym algorytmem hashrate sam z siebie może spaść?


EDIT: Jezusie Nazaryjski. Zmieniłem oprogramowanie, wkleiłem dumnie nowy adres pool'a. Zapomniałem zmienić adresu walletu z domyślnego. Komuś zasponsorowałem dobę kopania :roll:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » piątek, 19 października 2018, 21:19

chyba ubili kolejne ASIC bo trudność spadła istotnie
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: frc991 » niedziela, 21 października 2018, 16:04

Może krótki komentarz na temat nowego algo:

Zauważyłem przede wszystkim wzrost poboru prądu, tak na prosty język przekładając, wcześniej 4 karty RX po dobrym UV pobierały około 405-425W mocy po stronie gniazdka i około 380-400W po stronie okablowania (sprawność circa 91-92%). Teraz z gniazdka pobiera do 500-515W po stronie gniazdka i 470-480W po stronie okablowania, sprawność circa 93%.

Co ważne, przy oprogramowaniu XMRig AMD 2.8.2 spadły do zera błędy przy kopaniu. Ustawienia kart pozostały nieruszone. Wcześniej miałem około 1,19% błędnych shares. W tym momencie całkowite 0%. Ciekawe co pozmieniali pod maską.

Trudność kopania spadła praktycznie do poziomu po pierwszej fali ubijania ASIC (CNv7). Wzrost trudności od CNv7 nie wygląda na taki jak przy korzystaniu z ASIC (był zbyt wypłaszczony, dość regularny wzrost) więc moim zdaniem to nie było ubicie ASIC tylko po prostu wciąż część sprzętu GPU dalej nie działa. Sam się złapałem na tym, że źle skonfigurowałem sprzęt po aktualizacji. Moc sieci spadła o około 20-25%.

Urobek jest zdecydowanie większy niż przed aktualizacją.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 21 października 2018, 16:52

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 października 2018, 07:44

Po aktualizacji protokołu transakcja kosztuje ok. 2 groszy polskich i zajmuje zazwyczaj 2 minuty.
Nie jest to poziom Nano ale nadrabia prywatnością. Moim zdaniem Monero może być czarnym koniem przyszłej hossy.

https://www.coindesk.com/monero-fees-fa ... s-upgrade/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » wtorek, 23 października 2018, 13:38

Duże nakłady są potrzebne aby pozyskać 1XMR kopiac go , nie ma łatwo , nie ma ASIC. XMR jest niedowartościowany m.zd. Ale Monero będzie kiedyś zbanowany przez wszelkie giełdy FIAT. Trudno mi sobie wyobrazić przyzwolenie rządów na skrajnie anonimowe przelewy , trzeba sobie zdawać sprawę że kiedyś mogą nadejść takie złe newsy - wtedy będzie prawdziwa okazja aby się zapakować na większą skalę.
Ewentualny ban na giełdach nie zlikwiduje Monero , on będzie moim zdaniem mikserem na giełdach zdecentralizowanych i aby spełniał tę funkcję nie musi być w parze do USD.
XMR boryka się z tym samym problemem co btc - skalowalność i brak perspektyw na poszerzenie skalowalności. Przecież monero nie moze pójść drogą BTC-CORE-BLOCKSTREAM.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Kluka » środa, 24 października 2018, 11:47

@koparki, dlaczego? Prywatność to nie przestępstwo. Jest potrzebna każdemu. Tym wyzej stanowiącym prawa także (albo jeszcze bardziej). Przykłady: RODO, Szwajcarska tajemnica bankowa chodz ta druga to już powoli przeszłość- za to pejsaci zaczęli pracować nad swoim neo CH-Bankiem - zero cash projeckt.
Z tego co się orientuje odnośnie skalowalności mieli podobny pomysł co btc - ln - tylko nieco sensowniejszy. Rozliczany raz na kilka dni w głównym łańcuchu, szczegółów nie pamietam i nie wiem na ile to aktualne.
XMR miało zawsze problem z portfelami - podobno ze wzgledu na swoją "budowę" ale to wg mnie największa bolączka xmr. Moze coś się zmieniło? Sprzętowy dalej chyba żaden nie obsługuje?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » środa, 24 października 2018, 11:51

@Kluka, Ledger obsługuje - nie testowałem jeszcze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Kluka » środa, 24 października 2018, 11:59

Ok na ledger się niby jakoś da https://support.ledgerwallet.com/hc/en- ... R-Advanced chodz na stronie nie ma info ze wsperia przechowywanie xmr na ta chwile https://www.ledger.com/pages/supported-crypto-assets
Poza tym ledger mi bardzo podpadl po tym jak przez dłuższy czas nie mogłem przelać zec (cały czas wyskakiwał błąd) po kilkuset próbach w końcu się udało ale niesmak pozostał i nie używam go więcej

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
@benq, tylko to jakies połowiczne wsparcie jest.

Dodano po 36 sekundach:
Zobaczymy jak będzie ze wsparciem prywatnych tx w zec
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » środa, 24 października 2018, 12:04

@Kluka, nie wgłębiałem się jeszcze w to, ale to chyba bardziej na zasadzie podobnie do MEW - jedynie do logowania, a portfel jest i tak zewnętrzny.
Ogólnie Ledger ma swoje minusy, ale baza coinów i tokenów jest coraz bogatsza - aktualnie 712 - i faktycznie Monero brak:
https://www.ledger.com/pages/supported-crypto-assets

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 24 października 2018, 12:26

Kluka pisze: Prywatność to nie przestępstwo. Jest potrzebna każdemu
W obecnym systemie, każdy kto chce coś ukryć jest podejrzany a rządy wmawiają ludziom że muszą wiedzieć o nas dużo, że inwigilacja zapewni nam bezpieczeństwo. Więc tak, przewiduję ban na Monero z jednoczesnym jego rozkwitem f2f.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości