Dyskusja na temat ceny Z-cash

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: koparki » piątek, 6 października 2017, 00:27

tutaj nie trzeba być wieszczem, w jakis tajemniczy sposób kojn w który w tle zamieszany jest rząd Izraela i siły zbrojne usa mimo bardzo małej kapitalizacji jest na każdej liczącej się giełdzie od 1 dnia powstania ! nigdy żaden inny świeżo powstały kojn nie miał takiego lobbingu podczas startu.
Teraz Azja go zaakceptowała, po prostu trzeba go dokupywać przy każdej okazji , zwłaszcza gdy zdarzy mu się kurs 1xx$ .
przy takiej małej kapitalizacji fundusze hedgingowe moga robic z kursem magiczne sztuczki we wszystkie strony
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Bit-els » piątek, 6 października 2017, 07:21

@koparki, a ten skok na 400 to nie był bardziej spowodowany wejściem na koreański Bithumb?

Z resztą nie tak istotne. Też inwestycyjnie z powodów wymienionych przez Ciebie widzę go long term bardzo wysoko.
Ale zec nie ma jeszcze roku. Przyrost bazy monetatnej jest taki jak w btc. Do pierwszego halvingu też chyba 3 lata.

Załóźmy że już dziś zec ma 17 mln monet wydobytych (jak bitcoin). Czyli kapitaluzację miałby około 4.5 mld $
Hurtowo statków z czołgami nie da się jeszcze za to kupować.
Za 6 lat zec będzie tak z 10 razy droższy od bita. Niezależnie od jego ceny.
Tak to widzę. Oczywiście za błędną diagnozę nie ponoszę odpowiedzialności. :-)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: koparki » piątek, 6 października 2017, 08:04

Bit-els pisze: @koparki, a ten skok na 400 to nie był bardziej spowodowany wejściem na koreański Bithumb?
Też właśnie tak sądzę - w poprzednim poście w drugim linku .
Ten nagły skokowy wzrost wartości pokazuje że ten bardzo popularny kojn który jest na niemal wszystkich giełdach jest zabawką dla kapitału spekulacyjnego przy obecnej bazie monetarnej. I pomyśleć że zanotował kurs 17x$ podczas ostatniego krachu aby zrobic za chwile pik do 41x$ , bitcoin/bitcoin cash nie mają takiego potencjału ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » niedziela, 8 października 2017, 22:17

Pomimo ze ZEC trzymam w long i terazniejsze wachniecia o kilkadziesiat dolcow mnie nie interesuja /tudziez wykorzystuje je do odkupienia taniej, pomimo ze a teraz siedze sobie na karaibach.. ;) to ta cala koreacja z btc jaka teraz widzimy mnie wkurza conieco.. nie rozumiem ludzi co teraz sprzedaja i doluja cene (w satoshi). Jakbym mial jeszcze wolnych bitow to bym odkupil z checia...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Wymazywanie » środa, 1 listopada 2017, 14:09



Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Wnioski mam takie, że potencjalnie może być faza akumulacji przed próba budowania bańki na Zec. Mam na myśli oczywiście ruch w mid/longterm. Nie mam ani jednego Zec, ale rozważam zakupy po tym co zobaczyłem na wykresie. Tylko byłyby to zakupy na wiele miesięcy. Wykresu /btc nie analizuję za bardzo, bo Btc jest dość ruchliwe.

Dodano po 44 minutach 41 sekundach:
Wykres /Btc:

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 listopada 2017, 16:12

Double bottom?

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Baran z księżyca » czwartek, 2 listopada 2017, 16:55

trochę nie wiem co robić. Mam skromne 3 ZEC. Nie wiem czy sprzedać i liczyć na zysk na BTC czy czekać na to wybicie ;/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » piątek, 3 listopada 2017, 12:12

Szanowny Panie @Baran z księżyca, srednio rozsadnym jest zamienianie czegos co jest w dolku na cos co jest na gorce, szczegolnie ze to cos co kosztuje 30x mniej jest bardziej zaawansowane techniczne, jest szybsze, tansze w eksploatacji (fee) i oferuje cos extra (anonimowosc) czego drozsze cos nie ma. Ale w krypto to norma. Niestety swiat jest pelny baranow z ksiezyca ktorzy mysla ze jak cos jest tansze to jest gorsze. Nie obraz sie bo nie chodzi mi o Twoja osobe tylko o nick. Ja mysle ze nadejdzie czas gdy anonimowosc bedzie w cenie, a wtedy zcash eksploduje. Osobiscie trzymam swoj kapital w zec w long (na lata) (z malymi wyjsciami od wiosny tego roku). Nie skorzystalem na ostatnich wzrostach btc bo przy tym poziomie (/btc) nie oplaca sie wysiadac wg mnie bo pompka moze przyjsc niespodziewanie. Pozatym bardziej patrze na wykres /usdt a tu nie jest zle i punkt tez bardziej na dokupienie niz sprzedawanie. Z dodatkowych "za" jest info ze tworzy sie fundusz inwestycyjny ktory bedzie inwestowal w zcasha. Mysle ze teraz jest okres akumulacji przed banka ktora mysle ze bedzie w nastepnym roku i zabierze nas w rejony 4 cyfrowe. Tylko nie wiem czy w Twoim przypadku przy 3zec to duzo zmieni... tzn zalezy co chcesz osiagnac (ja np. walcze o wygranie wolnosci finansowej dla mnie i mojej rodziny) chodzi mi o to ze za taka kwote ja bym ryzykowal bardziej, no chyba ze zaspokoisz swoje potrzeby finansowe gdy zec urosnie do powiedzmy 1000$ w nastepnym roku, bo nie chce mi sie wierzyc ze zec urosnie 100x w ciagu roku czy 2. Ale kto wie, w crypto wszystko jest mozliwe ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Baran z księżyca » piątek, 3 listopada 2017, 15:30

@Kluka dziękuje za rozbudowaną odpowiedź. Wypada jednak, żebym trochę sprostował. Po pierwsze nie jestem aż tak nowy w krypto, jak sugeruje moja obecność na tym forum. do zabawy w crypto dołączylem gdy DOGE był ciekawą nowinką ;) ładnych parę lat temu. Rozumiem całkiem dużo w kwestii tego jak działa ten rynek. Absolutnie nie oceniam wartości projektu po jego cenie, bo wiele walut oferuje nowoczesniejsze rozwiązania w kwestii chaina niż BTC.
Mój post wynikał trochę z chęci pomarudzenia w atmosferze wczorajszych kolejnych wzrostów BTC i spadków altów. Na ZEC i tak zarobiłem wcześniej, przedwczoraj odkupiłem więcej i trochę żałowałem bo na BTC można było w tym czasie zarobić. Ostatecznie zostałem przy ZEC bo w dłuższej perspektywie i tak wzrosnie.
Znam projekt, nie inwestowałem w ciemno, obserwuje jego reddit i wiem wszystko odnośnie tego funduszu. nie jestem aż taką lamą ;)
Co do tego jak traktuje krypto. Głównie jako zabawę. ZEC nie jest jedyną waluta jaką posiadam. Mam jeszcze NEO, XVG i ETH, wszystko w wartościach podobnych do ZEC. Nie liczę, że ustawi to moją rodzinę, raczej liczę na jakiś fajny bonus w przyszłości :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Wymazywanie » piątek, 3 listopada 2017, 19:43

Zec grzecznie idzie do góry. Kluczowy poziom w shortterm to pokonanie 0.0324 na HitBTC, gdzie jest topowy wolumen. Na Poloniexie małe obroty. W ogóle obroty nigdzie nie są duże, zobaczymy, czy dojdzie wolumenu w związku z obecnym impulsem.
https://coinmarketcap.com/currencies/zcash/#BTC
https://hitbtc.com/ZEC-to-BTC
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » sobota, 4 listopada 2017, 00:48

@Wymazywanie, narazie niewielki ruch na niewielkim vol. To jeszcze chyba nie teraz, dajmy mu czas ;) spekulacyjnie i na funduszach moze sie wybic o kilkaset procent w ciagu miesiecy ale gdy prywatnosc bedzie w cenie to kosmosie witaj ;)

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
ale wiem ze Ty myslisz kilku(nastu)procentowo krotkoterminowo :lol:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Wymazywanie » sobota, 4 listopada 2017, 01:36

Kluka pisze: ale wiem ze Ty myslisz kilku(nastu)procentowo krotkoterminowo
Tak i nie ma się z czego śmiać, są różne style czasowe gry. :)
Dobry DT w kilku trade'ach zrobi szybciej kasę niż holder. Wszystko ma wady i zalety.
235-240$ dziś było fajnym miejscem na sprzedanie choć % odbicie niezbyt wielkie - licząc tak od 210$, to niecałe 15%. Niestety nie poszło dalej, a BTC lekko korekci i alty lekko wystrachane.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » czwartek, 9 listopada 2017, 16:28

Zcash news z ostatniej chwili https://twitter.com/GrayscaleInvest/sta ... 4502181888
Rusza fundusz inwestycyjny inwestujacy w Zcash. Buy & Hold ;)

Dodano po 16 minutach 46 sekundach:
Jest tez art. w Forbsie https://www.forbes.com/sites/laurashin/ ... aa19c153a2

Dodano po 28 minutach 12 sekundach:
Jest tez to: nie wiem na ile prawdziwe, nie znalazlem potwierdzenia

edit: to ostatnie to jednak stare, nie wiedzialem bo nie korzystam... https://z.cash/es/blog/crypto-is-currency.html
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 listopada 2017, 16:39 przez Kluka, łącznie zmieniany 1 raz.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: BitJanusz » czwartek, 9 listopada 2017, 16:32

łoo, to mi się znów kopanie zcash zacznie opłacać. Ostatnio była taka bieda, że karty w zależności od modelu przerzuciły się na ETH, Vertcoin albo ten nowy Altcommunity :mrgreen:

Ogólnie to kurs ZEC konsekwentnie zasuwa w górę, ale ja wciaż mam wątpliwości co do ZEC. Mimo wszystko jest obecnie uznawany za coin do wykopania i opchnięcia. O ile pojawiają się chęci inwestowania w ETH, to w ZEC już nie bardzo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » czwartek, 9 listopada 2017, 16:41

Kop i trzymaj, podziekujesz mi za ta rade za rok czy 2 ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: anty » czwartek, 9 listopada 2017, 17:50

A może ktoś wytłumaczyć prostym językiem o co chodzi z tym funduszem? Bo ja tego nie czaje szczerze mówiąc :) Po co to jest do czego to służy itd
z tego co wiem jest juz taki na BTC i ETC teraz ZCash dołączył do nich

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » czwartek, 9 listopada 2017, 19:28

@anty, https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_inwestycyjny

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
czyli w skrocie placisz im kase a oni Ci robia magiczna sztucze, wypowiadaja zaklecie (albo i nie tego nie wiem :lol: ) i robia Ci z tej kasy wiecej inwestujac w tym przypadku w zydkasza. A Ty nie masz nic wspolnego z rejestracja, tradingiem na gieldach itd. I potem masz wiecej bezsensownych fiatow (o ile im inwestycja wypali)

Edit: tu masz cos w ojczystym jezyku: http://kryptowaluty.info.pl/wystartowal ... ent-trust/ z tego co sie orietuje to min jakie mozna wplacic to 10k usd, ale tego nie napisali. Za to dowiedzialem sie ze sa limity kto moze przystapic do tej inwestycji i jest to raczej dla wyzszych sfer. Ale to bardzo dobrze dla kursu :) HOLD 8-)
Ostatnio zmieniony piątek, 10 listopada 2017, 13:01 przez Kluka, łącznie zmieniany 1 raz.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Berylo » piątek, 10 listopada 2017, 09:21


Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: reybanger » środa, 15 listopada 2017, 11:49

ZEC właśnie walczy z oporem na $279. Zobaczymy czy tym razem się uda. Jeśli siła byków będzie wystarczająca, czekam na kolejną walkę na poziomie $290, a potem już tylko $300. Czas pokaże. : )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat ceny Z-cash

Postautor: Kluka » środa, 15 listopada 2017, 23:28

Bardzo ladnie nam sie wspina jak po lini (z malym wybiciem dzis wieczorem), jezeli tak dalej pojdzie to w ciagu 24-48h dojdziemy pod 300$ i mam nadzieje ze wtedy bedzie wiekszy ruch w gore
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości