Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1817
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 21:05

juz nawet kilku graczy w tym wątku jest w stanie rozhulać zec-a o te 5$ , taki to niepłynny walor.
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 499zł ! oraz zasilacze 1400W za 499zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8435
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 21:09

@Canis Lupus, Nie, nic nie kupiłem. Popatrzę, co się będzie działo na BTC dziś i jutro i wtedy może kupię coś z Dash/Xmr/Zec. Niestety alty mają wrzoda na dupie w postaci BTC i idą za nim. Analizuję BTC po to, by kupić alty, smutne to trochę ale póki się nie oderwą od BTC, trzeba na niego patrzeć mocno.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 627
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 21:23

Kluka pisze:
Wymazywanie pisze: Kluka, Przekonałeś mnie!
Dziwnie się z tym czuje, jezeli się mylę będę miał moralniaka, chodz dziwnie na pograniczu sarkazmu z ust takiego inwestora jak Ty brzmi "all in" ;)
Swoją droga niecałe 2 tyg temu na Szwajcarskim "PKP" ujrzałem coś takiego https://prnt.sc/l5xi71 adopcja społeczna krypto postępuje, pomimo ze nie widać tego ostatnio w mcapie. A tym czasem mamahuana! :mrgreen: https://prnt.sc/l78qt7
Przecież on żartował :D
W sumie zgadłeś z tym sarkazmem.

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
On jest bardzo ostrożny, może max 25% by wszedł nawet jeśli by planował i warunki podane by go przekonały :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 21:49

@Rumcajs, Jakie 25%? Ja nie dywersyfikuje, max 3 coiny a najchętniej 1-2 i 80-100% środków jak naprawdę się napalę a ja gram niemal tylko all in. Ostrożnie to ja sprzedaję i hodluję, ale wchodzę raczej odważnie. Obawiam się pułapki na BTC trochę.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 22:35

@Wymazywanie,

Haha jasne :)
Jesteś dokładnie moim przeciwieństwem , nie ma opcji u Ciebie na holdowanie lub wchodzenie hazardowo all in (tego nawet ja nie robie jednak ) :)
Jestem pewny że nawet jakbys był przekonany że coś wzrośnie, wymieniłeś 2 coiny bo Zec i któryś z twoich ulubionych, to i tak jak wejdziesz to max za 25% fiatów bo jesteś taki ostrożny i lubisz siedzieć na fiatach na wszelki wypadek :D Nie udawaj tu haha :D Nikt się na to nie nabierze :P All in w 2 coiny ciekawe kto w to uwierzy :D Nieno wiem że zwykle wchodzisz w 2-3 coiny max ale jednak nie wierze że robisz to wszystkimi fiatami.
Ostatnio zmieniony środa, 17 października 2018, 22:46 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 991
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 17 października 2018, 22:41

Canis Lupus pisze: Z tego co kojarzę to Wymazywanie wielokrotnie pisał, że jest graczem all in. Coś tam zaczęło lekko bujać na zecu. Wywołaliśmy wilka z lasu?
Nie, Wymazywanie rozpoczął zakupy ;) ja w sumie tez stosunkowo rzadko dywersyfikuje, a jak już to max 2-3 projekty nie licząc drobnych

Dodano po 7 minutach 47 sekundach:
Rumcajs pisze: Przecież on żartował
Drinkuje od 2 tyg tak wiec może być gorzej z moim kojarzeniem faktów ;) może lepiej będę się wypowiadał w jakichś luzniejszych tematach.
koparki pisze: juz nawet kilku graczy w tym wątku jest w stanie rozhulać zec-a o te 5$ , taki to niepłynny walor.
Myśle ze masz racje. Ja dążyłem do 4-cyfrowej ilości zec i w końcu udało mi się z nawiązką :mrgreen: ale żaden ze mnie wieloryb, rekin czy inny gad ;) ale fakt jakbym nie wypłacał w tamtym roku Crypto zeby zainwestować w nieruchomości i na inne duperele to miałbym ich sporo więcej.
„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz” ~ Mahatma Gandhi

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 22:54

@Kluka,

Zdywersyfikuj to bardziej w samym krypto, nie możesz mieć tylko Zcasha :P
Pomijając jego zalety. Ale chyba masz jeszcze inne coiny myślę. Jak nie to za dużo wyszedłeś na fiaty :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 991
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 17 października 2018, 23:10

@Rumcajs, a właśnie ze mogę ;) mam jeszcze pare-set max kilka k$ w kilku innch ale tego nie licze
„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz” ~ Mahatma Gandhi

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 23:23

@Kluka,

dywersyfikuje sie w krypto, nie patrz na inwestycje w realu typu nieruchomosci (i inne duperele :D) bo sie okaze ze w krypto z ktorego wyciagnales kase nie jestes w sumie zdywersyfikowany, jakby cos poszło nie tak na ZEC to masz tylko to co wypłaciłeś. Rozdziel to lepiej chociaz na 3 częsci w krypto, znaczy ja bym tak zrobił, w samym Zec miec all kase troche ryzyko, jaki by to nie był coin, ale zec chyba nie ma fanatykow to moze nikt mnie nie zjedzie za pisanie takich rzeczy o Zcashu :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 23:56

Jak kupicie - spadnie i stracicie.
Jak nie kupicie - wzrośnie i nie zarobicie.

Jaki jest najlepszy ruch w takiej grze i jaka to gra?
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1817
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » czwartek, 18 października 2018, 00:02

lepiej nie zarobić niż stracić ;) zawsze sobie to mówię w chwili gdy pozycja mi się zawija w tą nieoczekiwaną , niechcianą stronę ;)
SPRZEDAM KARTY RX480/470 za 499zł ! oraz zasilacze 1400W za 499zł ! : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=29340

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » czwartek, 18 października 2018, 00:55

Wymazywanie pisze: Jak kupicie - spadnie i stracicie.
Jak nie kupicie - wzrośnie i nie zarobicie.

Jaki jest najlepszy ruch w takiej grze i jaka to gra?
jak to jaki, siedzieć na fiatach :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 01:28

No właśnie, to gra w której nieprzystąpienie do niej jest najlepsza opcją, a przystąpienie oznacza stratę. Czyli to bezsensowna gra, bez nagrody. :| Jedyna pozorna nagroda jest nieprzegranie, gdy się w nią nie gra.

No nie powiem, zbiłbym fortunę na rynku gier planszowych. :mrgreen: Byłoby raczej mało kart w niej. Każde pole planszy to "losuj kartę" a każda karta to "przegrałeś wszystkie pieniądze, zostajesz skazany na krzesło elektryczne".
Sądzę, że gra zrobiłaby jednak furorę na oddziale psychiatrycznym dla chorych na depresję. :?
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 22:43

Wymazywanie pisze: @Kluka, Przekonałeś mnie! Robię all in w ZEC i ew. Dash/Xmr w ciągu 24-48h jeśli BTC nie spadnie pod 6700t i wzrośnie pow. 6800t!
Zgodnie z tym, co wczoraj pisałem, melduję, że nie kupiłem nic. Faktycznie jak podejrzewałem, BTC nie kontynuuje póki co wystrzału i ma równe szanse na bycie pułapką co breakoutem (a nawet ciut większe dałbym na perfidną pułapkę). Jakby wczoraj pociągnęli 6800$ na Bitfinex, sądzę, że impuls zostałby nasilony, a tak mamy korektę dalej i analogicznie lekkie spadki na altach.
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: makapaka » piątek, 19 października 2018, 17:00

Witam drogich forumowiczów. Mam pytanko. Otóż od niemal 10 dni na giełdzie BitBay wpłaty oraz wypłaty Zcash są zablokowane a support pisze cały czas to samo :

"Ze względu na to, że waluta ZEC, nie wypuściła aktualizacji portfeli w związku z błędem znalezionym 3 tygodnie temu w core BTC, podjęliśmy decyzję o zablokowaniu wpłat i wypłat w tej walucie. Czekamy na wgranie niezbędnej aktualizacji przez twórców. Nie jestem w stanie podać dokładnej informacji kiedy to nastąpi ponieważ nie zależy to bezpośrednio od nas"

Wszystko pięknie ładnie ale na innych giełdach np Poloniex Bitrex itd wpłaty i wypłaty działają be zarzutu...jak długo może to trwać ?? Z góry dzięki za info w tej sprawie

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » piątek, 19 października 2018, 18:21

Za 9 dni Sapling a kurs ani drgnie.

Początkujący
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Sokon » piątek, 19 października 2018, 19:58

Wydaje mi się, że ZCash zrobił sobie "kuku" dopuszczając ASIC'i... Tańsze wydobycie i górnicy taniej sprzedają. Cena pewnie mocno skoczy dopiero po "halving'u" - ale to jeszcze długo...

Orator
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » piątek, 19 października 2018, 20:26

@Sokon, kiedy dokładnie ma być halving zcash?

Początkujący
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Sokon » piątek, 19 października 2018, 20:30

okolice połowy 2020

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » piątek, 19 października 2018, 20:35

@Sokon, Tylko zwróć uwagę na niską podaż i mega niską liczbę monet w obiegu oraz to, że obecnie mniej niż 25% monet zostało wykopanych, w przeciwieństwie do BTC, którego już 82% jest na rynku.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Wróć do „Pozostałe”