Zcash - dyskusja ogólna

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: mymama_buying_btc » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:33

koparki pisze: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 18:16 W wątku cisza bo w ogóle wykruszyli się fani kryptowalut. ZEC lepiej niż rynek ale niestety nie zbliżył się do poziomów sprzed czarnego łabędzia , ten przywilej przypadł tylko bitcoinowi /: Obecnie świetnie się zachowywał gdy bitcoin spadał.
Według mnie spekulanci nie zainteresowali się jeszcze ZCashem, ale na pewno to zrobią. Nie zapomnijmy, że sprawnie działających anonimowych coinów jest bardzo mało a narastająca świadomość inwigilacji przez aparaty państwowe i korporacyjne na pewno w pewnym momencie spowoduje wystrzał ceny ZECa.

Nie zapomnijmy jednak tylko o tym, że za ostatnimi wzrostami również w PL stali wytrawni piramidziarze i pompiarze i porównywanie obecnej ceny ZECa do poprzednich szczytów jest trochę naiwne.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4283
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 12 lipca 2020, 21:59

ZEC - DCG - DARPA , znajdź słowa pokrewne ;)
ładnie posuwa się naprzód. Zdecydowany kandydat do podwójnego dna i zmiany długookresowego trendu na parze zec/btc , nawet jak na tej pozycji zarobię to zdecydowanie nie po to aby pomnażać przewartościowane dziadostwo na B, logiczne że lepiej pomnażać za 50$ ZEC-e czy za 25centów IOTĘ, zbyt długo trwały chude czasy na altach a cisza w wątkach jest kojąca ;)
Korzystanie z ZecWalletLite jest bardzo przyjemne , polecam spróbować , domyślnie ustawiony na adresy anon. szkoda ze nie obsługuje portfeli sprzętowych, rozwój portfeli to słaba strona przedsięwzięcia zcash, nawet ten zecwalletlite jest nieoficjalny spoza oficjalnej strony projektu przez co mam dreszczyk emocji sprawdzając czy moje środki tam jeszcze są ;). Nie mam pojęcia jak ekipa chce skalować ten projekt, przecież tego się skalować nie da ;) i to jest właśnie ryzyko inwestycyjne w ZEC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 355
Reputacja postu: 
2
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: fervi » niedziela, 19 lipca 2020, 22:52

Obrazek

xD

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 19 lipca 2020, 23:21

dla przypomnienia "kluczowe wnioski" z tego linka viewtopic.php?f=45&t=32265&hilit=zcash+stokarz

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 10:09

Na dnie czarnego łabędzia plandemii za ok 20$ za chwilę cena 80$ pozycja zaczyna parzyć w stronę realizacji. Myślę że nie tylko mnie.
Ten "alt" zachował się bardzo solidnie w przeciwieństwie do wielu innych.
Daje do myślenia cisza w wątku, nikt nie ma , nikt nie "nagania"

Weteran
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » sobota, 1 sierpnia 2020, 12:28

Na Zchasu był nie tak dawno halving, o którym wszyscy już zapomnieli. A wiadomo co halving zrobił z Bitcoinem, gdy ten był w miejscu, w którym teraz jest zec. Ja osobiście zcasha raczej nie wypuszczę przez całą bańkę, a co najwyżej będe dokupować przy spadkach. Jeżeli grasz krótkoterminowo, to owszem może przyjść korekta.

Pamietajmy też o podaży Zeca, która go mocno zdewaluowała na początku - teraz to się wyrównuje, a podejrzewam, że przy tak niskich cenach bardzo duża część zcasha jest już skupiona w silnych rękach.

Spekulacyjnie wykres jest bardzo obiecujący w perspektywie najbliższego roku

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:34

miso20 pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 12:28podejrzewam, że przy tak niskich cenach bardzo duża część zcasha jest już skupiona w silnych rękach.
dobrze podejrzewasz , BITEK, ETH i ZEC są w kręgu zainteresowania bankierów z DCG , grupą kapitałową "córką" DCG wykupili sporo podaży na ETH, myślę że ta sama siła stoi za wzrostami ZEC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: ChomiczyPlan » sobota, 1 sierpnia 2020, 14:03

Ja mam zcash odkąd kosztował 130 zł na Bitbay. Zcash i GAME to są moje waluty, które trzymam. Fajnie patrzyć jak rośnie. Raczej nie oddam do następnej bańki, zamierzam być milionerem ;p

Początkujący
Reputacja: 677
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 15:45

no ten zcash to może być jakaś bomba

na 1w zrobił W do btc i teraz widać że jest potencjał na W do eth :D ciekawe

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 15:51

moze się tu rozkręci wątek podobny do Lisk, najważniejszy warunek jest spełniony ZEC jest na BitBay. :twisted:
Ważne abyście trzymali i nigdy nie sprzedawali , dokładnie tak, jak to robią wyznawcy bitcoina :twisted:

Jak ktoś się chce pobawić tą fajną technologią to 9 dni temu wyszedł nowy wallet lite: https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases

Początkujący
Reputacja: 625
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » sobota, 1 sierpnia 2020, 16:02

koparki pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 10:09Ten "alt" zachował się bardzo solidnie w przeciwieństwie do wielu innych.
Daje do myślenia cisza w wątku, nikt nie ma , nikt nie "nagania"
ja to widzę trochę inaczej...socjolog znika na dlużej, dlatego cisza i nie ma nic o ZEC. Czy zachował się solidnie? Jeśli porównasz np. DASH, to masz rację, ale dla mnie osobiście wygląda to podobnie - tzn. stary coin, fundamenty może i rewelacyjne, ale nie mające kompletnie odzwierciedlenia w cenie...kolejna cecha wspólna - stopniowo obsuwa się coraz niżej w CMC...robię regularne takie zestawienia i to widać wyraźnie...
mam troche ZEC które kupiłem bardzo okazyjnie w listopadzie, ale większym kapitałem w to nie wejdę.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 16:31

no przecież jasne że nie wejdziesz skoro byłeś uczestnikiem czarnego łabędzia i bessy, widziałeś cenę 20$ i często ponizej 40$ a teraz jest 80$ . Nie ważne dla nikogo czy Ty wejdziesz , ważne czy DCG zbiera podaż z miningu tak jak robił to z ETH. Druga sprawa coś Vitalik z ETH przebąkiwał aby użyć sieć ZEC do anonimizacji ETH, ale nie drążyłem tematu.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » sobota, 1 sierpnia 2020, 16:46

@koparki Zbierają, zbierają i to dość solidnie. Myślałem, że prędzej XRP skupią, a tu proszę ;). Dlatego wg mnie zec, to jest co najmniej top10 must have na najbliższą hossę. Plecy jakie ma ten projekt były wielokrotnie przywoływane, a do tego mamy ultra płaski wykres w największych skalach. Wygląda to (zresztą nie tylko on) jak początku bańki w 2017 - wtedy też dużo altów było mega wypłaszczonych po 2014
960x0-sharp-grayscale.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4161
Reputacja postu: 
7

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » sobota, 1 sierpnia 2020, 17:25

adiqq pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 16:02socjolog znika na dlużej, dlatego cisza i nie ma nic o ZEC

Obserwuje i kibicuje wszystkim świadomym. Zcash to jedyny projekt skupowany i hodlowany u mnie. Jedyny i do halvingu w listopadzie nie sprzedawalny. Jest jeszcze Ycash fork ZEC, Pivx i kilka innych ciekawych anonów, ostatnio się w Ghosta ładuję ale..nic po za tym nie robię.Nie udzielam się już i daję od siebie odpocząć na forum. Jeżeli kiedykolwiek giełdy zadecydują detronizować obecnego beneficjenta powstania i prowadzenia rynku crypto ku rozpoznawalności to Zcash będzie w 5 piątce.
Obecnie rynkiem rządzi synonim wideo JVC z otwieraną klapą na pilota na przewodzie - w świecie gdzie śmigają już płyty blu-ray..
Do 20 sierpnia plażing i chilling.
Anony to przyszłość tego rynku, regulowanego i kontrolowanego co raz mocniej
Obrazek
Boże chroń Zcash`a
Spoiler:
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Bear land : viewtopic.php?f=27&p=660558#p660558
Zcash/Pivx/BSV: https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonSilver 600$/OZ soon Gold 10000$/OZ soon

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 18:08

ZEC dostał szajby, jest już +20% powoli karmię chętnych ale bez przekonania ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 22:28

Pewnego pięknego dnia na ZEC moze sie pojawić duża świeca tygodniowa o rozpiętości +100$ taki scenariusz przychodzi mi do głowy ogladąjąc wykres w skali 1W patrząc na tą długą akumulacje na dnie i historyczne poziomy oraz poziom na którym juz obecnie jest bitcoin i ethereum!
Ponownie 50$ za ZEC też możliwe gdy na Wallstreet poleje się krew.

Dodano po 46 sekundach:
@Wymazywanie/Dukaj nie rób tu OT

Początkujący
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:15

Kolejne wsparcia dla zec, i zen również, ze strony bitcoinerów skupionych pod płaszczykiem DCG

Początkujący
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 13 sierpnia 2020, 22:53

Lekki portfel z ukrytymi adresami typu Z

https://play.google.com/store/apps/deta ... lletmobile

Próbne przelewy z coinomi wyszły pozytywnie. W coinomi są tylko publiczne adresy T

Najpierw trzeba wysłać na adres T portfela zecwallet, potem zrobić wewnętrzny na Z

Z zecwalleta do coinomi dochodzą z obu adresów.

Minusy:
Nie ma pinu do portfela
Stałe adresy, nie zmieniają się co transakcję

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » sobota, 10 października 2020, 17:47

2 ciekawostki.

1. Pewnie juz slyszeliscie, ale Gemini, totalnie licencjowana/regulowana gielda dodala wyplaty Zcasha na adresy typu shielded. Wplaty przyjmuje rowniez z adresow shielded, ale narazie tylko na transparentne.

2. Wkrotce (w ciagu kilku najblizszych miesiecy) Zcash trafi do dziesiatek bitomatow w Polsce i za granica ;P

Weteran
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » sobota, 10 października 2020, 23:25

@GameBoy w jaki sposób trafi do bitomatow w Polsce?

Wróć do „Pozostałe”