Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » czwartek, 16 stycznia 2020, 16:47

Niedlugo powinny sie pojawic mobilne portfele obslugujace szyfrowane transakcje!!!

https://finance.yahoo.com/news/electric ... 12325.html
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » czwartek, 16 stycznia 2020, 17:05

@Kluka nic juz nie stoi na przeszkodzie bo oficjalny desktopowy lekki portfel z funkcją transakcji z-addr. jest już od 2 miesięcy na rynku.
dzis pojawiła się najnowsza jego wersja: https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases
Dwa serwery lightwallet to obsługują , ot taka pseudoprywatność . Ale to jest ogromny postęp bo projekt Zcash ma sens tylko z powodu z-adresów, reszta to kalka jak Litecoin.
Ktoś śledzi czy są perspektywy na skalowalność ? też LN ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » piątek, 17 stycznia 2020, 00:05

@koparki lepsze to niz dash i jego mixer. Tam na mobile mozemy zapomniec o prywatnosci. Na ten rok zapowiadali takze wprowadzenie moziwosci prywatnych tx do jardwarowych portfeli. Wtedy projekt bedzie taki jak byc powinien. Po to powstal by dodac tego czego btc nie ma. A tjemnica finansowa potrafi byc bardzo cenna. Z drugiej strony popatrzcie jak to w dolku zec mial byc delistowany i wgl. Teraz sie powoli zaczyna zmieniac narracja artykulow. Jak bedzie po 1000$ to zobaczycie jk wszedzie bedzie pisc ze jest super najlepszy i wgl ;)

Przydaly by sie jeszcze jakies fajniejsze potfele, bardzo lubie np. Bitcoin.com walet na mobile fajnie sie go uzywa. Moglby powstac podobny na zec bo te kombajny na x walut jakos mi sie nie widza.

Ln- w planach byl bolt cos na wzor ln ale oczywiscie anonimowe. Ale to na dlsza przszlosc. Terz mamy 2 megowe bloki co kilkadziesiat sec. Wystarczy to na kilka razy wieksza popularnosc niz btc ma teraz a do tego jeszcze dluga droga. A z popularnoscia rosnie cena. Mysle oplaty tx pozostawalyby na min poziomie jawet jakb zec zrownal sie cena i polularnoscia z btc. Zec jest poprostu lepszy pod prktycznie kazdym wugledem...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 17 stycznia 2020, 11:34

Cześć,

Zcash jest w ciekawej sytuacji (wykres wygląda bardzo podobnie w wersji ZEC/BTC), więc wrzucę wersję ZEC/USD. Na interwale tygodniowym narysowałem w skali logarytmicznej linię trendu spadkowego. Po jej przebiciu DASH, BSV, BCH bardzo mocno wystrzeliły w górę i dały zarobić. ZEC aktualnie jest w miejscu dotykania tej linii:

Obrazek



A Tak wygląda dotykanie tej linii z bliska na interwale 15 minutowym:

Obrazek


Myślę, że jesteśmy blisko mocnego wystrzału, w podobnej sytuacji jest XRP, ale jemu trochę więcej brakuje do tej linii trendu spadkowego, choć pewnie będzie się do niej zbliżał.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 17 stycznia 2020, 18:20

Poezja ;) i zupełnie bez jakiegokolwiek szumu na naszym polskim podwórku, w wątku nie ma tłoku ;) jak już wszyscy kupią to zrobi się tu ruch . Byłoby pięknie gdyby się tu wydarzyła taka sama mania jak na BSV ;)
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 17 stycznia 2020, 20:11

@koparki może być, co ciekawe na bsv też nie ma ruchu, co najwyżej krytyka projektu.
Ja obserwuję xmr, jest zapóźniony bardzo w stosunku do anoanów typu zec, dash, zcoin. Zrobił dopiero około 60% ;-)

z shortami na wszystkim bym zaczekał na art na portalach typu bankier, forsal, onet, które zaczną się podniecać jak to krypto poszło w górę.

Albo jak bit przyspieszy i zrobi po 20-30 % w 3 dni pod rząd, wtedy nadejdzie koniec zwyżki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » piątek, 17 stycznia 2020, 21:27

@Bit-els przypominam ze jeszcze niedawno zec kosztowal 2-3x tyle co xmr
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 17 stycznia 2020, 21:37

ale ważna jest też dynamika w krótkim okresie czasu, a tu mamy po 2, 3 razy w mieciąc na bsv, dash czy zec już prawie też.

Ale to się zatrzyma, nie ma mowy o ataku na ath w tej jednej fali.
Za pół roku może byc tak 50% na plus od dolków z grudnia

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 17 stycznia 2020, 21:48

100% w kilka dni , trzeba bardzo uważać , zbyt piękne. A też nie shortowałbym tego projektu .
W ogóle nie dotknę shorta na projekty z portfela DCG. Zresztą jest wyraźna zmiana trendu .
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2019
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Regotek » sobota, 18 stycznia 2020, 10:10

szkoda że terminy zakupów ustaliłem sobie na luty i mi odjechało nieco :/ no nic, zapewne do marca ten ruch będzie się korekcił o 50% ale jak nic zanosi się na początek wspaniałej misji księzycowej

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 00:32

Jest mobilny portfel zeca z adresami typu Z, czyli ukrytymi, ma to działac jak w monero.

Testował ktoś?
@koparki @socjolog2008
https://play.google.com/store/apps/deta ... lded&hl=en

Rozumiem, że transfery miedzy adresami T i Z są możliwe i bezproblemowe. Moge kupić zeca na giełdzie i przesłać na ten portfel, na adres Z?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 01:08

Bit-els pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 00:32Moge kupić zeca na giełdzie i przesłać na ten portfel, na adres Z?
Przetestuj i daj znać :D
Mogę Ci powiedzieć że testowałem ten oficjalny portfel LEKKI na desktopa z adresami T i Z: viewtopic.php?p=623808#p623341 ale testowałem tylko w obrębie swoich środków, ładnie to działa. Ale nie robiłem tego z giełdy i na giełdę.
Natomiast jeśli chodzi o Androida to mnie nie interesował do tej pory w zestawieniu z technologią krypto, może dlatego że w ogóle na co dzień z Androida nie korzystam.

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
Zcash-zkSNARK jest zabójcą BitcoinCash z jego "szuflowaniem monet"
Miejsce w rankingu kapitalizacji BCH wynika chyba tylko z faktu nazywy Bitcoin i z faktu nadziei na flippening ;)
edytowane
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 08:32

Bit-els pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 00:32Moge kupić zeca na giełdzie i przesłać na ten portfel, na adres Z?
Nie znam gieldy ktora by obslugiwala na ta chwile adresy "Z". Z gieldy na T a potem na Z.
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 01:08Zcash-zkSNARK jest zabójcą BitcoinCash z jego "szuflowaniem monet"
A dash, sv? Co one maja takiego extra ze sa wyzej wyceniane?
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 01:08Miejsce w rankingu kapitalizacji BCH wynika chyba tylko z faktu nazywy Bitcoin i z faktu nadziei na flippening
Nalezaloby sie tez zastanowicz czego wynika miejsce w rankingu BTC ;)

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
@koparki szczerze po przed podzialem bch na abc i sv wolalem btc cash od btc core. Potem podzial i przeciaganie liny mnie odrzucilo. Pozatym sam nie wiem zeraz czy sv cza abc wwolalbym. Zec jest spoko :)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03

Kluka pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 08:32A dash, sv? Co one maja takiego extra ze sa wyzej wyceniane?
Dash dzięki Evolution będzie o jedną epokę dalej w kwestii przyjazności dla użytkownika, nie ma też tam problemu ze skalowalnością do poziomów obecnego paypala, jest tam unikalne zdecentralizowane zarządzanie - głosowanie nad aspektami rozwoju przeprowadzane przez akcjonariuszy sieci MN, czyli nie przejdzie tak jak w ZECu że deweloperzy robią dla idei i "dla ludzkości" a kurs to sprawa drugorzędna ;)
I ostatnia kwestia: Jeśli na co dzień korzystasz z androida i masz na nim infrastrukturę googla znaczy że masz w nosie prywatność . Jednym słowem prywatność jaka daje w Dash mikser jest w 95% wypadków dla ludu wystarczająca mimo że mało efektywna, powolna itp.
Z drugiej strony brak powłoki anon nie naraża Dasha na cudowne rozmnożenie się monet w niejawnym obszarze sieci , w ZEC wykryto juz jeden taki błąd ostatnio , który to umożliwiał o ile się nie mylę. Już sam potencjał że taki błąd zostanie kiedyś wykorzystany a ilość monet podwojona może trzymać cenę na niższych poziomach (to dotyczy też monero o ile się nie mylę).
Jeśli chodzi o SV to zbyt mało wiem na jego temat, przypuszczam że tam idzie gruba kasa na kupowanie mocy i wojenki z nadzieją na flippening z BCH.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:46

koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03Dash dzięki Evolution będzie
Wlasnie... 4 lata temu w 2016 czytalm to samo. Evolution zmieni wiele. Kiedys. Dash z jego premine jest skreslonym projektem. A miksery to sie sprawdzaja ale w kuchni ;) Koniec kropka.
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03przeprowadzane przez akcjonariuszy sieci MN
Czyli dalej glownie tych pierwszych insiderow ktrzy swoj urobek zamrozili w mn i zyja z %.
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03w
W jaki cudowny sposob? Przeciez w dash stawiaja na skalowalnosc onchain wiec moze tosamo co i kazda waluta bitcoinopodobna (oprocz samego btc ze znanych wzgledow... ale to juz Shadow dobrze tlumaczy ;) )
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03I ostatnia kwestia: Jeśli na co dzień korzystasz z androida i masz na nim infrastrukturę googla znaczy że masz w nosie prywatność . Jednym słowem prywatność jaka daje w Dash mikser jest w 95% wypadków dla ludu wystarczająca mimo że mało efektywna, powolna itp.
No ale nie raz pisalem o co mi chodzi w prywatnosci. Glownie chodzi mi o to zeby ktos komu wysylam kase nie widzial stanu mojego konta i wszystkich tx. Dlatego monety bez warstwy prywatnosci sa do dupy. Nie rzady, siajejefbiaj tylko nieznajoomy w transakcji moze byc niebezpieczny. Albo wscipski sasiad. Rozumiesz? A mokser to slaby pomysl sam przyznasz, trzeba bay bylo co chwile mixowac a to nierealne

Dodano po 5 minutach 44 sekundach:
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03w ZEC wykryto juz jeden taki błąd ostatnio
Wykryto i naprawiono ponad rok temu. Znajdz Projekt ktory bledow nie ma. I nie przeszkadza to w wycenie. DAO na eth pamietasz?
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03tak jak w ZECu że deweloperzy robią dla idei i "dla ludzkości" a kurs to sprawa drugorzędna
Tak bylo w btc. Na poczatku najwazniejsza byla idea. Potem wszscy chceli stworzyc cos na wzor btc tak powstaly alty. W zec jest teraz podobnie. I powoli kazdy chce miec to co zec ma. Ostatnio tron np. https://www.google.ch/amp/s/cointelegra ... remony/amp
Tylko ze to zawsze zec bedzie tym pierwszym, oryginalnym tak jak btc byl pierwszym.

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Ludzie jakby powoli zaczely dostrzegac cos o czym piszemy tu od kilku lat w kilka/ kilkanascie osob na 40mln kraj...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:48

Kluka pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:38A mokser to slaby pomysl sam przyznasz, trzeba bay bylo co chwile mixowac a to nierealne
Ale wszystko jest kompromisem , jeśli istnieje warstwa niejawna to jest i potencjał niejawnego namnożenia monet , nie ma róży bez kolców i nic nie jest takie oczywiste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dociekasz wyceny projektu i masz pewność że rynek jest głupi nie doceniając zkSNARK, więc przemyśl w/w jako jeden z argumentów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:48

@koparki myslalem o tym nie raz. Ogolnie zycie to droga przez kompromisy i czesto to co uznajemy za pewniek pewne wcale nie jest. Wiesz kiedys mieli pomysl raz na jakis czas robic spis ilosci coinow ale wiazalo ba sie to znow z kompromisem

Dodano po 13 minutach 40 sekundach:
Tu odnosnie tego bugu, Śniezynka napisal co o tym mysli

Dodano po 9 minutach 10 sekundach:
koparki pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:03to dotyczy też monero o ile się nie mylę
Xmr z tego co jest mi wiadomo nie ma tego problemu bo tam jest widoczna kwota ale niewidoczne adresy. W zec wszystko jest ukryte. Dla mnie xmr skresla stala inflacja, nie rozni sie pod tym wzgledem od fiatow.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Niby niewiele a jednak... przewraca wszystko do gory nogamizacheca do wydawania, nie oszczedzania, do ciaglej pogoni za czyms nieustajaco uciekajacym
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 21 stycznia 2020, 10:15

Pojawil się mobilny portfel zeca z adresami shielded, typu Z
https://play.google.com/store/apps/deta ... a.shielded

Niestety wystepują problemy, nie da się zrobic wysylki.

jeśli ktos nie ma pełnego noda, to droga do przejścia z adresu typu T na Z jest następująca.

Przesyłamy zeci na adres T w guardzie i tam robimy wewnętrzny przelew na adres Z

Ale symboliczną kwotą, póki nie uporają się z tym błędem.

A może to tylko u mnie, potestuje ktoś ten portfel?

W załaczniku info o błędzie, ktoś jarzy o co dokładnie chodzi?

W portfelu można otworzyć chat z supportem, wysłałem im to, ale na razie cisza
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 21 stycznia 2020, 12:25

Nie wiem ile zajmuje taka implementacja ale ten portfel pojawil sie podejzanie szybko. Zalecam ostroznosc i testy minimalnymi kwotami. Ja cierpie na notoryczny brak czasu woec chyba poczekam az pojawie sie cos zaufanego i sprawdzonego. Pozatym mam ios nie androida.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 21 stycznia 2020, 13:45

Kluka pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 12:25Nie wiem ile zajmuje taka implementacja ale ten portfel pojawil sie podejzanie szybko
jest już dostępny po latach oczekiwania od jesieni2019 otwartoźródłowy portfel lekki , oficjalny z adresami Z (na desktopa) więc kopiowanie tego do innych portfeli idzie już szybko.
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gural i 10 gości