Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » środa, 2 listopada 2016, 20:19

@The Real McCoin, Fajnie, ale ja pytałem, czy TY to rozumiesz, a nie co przeczytać, by to zrozumieć. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: The Real McCoin » środa, 2 listopada 2016, 21:05

Wymazywanie pisze: @The Real McCoin, Fajnie, ale ja pytałem, czy TY to rozumiesz, a nie co przeczytać, by to zrozumieć. ;)
Gdybym to rozumiał to nie było by mnie teraz tutaj.
Nie wiem gdzie bym był, ale chyba gdzieś w kosmosie.
Wystarczy spojrzeć i spróbować przeczytać jakieś zdanie z tych dokumentów by mieć sporą pewność, że nikt tutaj tego nie rozumie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Bit-els » środa, 2 listopada 2016, 21:55

mobilny multiwallet wprowadził dzisiaj zcasha
https://play.google.com/store/apps/deta ... omi.wallet
można przetestować jak to chodzi i czy w ogóle ;-)

ewentualnie jeśli ktoś chciałby włączyć mnie do experimentu, to jest mój adres z tego portfela:
t1Xoxs4irsnNZ86BtykTZHuqPMTL3dZPias
jakąś złotówkę, albo trzy, nie wiem ile trzeba minimalnie słać. Odeślę naturalnie :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Kluka » czwartek, 3 listopada 2016, 00:11

Witam wszystkich. Dluzszy czas nie zagladalem na forum, mialem powazny wypadek. A tu jakies nowe dziwolagi powstaly.. tak sobie mysle ze sprytnie to wykabinowali, i wcale bym sie nie zdziwil jezeli maja srodki ze ta cena bylaby utrzymywana nawet w miare pojawiania sie nowych coinow z minimgu. Jezeli cena sie ustabilizuje na takim poziomie i iles procent z kazdego wykopanego coina bedzie dla tworcow to utrzymanie niedorzecznie wysokiej ceny moze byc bardzo w ich interesie. Nie wierze w zniszczenie kluczy. Nie podobaja mi sie te szostki :evil:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Bit-els » czwartek, 3 listopada 2016, 16:06

Z wszystkich opiekunów projektu chyba najciekawsza jest DARPA
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Defense ... cts_Agency
Ta agencje pracowała przy tworzeniu internetu, wspiera TORa a teraz zaangazowala się w cryptopienądz.

Zacni opiekunowie :-)

Może kurs jednak będzie broniony w okolicach parytetu do btc. I 0.6- 0.5 btc to minimum mimo rosnącego wydobycia.
Marketingowo byłoby bardzo dobre zagranie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 16:49

DARPA? Jestem bardzo zaskoczony ! Smród zcasha nabiera intensywności.
Czyli można się spodziewać raczej wysokiego kursu bo budżet do manipulacji jest praktycznie bez ograniczeń.

Dodano po 15 minutach 8 sekundach:
nie chce mi się teraz szukać struktury kopalń dla btc ale bitcoin jest chyba obecnie kontrolowany przez Chińczyków?
Więc zcash to moze będzie amerykańskim bitcoin, taki w pełni kontrolowany jak google, facebook, youtube, skype itp.

Dodano po 19 minutach 38 sekundach:
@Bit-els, info którym się podzieliłeś ma dla mnie wymierną korzyść , zdając sobie sprawę z takich pleców kupiłem nieco zcashy i ładnie się za chwilę wybiło. Z takimi plecami wszystko się może zdarzyć ;)
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Bit-els » czwartek, 3 listopada 2016, 16:53

Tu jest pełna lista. Są 2 agencje izraelskie. Może coś ciekawego z tej listy rzuci się wam w oczy
http://zerocash-project.org/about_us

Ale nie za wcześnie? Przecież nie wykopano jeszcze dziennego urobku nawet!

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 16:57

Bit-els pisze: Ale nie za wcześnie? Przecież nie wykopano jeszcze dziennego urobku nawet!
spokojnie, nie kupiłem inwestycyjnie, sprzedaw z chwila gdy odejdę od kompa ;)
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 18:26

Teraz mnie nie zdziwi jak zcash będzie powiedzmy dołączony do konta google . Za jednym zamachem osiągnie wartość większą niż btc, a kontrola przepływu środków będzie się rozwijała obok kontroli korespondencji (o ile jest tam jakaś furtka)
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Bit-els » czwartek, 3 listopada 2016, 21:13

Tylko nie teraz. Dopiero za miesiąc kopanie osiągnie planowaną wartość. Potem musi trochę czasu minąć, portfele powstać, jacyś akceptanci.
Ale tak, to jest b.prawdopodobne

Dodano po 23 minutach 48 sekundach:
Zaraz, zaraz. Gdzie są wszyscy cryptoanarchiści tego świata? Dlaczego ten zcash jeszcze istnieje? Skoro to jest otwarty system dlaczego jeszcze nie było ataku na sieć? Fałszowanie transakcji, podwójne wydania, forki atak 51 %
Kiedy jeśli nie teraz, gdy to banksterskie niemowle można dobić jednym ciosem.
Mówię poważnie, panowie informatycy wytlumaczcie mi dlaczego tego bankstersko ubeckiego pomiotu nikt nie atakuje??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3880
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: __kot__ » czwartek, 3 listopada 2016, 21:16

@Bit-els, Przecież 99% to spekulanci a nie cryptoanarchiści... Dopóki jest nadziej na ugrany % to może być i banksterski i jakikolwiek :P Daj Pan spokój ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2016, 21:17 przez __kot__, łącznie zmieniany 1 raz.

wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: wgd » czwartek, 3 listopada 2016, 21:17

Bit-els moze juz wiele bylo, ale z uwagi na specyfike zcasha nikt tego nie widzi :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 22:12

@Bit-els,
wojsko, korporacje, struktury rządowe to formy wysoko zorganizowane ( hierarchia, długa tradycja, nieograniczone środki finansowe na kupienie sobie specjalistów z każdej dziedziny i na badania wszelkich kwestii związanych z zarządzaniem populacją), natomiast anarchiści ? nie będę rozwijał bo zależy kto co pod tym pojęciem rozumie. To są dwa zupełnie rozmijające się światy i niekoniecznie trafne jest nawoływanie do zaatakowania silniejszego.

Aby mogła utrzymać się przy "życiu" jakaś idea powinny ją zasilać dwa bieguny - zwolennicy i przeciwnicy - te dwie strony monety tworzą całość. Np: "banksterka i korpo rządzą ludźmi" -ta idea jest zasilana przez grupę, która chce osiągnąć taki cel oraz jest też zasilana przez grupę która chce zwalczyć taki cel - obie grupy poświęcają tej idei swoje zdolności intelektualne i swoja "siłę ducha". Oba te przeciwległe bieguny utrzymują przy życiu tę ideę. A przecież te korporacje rządzące światem są tylko w "Naszej głowie", proszę zwrócić uwagę że osobowości, które nie mają tendencji do rządzenia kimś a zamiast tego potrafią spełniać swoją wolę asertywne, w zgodzie z innymi, te osoby nie mają w głowie troski o to, że "banksterka i korpo rządzą ludźmi" każdy zna wokół siebie takie osoby więc można to sobie zaobserwować. Właściwie zamiast atakować cos na zewnątrz to można zrobić to co poniżej poradziłem Kotu.

Taki coin powstanie , spodziewaliśmy się tego. Jak nie ten to inny googlecoin. Kto jest niezadowolony ten nie będzie korzystał. Korzystasz z gmaila? androida? facebooka? skype? myślę że nie - więc i z zcash nie musisz korzystać ;)

@__kot__, bądź zmianą którą chcesz widzieć w świecie. Być krytykiem to łatwizna.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3880
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: __kot__ » czwartek, 3 listopada 2016, 22:16

koparki pisze: @__kot__, bądź zmianą którą chcesz widzieć w świecie. Być krytykiem to łatwizna.
A jak myślisz co ja tutaj robię? Zwolniłem się z banksterkiej korporacji, żeby naprawiać świat :D Całkiem serio.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 22:24

Kot nie ściemniaj , wiesz o czym mówię :D
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3880
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: __kot__ » czwartek, 3 listopada 2016, 22:36

Że ja też niby spekuluję? No nie... z mojej spekulacji to kot by się uśmiał :D
Lubię sobie z Wami popisać na tematy kursowe i śledzić wydarzenia ale trader ze mnie żaden - w przeszłości trochę grałem ale zauważyłem, że w moim wykonaniu "gra" przynosi znacznie lepsze rezultaty jak po prostu kupię tanio i trzymam. Zatem tak robię (mam głównie Dash i trochę BTC). Służą jako motywacja do pracy i nadzieja na lepszą przyszłość.
A na codzień grzebię w projekcie w celach szlachetnych :D - bo trudno powiedzieć, że dla zysku bo zarabiałem wielokrotnie więcej w korpo (i to tak dwucyfrowo wielokrotnie) ale trudno mi było znosić to, co robię ze świadomością faktu jakie instytucje wspieram swoją pracą. No to zrobiłem tak, jak napisałeś: jestem zmianą którą chcę widzieć w świecie.

Jako, że się nie kryję zbytnio: https://www.linkedin.com/in/robertwiecko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 3 listopada 2016, 22:43

@__kot__, Super. Grunt to pasja. Robić to co lubisz i w co wierzysz. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: koparki » czwartek, 3 listopada 2016, 22:46

__kot__ pisze: Że ja też niby spekuluję
nie to nieporozumienie ja nie o tym... zresztą nie ważne, zwłaszcza na publicznym forum
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: maky » piątek, 4 listopada 2016, 19:09

Bit-els pisze: Zaraz, zaraz. Gdzie są wszyscy cryptoanarchiści tego świata? Dlaczego ten zcash jeszcze istnieje? Skoro to jest otwarty system dlaczego jeszcze nie było ataku na sieć?
Spoko, już nad tym pracuję. Jeszcze tylko doktorat i profesura. ;) Jak zaatakować coś czego się nie rozumie?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: pm7 » sobota, 5 listopada 2016, 11:59

Chyba chodziło o atak 51%, do którego nie trzeba zrozumienia matematyki Zcash.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca, fledermaus i 10 gości