Zcash - dyskusja ogólna

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 1 października 2018, 21:53

@koparki, asici weszły w zec? bo trudność ze 4 razy od lata w górę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 2 października 2018, 00:17

@Bit-els, to wszystko było przerabiane na btc we wczesnej fazie. JUST HOLD ;) pozatym to chyba zec wyglada lepiej z porównaniu do xmr https://cryptobriefing.com/zcash-vs-mon ... acy-coins/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » wtorek, 2 października 2018, 08:52

@Kluka, Problem polega na tym, że mało transakcji ZEC (obecnie) jest prywatna. Ale jeśli sapling faktycznie to zmieni, to może być zamiana miejsc z Monero w hierarchii monet prywatnościowych.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » wtorek, 2 października 2018, 10:18

@benq, @Kluka, @Bit-els, Nie wiem ile w tym prawdy ale Phil Konieczny bardziej woli XMR niż ZEC. Argumentuje to tym, że podobno agenci FBI próbowali dotrzeć do osób robiących przelewy w ZEC i XMR. W wyniku prób/śledztwa zdołali w jakimś stopniu śledzić przelewy w Zcash a w Monero już nie. Ciekawe ile w tym prawdy, że według Phila Monero jest bardziej bezpieczne.

Osobiście jestem posiadaczem znikomej ilości ZEC ;).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » wtorek, 2 października 2018, 10:31

@gofer,
1) uważałbym na takie „oficjalne informacje” o tym co się FBI udało, a co nie. Bo nie sądzę że oni mówią prawdę o swoich sukcesach czy porażkach.
2) Konieczny jest dla mnie takim autorytetem w branży, jak Tonio Tajner w skokach narciarskich. Coś tam niby wie, ale... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 2 października 2018, 10:52

@gofer, Phil nie jest dla mnie żadna wyrocznia, chłopak poprostu ma kanał i gada co mu się wydaje jak jest, raz dobrze a raz źle. Dla mnie xmr to napompowane dziecko poloniexu i jest w hierarchi niżej niż zec. Dla mnie autorytetami są takie osoby jak Snowden który jakiś czas temu bardzo pozytywnie wypowiadał się o zec czy św.p. Hal Finney (który jest dla mnie głównym kandydatem na Satoshiego, jest m.in. autorem wpisu na Twittera "Running Bitcoin" datowanego na 11.01.2009) na swoim koncie obserwował 17osob w tym Zooko i Zero Cash Project. Poprostu moj umysł kojazy wszystkie te fakty o którym Wam tu pisze i pisałem w poprzednich postach i podpowiada ze zcash ma szanse na stanie się czymś wielkim dużo większym niż BTC jest obecnie. Dlatego przed nadchodzącymi wydarzeniami jestem all in Zcash :mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » wtorek, 2 października 2018, 10:56

@Kluka, zacznie się dziać jak zacznie się nagonka na YT. Póki co jej nie widać... albo źle szukam

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » wtorek, 2 października 2018, 11:01

Ma ktoś może jakis wykres jak wyglada aktualana podaż zcasha? To chyba najważniejszy czynnik obecnie - dla porównania jedna sztuka kosztuje tyle co xmr, a wydobytych jest 4 razy mniej monet.

Pytanie czy to zec jest dobrze wyceniony czy Monero? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 2 października 2018, 12:03

@gofer, ja wierze w projekt dlugoterminowo, w latach i jeszcze bardziej w dziesiatkach lat. Zostawie kilka zec dla dzieci na start w dorosle zycie, teraz sa w wieku przedszkolnym. Chodz mysle ze i w tym roku zaliczymy fajne wzrosty. Najlepsze okresy do kupna to dolki i nudne stagnacje jak niewiele sie o tym mowi. Poza saplingiem licze jeszcze na dodanie na coinbase w niedalekiej przyszlosci jak zapowiadali w maju.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » wtorek, 2 października 2018, 12:05

@Kluka, Dzięki. Twoje posty sporo wnoszą do tego wątku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 2 października 2018, 12:12

miso20 pisze: Pytanie czy to zec jest dobrze wyceniony czy Monero?
narazie to glownie spekulacja.
miso20 pisze: Ma ktoś może jakis wykres jak wyglada aktualana podaż zcasha?
nie masz wujka google? https://www.google.ch/search?biw=1280&b ... mCG0-d4QoM:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 2 października 2018, 19:59

Bit-els pisze: @koparki, asici weszły w zec? bo trudność ze 4 razy od lata w górę
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=527105#p526520
Kluka pisze: Zostawie kilka zec dla dzieci na start w dorosle zycie, teraz sa w wieku przedszkolnym.
albo będziesz sobie wypłacał potem ułamek kojna na comiesięczną emeryturę ;)
Mordor baaaardzo potrzebuje takiego środka płatniczego , tak jak podlinkował @bitels, wożenie hajsu na paletach ciężarówkami pozostawia ślad - są świadkowie .
Ciekawe czy zachowali sobie klucz inicjujący blockchaina ZEC , bo jak to tak puścić projekt w świat bez nadzoru ? bez dodruku? ;) Tylko mi się obiło o uszy że zaufanie że został zniszczony to jest słaby punkt przedsięwzięcia, nie wgłębiałem się, poprawcie mnie jeśli się mylę ;)
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » wtorek, 2 października 2018, 23:44

@koparki, słyszałem podobnie - jeżeli nie zniszczyli klucza to można teoretycznie każda transakcje podejrzeć. Ktoś ma więcej info na ten temat? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 3 października 2018, 12:00

na ta chwile Zcash ma nowa stronka: https://z.cash/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 3 października 2018, 21:37

Ale z tych 6 trzeba było zostawić 6. Nawet 1 zniszczony klucz "genesis" blokuje inwigilację

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 17 października 2018, 18:14

11 dni do Sapling

Dodano po 39 minutach 50 sekundach:
Myśle ze double bottom mamy zaliczone i teraz czas na większe wzrosty. Okoliczności wydają być się sprzyjające i ładnie mogą wpasować się w wykres

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
Mam na myśli dna z 12.09 i ostatnie z 15.10

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Ta linia /btc wydaje się mocnym wsparciem odbijał się od niej tez na początku grudnia zeszłego roku
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 18:37

@Kluka, Przekonałeś mnie! Robię all in w ZEC i ew. Dash/Xmr w ciągu 24-48h jeśli BTC nie spadnie pod 6700t i wzrośnie pow. 6800t!
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 18:54

Kluka pisze: Myśle ze double bottom mamy zaliczone i teraz czas na większe wzrosty. Okoliczności wydają być się sprzyjające i ładnie mogą wpasować się w wykres

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
Mam na myśli dna z 12.09 i ostatnie z 15.10
na monero również duża aktualizacja ( https://coinguides.org/monero-network-u ... um-bullet/) i podwójne dno jak na zec, moze i napompowane dziecko poloniexa ale jednak notowane właściwie na każdej giełdzie krypto. Na oba projekty jest miejsce na rynku . Mam oba ale zeca mniej.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 17 października 2018, 19:08

@koparki, to że Polo napompowało monero (robiąc z niego parę walutową dla innych monet) jest pośrednim dowodem, że i za nim stoją służby.
Pamiętacie ten dziki zachód gdy władze nie uważały crypto za pieniądz i można było bez weryfikacji i żadnych limitów hulać na Polo ( i innych tego typu giełdach)
Potem się to zmieniło i teraz bez podania DNA nie wpłacisz chyba nawet 100$.

A tu dzięki amerykańskiej giełdzie udało się podnieść kapitalizację. A ona musi być spora, żeby można było sobie cichaczem transferować ładne sumki.
Absolutnie nie twierdzę, że monero czy zec mają jakieś backdorki. Nie, narzędzie musi być czyste.
Tylko, że dzięki jawnym (zec) czy poszlakowym (monero) plecom, anony, jak i bit, osiągną kiedyś imponujące kapitalizacje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 17 października 2018, 19:12

U mnie podobnie Zcash jest na pokładzie, dokupuje na dołkach. Cena nie jest jeszcze oszacowana, każdy pewnie pamięta tą nocke kiedy Zcash startował, kopał i nie było można wypłacić a cena oscylowała w kilku BTC/Zcash. To jest baaardzo ciekawy projekt. W przeciwieństwie do Dasha, który miał premine, ma klony jak Pivx, Tx, Onion (nomen omen kopie) i cena jest arcy wysoka (pomimo spadku od ATH no i pamiętam dashcurex i 6 zł - co jest żadnym argumentem, że nie odbije). Dash był pierwszym zwiastunem wzrostów w 2017, z perspektywy czasu to wiadomo. Teraz jak by miała być jakaś bańka, skok, wyskok to niekoniecznie beneficjentem muszą być te same coiny przecież 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości