Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » piątek, 1 stycznia 2021, 20:32

Tak tylko zauważę, że bicie własnej, uchodowanej świni na święta, też jest nielegalne... Bo kolczyków kużwa nie miała i się na domowym wikcie uchowała - coś jak za ukupacji hitlerowskiej! A ludzie chowają i biją...
Teraz jest wojna, kto handluje ten żyje! Jak sprzedam monero, zikasz i dasza, to bimbru się też napiję :mrgreen:
Ostatnio w spisie rolnym było pytanie o ILOŚĆ KUR (?!) O takie duperele, to nawet komuniści nie pytali :idea:

Życząc wszystkim zeca po dolarze idę oblewać nowy rok :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 3 stycznia 2021, 09:25

Mówcie co chcecie ale stawiam na to że trwa wielka konwersja z nieskalowalnego dinozaura ZEC na szybkiego, skalowalnego ZEN. Doczekamy sie wyrównania cen obu kojnów - zec nieco spadnie a zen nieco wzrośnie aby w końcu przebić cenę ZECa . Pamiętacie te dyskusje że ekipa ZEC musiałby właściwie stworzyć nowego kojna aby usprawnić ZEC? zupełnie jak z ETH musi powstać ETH2.0 od nowa bo stare dziadostwo to tylko może być zaakceptowane w bitcoinie, @socjolog2008 ;).
ZEN jest podobnie jak Bitcoin w sferze zainteresowania DCG. ZEN najlepiej zachował sie w trakcie pogromu anonów

Co z "ceremonią" zk-Snark w przypadku ZEN (który jest pochodną ZEC Classic) ??? o tym nie było przeciez tak głośno jak w ZEC , przecież to jest bardzo krytyczny moment . Gdyby zachować klucz inicjujący to kreator systemu jest władcą niejawnego dodruku, czyż nie? ;) nie ogarniam od stony technicznej , moze ZEC classic i ZEC wywodzi sie z jednej "ceremonii" ? ktoś może odpowiedzieć?
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 10:16

na zcashu chyba jakas epicka okazja sami zobaczcie: https://coinmarketcap.com/
zcash na 43miejscu w cmc walczy o pozycje z sushiswap na sąsiedniej lokacie 44, zresztą na wyższych pozycjach jest więcej egzotycznych kojnów ftt yfi, zil , rev , snx, cel , aave , atom, theta itd ;)
Przypominam że SUSHI to defi zrobiony na kolanie na fali szajby defi, pod koniec tamtejszej hossy - niewiarygodne jest to zestawienie kapitalizacji , zwykły kał zmieszał się w rankingu CMC z projektem mocno innowacyjnym który w chwili startu uzyskał akceptacje na totalnie wszystkich giełdach na świecie. Było minęło ? Zniknie z giełd równie szybko ?
---

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Eth » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 17:28

@koparki Ale co dalej z projektem? Gdzie tym handlować później?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 18:01

@Eth ZEC bym sobie mimo wszystko darował bo to dinozaur , wygląda na to że wujki z DCG zaopiekują sie anonem w technologii zk-SNARK, pewnie przez długi czas akumulowali sporo ZENów aby osiagnąć sprawiedliwy podział bogactwa: bankierzy 90% reszta 10% :lol: jesli tak sie stało to ZEN nie zniknie, jest oparty o masternode wiec pewnie w jakis sposób mozna będzie monitować tę prywatność ? nie wiem , nie znam się
Trzeba obserwować projekt i podejście do projektu ekipy z DCG. Któryś anon będzie miał kapitalizacje ogromną któregoś dnia, prywatność jaką dawała gotówka będzie w cenie w epoce kryptowalut banku centralnego.

Dodano po 10 minutach 13 sekundach:
@Kluka jest najwiekszym fanem ZEC , obserwujesz projekt kolego, coś się tam dzieje, poza ściemnianiem ? no bo jednak lokata nr 43 na CMC i walka o lokatę z kojnem SUSHI nie wygląda dobrze :) 50 dolków podczas gdy bitek wali w górę na 35000$ to chyba sromotna porażka naszego czarnego konia ;)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 20:28

Ze smutkiem, ale przyznaję rację mojemu przedmówcy - tak jeśli chodzi o ZEC jak i innego coina, który stopniowo i bardzo konsekwencie obsuwa się w CMC...jednego pozbyłem się już dawno, co do ZEC miałem naprawdę dużo cierpliwości, ale chyba trzeba będzie być konsekwentnym i też się go pozbyć...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » wtorek, 5 stycznia 2021, 01:09

koparki pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 18:01@Kluka jest najwiekszym fanem ZEC ,
największy to jest przecież socjolog ;P

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » czwartek, 7 stycznia 2021, 10:51

Właśnie socjolog mnie też namówił na tego ZEC i mam go cały czas trochę i bardzo mi zaczyna ciążyć w portfelu. Jako jeden z nielicznych altów w ogóle nie wzrósł w minionym roku i teraz też nie reaguje na hossę na BTC w ogóle i jako jedyny świeci mi na czerwono, a trzymam go już prawie 2 lata. Szkoda bo zapowiadał się jako jeden z ciekawszych altów. Czy ktoś wie jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » czwartek, 7 stycznia 2021, 10:55

@Jahu Bittrex to Delist ‘Privacy Coins’ Monero, Dash and Zcash:

https://www.coindesk.com/bittrex-to-del ... -and-zcash

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 12 maja 2021, 21:43

ktoś obserwuje rozwój projektu, zec dziś znacznie 8-) lepiej niż rynek , jakaś istotna aktualizacja czy inny news? Wątek martwy ostatni wpis ze stycznia ! .. nic dziwnego ZEC, który miał być niegdyś czymś drugim po Bitcoinie jest obecnie poniżej pozycji 50 na CMC a jego fork ZEN wchłonął ogromna część kapitalizacji ZECa - za jednego ZEC bywa że dostaje się 2 ZENy
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 13 maja 2021, 00:00


@koparki Projekt jest niezmiennie stworzony na arcy ciekawej technologii zk-snarks
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 21 maja 2021, 19:59

Oj chyba cena ZEN zrówna się z ZEC,
ZEN(fork ZECa wcześniej ZEC Classic) wyssał z ZECa kapitalizację i popularność, kiedyś wspominałem że tak się może stać, przede wszystkim ZEN jest pod patronatem DCG i nie jest obarczony technologią POW.
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 29 maja 2021, 18:41

dziś/jutro chyba odbędzie się flippening ZEC--->ZEN, jakiś czas temu przewidziałem ta sytuacje @Kluka @socjolog2008 nie wierzyliście ;) fork pożarł pierwowzór z pomocą bankierów z DCG oczywiście, tych samych wokół których orbitują deweloperzy BTC. Wyglada na to że DCG wylansowało anona który będzie modny w kolejnych sezonach.
idzie w górę jak strzała zasilany dolarami z DCG, nieobarczony bagholderami i ślimaczym , nieskalowalnym POW.
Kto został z ZEC ten gapa
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » sobota, 29 maja 2021, 19:53

@koparki to anon wypromowany przez bangsterkę to musi być anon petarda ,nigdy się przyznam nawet nie interesowałem tym ZEN
żeby się za chwilę nie okazało że kto został z kryptowalutami ten gapa ;)
108$ to kosztuje hmm no niech tak będzie ja i tak wolę Zcasha
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 29 maja 2021, 20:27

Dziwny ten skup ZENa prawie zrównujący jego cenę z ZEC w sytuacji gdy popyt się wycofał z rynków i wszystko leci w dół .
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » sobota, 26 czerwca 2021, 19:24

Nadchodzacy upadek USDT moze byc okazja zycia, zeby zapakowac sie w Zcasha.

Nie chce mi sie dokladnie opisywac, ale nadchodzace rewolucyjne zmiany (wliczajac HALO2, oraz mozliwosc kreacji tokenow w blockchainie Zcasha) moga spowodowac, ze ZEC bedzie w centrum rewolucji kryptowalutowej. Koniec z jakims WhaleAlertem itp.

Zakupic sie w okolicach 100 zl, to bylaby petarda.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: diamanti » poniedziałek, 5 lipca 2021, 09:49

Patrząc długoterminowo obecna cena to okazja życia jeżeli ten scenariusz miałby się wydarzyć
oczywiście czerwona linia nie jest żadna gwarancja równie dobrze może wyjść dołem
ale widać ze sukcesywnie testowane są poprzednie szczyty
lecz masa ludzi straciła nadzieje na tegorocznym spadku i wyprzedali swoje kojny ze strata
w tym roku widze powrót do 350$ dolarów po nowym roku ATH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 21 lipca 2021, 02:21

Odnośnie przyszłej ceny Zcash - od jakiegoś czasu czekam na coś takiego:
(Przy cenie BTC w okolicach kilkunastu K, cena za jeden Zcash wyniosłaby coś około 10$ za sztukę - myślę, że byłaby to osatnia taka okazja na najbliższe lata. Nie wiem tylko jak wpłynie na kurs najbliższe update - które zakończy odwieczny płacz zw. z kluczami inicjujacymi + doda możliwośc walidacji całego blockchaina małym jego skrawkiem).

Obrazek

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 21 lipca 2021, 21:20

GameBoy pisze: środa, 21 lipca 2021, 02:21 które zakończy odwieczny płacz zw. z kluczami inicjujacymi + doda możliwośc walidacji całego blockchaina małym jego skrawkiem).
rozwiniesz?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 21 lipca 2021, 21:40

miso20 pisze: środa, 21 lipca 2021, 21:20rozwiniesz?

Nie wiem, czy wszystko wejdzie z NU5 - ale kolejne upgrady podobno mają być już DUŻO częściej:

>>> Po implementacji Halo2, blockchain Zcasha nie będzie już zależny od "Trusted Setup" i tam użytych kluczy:
Spoiler:
https://electriccoin.co/blog/nu5-proposed-features/
The next generation of zero-knowledge technology arrives with the Halo 2 proving system — eliminating the trusted setup in #Zcash and improving scalability and interoperability.
ZIP 224: Orchard Shielded Protocol

"Orchard is a new shielded-transaction protocol and would be the first phase of Halo 2 deployment in Zcash. This introduces the first shielded-transfer capability that does not rely on a trusted setup. (...)"

>>> Recursive proof:
you never have to download the blockchain again. Instead you just keep a small proof (less than a MB) and it let's you know if the transaction or tokens are valid or not

>>> Zcash Shielded Assets
No to wiadomo, coś na kształt ETH - tokeny oparte na blockchainie Zcasha z funkcja shielded oczywiście
https://electriccoin.co/blog/ecc-explor ... ed-assets/

>>> Jeden adres dla wszystkich środków - shielded, unshilded
https://electriccoin.co/blog/unified-ad ... explained/

Ogólnie, polecam pcozytać o Halo2 (idzie się łatwo pogubić ;p) - wszystko co ma się zmienić jest z tym powiązane.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 9 gości