Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » piątek, 7 grudnia 2018, 11:13

@koparki, no to dlaczego uważasz tamtą cenę za ath, skoro sam podałeś argumenty mówiące, że to był taki zabieg marketingowy?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 7 grudnia 2018, 13:17

@miso20, masz rację , myślałem o czy innym a wkleiłem co innego.
Jesli chodzi o pomnożenie kapitału na spekulacji wtedy to tak nie było i ile pamietam.
Tam liczył się wyścig kto pierwszy wykopie ułamek kojna i go sprzeda. Trzymanie wtedy choćby 1 dzień było bardzo ryzykowne. Nawet jesli ktoś się łudził na spekulowanie to była to garstka ludzi i garstka kojnów
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: prezes » piątek, 7 grudnia 2018, 17:40

koparki pisze: Jesli chodzi o pomnożenie kapitału na spekulacji wtedy to tak nie było i ile pamietam.
Było, było, kurs wzrósł z 400 do ponad 2000 $ w ciągu 2 dni.
2018-12-07 17_40_05-49.33427565 ZEC_USDT Market - Poloniex Bitcoin_Digital Asset Exchange.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » piątek, 7 grudnia 2018, 19:01

niby sie liczyc nie powinno ale kreski zostaly i beda wazne kiedy zec przebije te pozniejsze okolice 800. Swoja droga fajne te nowe ceny ;) mysle, ze duzo spasc juz nie powinno, stosunek nagrody do ryzyka zwieksza sie z kazdym dniem. Tylko ta nagroda cos sie nie chce pojawic ;) Przede wszystkim jestem ciekawy jak to sie wszystko rozwinie ale wydaje mi sie ze to jest ostateczne wyleszczenie przed czyms wielkim. Biore pod uwage nawet sytuacje zdolowania cen o kolejne 50% albo i wiecej a potem jakis wielki news, akceptacja na miare globalna znakomita wiekszosc nie zdazy sie odkupic bo ceny wzrosna lawinowo w krotkim czasie. Moze to byc bardziej prawdopodobny scenariusz niz nam sie moze wydawac. Tak, dalej wierze w krypto bardziej niz w obecny system. Zastanawia mnie bardzo ta cala sytuacja. Tu Polo przejete przez circle otwiera sie na klientow instytucjonalnych tam DARPA cos zaczyna dzialac a ceny leca na leb na szyje... hmm...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 9 grudnia 2018, 14:54

@prezes, ale rozmowa dotyczy tego piku ATH pierwszego dnia , Wtedy była tylko strata gdyby jakiś górnik to trzymał , to była sprzedaż na wyścigi tylko że wyciąłeś te pierwsze dni ze swojego wykresu i wkleiłeś tylko odreagowanie tego spadku a co było po odreagowaniu to wiadomo , ze względu na krzywą inflacji.

A wracajac do bieżacej sytuacji to wygląda , że będziemy mieli dziś , jutro spore odreagowanie, zaryzykowałem zakup z blisko ustawionym stopem. Zwrot z takiego longa powinien być ogromny. Stosunek ryzyka do nagrody przy płytkim stopie jest teraz bardzo korzystny
---

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Sokon » środa, 12 grudnia 2018, 16:05

Czy tylko ja mam obawy związane z faktem, że USA biorą się na poważnie za prześwietlanie transferów ZEC i Monero??
A co jeśli im przyjdzie do głowy aby zdelegalizować tego typu kryptowaluty ??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » środa, 12 grudnia 2018, 20:27

Sokon pisze: Czy tylko ja mam obawy związane z faktem, że USA biorą się na poważnie za prześwietlanie transferów ZEC i Monero??
A co jeśli im przyjdzie do głowy aby zdelegalizować tego typu kryptowaluty ??
Pierwej to trzebaby bylo je zalegalizowac xD

Zalozmy ze ide pracowac na czarno - po roku mam odlozone 50k zl - w teorii tylko moj "pracodawca" wie o kasie ktora mi przekazywal. Cos jak shielded-txs xD Pieniazki moge sobie gdzies schowac, zakopac wthver. Natomiast inna sprawa, jak bede chcial zkaupic za to samochod (jakiekolwiek dobro). Tutaj juz "ktos:>" moze sie zainteresowac: Skad on mial na to pieniazki? I mysle ze tak samo bedzie z Zcashem - legal - zakupy/wplaty/wyplaty na gieldach i tak beda sie odkladaly w "ksiegach". Czarny rynek czarnym rynkiem, istnial, istnieje i bedzie istniec - niewazne jakie beda rozliczenia - i gdzie i w jakiej postaci bedziemy probowac ukryc cokolwiek prezentujego jakas wartosc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » środa, 12 grudnia 2018, 20:59

@aprojection,
Nie żartuj. Idąc tym tokiem myślenia nie ma obrotu bronią czy dragami, bo jak wydać trefną kasę. A z tym od lat nie ma problemu. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » środa, 12 grudnia 2018, 21:05

benq pisze: @aprojection,
Nie żartuj. Idąc tym tokiem myślenia nie ma obrotu bronią czy dragami, bo jak wydać trefną kasę. A z tym od lat nie ma problemu. ;)
A gdzie ja napisalem, ze jest z tym jakis wiekszy problem? Cel wpisu byl wlasnie taki - (moze troche zagmatwalem ;P), ze z Zcashem czy bez - i tak to bedzie istnialo. Cos na zasadzie: nozem pokroisz chleb albo mozesz kogos zabic.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Sokon » środa, 12 grudnia 2018, 22:09

aprojection pisze: Zcashem czy bez - i tak to bedzie istnialo. Cos na zasadzie: nozem pokroisz chleb albo mozesz kogos zabic.
Zgadzam się z Tobą ale zawsze mogą sobie uchwalić, że od jutra wprowadzają zakaz wytwarzania, sprzedawania oraz posiadania noży.... lub ZCash'a...
Jak od zawsze wierzyłem w ZCash i trzymam na long, long term - tak zasiało mi się ziarnko zwątpienia :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » czwartek, 13 grudnia 2018, 08:27

Sokon pisze: zawsze mogą sobie uchwalić, że od jutra wprowadzają zakaz wytwarzania, sprzedawania oraz posiadania noży.... lub ZCash'a...
Zakaz wytwarzania bimbru, broni, metamfetaminy czy produktów z zagrożonych zwierząt jest od dawna, a rynek tych produktów jest liczony w miliardach. Jeśli tak ma wyglądać ban na Zcasha, to ja dokupuję kolejne kilkadziesiąt sztuk.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 13 grudnia 2018, 08:42

No właśnie. W najczarniejszych stalinowskich czasach za handel dolarami czy złotem szło się pod mur a rynek wymiany kwitł tylko cena była wyższa bo dochodziła premia za ryzyko. W dobie istnienia tora kryptowaluty, zwłaszcza zapewniające anonimowść, zawsze będę miały swoją niszę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » niedziela, 16 grudnia 2018, 19:50

Jeszcze apropo "anonow":
Zooko Wilcox wants to dispel what he calls the “common myth” that privacy-focused cryptocurrencies like Zcash are incompatible with government regulations. In fact, he says, encryption technologies such as those baked into Zcash may one day be required by regulators as a way to protect consumers.
// Ogolnie, Zooko (tworca Zec) uwaza za mit, ze "anony" sa sprzeczne z rzadowymi regulacjami - a wrecz przeciwnie, sadzi ze technnologia na jakiej oparty jest Zcash bedzie pewnego dnia wymagana przez regulacje.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 16 grudnia 2018, 23:43

aprojection pisze: technnologia na jakiej oparty jest Zcash bedzie pewnego dnia wymagana przez regulacje.
W tej technologii trzeba ufać że został zniszczony klucz inicjujący blockchain. To jest oczywiście wymarzona technologia przyszłości. Wystarczy że nadzór/regulator/agencja rządowa będzie znała klucz inicjujący takiego blockchaina ;) Zresztą to by ładnie współgrało z postępowym prawem w Australii/Wielkiej Brytanii/Nowej Zelandii itp, taki blockchain z silną prywatnością ale i z luką ;)
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:12

koparki pisze:
aprojection pisze: technnologia na jakiej oparty jest Zcash bedzie pewnego dnia wymagana przez regulacje.
W tej technologii trzeba ufać że został zniszczony klucz inicjujący blockchain. To jest oczywiście wymarzona technologia przyszłości. Wystarczy że nadzór/regulator/agencja rządowa będzie znała klucz inicjujący takiego blockchaina ;) Zresztą to by ładnie współgrało z postępowym prawem w Australii/Wielkiej Brytanii/Nowej Zelandii itp, taki blockchain z silną prywatnością ale i z luką ;)
Ja "ufam", ze w ciagu xx lat, fakt o zachowaniu tego klucza nie wyjdzie na swiatlo dzienne xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 9 stycznia 2019, 19:39

Tylko ja widze to co widze?
https://prnt.sc/m51aar
Jakis gruby news by sie przydal, do tego jakies zanegowanie trendu spadkowego btc i mozemy zapinac pasy :)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:41

Charlie Lee, twórca Litecoina twierdzi ze anonimowe waluty takie jak xmr czy zec są gamechengerami w siecie krypto. I jak się chwile zastanowić to ma racje. Pomyślcie czy w przyszlosci jezeli ludzie będą używać krypto - a wg mnie będą i ten trend się nasili wraz z likwidacja gotówki- czy chcielibyście dawać wszystkim z którymi dokonujecie transakcji możliwość przejrzenia swoich wcześniejszych transakcji czy możliwość sprawdzenia posiadanych przez was środków? A co jeśli ktoś będzie miał nieczyste intencje? A co jezeli na świecie będzie działo się gorzej- poważny kryzys- konflikty- w takim wypadku zaufanie jest dużo bardziej ograniczone i anonimowość finansowa to już raczej przymus. Jestem pewien ze w przyszlosci (nie wiem tylko jak odległej) zalety jakie dają anonimowe sieci płatności będą nie do przecenienia i myśle że btc ze swoją otwarta dla każdego księga jest pierwszym ale niedoskonałym pomysłem i z czasem zostanie wyparty przez lepsze rozwiązania. Link do artykułu: https://oracletimes.com/monero-xmr-and- ... arlie-lee/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 16 stycznia 2019, 23:29

zmierzamy do przebicia poprzedniego dołka. ZEC tuż przed spadkami był zdecydowanie lepszy niz rynek ale teraz baaaardzo słabo, zdecydowanie gorzej niż rynek. Ktos obserwuje projekt u źródła? może są jakieś problemy z projektem?
A może to przedsmak banowania zec-a na giełdach
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » czwartek, 17 stycznia 2019, 01:53

@koparki nie wydaje mi się ze nie musimy się martwić o bany na zec. Dziś oglądałem Śniadanie z bitcoinem i był Sylwek z BB i mówił np o Monero i Dash ze są jakies problemy z rządem ma Macie w tej kwestii. O zec nic nie wspomniał. Myśle ze zec ma za duże plecy ;) pozatym na giełdach jest bardzo przejrzysty, giełdy nie obsługują "Z"adresów. Pozatym Gemini braciszków W. Oni raczej wiedza co robią i zdecydowali się właśnie na dodanie zec (a dużo walut nie maja) ja jestem raczej spokojny o przyszłość zcasha. A co do kursu to nie wiem czemu, troche skoczył przy ostatnim newsie teraz nieco dołuje. Myśle ze to może być kwestia inflacji poprostu, kopacze co dzień maja do opchnięcia gruba sumkę zecow a jakie vol ostatnio na giełdach każdy widzi...

Dodano po 13 minutach 33 sekundach:
Chodz nawet jakby miały być takie bany na anonimowych Chinach to czy ja wiem czy to by tak zdumpowalo cenę? Może byłoby wprost przeciwnie, rozwinęły by się inne drogi dystrybucji a ze względu na zadość i problematyczność pozyskania mogłyby kosztować sporo więcej. Pozatym myśle ze jak Satoshi wiedziałby jak stworzyć takiego zcasha to by go właśnie stworzył zamiast btc (lub jak kto woli wsadziły ta technologie do btc) prawo do publicznego ledgera nie jest niczym złym, tak jak wcześniej pisałem. Zooko twierdzi wprost ze kiedyś coś takiego będzie wprost wymagane przez regulacje. Patrząc na takie rodo nie wydaje się to niemożliwe. Pozatym jak maja klucze genesis to i tak mogą odszyfrować tx. I szczerze powiem ze mi to nie przeszkadza, bardziej bym się obawiał ze można trafić na jakiegos przestępcę który przez jawny ledger btc sprawdzi sobie jakie masz saldo i wtedy mogą być problemy...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 17 stycznia 2019, 22:47

W USA nie zanosi się na banowanie. W listopadzie czy grudniu ogłoszono H-SB019.1-008 (https://www.fbo.gov/utils/view?id=f0e31 ... b88d9059b0).

H-SB019.1-008 - Blockchain Applications for Homeland Security Forensic Analytics
OBJECTIVE: Design a product to support the implementation of block chain based forensics,
data analysis, and information sharing.
DESCRIPTION: Blockchain and Distributed Ledger Technology (DLT) are emerging
technologies being leveraged for a wide range of commercial and governmental applications.
The most well-known use case would likely be Bitcoin, within the newly emerged
cryptocurrency arena, which has spurred further interest and developments. Prior efforts have
addressed Bitcoin analytics, which covers only a limited scope within the realm of
cryptocurrencies. This proposal seeks applications of blockchain forensic analytics for newer
cryptocurrencies, such as Zcash and Monero.
And, ongoing research within the field also
contributes to new technological implementations and techniques that continue to multiply the
specific types of consensus, privacy, security, and proof mechanisms.

A key feature underlying these newer blockchain platforms that is frequently emphasized is the
capability for anonymity and privacy protection. While these features are desirable, there is
similarly a compelling interest in tracing and understanding transactions and actions on the
blockchain of an illegal nature. To that end, this proposal calls for solutions that enable law
enforcement investigations to perform forensic analysis on blockchain transactions. This analysis
can be approached in any number of ways and may consider different data situation use cases
depending on whether additional data from off-chain sources are available. Furthermore, with the
proliferation of new blockchain variants, the desired solution should either attempt to show
generality or extensibility, or at least provide working approaches to treating newer blockchain
implementations.

Department of Homeland Security Seeks to Develop Tools to Track Privacy Coins Like Monero & Zcash
https://www.deepdotweb.com/2019/01/13/d ... ero-zcash/

Zapowiada się ciekawie. Trudno o lepszy test dla kryptowaluty jak zapłacenie specjalistom-najemnikom za zrobienie narzędzi do deanonimizacji.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości