Zcash - dyskusja ogólna

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 5 lutego 2020, 10:14

Kluka pisze: środa, 5 lutego 2020, 10:04No wlasnie jakas anonimowosc musi byc chdzby pozorna (zeby ktos obcy mie mogl wyledzic Twoich tx i stanu portfela- nie pisze o agencjach) bo totana transparentnosc jak jest taraz w btc - sorry ale nie widze tego.
Moim zdaniem w wypadku dzisiejszego bitcoina , przy zastosowaniu kolejnego adresu do kolejnej transakcji (albo jeszcze lepiej przy zastosowaniu technologii "private send" z DASH) , masz ten poziom prywatności że nie śledzi Cię ktoś obcy a zarazem sieć nie jest narażona na niejawne dodrukowanie monet, nie zapominaj o tej drugiej stronie medalu.
---

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 16:14

od 3 dni kolejna nowsza wersja lekkiego portfela z obsługą adresów typu "Z" : https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases. Bardzo łatwo się już obecnie korzysta z tej sieci, ładnie działają adresy Z i wzajemne przesyłanie środków z jednego typu adresów na drugi. Brak wsparcia portfeli sprzętowych to w 2020r bardzo duże niedopatrzenie. No ale mówimy o projekcie który bardzo długo nie miał GUI w oficjalnym portfelu, potem bardzo długo nie było oficjalnego lekkiego portfela. W ZEC takie zaniedbania ciągna się długo, dlatego nie dziwi brak eksplozji popularności i ceny.
Ktoś się odważył przesłać środki na giełdę z adresu Z na adres giełdowy typu T ?

Edytowane
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » piątek, 7 lutego 2020, 16:16

a któraś giełda obsługuje adresy Z ??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 8 lutego 2020, 09:04

koparki pisze: piątek, 7 lutego 2020, 16:14Brak wsparcia portfeli sprzętowych to w 2020r bardzo duże niedopatrzenie.
Oczyeiscie mowisz o brak wsparcia dla adresow Z, bo zarowno trezor jak i ledger obsluguja adresy T. Bardzo milo bedzie gdy do tego dojda adresy Z a to jest zapoeiedziane na ten rok. Tak jak piszesz projekt zaczyna robic sie fajny, przyroda sprzyja, a po takim downtrendzie hossa moze byc epicka :) Wyszly juz jakies sensowne portfele mobilne z obsuga prywatnych adresow?

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Jeszcze jedno, gdzie sie podzial socjolog ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » sobota, 8 lutego 2020, 09:43

Sprzedał w dołku sporo zeców, dużo w plecy był a później zaczęło rosnąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 8 lutego 2020, 09:52

@blackraijin serio? Z tego co pisal to wnioskowalem ze dlugoterminowo inwestuje. Wspolczuje w takim razie...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » sobota, 8 lutego 2020, 10:04

@blackraijin @Kluka wątpię, myślę, że dokupował i uśredniał...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » niedziela, 9 lutego 2020, 12:17

@Kluka socjolog na forum tutaj już nie raz się zbłaźnił. Naganiał na różne dziwne monety i to akurat kiedy trend się odwracał w drugą stronę. Tak było z BTC ("shortować dziada"), Bitcoin Gold, Zcashem podczas gdy ten ewidentnie leciał w dół, czy z Dashem.

Także socjologiem to bym się nie sugerował - chyba, że jako anty wskaźnik. I tak zaraz tu wpadnie i powie, że jednak zarobił, a nie stracił. Choć z tego co tu pisał wynika zupełnie co innego. Wyshortował sobia dziada bitcoina XD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 10 lutego 2020, 08:22

miso20 pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 12:17Zcashem podczas gdy ten ewidentnie leciał w dół, czy z Dashem.
No, przy 50$ "naganial" przy 40 "naganial" przy 30 "naganial" a teraz mamy 70 i ja bym tego zblaznieniem nie nazwal nie wiem jak w innych watkach bo zagladam do niewielu. Pozatzm nigdz nie pisal ze za tydzien czy 2, patrzyl raczej dlugoterminowo. Osobiscie zycze mu jak najlepiej :)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 lutego 2020, 08:44

Pamiętam jego promowanie ZEC i jego teksty o shortowaniu dziada. Nawet mu kiedyś wypomniałem, że czasami działa jako antywskaźnik ;)
Ale...z mojego punktu widzenia wiele ludzi ma problem, bo jest za bardzo przywiązanych do projektu, za bardzo angażuje się emocjonalnie.
A to przeszkadza w tradingu, w obiektywnym spojrzeniu IMHO.
W długiej perspektywie faktycznie ZEC dałe zarobić (w tym mi, bo udało mi się wstrzelić w dołek!), ale jak ktos posłuchał tych rad, na poziomach dużo wyższych niż aktualne, to został bagholderem, nie wiadomo na jak długo.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 10 lutego 2020, 10:20

@adiqq Wielu bagholderów liska z kopciuszka zmieniło się w ksieżniczkę dzisiejszej nocy gdy ktoś sprzedał za 10zł, tak będzie z niektórymi aktywami.
Zec jest obarczone ryzykiem ukrytego dodruku i brakiem perspektyw skalowania , te dwa czynniki chyba sa istotne bo powinien był się zamienić w przeciwnym razie miejscami w kapitalizacji względem BTCcash i BSV.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 10 lutego 2020, 11:53

koparki pisze: poniedziałek, 10 lutego 2020, 10:20te dwa czynniki chyba sa istotne bo powinien był się zamienić w przeciwnym razie miejscami w kapitalizacji względem BTCcash i BSV.
Serio uwazasz ze wycena w krypto ma jakis glebszy sens? Glownie (wg mnie) jest to moda, hype i marketing ktory powieksza pierwsze 2 ;) a reszta to male dodatki
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 10 lutego 2020, 15:03

@Kluka grubi inwestorzy kupują na dłużej i dużo, więc kierują się też analizą fundamentalną.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 10 lutego 2020, 15:26

@koparki wg mnie to nie zalezy od portfela tylko od typu czlowieka. Bogaty nie rowna sie powazny tylko najczesciej sprytny...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » poniedziałek, 10 lutego 2020, 16:07

Spoiler:
@Kluka No tak bo był mistrzem, że kazał mi mupić po 50$, gdy mogłem kupić dwa razy taniej. To jest właśnie naganianie. Nie wiesz jaka będzie cena, ja tez nie wiem, ale ona nagania bo wie. Nikt nie wie tylko on. To błazenada dla mnie. Trzeba umieć pisać wyważone opinie, a nie podszyte emocjami

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Ja mu nie życzę źle, bo nie życzę tak nikomu. Ale mogę się śmiać z tego, bo to dziecinada, która nie przystoi dorosłemu człowiekowi. Też mam nadzieję, że zarobi na bańce. Starczy jej dla nas wszystkich

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 10 lutego 2020, 16:25

Spoiler:
miso20 pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 12:17@Kluka socjolog na forum tutaj już nie raz się zbłaźnił. Naganiał na różne dziwne monety i to akurat kiedy trend się odwracał w drugą stronę. Tak było z BTC ("shortować dziada")
Dlatego do rozmów o cenie trzeba mieć dystans. Odbierałem te Jego rozmowy o cenie jako humorystyczne przekomarzanie się.
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » poniedziałek, 10 lutego 2020, 16:30

Spoiler:
@koparki no ja nie wiem. Nie brzmialo to jak droczenie się czy trollowanie, ale jak poważne naganianie ;P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:00

Wczoraj sraczka dzis euforia i zjadanie wczorajszej sraczki :mrgreen: obrzydliwa ta spekulacja ;) a fuj!
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:12

Kluka pisze: sobota, 8 lutego 2020, 09:04Jeszcze jedno, gdzie sie podzial socjolog

Żyję. Robie swoje. Naganiałem uśredniając ZEC, naganiałem na BTG po 20 zł. Teraż nie naganiam, nie ma mnie do sierpnia - wracam po halvingu do forumowego pisania /informowałem w stopce od listopada jaki jest plan.
@misio niech moc będzie z Tobą. Nie będę nic pisał, dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach :mrgreen:
Ps. Nie wołajcie mnie do po halvingach
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:15 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:13

Zec wskazuje kierunek, a fuj ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości