Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » czwartek, 19 marca 2020, 06:09

ale to nie zmienia faktu, że jak były spadki, to wszystkie waluty leciały na dół podobnie...
teraz jakby Dash wskazał kierunek, a ZEC jako pierwszy za nim podążył...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 22 marca 2020, 01:28

...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 marca 2020, 08:47

@Kluka dlaczego tutaj, do wątku o koronie daj ten link

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 22 marca 2020, 11:58

@Bit-els czytales? Tematem jest prywatnosc a zec = prywatnosc w świecie finansów. Jest przedstawiony pogląd jak swiat moze wygladac po pandemii, jak rządy moga ta sytuacje wykorzystać. Dlatego tutaj. Mamy tu jeden z ostatnich bastionów wolności ;) albo zdechnie albo ludzie docenia i bedzie wielki.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 marca 2020, 15:44

można też było do tematu o monero, ale ok.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » niedziela, 22 marca 2020, 20:42

@Kluka a czemu prywatność nie równa się monero lub dash?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 marca 2020, 21:00

@misio20 u mnie osobiście oczekiwanie na dużo tańszy w $ odkup Zcash ale konkurencje można określić tak (co jest mocno subiektywną oceną, trzeba zaznaczyć). Dash to mixer z zamierzchłych czasów /Darkcoin z premine - nie robi wrażenia technologia już dziś - chociaż ma lepszy wolumen i pompki(Pivx oferuje to samo technologicznie i równie dobre pompki/wolumen), a Monero to fork Bytecoina z bardzo złym PR z powodu DeepWeb. Zcash to innowacyjna technologia zk-znarks z możliwością bycia private, ale i w pełni legitnym przesyłem. Jakość co raz bardziej zaczyna mieć w tych produktach crypto znaczenie - nie tylko hajs przeznaczony na marketing, nie sentymenty kto był pierwszy, czy wolumen generowany botami ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: HoneyBadger » wtorek, 31 marca 2020, 23:16

https://www.bitstamp.net/article/bitsta ... ital-asse/
Myślicie że dodadzą ZCash, czy to tylko gra pod publikę?

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 30 maja 2020, 22:55

Ładnie rozwija się ten portfel, kolejne wersje udoskonalane ciągle: https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases ale brakuje obsługi portfeli sprzętowych.
Dziś ładny strzał na ZEC +15%
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 maja 2020, 23:09

@koparki przepiękny strzał.A miałem longa na Forexie w parze zecbtc. Swoje ZEC mam zakopane od 90 zł i nawet nie dotykam do tego momentu https://www.nicehash.com/countdown/ZEC- ... 1-17-12:00
Jeszcze nie raz spadnie, wzrośnie, bit spadnie dołując cenę $ Zcasha ale to za 2-3 lata będzie TOP
Na dołkach dokupuje. Na górkach nie sprzedaje NIC. W du.e mam spekulację i DT na Zcash`u
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » sobota, 30 maja 2020, 23:43

A ja właśnie 1/3 moich ZEC sprzedałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » środa, 10 czerwca 2020, 18:57

Ja juz prawie całkowicie straciłem wiarę ze kiedys chodzby wrócimy w okolice chodzby 500$. Ogolnie zaczynam tracić wiarę w krypto. Pewnie dlatego ze zaczynam tracić wiare w ludzkość. Ostatnie miesiace uświadomiły mi masy ludzkie az sie proszą o kontrole i 99,9% zwisa ze system jest zakłamany, pieniadze sa z powietrza i ludzie sa wiecznie wyzyskiwani. Z drugiej strony jak stracę całkiem wiarę to moze wtedy sie zacznie... tez jestem człowiekiem :|
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 10 czerwca 2020, 19:06

@Kluka Chłopie przecież to się nigdy nie zmieni. Ludzie jako gatunek są tak skonstruowani, że 90% to głupie masy, a 10% to ludzie inteligentni, z czego 1% są ponadprzeciętnie inteligentni i stanowią elitę, która rządzi światem. Tak było w każdym okresie historycznym. Malutka część rządziła w imperium/królestwie, a reszta była zarządzana. Sumeria, Bablion, Egipt, Rzym, Chiny, Indie czy nawet Mezoameryka - wszędzie było tak samo, a przecież są to okresy i odległości, które wykluczają przepływ wiedzy.

Dałbyś każdemu na świecie po 1 BTC (no dobra wiem, że ich tyle nie ma xd), to w ciągu parunastu lat te 10% zapewne zgromadziłoby z 50% BTC. Dlaczego? Dlatego, że są ludźmi mądrymi i rozsądnymi, a reszta tak jak pisałeś to ciemna masa. Podobnie gdybyś teraz całe bogactwo Ziemi rozydposnował po równo każdemu (brzmię jak socjalista), to prędzej czy później spowrotem zostanie skumulowane w niedużej grupie osób.

Kapitał zawsze płynie od głupich do roztropnych. BITCOIN NIE OCALI GŁUPICH, TYLKO ROZTROPNYCH.

A co do Zcasha, to ja wciąż gromadzę. Świt jest już blisko. IMHO w 2020r. będzie nowe ATH na BTC i szczyt 2021r. Ewentualnie opóźnienie roczne powiedzmy. Tak to widzę NA TEN MOMENT. Z Zcashem będzie podobnie, gdyż wg mnie bedzie tak z każdym nawet największym shitcoinem. Gdyby bańka miała być najwcześniej za 5 lat, to owszem - projekty by wyzdychały. Ale wg mnie raczej jest już bliżej jak dalej i projekty złapią drugi oddech.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » środa, 10 czerwca 2020, 19:11

ja nie straciłem wiary w krypto, tylko w niektóre coiny. Nie do końca potrafie zrozumieć, dlaczego z niektórymi coinami jest tak a nie inaczej (że pomimo świetnych fundamentów, stoją w miejscu, albo wręcz spadają), ale jest kilka coinów od których trzymam się z daleka....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 10 czerwca 2020, 19:18

@Kluka spekulacyjnie Zcash to nie jest nawet w pierwszej setce. Rośnie moc i są prowadzone prace nad projektem. Osobiście używam i rozmawiam z wieloma osobami, pewnie i z tego forum przez memo. Użyteczność i adopcja - tego nie ma w całym świecie crypto. Nikt tego nie używa po za spekulacją na giełdach (czy przesyłania, lewarowania, wypłacania na portfel). To jest dramat i dominacja całego rynku przez jednego dziada, to drugi dramat.. Ale ZEC to jest jeden z tych projektów które trzeba mieć zakopane i tyle.
socjolog2008 pisze: sobota, 30 maja 2020, 23:09Na dołkach dokupuje. Na górkach nie sprzedaje NIC. W du.e mam spekulację i DT na Zcash`u

Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » czwartek, 11 czerwca 2020, 10:05

@Kluka wiesz, ja mam podobnie, tylko ze najgorsze jest to, ze nawet na tym forum "bunt" konczy sie w zdecydowanej wiekszosci na narzekaniu i obrażaniu.. Moze ja mam slabe pomysly, ale jeszcze nie znalazlem tu nikogo chetnego do wspólnych dzialan.
To juz na ś.p. polmine to wyglądalo lepiej (a moze to byly inne czasy)
A jesli nie bedzie oddolnych z działań to krypto nawet jeśli odniesie sukces to bedzie taki "fiat 2.0"..


PS. Czytaj szybko bo zaraz ktoś "zyczliwy" zglosi do usunięcia
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 18:16

W wątku cisza bo w ogóle wykruszyli się fani kryptowalut. ZEC lepiej niż rynek ale niestety nie zbliżył się do poziomów sprzed czarnego łabędzia , ten przywilej przypadł tylko bitcoinowi /: Obecnie świetnie się zachowywał gdy bitcoin spadał.
---

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » wtorek, 16 czerwca 2020, 00:23

@koparki Stali bywalcy czuwają, zajęci cichym działaniem ;P

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 6 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: mymama_buying_btc » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:33

koparki pisze: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 18:16 W wątku cisza bo w ogóle wykruszyli się fani kryptowalut. ZEC lepiej niż rynek ale niestety nie zbliżył się do poziomów sprzed czarnego łabędzia , ten przywilej przypadł tylko bitcoinowi /: Obecnie świetnie się zachowywał gdy bitcoin spadał.
Według mnie spekulanci nie zainteresowali się jeszcze ZCashem, ale na pewno to zrobią. Nie zapomnijmy, że sprawnie działających anonimowych coinów jest bardzo mało a narastająca świadomość inwigilacji przez aparaty państwowe i korporacyjne na pewno w pewnym momencie spowoduje wystrzał ceny ZECa.

Nie zapomnijmy jednak tylko o tym, że za ostatnimi wzrostami również w PL stali wytrawni piramidziarze i pompiarze i porównywanie obecnej ceny ZECa do poprzednich szczytów jest trochę naiwne.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 12 lipca 2020, 21:59

ZEC - DCG - DARPA , znajdź słowa pokrewne ;)
ładnie posuwa się naprzód. Zdecydowany kandydat do podwójnego dna i zmiany długookresowego trendu na parze zec/btc , nawet jak na tej pozycji zarobię to zdecydowanie nie po to aby pomnażać przewartościowane dziadostwo na B, logiczne że lepiej pomnażać za 50$ ZEC-e czy za 25centów IOTĘ, zbyt długo trwały chude czasy na altach a cisza w wątkach jest kojąca ;)
Korzystanie z ZecWalletLite jest bardzo przyjemne , polecam spróbować , domyślnie ustawiony na adresy anon. szkoda ze nie obsługuje portfeli sprzętowych, rozwój portfeli to słaba strona przedsięwzięcia zcash, nawet ten zecwalletlite jest nieoficjalny spoza oficjalnej strony projektu przez co mam dreszczyk emocji sprawdzając czy moje środki tam jeszcze są ;). Nie mam pojęcia jak ekipa chce skalować ten projekt, przecież tego się skalować nie da ;) i to jest właśnie ryzyko inwestycyjne w ZEC.
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości