Zcash - dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 27 października 2016, 18:05

Rozmawiałem z kimś bardzo bardzo lotnym w temacie , przedstawił to jako ciekawy projekt , to będzie kopane na pamięci RAM , zamiast mocy obliczeniowej.

Edycja :

Opis kryptowaluty Zcash
https://bithub.pl/kryptowaluty/zcash/
Ostatnio zmieniony piątek, 22 września 2017, 02:30 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 27 października 2016, 18:21

każdy może się mylic w tym mój rozmówca , ale nie podejrzewam go o złe intencje , mnie głównie zaciekawiło to jako kopanie na RAM a nie na kartach czy ASIC.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 października 2016, 19:33

@bioly, Świetny materiał od Szczepana. Też średnio ufam temu Zcash, hype wyprzedzający przypomina mi hype jaki był na Paycoinie (XPY), który był scamem.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 października 2016, 16:06 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Bit-els » czwartek, 27 października 2016, 19:37

Ale grzanie coina może być. Duże fundusze, jak mówi Szczepan, w to zainwestowały (naprawdę super oddolna inicjatywa :mrgreen:
Na Bitfinex też wchodzi. Hype większy niż z eth.
Wymazywanie co sądzisz o zagraniu, w celu zwiększenia ilości btc naturalnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 października 2016, 19:47

Konkluzja filmiku, ostatnie 2 minuty brzmią epicko. Jak lubię Szczepana, to tu naprawdę skończył genialną konkluzją nt BTC, czapki z głów. 8-)

Dodano po 7 minutach 32 sekundach:
Bit-els pisze: Wymazywanie co sądzisz o zagraniu, w celu zwiększenia ilości btc naturalnie.
Pewnie, że można grać.
Tylko w przypadku mega hypów na wejściu jest często problem potem, każdy chciwy, każdy łowca coinów obkupiony, każdy ma przekonanie o mega zyskach itd., to może prowadzić do długiego zjazdu i "jak to możliwe?". :)

Największe, najlepsze pompy rodzą się po cichu, nieśmiało, bez reflektorów i bandy klakierów i drugiej bandy "quick $" a jak nie quick to scam hehe. A tu już jest wszystko, hype level 99, oczekiwania...

Ja tego na pewno nie kupię od razu, wolę popatrzeć, poczekać i pewnie za jakiś odpowiedni czas wejść.
Co do samego projektu to pięknie Szczepan to wyłuszczył. Co do wykresu, to trzeba dać czas, żeby się zbudował. Będę obserwował a założenie mam, by szybko tego nie kupować.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 27 października 2016, 19:55

Jesteście użytkownikami czy graczami?

Jak tak bym nazwał podział, o którym mowa na końcu filmiku.

A co do ewentualnego produkowania z powietrza monet i braku możliwości tego stwierdzenia, to pod tym względem bardziej podoba mi się to co jest szykowane w Monero, to znaczy liczba transferowanych monet będzie ukryta, ale weryfikowalne będzie to czy nie powstają one z powietrza.

Swoją drogą jest to dla mnie trochę zadziwiające, że dopiero teraz, w roku 2016, startuje anonimowy coin.

Jeszcze wracając do Zcacha, to ciekawi mnie co z tym tworzeniem transakcji.
Czy to jest rzeczywiście taka obliczeniowo trudna operacja, że PC ma potrzebować minuty?
Tą informację wyczytałem z CredaCash, ale oni są konkurencją i ich przechwałki o kilkusekundowym tworzeniu dowodów z zerową wiedzą mogą być uprzedzone.

Gaduła
Posty: 385
Rejestracja: 20 stycznia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Lordzik92 » czwartek, 27 października 2016, 21:44

Mnie w tym najbardziej zaszokowala cena jaka to osiaga na bitmexie - https://www.bitmex.com/app/trade/ZECZ16
Mysle ze jak to wejdzie na jakas gielde to zaliczy szybki up... A po paru dniach na wszystkich marketowych trollboxach zapanuje bol i pozoga w akompaniamencie placzu i lamentu tych ktorzy mieli pecha i niezdazyli wyjsc. Mi zcash zapowiada sie na rekt roku. Dump bedzie wprost proporcjonalny do hype'u... a takze szybszy i znacznie wiekszy niz na POTcie. Projekt mnie zrazil brakiem crowfundingu, na rzecz waskiej grupy inwestorow. Ale niewykluczam ze ci co zalapia sie na samym poczatku zrobia ladny %.

Wypowiedz Szczepana o idei Btc, brzmi fajnie, z taka nutka moralnej rewolucji... Ale cos mysle ze chyba umoczyl sporo na altach i teraz odgrywa role meczennika btc, ktory prowadzi krucjate przeciwko chciwosci i szalenstwu jakie temu towarzyszy, probujac zamaskowac przed samym soba gorycz porazki z bezwzglednym rynkiem.
Chciwosc jest dobra... Bo gdyby nie ona to nadal cywilizacja wegetowalaby w jaskiniach. Swiat idealny bez chciwosci, przepelniony miloscia do drugiej jednostki istnieje tylko przy doswiadczeniach psychodelicznych.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Maggix » piątek, 28 października 2016, 10:49

Ja przynajmniej nie zamierzam sciemniac naiwnych j przyznaje sie bez bicia ze naleze do grupy "gornikow"
Wykopac czesc sprzedac reszte przytrzymac przez jakiz czas.
Co do materialu wideo to bardzo przyjemnie sie sluchalo.

B.t.w
Kiedy bedzie mozna kopac Zcash na gpu ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: ExcaliburPLL » piątek, 28 października 2016, 10:54

Maggix pisze: Kiedy bedzie mozna kopac Zcash na gpu ?
Można od kilku dni - kolega wątków nie śledzi?
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: asocjal » piątek, 28 października 2016, 12:13

Fajne wyjaśnienie, ale z końcówka to już mocno naciągana. Rozumiem, że Szczepan rozmawiał z Satoshim jak i z twórcami pozostałych kilkuset kryptowalut, że wyszło mu iż tylko Bitcoin nie był tworzony z chciwości ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: marrw » piątek, 28 października 2016, 13:21

Polecam ciekawy artykuł, wyjaśnia czemu śmierdzi na kilometr od tego zcasha
http://weuse.cash/2016/10/28/the-untrusted-setup/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 października 2016, 13:23

@asocjal, tu nie trzeba rozmowy z Satoshim. Gdyby był on (BTC) tworzony z chęci zysku, to Satoshi by otwierał pierwszą giełdę, a nawet jeśli nie, to jego adresy by były opróżniane z czasem jak BTC nabierałoby dużej wartości od 2012 itd.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: asocjal » piątek, 28 października 2016, 13:44

Wymazywanie pisze: @asocjal, tu nie trzeba rozmowy z Satoshim. Gdyby był on (BTC) tworzony z chęci zysku, to Satoshi by otwierał pierwszą giełdę, a nawet jeśli nie, to jego adresy by były opróżniane z czasem jak BTC nabierałoby dużej wartości od 2012 itd.
Po pierwsze to wcale nie wiadomo czy Satoshi jakoś na BTC nie zarabia, bo giełda to nie jedyny sposób. Skoro widział wyraźną potrzebę stworzenie takiej waluty, to może raczej po to by służyła jako środek wymiany choćby w różnych prawdziwie wolnorynkowych sklepach, które działają za Torem. Może właśnie takie sklepy prowadzi, a BTC to dla niego tylko narzędzie, które stworzył zgodnie z powiedzeniem "potrzeba matką wynalazków"?

A może po prostu nie sprzedaje BTC, bo chce zostać najbogatszym człowiekiem na świecie? ;)
Obrazek

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2016
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: SzczepanB » piątek, 28 października 2016, 14:11

@asocjal uwielbiam tego mema ;)

@Lordzik92 jak każdy śledź musiałem się nauczyć na błędach i tym filmem chciałem przestrzec śledzie, które dopiero zaczynają. A jeśli chodzi o mój portfel, to nie martw się ;) wyszedłem na swoje :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: __kot__ » piątek, 28 października 2016, 15:28

Wymazywanie pisze: Konkluzja filmiku, ostatnie 2 minuty brzmią epicko. Jak lubię Szczepana, to tu naprawdę skończył genialną konkluzją nt BTC, czapki z głów.
Noooo :) serce budujący populistyczny manifest bitcoinowego maksymalisty :). Wzbudza uczucia niemal równe partiotycznym przy doniosłych okazjach...
Ale co ja tam wiem - z czystej chciwości rzuciłem pracę w banku, w której zarabiałem 15-krotność tego co teraz aby rozwijać walutę chciwców nastawionych wyłącznie na zysk (no bo przecież ta waluta nie nazywa się Bitcoin a tylko coś co nazywa się Bitcoin może być rozwijane ze szlachetnych pobudek i ta szlachetność zarezerwowana jest wyłącznie dla rzeczonego). :D
Panowe... dystansu trochę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: adam1226 » piątek, 28 października 2016, 15:37

@__kot__, Ty tak.. ale czy wszyscy w projekcie w ktory jestes zaangażowany.. temu Szczepanowi chyba chodzilo o devow.. "core" / pomyslodawcow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 października 2016, 15:42

@__kot__, Masz jakiś schiz i odnosisz wszystko do Dasha, nawet tam gdzie nie ma o nim bezpośrednio mowy. Szczepan ma rację, BTC był jedyną walutą w której zupełnie nie było mowy o zysku ponieważ nie był NIC wart. Reszta walut pojawiła się już gdy crypto jakąś wartość miało. Nie oznacza to, że każda crypto robiona była z chciwości, ale o to, że występowała już w kontekście wartości materialnej, ceny, zysku, w którym to kontekście BTC początkowo nie występował.

Fajnie, że zajmujesz się tym co lubisz i rzuciłeś lepiej płatną pracę, to super jeśli taka jest Twoja droga. :) Natomiast nijak się to ma do końcówki filmu Szczepana i crypto a chciwości. Chciwość jako główny czynnik tworzenia nowych walut jest oczywisty, ale kontekstem użycia tego słowa przez Szczepana jest "tworzenie", więc nie ma po co go rozszerzać i odnosić do siebie, bo akurat zajmujesz się jedną z walut. Zresztą jak wspomniałem chciwość jest tu rzucona pobocznie a key to BTC jako jedyna waluta powstała bez otoczki zysku i kasy, jako czysty matematyczno-ekonomiczno-informatyczny (czy jak to inaczej lepiej opisać) eksperyment, więc powtarzam, cały Twój post jest trochę śmiesznawy, bez urazy. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: powered » piątek, 28 października 2016, 15:55

W tym wątku można poznać kto jest kim i też kto rozumie idee bitcoina :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: __kot__ » piątek, 28 października 2016, 17:27

Nie odnoszę tego do mnie i Dash-a bezpośrednio.
Chodzi mi o fakt, że przy użyciu technologii, którą stworzył Satoshi tworzonych jest mnóstwo wartościowych rzeczy i niekoniecznie dzieje się to z powodu chciwości. Zdziwilibyście się ilu ludzi pracuje przy projektach dla samej idei ulepszenia świata klepiąc dosłownie biedę (nie piszę o sobie tak dla jasności).
Część ludzi zaangażowanych bezpośrednio w projekty robi to dla zysku a część dla wyższych idei, jeszcze inni dlatego, że robią coś, czego nikt inny jeszcze nie zrobił - motywacje są różne. Jeśli chodzi o pieniądze to najwięcej tak naprawdę zarabiają Ci, którzy "kręcą się" dookoła i robią biznesy (lub przekręty) przy użyciu wytworzonych technologii a nie będąc zaaangażowanymi w same projekty.
Nie można wrzucić zatem wszystkich do tego samego wora i uogólniać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - co śmierdzi? Szczepan Bentyn

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 października 2016, 17:48

__kot__ pisze: Nie odnoszę tego do mnie i Dash-a bezpośrednio.
Wg mnie odnosisz i to bardzo:
__kot__ pisze: Ale co ja tam wiem - z czystej chciwości rzuciłem pracę w banku, w której zarabiałem 15-krotność tego co teraz aby rozwijać walutę chciwców nastawionych wyłącznie na zysk (no bo przecież ta waluta nie nazywa się Bitcoin a tylko coś co nazywa się Bitcoin może być rozwijane ze szlachetnych pobudek i ta szlachetność zarezerwowana jest wyłącznie dla rzeczonego).
Z resztą postu, który teraz napisałeś, zgadzam się.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości