Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 4 listopada 2020, 16:24

@koparki pewnie wielu ma Zcasha po 100 zł kupując w marcu/kwietniu to i nawet 91 zł można było upolować. Można i teraz coś dokupować jak ma się mocne nerwy. Ogólnie kapitulacja w sensie pisania w wątkach ma miejsce na wielu forach, discorda i tu na forum też. Po prostu w tej dobie dostępnych walorów do gry od marca bardziej atrakcyjne są indexy ale to nie znaczy że dostrzegający potencjału i użyteczności w ZEC go nie trzymają i dokupują. Owszem, owszem. Pisać się 155 razy tego samego już się nie chce ;)
Zobacz na jazdy jakie są od dwóch dni na spx - po 250 puntków lata jak dzik czy uk 100 po 500 punktów i dax to samo. A ten muł stoi i dołuje alty i srał go pies + małe pieski te jego dołowanie wartościowszych crypto. Przyjdzie kryska na tego dziadygę prędzej czy później a póki co szkoda strzępić r.ja :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 4 listopada 2020, 16:54

socjolog2008 pisze: środa, 4 listopada 2020, 16:24A ten muł stoi i dołuje alty
mi to pachnie mega pogromem na altach , wyceny do bitka będa absurdalnie niskie z powodu dźwigni i niskich płynności - coś jak na covidowym czarnym łabędziu ale z pominięciem btc bo dźwignie będa do btc + niska jego podaż skoro 80-90% bazy monetarnej maja najbogatsze portfele, możesz spokojnie podstawić koszyczek na alty na absurdalnie niskim poziomie
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 4 listopada 2020, 17:01

koparki pisze: środa, 4 listopada 2020, 16:54możesz spokojnie podstawić koszyczek na absurdalnie niskim poziomie

I mam rozstawione od 30 zł - 95 zł + zawsze trochę ZEC mam na portfelu. Dla mnie ceny na większości crypto a szczególnie na BTC są absurdalnie wysokie w stosunku do funkcjonalności i ilości użytkowników (realnych a nie tych z opowieści youtubowych influancerów i portali tematycznych - czytaj naganiaczy). Im niższe ceny tym lepiej bo retest jest potrzebny na cały crypto rynku i dopiero odrodzenie. Ale jeżeli chodzi o sens istnienia i potencjał funkcjonalny w przechowywaniu środków to Zcash jest w gronie kilku, które mnie interesują. Ja od prawie 3 lat nie miałem nawet 1 BTC a i w innych crypto mam raczej nie znaczny % kasy przeznaczonej na granie i chowanie /95% fx bo tam się po prostu więcej dzieje w krótszym czasie. Na dzisiaj sam widzisz co ten pajacowaty Bitcoin wyprawia, przesłanie za chwilę 1000 zł w btc to będzie realnie koszt 200 zł :D padło przestarzałe trzęsie całym rynkiem - śmieszny to nadal ryneczek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 5 listopada 2020, 21:47

Waves wprowadza ukryte adresy zeca.




Mamy też poprawnie działający portfel zecwallet, szczególnie na komputery, gdzie do każdej transakcji mamy nowy adres.

Jeden błąd zauważyłem w portfelu na maca- znika konieczność użycia hasła przy wysyłaniu. Po kilkudniowym nieużywaniu może się to zdarzyć. Trzeba ponawiać tę opcję w ustawieniach

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » piątek, 6 listopada 2020, 04:29

zdzicho2000 pisze: czwartek, 5 listopada 2020, 21:47Mamy też poprawnie działający portfel zecwallet, szczególnie na komputery, gdzie do każdej transakcji mamy nowy adres.

A juz niedlugo (mam nadzieje) obsluga shielded w Ledger Nano S.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 7 listopada 2020, 10:23

lekki portfel zec świetnie sie rozwija , 3 dni temu kolejna aktualizacja: https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases
edit:
@zdzicho2000 mnie mobilne nie interesują , android z infrastrukturą googla i z syfem oraz z furtkami producentów telefonów i z brakiem cyklicznych aktualizacji łatających luki bezpieczeństwa nie nadaje się obecnie moim zdaniem do niczego więcej niż zabawy. Można próbować zastapić fabryczne androidy poprzez alternatywny firmware i czysty opensourcowy android w wydaniu lineageos, ale to jest zabawa dla nielicznych, wtedy można by się pokusić o portfele krypto na smartfonie. U mnie desktop = linux , nigdy nic innego. Fajne są te paczki *.appimage zawsze wszystko działa na linuxie tak jak *.exe-portable na windowsie.
---

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 7 listopada 2020, 10:32

@koparki z tym ze dotyczy to komputerowego, bo mobilny jest ubogi, 1 adres ukryty i 1 zwykly

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: diamanti » sobota, 7 listopada 2020, 11:59

Nawiązując do mojego postu z 3 listopada juz jest 20%+ osobiście pozycje zamknąłem. Lecz możliwe ze jeszcze będzie szło w górę

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 7 listopada 2020, 12:39

@diamanti myśle że się srogo zawiedziesz , jeśli ten projekt jest coś wart, jesli jest wart 1/20 bitcoina - a jest i ma do tego tatusia jakim jest DCG(bankierski tatuś wokół którego orbitują deweloperzy bitcoina) i jesli to początek trendu wzrostowego na krypto i jeśli podaż utnie się po halvingu o połowę to zec powinien być wart 0,05 btc ×14000$ ;) ale nie bierz tego na poważnie , nie wtrącam sie do cudzych spekulacji ;)
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: diamanti » sobota, 7 listopada 2020, 13:05

Tak sie składa ze Zcash to moja ulubiona kryptowaluta a zarazem pewniak. Mam koszyk gdzie trzymam tzw moon bag i drugi koszyk gdzie sobie spekuluje codziennie. w długoterminowym czasie widzę zeca przynajmniej na 500$+ średnioterminowo ZEC może nawet powrócić do poziomów z marca kwietnia 2020r i wtedy warto mieć gotówkę na boku bo jak historia pokazuje większość projektów po halvingu obsuwała sie pomału w doł i z czasem zaczynał się dobry moment na akumulacje

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Eth » środa, 11 listopada 2020, 12:47

Tylko, że zostało 7 dni, a ZEC jakby miał aspergera.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 11 listopada 2020, 16:54

Eth pisze: środa, 11 listopada 2020, 12:47Tylko, że zostało 7 dni, a ZEC jakby miał aspergera.

Nie aspergera tylko przewlekly zespol inflacyjny. Halving, mala rekonwalescencja i Zcash pokaze na co go stac. Juz jeden coin w historii (LTC) pokazal jak wyglada pompowanie na hype przy takiej inflacji (prawie 40x polecial w dol, po czym zrobil prawie 10x ATH).

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 11 listopada 2020, 17:27

Halving zcasha nic cudownego nie odmieni. Coin zacznie rosnąć jak przyjdzie faza na altoiny. To nastąpi jeśli Bitcoin przebije i ugruntuje ATH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 11 listopada 2020, 17:44

miso20 pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:27Halving zcasha nic cudownego nie odmieni. Coin zacznie rosnąć jak przyjdzie faza na altoiny. To nastąpi jeśli Bitcoin przebije i ugruntuje ATH.

No ale nie mow, ze inflacja nie miala zadnego wplywu na cene Zcasha? No to drastyczne obnizenie inflacji na pewno bedzie mialo wplyw na cene - nawet jesli mialby byc to wolniejszy spadek.

Poza tym mam przeczucie, ze wysyp dobrych informacji i mega hype zacznie sie wlasnie po obnizeniu nagrody. Przypominam, że juz blisko 1 kwartalu 2021 beda implementowac pierwsze funkcjonalnosci Halo 2 (w tym pozegnamy sie z trusted setup) - a to dopiero poczatek.
Spoiler:
2021-2023 zobaczymy XXXX imo (nie jest to porada inwestycyjna)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 11 listopada 2020, 17:45

GameBoy pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:44No ale nie mow, ze inflacja nie miala zadnego wplywu na cene Zcasha?
Jest na tyle niszowym coinem i na tyle mało handlowanym, że de facto nie ma ona większego znaczenia na ten moment. Jak porównasz okres 2020 do np 2025 to będzie różnica, ale teraz wszystkie alty tańczą jak im BTC zagra.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 11 listopada 2020, 17:49

miso20 pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:45 ale teraz wszystkie alty tańczą jak im BTC zagra.

Mimo wszystko uwazam, ze o ile tendencja/ruch spadku bylby bardzo podobny, to nie bylo by az takiego wyplaszczenia.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 11 listopada 2020, 17:50

GameBoy pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:44wysyp dobrych informacji i mega hype zacznie sie wlasnie po obnizeniu nagrody.
To nie ma znaczenia, bo jest to za mało znana i lubiana moneta. Mogliby ogłosić, że sam Prezydent USA będzie hamburgery w tym kupować, a poza krótką pompą nic to nie zmieni. Trzeba patrzeć na większy obrazek.

Kapitalizacja samego BTC jest 600 razy większa niż Zcasha. Myślisz, że wpływ na cenę będzie miało jak do zeca popłynie parę groszy od innych spekulantów, którzy skaczą po coinach na chwile czy jak choćby 3/600 z bitcoina tam skapną? A stanie się to najwcześniej po ugruntowaniu ATH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 11 listopada 2020, 17:56

miso20 pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:50Trzeba patrzeć na większy obrazek.

Nie no jasne, zgadzam się z tym.
miso20 pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:50Myślisz, że wpływ na cenę będzie miało jak do zeca popłynie parę groszy od innych spekulantów, którzy skaczą po coinach na chwile czy jak choćby 3/600 z bitcoina tam skapną? A stanie się to najwcześniej po ugruntowaniu ATH.

Wyjdzie w praniu. Ja licze na to, ze Zcash bedzie w topce, zaraz gdzies za BTC i ETH.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 11 listopada 2020, 18:02

GameBoy pisze: środa, 11 listopada 2020, 17:56Zcash bedzie w topce, zaraz gdzies za BTC i ETH.


Nie napalałbym się na to. Topka się zmienia co bańkę i stare coiny już do niej w zasadzie nie wracają. BTC i ETH, to dość oczywiste, że tam być muszą. Ale nawet leciwy LTC się coraz bardziej obsuwa.

ZEC może na bańce wyjdzie gdzieś na drugą dziesiątkę, ale nie tylko jego będą pompować.

Ogólnie mam wrażenie, że jesteś nahypowany, a pieniądze tego nie lubią. Radzę trochę chłodniej do tego podejść. ZEC ma potencjał, również go trzymam, ale nie napalam się tak na to.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GameBoy » środa, 11 listopada 2020, 18:11

miso20 pisze: środa, 11 listopada 2020, 18:02Ogólnie mam wrażenie, że jesteś nahypowany, a pieniądze tego nie lubią. Radzę trochę chłodniej do tego podejść. ZEC ma potencjał, również go trzymam, ale nie napalam się tak na to.

Juz kiedys raz bylem nahypowany i akurat wtedy pieniadze nie oponowaly. Zcasha wybralem po Wielu miesiacach analiz - nie spieszy mi sie ze sprzedaza, nie mam cisnienia - a pieniadze zainwestowane sa moja wolna gotowka. IMO na palcach obu rak mozna zliczyc krypto, ktore maja najmniejsze szanse zeby zniknac/upasc/zescamowac holderow - i Zcash jest wg mnie jedna z nich.
Spoiler:
A no i reasumujac, tak jestem nahypowany :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Viper_2008 i 28 gości