Zcash - dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 06:35

No i zjeżdżamy ceną ZEN do dołu , Tak się zastanawiam do ilu zjedziemy. Głębokość rynku wskazuje do 20$ ale prawdziwe wsparcie na wykresie jest przy 10$ . Ja czekam , a napisałem o tym by się dowiedzieć jak inni to widzą. W końcu BTC leci może już na dobre, pa pa BTC :D
Ostatnio zmieniony sobota, 3 grudnia 2022, 15:19 przez Mirek, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: pael » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:37

10$ na weekly.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:40

Kojny tego typu stają się bezwartościowe niestety , nie przyjeły się , nie było efektu sieciowego. Nie mieliśmy racji co do popytu na prywatność. Wystarczy zaobserwować zombie-świat gdzie całe juz właściwie pokolenie żyje w smartfonie w symbiozie z wujkiem Orwellem ;)
Może jeszcze Monero ma szansę , jest najwyżej skapitalizowany ze wszystkich anonów i nie ma słabego punktu jaką w ZEC była ceremonia zniszczenia albo i nie klucza inicjującego sieć.
---

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: pael » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:57

@koparki xmr ma akceptacje. Jest uzywane. Czesto sobie zartuje na ten temat, ale to jest prawdziwy bitcoin(1.0)...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:59

@pael no jest bo jak wypłacisz monero z giełdy i wpłacisz monero na inną to pryska czar transparentności blockchaina. Wszystko do momentu delegalizacji monero.
Monero jest obecnie w rejonach "tani" , resztę anonów obecnie bym juz olał, choć ZEN(zresztą ZEC też) jest na orbicie bankierów (np.DCG) tak jak Bitcoin ale to nie musi nic oznaczać , można to spuścić w klozecie , mógł to być po prostu tylko większy eksperyment praktyczny wynalazku zk-Snark
---

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » środa, 26 stycznia 2022, 08:40

Może ZEN to kolejny niewypał , ale obserwuję portfele top 100 i widzę zakupy w ostatnim tygodniu w zjechaniu do 30$. Średnio zakupiono od 500-2000 Zen na portfel w których są ruchy transakcyjne. Oczywiście jakieś 80% portfeli listy top jest w bezruchu , choć zakupy odbyły się po cenach w zakresie 70-100$. Niepokój dołku na przyszłe 2 lata ich nie wystraszył. Ja teraz się zastanawiam do ilu spadnie Zen. A czy dobry to jest projekt ? Nie wiem do końca. Na filmiku youtube gość przedstawił ten projekt jako gorszy od DOT . Link do filmiku . Może będziemy się tu bujać cenowo jak w ZEC. Z drugiej jednak strony zaczynam myśleć że zespół od Zena chce na siłę zamienić BTC na swoją walutę. Widzę to podejście od strony pułapki psychologicznej, ta sama ilość monet. Może ktoś utopił w ich projekcie dużo BTC i teraz ratują się. Ale to tylko moje fantazje :D

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » czwartek, 27 stycznia 2022, 06:30

Nigdzie nie mogę znaleźć jeszcze jednej odpowiedzi na moje pytanie odnośnie TPS Zen. Na stronie Horizen jest podane 10mln TPS co byłoby nieprawdopodobne przy Polkadot 150tys TPS. Ten gościu z filmiku post wyżej przedstawia Horizen jako wolniejszy od Polkadot. To ile w końcu ma TPS Horizen Zen ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 23 marca 2022, 10:40

kilka słów o zk-snark (w związku z ZEN), uważanym za najbardziej praktyczny i wydajny system zapewniającym prywatność w blockchain : https://blog.horizen.io/zk-snarks-pract ... lications/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » środa, 23 marca 2022, 13:53

A jak ktoś się chce pobawić w mining na chyba jedynym pokojowym forku Zcash - Ycash to zrobili rebranding

, dodali portfele zk-snarks na iphona i androida i zmienili stacjonarne. Kopalne na własnym kompie ;)
W pompie prawie 16 zł , dzisiaj 1 zł niecałe - fajnie się kopie i giełdy dość dziwaczne ale sprzedawalne i zamienialne na co kto tam chce
Kopalnia : https://dapool.io
Czym : https://y.cash/mining
Portfele : https://y.cash/wallets

@koparki co to zmienia że zk-snarks jak bramki wejścia / wyjścia w większości już AML/KYC i BigBrother 3.0
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 31 maja 2022, 14:46

cena się zwija ale lekki portfel ZEC nadal rozwija,
od 2021 nie było aktualizacji wersji desktop, od 24h jest nowa aktualizacja:
https://github.com/adityapk00/zecwallet-lite/releases
---

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » wtorek, 18 października 2022, 16:10

Jaka cisza , jeszcze przynajmniej kilka miesięcy takiej ponurej pogody , chyba najlepsza pogoda na zbieranie Z... :D

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » sobota, 3 grudnia 2022, 15:21

Mirek pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 06:35 No i zjeżdżamy ceną ZEN do dołu , Tak się zastanawiam do ilu zjedziemy. Głębokość rynku wskazuje do 20$ ale prawdziwe wsparcie na wykresie jest przy 10$ . Ja czekam , a napisałem o tym by się dowiedzieć jak inni to widzą. W końcu BTC leci może już na dobre, pa pa BTC :D
Napisałem to rok temu. Przepowiednia się sprawdziła. Mamy Zen po 10$. Ktoś jeszcze czekał razem ze mną ? :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 3 grudnia 2022, 21:05

@Mirek rok temu pod Twoim postem napisałem:
koparki pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:40Kojny tego typu stają się bezwartościowe niestety , nie przyjeły się , nie było efektu sieciowego. Nie mieliśmy racji co do popytu na prywatność. Wystarczy zaobserwować zombie-świat gdzie całe juz właściwie pokolenie żyje w smartfonie w symbiozie z wujkiem Orwellem ;)
Może jeszcze Monero ma szansę , jest najwyżej skapitalizowany ze wszystkich anonów i nie ma słabego punktu jaką w ZEC była ceremonia zniszczenia albo i nie klucza inicjującego sieć.
Gdzie dziś jest kształtem wykresu zec/zen a gdzie monero;)
ciekawe jak głęboko spadnie klasa anonów gdy zdelegalizują je na KYCowych giełdach
---

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » niedziela, 4 grudnia 2022, 03:35

Z tego co wiem to 2019 zostało cos policzone, jakiś nowy algorytm który udowadnia że ceremonia już nie ma znaczenia. ZEC tak naprawdę da się wyśledzić, jest sposób i to stawia go w lepszym świetle jak Monero. Więc w pierwszej kolejności zamkną Monero.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 4 grudnia 2022, 07:40

Mirek pisze: niedziela, 4 grudnia 2022, 03:35 ZEC tak naprawdę da się wyśledzić,
daj linka do źródła
---

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » niedziela, 4 grudnia 2022, 11:05

Ktoś wspomniał o tym nawet w filmiku youtube o śledzeniu adresów, a w roku 2019 sam Zooko wspomniał że mogą wprowadzić do kodu tylną furtke dla organów ścigania. Filmu nie znajdę szybko

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » poniedziałek, 5 grudnia 2022, 10:36



Przewin do 8:00 min. Ale tonie nie o ten film mi chodziło.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » czwartek, 2 lutego 2023, 08:13

Teraz jest tak, Zcash nie ma tylnych drzwi. Po aktualizacji w Zcash usunięto zaufaną konfigurację. Również po aktualizacji w Zcash do weryfikacji transakcji używa Halo2 ( PLONK ). Ale na dniach Zooko podał informację o nowszej technologii, HyperPlonk.
https://www.espressosys.com/blog/hyperp ... for-zkevms
Nie wiem jakie są plany odnośnie HyperPlonk i czy można je zastosować w Zcash.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Mirek » sobota, 4 lutego 2023, 12:27

Ktoś tu jeszcze kibicuje razem ze mną dla ZEC ? Czy już zostałem sam ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » sobota, 4 lutego 2023, 12:33

@Mirek ostatni cykl : od momentu kowidowy czarny łabędź ---> hossa ---> bessa był dla wielu bagholderów powodem/okazją aby opuścić większość projektów które nigdy nie zawojują świata. Anonimowość? Zrób sondaż ilu jest na 100osób aktywnie korzystających z internetu takich co robi to bez Androida z całą tą infrastrukturą googla to dowiesz się jaką niszą jest potrzeba choćby prywatności.
Jeśli jeszcze będzie jakaś hossa na krypto , to będzie ona z okazji hasła WEB3.0,nie z powodu anonów które są pierwsze w kolejce do delistingu na KYC-owych giełdach

Ale dzięki za info o rozwoju projektu , interesuje mnie ZEC ze względów spekulacyjnych
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości