Platforma ARK

Weteran
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: bioly » środa, 22 marca 2017, 00:24

Rumcajs pisze: Mialem cie w sumie wtedy pytać ale nie miales czasu juz pisać bo w niedziele to bylo jak pisałem, o to jak rozdzielic te liski jaki to ma wplyw na Twoich obu delegatow. Ale widze ze kopalnia raczej na bank bedzie a moze juz jest w tych 51 bo na bitcointalcu canabanana wymienil kopalnie twoja i jeszcze 1 tylko i ze jak ktos zna inne niech mu da znac. Wiec pewnie glosow sily bardziej potrzebujesz na delegata bioly niz de facto na kopalnie bo na nia zaglosuja ludzie z btctalka a nie wiem czy na samego "bioly" tez by zagflosowali tym bardziej ze jak mowiles narazie da sie glosowac z 1 adresu na 1 delegata.
Jak zainstaluje jakiegos dzialajacego walleta i je ściagne na niego to zaglosuje, ale to mi zajmie pare dni.
Rozdzielanie jest tylko z technicznych powodów hmm delikatnie mówiąc "niedojrzałości" ARK, wszystko się rozbija o to, żebym zdobywał głosy na dwóch delegatów. Jak będziesz brał portfel to najlepiej ten https://github.com/ArkEcosystem/ark-desktop ma wszystkie opcje, możesz tam mieć kilka kont itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1700
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: domator » środa, 22 marca 2017, 07:05

A sa jakies plotki na temat poloniexa? ma tam wejsc?
edit: niewazne, sprzedalem na bittrexie. Cena jest dla mnie akceptowalna, nie bede trzymal.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 703
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 23 marca 2017, 18:33

Dobrze że nie sprzedałem jak jakiś weakhand bo będąc w szkole mile zaskoczyły mnie wzrostowe alarmy na Arku chociaż ustawiłem je na 20% bo po starcie na 10% ciągle się włączał. A tu dziś doleciało do 7000s, teraz jest chyba troche mniej bo 6500. Nic dziwnego że czesc sie wysypała jak nie na samym wejsciu to na wzroscie dzisiejszym do tego poziomu, to juz ładny zysk %. Szkoda że mam mało.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: qkiz_xt » poniedziałek, 27 marca 2017, 12:56

Witam wszystkich forumowiczów :)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z tym głosowaniem? Wysyłam 1 ARK i głosuję i to tyle? Czy mam wysyłać więcej niż 1ARK?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » poniedziałek, 27 marca 2017, 14:42

qkiz_xt pisze: Witam wszystkich forumowiczów :)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z tym głosowaniem? Wysyłam 1 ARK i głosuję i to tyle? Czy mam wysyłać więcej niż 1ARK?
Nie :) Fee od głosu to 1 ARK. A to ile głos jest "warty" zależy od tego ile masz ARK, działa to tak jak w Lisk z tą różnicą jak już pisałem tutaj, że w ARK głosujesz na 1 delegata. Skrobłem tutaj jak się głosuje: https://forum.ark.io/topic/191/voting-in-ark-tutorial Jak chcesz zagłosować na kogoś z forum to polecam siebie pool+delegat :D

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: qkiz_xt » poniedziałek, 27 marca 2017, 14:49

Czyli do portfela przelewam w miarę możliwości jak najwięcej ark'ów, głosuję i czekam na zyski?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » poniedziałek, 27 marca 2017, 15:46

qkiz_xt pisze: Czyli do portfela przelewam w miarę możliwości jak najwięcej ark'ów, głosuję i czekam na zyski?
To zależy na kogo zagłosujesz. Delegat nie ma żadnego obowiązku dzielić się zarobkami. Delegaci którzy dzielą jakąś część zarobku nazywa się "pool"'ami tak samo jak w kryptowalutach PoW

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 28 marca 2017, 20:45

@bioly,

Mam zainstalowanego tego walleta dzis sciagniety, ALE nie umiem zrobić na swoim koncie tym zalozonym nowym z bip32 drugiego adresu.
Adres jest jeden i nigdzie nie widze przycisku do utworzenia drugiego adresu w ramach tego samego seedu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 21:21

@bioly,

Gratz za wyforgowanie bloku 75 600 ale potem widzialem że jednak rezygnujesz z czystej kopalni i koncentrujesz się na delegacie "bioly" ale oferujesz 70% zyskow i tak. Niektorzy tylko pool-delegaci z kopaniem tez tyle dają to chyba jakos uznałeś że jednak sie nie "rozdzielasz" ? dużo brakło Ci głosów żeby mieć 2 delegatów ? Pewnie sporo jak na caly jakby nie bylo świat może być tylko 51. Co prawda pisaleś o czasie że ci go brakuje ale chyba samą kopalnie dałoby rade postawić bardzo zautomatyzowaną, w sumie się zdziwiłem że rezygnujesz z czystego poola 100% forgowania dla tych co zaglosowali. Mam za wiele innych coinow aby sledzic tylko ark ale musiales juz tą kopalnią być w 51 delegatach skoro wykopałeś taki wazny blok a tu przestales.
Edit: i jak to sie stalo ze bioly ma 58 miejsce a arkpool 66 czytalem z posta na btct i wypadłeś z 51 delegatow? Przeciez na kopalnie zawsze glosuja w pierwszej kolejnosci a twoj bioly wg tego zestawienia czyjegos mial wiecej glosow niz twoj pool? moze to bylo po tym jak kopalnie wylaczyles i glosy przeszly na bioly? Z tego co pisalo to bioly mial o wiele wiecej glosow niz twoja kopalnia? jak to mozliwe wogole chyba ze jak pisalem to byly jakies dane po tym jak wylaczyles juz kopalnie z obiegu. A bioly potrzebuje 40k glosow tylko zeby wejsc do 51? czy to juz stare dane ? wrocilem po 19 do domu nie mialem czasu sprawdzac wszystkiego co sie dzialo na roznych coinach. Nawet minusy dostawalem za zadawanie pytań, ah ta gimbaza.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » środa, 29 marca 2017, 22:12

Tak było trochę zamieszania :) Mój pool wykopał pierwszy blok z nagrodą ale potem wypadł poza 51, a ja nie miałem przez ostatnie dni za dużo czasu. Bardzo ciężko zdobyć te głosy do top51, a mając dwóch delagtów 2 razy trudniej. Nie ukrywam, że skupiam się na Lisk więc sobie odpuściłem i tak jak mówisz został "bioly" z którego będę udostępniał 70% zarobków. To tyle w kwestii mojego delegatowania w ARK, jest "bioly" na 41 pozycji i tyle. Przepraszam, za zamieszanie zainteresowanych

Napisałem prosty kalkulator obliczający zyski u kilku popularnych delegatów, z racji tego, że system głosowania działa inaczej niż w Lisk (1konto - 1głos przez co w dużej mierze poległem) polecam się zapoznać na kogo najbardziej opłaca się aktualnie głosować bo wcale nie wygląda to tak, że na tych którzy największy % udostępniają  :D

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Rumcajs pisze: @bioly,

Mam zainstalowanego tego walleta dzis sciagniety, ALE nie umiem zrobić na swoim koncie tym zalozonym nowym z bip32 drugiego adresu.
Adres jest jeden i nigdzie nie widze przycisku do utworzenia drugiego adresu w ramach tego samego seedu.
1 seed - 1 adres na ten moment, w Lisk jest z reszta tak samo.
Jeszcze do wszystkich: róbcie drugą passphrase i przetrzymujcie te dane bezpiecznie!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 22:30

@bioly,

A co to jest walasnie ta druga passphraze ? bo pierwsza 12 slow jest seedem ale druga ma mniej slow, chyba 6 pisze z pamieci bez sprawdzania teraz, to mam to tworzyc tak samo i zapisać ?? potrzebne to ?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » środa, 29 marca 2017, 22:32

To jest dodatkowe zabezpieczenie dla Ciebie, tylko tyle i aż tyle. Sam nie wiem ile ma słów druga passphrase ale warto ją utworzyć tylko na prawdę ją zapisujcie, bo tworzona jest raz i nie do odzyskania (a wraz z nią środki).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » środa, 29 marca 2017, 22:46

@bioly,

Tak widzialem ze te poole co sa pod koniec 51 delegatow to przez to ze wchodzą w sklad to majac mniej glosów to % tym glosujacym wychodzi lepiej niz na glosowanie na tych z top 5 pooli. Taka teoria w sumie pewnie prawdziwa bo jak sie wszyscy zuciliby na pool 1 to by on po podziale zysku dla tych co glosowali wyszloby mniej niz z innych nawet mniej % ale na dalszym rankingu.
To chyba pozycja 41 i z 70% shared nie jest jakas tragedia, wiadomo że nie mozesz rozdać wszystkiego za free w koncu siedzisz w tym od testnetu a jak nie dalo rady utrzymac delegatow 2 to sie sporo zmienilo. ALe od początku nie sądziłem że dasz rade miec 2 delegatów w Arku i jeszcze w Lisku tez będąc, czas kazdego ogranicza.
Czyli obecnie starczy 1 adres i glos na 1 delegata (mówiąc o "bioly"), czyli moje poczatkowe pytanie to bylo ze trzeba by było utworzyc nowe acount zeby miec ten drugi adres, troche myląco napisales na poczatku gdy miales miec 2 delegatow ze w ramach 1 portfela mozna miec 2 adresy (w domysle pewnie wiele jak w innych cinach tak ja zrozumialem). A tu jednak w jednym wallecie trzeba byłoby robić 2 seedy i na nich osobny adres sie tworzyłby. No ale jak sie skoncentrowales na 1 delegacie to juz po problemie nawet jak cos przekrecilem.
Dzis juz chyba nie zdaze przeslac coinow na wallet zeby zaglosowac , postaram sie to zrobic jutro , z 41 miejsca w 1 dzien nie wypadniesz jakby nie bylo to zarzuce vote jutro jak wroce z pracy.
Pozdrawiam.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » czwartek, 30 marca 2017, 00:22

Dokładnie, w jednym portfelu można mieć kilka adresów ale każdy adres jest dla innego passhprase :) Dzięki

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 30 marca 2017, 20:27

@bioly,

A mógłbyś wyjaśnić jeszcze do czego służy Second passphraze ?
Rozumiem że pierwsza to jest seed BIP32 z 12 slow z ktorego moge otworzyć adres, nawet nie mając hasła bo go sie nie zakłada na Arku ?
A ten Second tez ma 12 słów innych, jeśli go utworze i zapisze to co mi to zmieni, to jest hasłem do mojego walleta odzyskanego z seeda w razie problemow z kompem czy walletem ? ze pierwszy jest Seed z adresem a drugi jest 12 slow i dziala jako hasło ?
Nie uzywalem walleta Liska i nie wiem czy tam tez tak jest ale nie wiem co to jest second passphraze, w jakims coinie wpisywalem sam wymyslone swoje haslo mimo ze wallet mial seeda, to to samo tylko ze utworzone za mnie zeby nie bylo za proste czy jak to dziala i czemu powinno sie to miec ?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » czwartek, 30 marca 2017, 21:32

To po prostu druga passhprase, dodatkowe zabezpieczenie do pierwszej. Bez pierwszej druga jest bezużyteczna. To hasło co miałeś pewnie było do szyfrowania pliku wallet'a, w ARK plik walletu nie jest zapisany i musisz tę passphrase podawać co transakcję.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 30 marca 2017, 21:44

@bioly,
bioly pisze: To po prostu druga passhprase, dodatkowe zabezpieczenie do pierwszej. Bez pierwszej druga jest bezużyteczna. To hasło co miałeś pewnie było do szyfrowania pliku wallet'a, w ARK plik walletu nie jest zapisany i musisz tę passphrase podawać co transakcję.
No tak jak glosowalem na Ciebie to musialem wpisac swoja passphraze czyli seed do walleta. Ale BIP 32 tak dziala ze seed to seed, nie widzialem nigdy drugiego seeda po pierwszym, ewentualnie sam ustawialem haslo lub uzywalo sie pinu na hardwerowym wallecie. dlatego nie łape do czego jest ten drugi passphraze :P

Edit: lookniesz w wolnej chwili cyz zagłosowałem na ciebie? bo mi zjadlo 1 akr za vote czyli norma ale dalej pisze ze zaglosowalem 0 glosami :P myslalem ze to zczytuje all arki z walleta i glosuje all, no przynajmniej dopoki nie bedzie tych zmian ze zmniejszaniem sily glosu na im wiecej delegatow sie glosuje.

PS.2 gratz w sumie bo juz dzis wzrosles z 41 na 31 pozycje w delegatach od wczoraj.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » piątek, 31 marca 2017, 11:58

@Rumcajs
Nie umiem sprawdzić czy na mnie zagłosowałeś, bo nie znam Twojego adresu :) Pozycje zmieniają się bardzo dynamicznie, teraz jestem już 10.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » piątek, 31 marca 2017, 19:02

@bioly,

jednak zadziałało jak wczoraj zagłosowałem, zalogowalem sie teraz (dzis) na wallet i mam prawie 50 Ark'ów od delegata bioly więc widać działa.

PS. Chociaż wzrost pozycji z 41 na 31 a teraz na 10 to nie bardzo sie glosującym oplaca bo to znaczy że dużo osob glosowało na ciebie więc udział każdego z poola im jest sie blizej top 1 jest mniejszy, wiecej zysku z forgowania by dostały osoby gdybyś został na niskiej pozycji jak 41 bo więcej by było do podziału na mniej osob :)
No ale gratz już 10 miejsca anyway. Nie planuje zmieniac skoro juz zagłosowałem. I tak stakuje na kilku coinach. Ziarnko do ziarnka.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Platforma ARK

Postautor: bioly » piątek, 31 marca 2017, 20:17

Tak jak piszesz ludzie raczej nie będą zmieniać co 2 dni, będą dochodzić nowi głosujący na tych bardziej z dołu, potem my spadniemy i tak w koło. Zobaczymy jak się ARK rozwinie. Ogłoszenie dla deweloperów: https://blog.ark.io/200-000-ark-bounty- ... aa44304012

Wróć do „Pozostałe”