Platforma ARK

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 13:57

jest gdzies wyliczenie jaka jest cena za sztuke ta tzw cena ICO ?
bo nie mam pojecia jak to policzyc bo było pełno bonusów i na btc o ile pamietam i olbrzymi na Lisku.
Ja kupilem z bonusem 120% bo zaplacilem Liskiem. W sumie to nie spodziewalem sie ze az tyle monet mi wyjdzie z liska bo jego cena spadła wtedy bardzo jak bylo to Ico. Pewnie ten bonus 120% tyle dał.
Jak ktoś widział gdzies wyliczenie nawet jakiejs średniej ceny z ico to podajcie, żeby był jakiś odnośnik za ile to sprzedać zeby nie stracić.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: scryptominer » niedziela, 19 marca 2017, 14:25

@Rumcajs,

parę postów wyżej napisałem, że ICO z max bonusem wyszło 1973 sato. Chyba. Przeliczę to dziś na spokojnie jeszcze raz, aby nie walnąć jakiegoś błędu.

Zaloguj się po prostu do swojego profilu na arc.tec.io i masz tam kwotę jaką otrzymasz (ze wszystkimi bonusami). Wystarczy sobie przypomnieć ile lisków tam wpłacałeś i przeliczyć je po cenie LISK/BTC na dzień wpłaty. Podziel się wyliczeniami, bo widzę też masz bonus 120%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 14:35

jakbym umiał to sam policzyć to bym nie pytał :)
Zresztą ja nie pamietam jaka była cena Liska na starcie ICO Arka. 20-25k ? chyba ...
A tego że Ico z max bonusem wyszło 1973s to nie zauważyłem. To mało dlatego wyszło mi sporo nawet tych Arków. Zaraz posuzkam ile ich ma być w ogóle bo moze bardzo duzo dlatego tez dostałem duzo.
Ja nawet nie wiem co to ten Ark jest, kupiłem to ICO tylko dlatego że lisk wtedy spadał od miesięcy i mnie już wk**** i nie chciałem go mieć a głupio mi było go sprzedawać z 70% straty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma ARK

Postautor: adam1226 » niedziela, 19 marca 2017, 15:09

@bioly, a wiesz moze co z bounty?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 15:34

@bioly,

A mam pytanie czemu tak zrobiles że 2 razy trzeba na Ciebie glosować, 1 raz na pool_arkno_de a drugi raz na bioly ? 1 to jest kopalnia znaczy jak w lisku forgownia a sam bioly jest czyms innym ? to skad bedzie ten zysk ze oferujesz 100% do podzialu ? Nie znam sie na Lisku tym bardziej na dzialaniu sieci Arka , pytam po prostu z ciekawosci bo nie wiem czy sprzedam od razu wszystkie arki wiec jeslibym czesc zostawil to moglbym probowac zaglosowac jeslibym postawil walleta desktopowego. tylko nie rozumiem czemu sie rozdzieliłeś na 2 części :P
I to zadziala wtedy tak że z pool ark de bedzie 75% zysku rozdawane miedzy glosujących a jak zaglosuje na bioly to 100% zysku bedzie rozdawane ? czy zaglosowanie na bioly doda do tych 75% brakujace 25% zeby wyszlo 100% ?
I jaki ma wpływ ilosc coinów na 2 adresach, rozdzielic po równo czy jesli to dziala ze z 1 jest 75% a z drugiego jest 100% to ktos by pomyslal ze lepiej zaglosowac na 1 pool de za np. 5% coinow a z drugiego adresu na bioly bo ma wiekszy procent czyli 100%. tylko % procentem ale liczy sie baza jesli zaglosowanie na "bioly" dodaje tylko 25% do tych 75% to to niema znaczenia ale jesli to sa osobne hmm nazwe to nodem bo nieznam sie jak dziala lisk i ark to kazdy z nich mialby inna baze zysku od ktorej by sie licyzły te % no i mogloby wyjsc np. ze 75% z pool de zarobi wiecej niz 100% z "bioly".
Sorki jeśli tak zamieszałem ale jestem lajkonikiem w temacie Liska a tym bardziej Arka ktory jeszcze nie wyszedł a Ty brałeś udział w testnetach obu sieci.
Więc jakbyś mógł to prosto powiedzieć co napisałeś, nie interesują mnie technikalia tylko ostateczny rezultat jak to działa u Ciebie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 16:26

Aha czyli dobrze zgadłem że 1y to kopalnia-delegat a drugi to delegat który się udziela.
Czyli sumujesz wszystkim siłe głosu co zaglosowali na Ciebie jako dwóch oddzielnych delegatów. I wtedy ktoś taki ma 100% zysku z kopalni ?
A gdyby nie zaglosował na Ciebie jako delegata udzielającego się (bioly) to ma mniej bo 75% ?
Czyli za zagłosowanie na ciebie prawdziwego :) hehe czyli tego co sie "udziela" a nie kopalnie dajesz extra +25% ?
Dobrze to zrozumiałem ?
W Lisku ale czytalem to dawno, dla odmiany da się zagłosować na tylu ilu sie chce delegatów (jeśli nadal tak zostało) a w Ark na 1 tylko stąd ten problem z 2 adresami bo chcesz mieć "kopalnie" plus siebie jako działacza dla sieci więc musisz mieć głosy dla obu delegatów żeby nie wypaść z bycia delegatem którymś z nich ?
A z ciekawości bo też nie wiem jak to w Lisku jest, ale że to wątek o Arku to spytam o Arka , jak jesteś delegatem nie-kopalnią to co to oznacza dla ciebie w sensie nagrody za byciem delegatem który uczestniczy w testach i pomaga w projekcie, to nie działa też jak "czysta" kopalnia że nie otrzymujesz nagrody hm z forgowania jak w Lisku ? w sensie jakbys mial tylko 1 delegata "Bioly " to nie zarobilbys nic arków z głosów na siebie czy skąd sie biorą te arki/liski dla delegatów ?
Sory że tak dopytuje pewnie część odpowiedzi byłoby w wątku o Lisku ale Ark pewnie będzie się sporo różnił w końcu to osobny projekt teraz, więc dlatego pytam o Arka jak to działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 18:57

@bioly,

Dzieki za linka. Nie wszystko zrozumiałem ale sporo sie dowiedziałem i tak.
Czyli ostatecznie ma być inaczej niż w Lisku bo tak że 1 Ark to 1 głos i jak sie odda głos na 2 delegatów to (chyba automatycznie lub moze bedzie sie dalo recznie wpisywac ilosc Ark którą się głosuje) to oddajac głos na 2 delegatów oddaje sie na każdego po 50% siły głosu czyli 50% ilosci Ark. Jesli sie odda na trzeciego delegata to spadnie do 33,3% itd.
Narazie to nie działa więc zrobiłeś to w sposób sztuczny czyli żeby oddać głosy z 2 adresow na 2 delegatów a sam dodasz to u siebie żeby wypłacając zysk z delegata kopalni uwzglednić czesc oddanego głosu na siebie jako "bioly".
To zakladasz ze delegat kopalnia się dostanie do tych 51 delegatow którzy będą dostawać zysk z fee za transakcje bo juz chyba ona dzialala na testach widzialem na btctalku twojego posta z tą kopalnia ze mozna testować wiec chyba jest znana już więc powinna się dostac do 51 bo wiele osob będzie chciało udział z zysku delegata-kopalni.
Plus nie wiem skad jeszcze by sie braly te zarobione przez delegata z 51 Arki, czy to tylko z samego fee od transakcji, ale obawiasz się że delegat "bioly" moze sie nie dostać do tych 51 bo nie jest kopalnia ? Ale mowiles że jakby "bioly" byl tez w tych 51 toby też zarabial. W jaki sposob sieć wie że kopalnia jest kopalnią a "bioly" nie jest kopalna ? To delegat wybiera czym chce być ?
Bo nie wiem to mi umyka a malo czytalem o lisku, z czego wynika to że musisz się "rozdzielić" na delegata-kopalnie i na delegata "bioly" , dlaczego nie mozesz być w 1 osobie i robić to co tam robisz + i tak wypłacać ludziom udziały ze swoich zyskow jako delegat ale ustawiajac np. mniejszy % niz 100% ofc zeby cos zostało dla Ciebie a nie żebyś zajmował się tym za darmo.
Sory że tak dopytuje ale znając mnie pewnie nie zdąże sprzedać swoich Arkow na starcie a jak juz zostaną i moglyby zarabiac to moglbym troche poholdować i zaglosowac.
Poza tym ten Ark to drugi lisk ? czym to sie wlasciwie będzie rózniło jak zaczyna prawie od tej samej sieci co mial Lisk ? Jest sens to trzymać ? co to ma robić lub do czego służyć ? Jak pisałem kiedyś nic nie czytałem o Arku a że miałem Liski zbędne to kupilem na bonusie ICO w ciemno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » niedziela, 19 marca 2017, 20:44

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 21 marca 2017, 21:25

jest już Na Bittrexie jakby to kogos interesowało. Ale od początku weszło tanio, zanim ludzie zdazyli poustawiac bidy to juz niecierpliwi zrzucali po cenie ico. Teraz niewiele wzrosło, nawet nie bylo sens sprzedawac więc sobie zostawiłem.

Dyskutant
Posty: 152
Rejestracja: 18 lipca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: ziomek » wtorek, 21 marca 2017, 21:44

Na giełdzie miałem jako jeden z pierwszych i bez problemu mogłem zrzucić na 6000sat. Część sprzedałem za 5000sat a resztę trzymam bo po tej cenie średnio się opłaca. Choć profit w złotówkach wydaje mi się że nadal jest. Ktoś wie jaka cena ICO była w pln?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 21 marca 2017, 21:49

te 5000-6000s na bidach bylo przez chwile bo zaraz na to zrzucili do tego malutkie ilosci

Dyskutant
Posty: 152
Rejestracja: 18 lipca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: ziomek » wtorek, 21 marca 2017, 22:16

@Rumcajs
Tak, nie były to duże ilości może łącznie koło 1BTC, ale na moje ARK by starczyły. Przy starcie gdzie było mało ofert sprzedaży wystawiałem oferty na 8000-10000sat (wystawiałem w tym zakresie, moja cena była najniższa, może widziałeś :D ) w ilości 8800ARK. Ale i tak część udało się opchnąć za 5000sat.
Co do najbliższej przyszłości, sądzę że jeśli nie dostanie się jak najszybciej na polo to nie ma co liczyć na wzrosty.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: mstfw » wtorek, 21 marca 2017, 22:28

Czy ja dobrze licze? Wplacilem na samym poczatku (bonus 120%) symboliczne 100 liskow bo nie wierzylem w zysk (niestety). 100 liskow to 1470 ark.
Na chwile obecna (kursy sie szybko zmieniaja) wychodzi 1470*0,000029/0,000277=154lsk (nie odliczajac prowizji, czyli w rzeczywistosci troche mniej). Czyli zysk w liskach to okolo 50%?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 21 marca 2017, 23:16

mozliwe ale cena liska teraz jest nizsza niz na starcie ico arka, przynajmniej w btc bo na fiat to juz nie jest bo btc wzrosl x 2 od ceny jak byl start ico arka, tak mi sie pamieta orientacyjnie.

Ja niestety nie wiedzialem ze ten przycisk mi wysle wszystkie Ark naraz na bitrexa , myslalem ze bedzie jakies okienko do potwierdzenia jeszcze wysylki i wpisania ilosci a tu mi wyslalo calosc na bitrexa, dobrze ze doszlo i nic nie pomylilem, ale szkoda bo niemam jeszcze zainstalowanego walleta Arka i musze to tam zostawić.

Dodano po 6 minutach 19 sekundach:
bioly pisze: Start poszedł bardzo dobrze. ARK jest na Bittrexie. A ja jeszcze raz się ogłoszę z swoim poolem. Jeśli zdecydujecie się głosować na pool+bioly to rozdzielcie w miarę możliwości środki po równo, liczę to wszystko i tak razem
Mialem cie w sumie wtedy pytać ale nie miales czasu juz pisać bo w niedziele to bylo jak pisałem, o to jak rozdzielic te liski jaki to ma wplyw na Twoich obu delegatow. Ale widze ze kopalnia raczej na bank bedzie a moze juz jest w tych 51 bo na bitcointalcu canabanana wymienil kopalnie twoja i jeszcze 1 tylko i ze jak ktos zna inne niech mu da znac. Wiec pewnie glosow sily bardziej potrzebujesz na delegata bioly niz de facto na kopalnie bo na nia zaglosuja ludzie z btctalka a nie wiem czy na samego "bioly" tez by zagflosowali tym bardziej ze jak mowiles narazie da sie glosowac z 1 adresu na 1 delegata.
Jak zainstaluje jakiegos dzialajacego walleta i je ściagne na niego to zaglosuje, ale to mi zajmie pare dni.

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: mstfw » wtorek, 21 marca 2017, 23:28

Wlasnie zamienilem ark na btc i potem na lsk i ze 100 liskow (1470ark) wyszlo 190lsk. Ja i tak jestem holderem liskow wiec jak dla mnie 90% zysku (w liskach) to jest bomba :) Szkoda, ze nie wladowalem wszystkich liskow no ale trudno, i tak niezle od wczoraj zarobilem. Wierze, ze lisk kiedys pobije swoje ath i jezeli to faktycznie nastapi... nie dokoncze ;p ;p ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: domator » środa, 22 marca 2017, 07:05

A sa jakies plotki na temat poloniexa? ma tam wejsc?
edit: niewazne, sprzedalem na bittrexie. Cena jest dla mnie akceptowalna, nie bede trzymal.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » czwartek, 23 marca 2017, 18:33

Dobrze że nie sprzedałem jak jakiś weakhand bo będąc w szkole mile zaskoczyły mnie wzrostowe alarmy na Arku chociaż ustawiłem je na 20% bo po starcie na 10% ciągle się włączał. A tu dziś doleciało do 7000s, teraz jest chyba troche mniej bo 6500. Nic dziwnego że czesc sie wysypała jak nie na samym wejsciu to na wzroscie dzisiejszym do tego poziomu, to juz ładny zysk %. Szkoda że mam mało.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: qkiz_xt » poniedziałek, 27 marca 2017, 12:56

Witam wszystkich forumowiczów :)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z tym głosowaniem? Wysyłam 1 ARK i głosuję i to tyle? Czy mam wysyłać więcej niż 1ARK?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: qkiz_xt » poniedziałek, 27 marca 2017, 14:49

Czyli do portfela przelewam w miarę możliwości jak najwięcej ark'ów, głosuję i czekam na zyski?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma ARK

Postautor: Rumcajs » wtorek, 28 marca 2017, 20:45

@bioly,

Mam zainstalowanego tego walleta dzis sciagniety, ALE nie umiem zrobić na swoim koncie tym zalozonym nowym z bip32 drugiego adresu.
Adres jest jeden i nigdzie nie widze przycisku do utworzenia drugiego adresu w ramach tego samego seedu.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości