WAVES - ogólna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 20:10

Tak w ogóle coś tam na Waves się rusza

Obrazek

Weteran
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: bioly » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 20:21

Rumcajs pisze: @bioly,

jakie wymagania sprzetowe ma taki node wavesa bo nigdzie nie moge znalesc ? W sumie najwazniejsze jaki upload neta potrzebny ?
Udało Ci się w końcu postawić noda Wave ? Jaki jest z zysk z takiego za minimum 10 k Wave ?
Czy jak sie postawi noda nowego sciagnietego to na nim beda te wszystkie tokeny jak mercury i WTC i inne darmowe ? tak jak na wallecie zwyklym ?
Udało, nie wiem jakie są wymagania sprzętowe. Zarobki są tak małe z tego, że szkoda zachodu. Ryzykujesz utraceniem walleta który musi być przechowywany na serwerze. Przez 3 dni nie zarobiłem nawet 0.001btc, ale miałem tylko 10k waves dla takiej kwoty - nie warto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 704
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 20:37

fajne buywalle ale waves ostatnie dni ładnie sie poprawił , ciągle powyzej 30k, sporo dni spadal na 2x k s , wiec mam bardzo mało a nie stać mnie na dokupienie, nie pamietam ale ja kupowałem to chyba w ICO i mi wyszła cena 32k z ico s więc w sumie tyle samo co teraz. A taki stratis juz teraz ma z x20 od ico. A waves nawet x 2 nie zrobil no chyba ze na jakis start bonusach ale nie kojarze zeby bylo i tak duzo taniej niz co ja placilem 32k s.
Zreszta oni zebrali za duzo kasy w ICO i nawet sami moga stawiac te buy walle zeby cena nie spadała. I znow mi sie porownuje stratis do ico wave kwotowo ile zebrali i jaka roznica, waves chyba 30 000btc a stratis 900 btc z pamieci pisze ale cos takiego bylo.

Dodano po 5 minutach 48 sekundach:
@bioly,

aha ... dzieki za info to strasznie lipa, wiem ze 10k Waves to minimum, sam mialbym ledwie ponad to minimum ale zeby az tak malo zarabial nod to lipa. To dziala w Wave tak ze jak sie ma wieksza ilosc coinow to wtedy masz wiekszego noda i wiecej fee zarabiasz ? czyli ci z ICO i whalesi jak postawia noda z duza iloscia coinow to oni zarabiaja ale takie płotki z 10-20k wavesow to im sie nie oplaca zakladac noda nawet o koszty pradu i czas na obsluge tego itp ? Lipa...

Weteran
Reputacja postu: 
1

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: bioly » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 22:01

Te nody działają jak PoS, czyli im więcej tym lepiej i zbierają tylko fee, nie ma inflacji

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 11 kwietnia 2017, 18:52

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » wtorek, 11 kwietnia 2017, 19:15

czyli to cos istnieje juz na testnecie, dziwne ze cena nie wzrosla ale nie wiem jak świeży jest ten news, chyba że to było na tym wzroście do 38k ostatnio.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 11 kwietnia 2017, 20:45

Rumcajs pisze: czyli to cos istnieje juz na testnecie, dziwne ze cena nie wzrosla ale nie wiem jak świeży jest ten news, chyba że to było na tym wzroście do 38k ostatnio.
Od kilku dni się ten news przebijał, tak więc wzrosty są pod te 38k na razie.

Edit:
Ciekawy post z bct
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg18540433

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » środa, 12 kwietnia 2017, 15:19

sasha [7:05 PM]
Hi guys! one year ago we launched our ICO. today we're launching the first version of DEX on the mainnet.
Obrazek
@ZrCoin #ICO is going to offer a bonus to #waves community token (WCT) holders. Stay tuned for details

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: fodo » środa, 19 kwietnia 2017, 02:08

Mam pare pytań:
1. Czy obecnie dokupując waves i mrożąc na adresie zwiekszamy liczbę assetów które dostajemy cotygodniowo ( był jakiś deadline do końca 2016 roku, ale nie jestem pewien czego dotyczył)?
2. Czy te tokeny będą przydzielane do odwołania(tak długo jak sam waves będzie istniał)?
3. Czy opisywany na ich stronie waves leasing to jest to samo co trzymanie na portfelu webowym tokenów i za to otrzymywanie assetów? Czy może jest to osobny przydział % samych waves?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » środa, 19 kwietnia 2017, 14:16

1. WTC otrzymuje się raz w miesiącu dnia 15. Rozdawanych jest po 10% na miesiąc, których docelowo ma być 10 mln. Dystrybucja zaczęła się na początku tego roku. Za trzymane WTC otrzymuje się zaś WBTC (1:1 do BTC),
2. Jakie tokeny?
3. Pierwsze słyszę o tym, ale w obecnej chwili nikomu nie pożyczasz monet mając je w portfelu, więc to jest zupełnie coś innego moim zdaniem.

New Wavesplatform DEX GUI 0.1

Obrazek

PS

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: fodo » środa, 19 kwietnia 2017, 15:16

Tak mam na myśli assety - czyli WavesCommunity WBTC Mercury czy SMART wpada za samo trzymanie na adresie przez 7 dni chyba. Myślałem, że dostaje się jeszcze same waves, ktoś wspominał, że mając klienta webowego nie ma takiej opcji, tutaj jest niby poradnik:

http://www.wavesgo.com/mining.html

Wiec nie wiem czy instalując i robiąc tego lease coś zyskamy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: adam1226 » środa, 19 kwietnia 2017, 15:30

@Rumcajs cos dla Ciebie
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » środa, 19 kwietnia 2017, 20:24

adam1226 pisze: @Rumcajs cos dla Ciebie
mam niewielka ilość Waves. i te WCT tez i inne dziwolągi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » niedziela, 23 kwietnia 2017, 11:20

Waves przebiło 40k, cena powoli się przesuwa w górę, bidy też rosną. Sam projekt wygląda nieźle i z chęcią będę korzystał z zdecentralizowanej giełdy może tez dlatego że polo mnie w ch*** robi i nadal czekam za liskami.

Mercury ma +75% może to być dobra okazja na pozbycie się i zgarnięcie trochę bitków. Nie wiem nawet co to za projekt ale 2000 sat za sztukę bardzo możliwe więc 0,25btc za free :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » środa, 3 maja 2017, 10:43

Nie działa wypłacenie BTC z tego DEX ? Na lite cliencie lub w ogole ?
Bo jest normalnie opcja do wpłacenia BTC i do wypłacenia więc wpłaciłem costam żeby zobaczyć jak to działa ale wypłacić chciałem potem bo sie okazało że tam nie ma innych coinów poza wariacjami Waves i WCT i BTC + kilku walut fiat.
Więc chciałem przelać na jakas giełde bo stweirdziłem że kupie cos innego a tu mi test nie wyszedł, trancakcja ma opis "outgoing transaction" i już przez 2 dni wisi i nie wyszły mi satoshi na zewnątrz. Czy to jest bug czy wpłacić można a wypłacić już nie ? bo wersje lite clienta mam jakąś nową bardzo bo moze z kilka dni temu instalowana była. 0.16a mam chyba taka jest chyba najnowsza.
Orientuje sie ktos coś ? bo na btctalku nikt nie pisze na ten temat.

Weteran
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: bioly » środa, 3 maja 2017, 13:04

blink pisze:
Mercury ma +75% może to być dobra okazja na pozbycie się i zgarnięcie trochę bitków. Nie wiem nawet co to za projekt ale 2000 sat za sztukę bardzo możliwe więc 0,25btc za free :D
Mówisz o tym rynku https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-DAR? Teraz oglądam mój wavesowy portfel, bo dostałem maila, że uruchomili LPoS i widzę, że mam jakieś mercury ale wątpię, że to to a jak nie to gdzie się te mercury sprzedaje :D ?

Ok już znalazłem, można to wymienić na tej giełdzie w portfelu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » środa, 3 maja 2017, 13:21

@bioly,
juz kolejny raz widze że ktoś pisze że inne mozna wymienić w portfelu, ja niemam takiej pary do handlu a mam z przed kilku dni wallet. Jak to znalesc, i podobno WavesGo tez mozna wymieniać a u mnie w litewallecie nie mam tego do wymiany tez, pokazuje mi tylko w balansach że to mam ale handlować tym nie moge.

Weteran
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: bioly » środa, 3 maja 2017, 13:26

Wejdź w zakładkę tej giełdy i na samej górze domyślnie masz pare Waves Bitcoin - WAV/BTC. Zamiast Waves wpisz czym chcesz handlować i tak samo tam gdzie stoi Bitcoin wpisz na co chcesz wymienić ;)

BTW gdzie będziecie udostępniać swoje Waves? Ten tutaj ma tylko 15% prowizji i obiecuje, że będzie oddawał zarobki we wszystkich wartościowych tokenach https://wavesnode.net
W poradniku https://www.cryptocompare.com/mining/gu ... ine-waves/ jest WavesGO który ma 50% prowizji. Tutaj zyski poszczególnych "kopalni" http://check.wavesnode.net/revenue.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: adam1226 » środa, 3 maja 2017, 13:42

@bioly, korzystasz z najnowszej wersji 0.4.18?

Co do tego noda waves, to macie może jakieś aktualne wyliczenia ile WVS potrzeba mieć żeby zarabiać ok 1WVS/dzień?

Dodano po 34 minutach 10 sekundach:
Fajne te waveslease jest nawet:
Można rozbić na kilka "nodów/pooli"
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Reputacja postu: 
0

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: bioly » środa, 3 maja 2017, 14:21

adam1226 pisze: @bioly, korzystasz z najnowszej wersji 0.4.18?
Takich kalkulatorów nie widziałem. A wersja to: 0.4.18a

Wróć do „Pozostałe”