WAVES - ogólna dyskusja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » niedziela, 6 grudnia 2020, 11:37

Wrzucone na szybko na jednym z kanałów, wrzucę i tutaj:

"Opiszę jak działa w tej chwili ecosystem wavesa  w najprostszy sposób, może przyda się to komuś kto w tym nie siedzi a zastanawia się nad tym w co się zapakować. Wszystko paradoksalnie nie zaczyna się od wavesa tylko właśnie od USDN stabelcoina stworzonego na potrzeby ecosystemu zabezpieczonego co do wartości nie jak USDT dolarem tylko wavesem i dodatkowo w razie dużych wahań cenowych tokenem NSBT. Zasada jest prosta jeśli market cap USDN jest większy niż wartość rynkowa wavesa zdeponowana w SC, wówczas doda on kilka fal do inteligentnego kontraktu. W ten sposób przyrost USDN na rynkach sprawia, że coraz więcej wavesów jest blokowana w SC. Z drugiej strony, aby zabezpieczyć dodatkowo SC przed dużymi wahaniami cen na rynkach i co za tym idzie wypłacalnością USDN jako stabelcoina został stworzony token NSBT i jego SC. USDN jest stakowany (13-15%) co sprawia że staje się bardzo dobrą alternatywą dla graczy, którzy są zainteresowani trzymaniem $ w stablu. Z kolei całe fee ze swapów waves usdn trafia do stakingu NSBT ( staking wystartował 5 w dni posiadacze NSBT otrzymali ponad 3$ do każdego posiadanego NSBT razem ponad 400k$ trafiło z powrotem w rynek). Podsumowując, wavesa coraz mniej na rynkach bo jest blokowany w SC, każdy z elementów tej układanki można stakować (Waves, USDN, NSBT), duża część z zysków, które posiadacze otrzymują (wiem po sobie) nie wychodzi poza ten system bo jest za nie kupowany któryś z powyższych, co oczywiście znowu podbija jego cenę. Sashka stworzył coś co żyje swoim życiem i tylko kwestią czasu jest, kiedy zupełnie oderwie się od BTC. Przykład z wczoraj wieczorem, mieliśmy spory skok cenowy na waves, dlaczego? Ktoś„zeswapował” prawie 800k wavesów do USDN, cena wavesa skoczyła, a 150k$ w fee trafiło do posiadaczy NSBT, którzy dzisiaj o 8.35 odebrali swoje dzienne naliczenia, wystarczy otworzyć wykres i zobaczyć co się stało z kursem wavesa o tej godzinie ;) to tak pokrótce o podstawowym mechanizmie systemu, a do tego dochodzi CURVE na którym USDN też działa i wiele innych..."

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: SzypkiWonsz » niedziela, 6 grudnia 2020, 13:12

Sherlock pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:37Sashka stworzył coś co żyje swoim życiem i tylko kwestią czasu jest, kiedy zupełnie oderwie się od BTC.


Chyba musiałby najpierw wyrzucic z Waves Exchange wymianę krypto do BTC i postawić na większą promocję tej platformy (szczególnie względem WAVES). Zobacz DeFi, które wymieniane jest tylko do ETH.

No zobaczymy, ale zaczyna się robić ciekawie :) Dziś stałem się właścicielem skromnych 3 NSBT :D
Dodatkowo poszło mikołajkowe 100E za które kupiłem 14,4 WAVES, a jeszcze nie tak dawno Binance rozdawał za trading volumen 26 WAVES 8-) :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » niedziela, 6 grudnia 2020, 13:33

SzypkiWonsz pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 13:12 Sherlock pisze: ↑ niedziela, 6 grudnia 2020, 11:37
Sashka stworzył coś co żyje swoim życiem i tylko kwestią czasu jest, kiedy zupełnie oderwie się od BTC.



Chyba musiałby najpierw wyrzucic z Waves Exchange wymianę krypto do BTC i postawić na większą promocję tej platformy (szczególnie względem WAVES). Zobacz DeFi, które wymieniane jest tylko do ETH.
Wiem, że w tej chwili wygląda to na trochę życzeniowe podejście, ale idą w bardzo dobrym kierunku, więc jak najbardziej z czasem realne.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: qba872 » niedziela, 6 grudnia 2020, 16:03

Waves coraz bardziej mnie przekonuje. Pytanie czy warto dokupować w tej chwili po takich wzrostach Waves i NSBT? Chciało by się jakąś korektę, ale czy to nie jest myślenie życzeniowe?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: mecenas » niedziela, 6 grudnia 2020, 16:17

Sherlock pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:37Sashka stworzył coś co żyje swoim życiem i tylko kwestią czasu jest, kiedy zupełnie oderwie się od BTC [...]
Skoro jest tak dobrze i wszyscy na wszystkim zarabiają, to gdzie jest "haczyk"?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: kamil1102 » niedziela, 6 grudnia 2020, 17:53

Witam,

Panowie mam problem, otóż niezaglądałem dawno do portfela waves i teraz widze że od 1pażdziernika zmienili sposób logowania. Wczesniej potrzebowałem login i hasło, nie zapisalem seed;/ jest mozliwośc odzyskania waves czy juz przepadło na wieki?

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: batia » niedziela, 6 grudnia 2020, 19:37

Jak można nie zapisać seed.

Już nie odzyskasz swoich wavsów :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: SzypkiWonsz » niedziela, 6 grudnia 2020, 23:22

kamil1102 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 17:53Witam,

Panowie mam problem, otóż niezaglądałem dawno do portfela waves i teraz widze że od 1pażdziernika zmienili sposób logowania. Wczesniej potrzebowałem login i hasło, nie zapisalem seed;/ jest mozliwośc odzyskania waves czy juz przepadło na wieki?


Jaki to portfel? Ja na Waves Exchange loguje się za pomocą tylko i wyłącznie hasła.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 18:08

1208 stron na tym forum o lisku i 34 o waves, :shock: hehe kobita z boku siedzi i pyta "co tam tak zacieszasz?"
a ja po prostu nie wierzę jak łatwo zwieść ludzi a najgorsze jest to, że oni dalej wierzą i się nakręcają, (śmiać się czy płakać?) życzę im aby wyszli z tego przynajmniej na zero i zaczęli ogarniać dobre projekty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
takie przemyślenia przy kawie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 19:47

Sherlock pisze: poniedziałek, 7 grudnia 2020, 18:081208 stron na tym forum o lisku i 34 o waves, hehe kobita z boku siedzi i pyta "co tam tak zacieszasz?"
a ja po prostu nie wierzę jak łatwo zwieść ludzi a najgorsze jest to, że oni dalej wierzą i się nakręcają, (śmiać się czy płakać?) życzę im aby wyszli z tego przynajmniej na zero i zaczęli ogarniać dobre projekty
takie przemyślenia przy kawie

Pieniądze lubią ciszę :D Bańka na krypto powoli się rozwija a Kordek i mafia delegatów znów im wcisną Liski na górce :D

kamil1102 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 17:53Witam,

Panowie mam problem, otóż niezaglądałem dawno do portfela waves i teraz widze że od 1pażdziernika zmienili sposób logowania. Wczesniej potrzebowałem login i hasło, nie zapisalem seed;/ jest mozliwośc odzyskania waves czy juz przepadło na wieki?

Zrób screena jak u Ciebie wygląda logowanie

mecenas pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 16:17Skoro jest tak dobrze i wszyscy na wszystkim zarabiają, to gdzie jest "haczyk"?

Zobaczymy za jakiś czas :D Trzeba podchodzić z rozwagą do nowych tworów. Wysokie zarobki ale też duże ryzyko.
NSBT wzrósł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy o 4500%


Waves wbił do top30 i wyprzedził: ETC, ZCASH, IOTA i YFI :)



Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » wtorek, 8 grudnia 2020, 17:31



Dodano po 2 godzinach 59 minutach 9 sekundach:
Widzę też, że poszło troche kasy w marketing #NSBT

https://finance.yahoo.com/news/waves-ne ... ccounter=1



https://cointelegraph.com/news/algorith ... ance-token

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » środa, 9 grudnia 2020, 19:20

Kilka informacji o ekosystemie waves
https://stackingventures.medium.com/wav ... 531b45d2de

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 8 października 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Tabak » piątek, 11 grudnia 2020, 09:55

Sherlock pisze: sobota, 5 grudnia 2020, 23:48Ciężko jest wyliczyć zwrot, bo dzienne naliczanie są zależne od swap USDN Waves i NSBT, dzisiaj rano była pierwsza wypłata 1.49USDN i 0.06Waves do każdego NSBT, jutro będzie 1.11USDN, takie jest naliczenie na tą chwilę do jutrzejszej wypłaty:

NSBT:
Price on contract: ~40.88 USDN
Staked: 130768.36 NSBT
USDN for distribution: 144539.96 USDN
Waves for distribution: 7.82 WAVES
Total for distribution: ~144603.74 USDN

Per NSBT for next distribution:
~0.00 WAVES
~1.11 USDN
Mam pytanie, skąd bierzesz te dane ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » piątek, 11 grudnia 2020, 09:59

Tabak pisze: piątek, 11 grudnia 2020, 09:55Mam pytanie, skąd bierzesz te dane ?

Neutrinobot na telegramie, wrzucałem już tu stronę do niego :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » niedziela, 13 grudnia 2020, 12:28

Jeszcze jeden powód aby posiadać wavesa :lol: :lol: :lol: :lol:



Dla zainteresowanych oczywiście ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: SzypkiWonsz » poniedziałek, 14 grudnia 2020, 17:07

Cześć,

Nic się nie dzieje w dziale to przedstawię Wam małe porównanie.
"Małe porównanie" dotyczy stackowania NSBT i WAVES przez tydzień (od 7.12 -14.12).

Za stackowanie 54 WAVES (po cenie 8$ = 432$) w cyklu tygodniowym otrzymałem:
0,044 WAVES (2,29 WAVES w skali rocznej co przekłada się na ~4,2% - jedno z większych naliczeń).

Tydzień stackowania 3 NSBT (cena 33$ za sztuke (wrzucone 100$ na próbę). Nie stackowałem od początku, więc nie jest liczone pierwsze naliczenie z 06.12 co dla takiego porównania jest dobre) Start stackingu w moim przypadku odbył się 07.12.2020

Za stackowanie 3 NSBT (99$) w cyklu tygodniowym otrzymałem:
- 3,9 USDN
- 0,078 WAVES

Nie patrzę na cenę NSBT i WAVES - patrzę na wynik stackowania w stosunku do WAVES i jak na razie przy ponad 4x mniejszym nakładzie otrzymałem w minionym tygodniu za stackowanie NSBT (zamieniając USDN na WAVES) ponad 11x wiekszą nagrodę w WAVES.

Ktoś ma jakieś przemyślenia, może macie swoje własne wyniki? :) Jak to widzicie w przyszłości? Pozdrawiam i życzę miłego i równie owocnego tygodnia!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » poniedziałek, 14 grudnia 2020, 21:11

Do tej pory, czyli w 9 dni spadło na każde NSBT niecałe 6$, więc przyznaje, że to najlepszy dochód pasywny w jakim brałem udział. Nawet przy obecnej cenie NSBT, gdyby miało się to utrzymać na takim poziomie, musi robić wrażenie, traktując to oczywiście jako dodatkowe źródełko, które sobie codziennie kapie.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Bartuo » wtorek, 15 grudnia 2020, 09:00

Cześć.
Całość stakowania sprowadza się do sprzedania Wavesów do USDN w aplikacji Exchange? Nie traci się swoich wavesów?

Ja mam jeszcze ustawiony leasing na WavesWord.io. Warto przerzucić się na USDN?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: SzypkiWonsz » wtorek, 15 grudnia 2020, 09:16

Bartuo pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 09:00Cześć.
Całość stakowania sprowadza się do sprzedania Wavesów do USDN w aplikacji Exchange? Nie traci się swoich wavesów?

Ja mam jeszcze ustawiony leasing na WavesWord.io. Warto przerzucić się na USDN?


Nie. Na Waves Exchange możesz stackować:
- USDN i wszystkie wprowadzone inne waluty (EURN itp., jest ich łącznie już 10)
-WAVES
- NSBT

Wybierasz co chcesz :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Sherlock » wtorek, 15 grudnia 2020, 09:50

Bartuo pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 09:00Warto przerzucić się na USDN?
Na USDN % zwrotu jest większy, ale USDN to stablecoin i jego wartość jest oczywiście stała, cena samego waves potencjalnie może wzrosnąć i mimo, że mniej % z samego stakingu dostajesz to jednak na wzrostach zarabia się dużo więcej niż na PoS. :mrgreen:

Musisz zdecydować czy czekasz na wzrosty wavesa i mniejszy % teraz ze stakingu, czy wrzucasz do USDN i bierzesz solidny dzienny % z posiadania stablecoina.

Dodano po 13 minutach 39 sekundach:
Sasha na salonach ;)

https://www.forbes.com/sites/tatianakof ... bc49a51ac0

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości