WAVES - ogólna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » czwartek, 28 marca 2019, 12:50

Canis Lupus pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:4801 April 2019
Vostok Snapshot

dokładnie, może też trochę odbicie po ostatnich spadkach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » czwartek, 28 marca 2019, 12:59

@Canis Lupus
@blink

No nie dlatego bo te snapshoty są robione codziennie od 1 lutego do 1 kwietnia więc prędzej na WCT bym dumpów się już spodziewał tych co chcieliby ubiec innych bo i tak praktycznie 2 miesiace balans juz mają zliczony. Chyba że to jakaś pompka żeby wyjśc na lepszej cenie bo juz od dawna ciągle to spadało ja nawet sprzedać nie zdołałem na tym DEXie wavesowym.

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
Chyba że ludzie źle zrozumieli i jak zobaczyli 1 kwietnia datę Vostok Snapshot to może myślą że to jest jednorazowy snapshot do airdropu lol może, nawet na telegramie widzialem ze ktos pytał czy 1 kwietnia bedzie snapshot

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » czwartek, 28 marca 2019, 13:29

Rumcajs pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:59robione codziennie


jesteś pewien że codziennie? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 28 marca 2019, 14:11

@blink
At what time of the day will snapshots be made?
Snapshots will be made at different times on each day.

https://vostok.wavesplatform.com/
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » czwartek, 28 marca 2019, 14:17

@blink

Tak bo czytałem w paru miejscach, i j.w.
A na dexie jak zwykle sie sprzedac niema spread gigantyczny i bidow nie ma sensownych ani w dobrej cenie ani duzych, chyba przetrzymam to do kiedyśtam jak waves wzrosnie to i to moze tez przy okazji

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: czajek » wtorek, 2 kwietnia 2019, 00:15

Jak stworzyc na waves noda ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » środa, 3 kwietnia 2019, 17:54

Będą rozdane dodatkowe tokeny VST, trzeba tylko potwierdzić swój adres. Więcej info za jakiś czas.
https://blog.wavesplatform.com/vostok-t ... 81fd5520aa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: adam1226 » środa, 3 kwietnia 2019, 23:30

blink pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 17:54Będą rozdane dodatkowe tokeny VST, trzeba tylko potwierdzić swój adres. Więcej info za jakiś czas.
https://blog.wavesplatform.com/vostok-t ... 81fd5520aa


a te podstawowe to trzeba coś robić?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » środa, 3 kwietnia 2019, 23:34

@adam1226 nie, trzeba mieć tylko w portfelu

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Bit-els » sobota, 6 kwietnia 2019, 11:02

Do znawców wavsa- czy naprawdę można handlować w parach crypto- dollar na ich dexie?
To bardzo zgrabny program, teoretycznie z kluczami prywatnymi pid własną kontrolą (seed)

Pytam, bo w czasach wszechobecnych aml i kyc jest to b.dziwne.
Teoretycznie bez żadnego ryzyka można w czasie spadków crypto wyjść do $, zaczekać i odkupić więcej.
Bez ryzyka włamu, kradzieży.

Rozumiem, że transfer fiatów z portfela waves dex na konto bankowe już wymaga rejestracji, ale czyste obracanie w parach crypto/$ wygląda tak jak opisałem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » sobota, 6 kwietnia 2019, 11:31

@Bit-els Tak, tylko volumen dupy nie urywa, wszystko się rozwija. W Dexie nie ma nawet żadnej opcji do rejestracji swoich danych - tylko seed i kopie zapasowe.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Bit-els » sobota, 6 kwietnia 2019, 11:45

Ale na parze waves - $ czy btc - $ juź coś się dzieje.

W dobie co raz większego zamordyzmu kycaml takie projekty mogą tylko zyskiwać.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
@blink a jak technicznie wygląda transfer $ na wavsa i z powrotem na konto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » sobota, 6 kwietnia 2019, 16:04

Bit-els pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 11:45Ale na parze waves - $ czy btc - $ juź coś się dzieje.


Tak, dzieje się trochę.
Bit-els pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 11:45@blink a jak technicznie wygląda transfer $ na wavsa i z powrotem na konto.


Transfer przechodzi przez bramkę coinomat i w tym miejscu wprowadziłem Cię trochę w błąd bo na tym serwisie jest weryfikacja żeby wpłacać i wypłacać USD/EUR :D
Więcej info: https://docs.wavesplatform.com/en/waves ... sfers.html

Opcja byłaby taka że jeśli sprzedasz Waves czy BTC na dexie to możesz mieć tam USD/EURO bez weryfikacji do czasu gdy będziesz chciał je wypłacić. Chyba że w ostatecznej fazie wracasz do krypto i wymieniasz je na zwykłej giełdzie na fiaty.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Bit-els » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:07

@blink no to genialne rozwiązanie, dzięki.

choć, mam wciąż wątpliwości. Czy seed wavsowy jest kompatybilny z narzędziami w sieci od obliczania privów z seeda? Jeśli tak, to zawsze mamy dostęp do swoich środków. Bo klucz prywatny w portfelu wavsa można prosto odczytać dla monety waves właśnie.


Ale co z usd? Przecież jeśli platforma przestanie działać, to z seeda dolarów nie wyciągniemy.

Czyli i portfel i zdecentralizowana giełda nie dają tak naprawdę takiej władzy nad środkami jak każdy dobry portfel

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:57

Bit-els pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 19:07choć, mam wciąż wątpliwości. Czy seed wavsowy jest kompatybilny z narzędziami w sieci od obliczania privów z seeda? Jeśli tak, to zawsze mamy dostęp do swoich środków. Bo klucz prywatny w portfelu wavsa można prosto odczytać dla monety waves właśnie.


Nie rozumiem do końca :D ale waves ma swój portfel jeszcze WavesLiteApp (https://chrome.google.com/webstore/deta ... jjkcjabogm) / Waves Lite Client - https://waveswallet.io więc nie trzeba odpalać swojego portfela przez Dexa, czyli na dobrą sprawę możesz sobie sam napisać portfel czy korzystać z powyższych i masz zawsze dostęp do środków bez względu na dexa.

Bit-els pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 19:07Ale co z usd? Przecież jeśli platforma przestanie działać, to z seeda dolarów nie wyciągniemy.


To jest ich taki stablecoin więc działa to jak tether itd. :D a coinomat.com jest spółką założoną przez Waves CEO Alexandra Ivanova

Oświadczenie o Coinomat

Słyszeliśmy, że pojawiły się skargi na Coinomat dotyczące opóźnień w wypłatach. Pojawiły się również sugestie oszustwa, które traktujemy bardzo poważnie. W związku z tym chcielibyśmy wyjaśnić stanowisko dotyczące Coinomat.

Coinomat został pierwotnie założony przez prezesa Waves, Aleksandra Ivanova, jako usługa wymiany natychmiastowej - pierwsza tego typu i podobna do późniejszych usług ShapeShift i Changelly. Jednak od czasu uruchomienia platformy Waves skupił się na zapewnieniu interfejsu między światem kryptograficznym i światem fiat oraz obsługuje bramy do i z fal dla USD i innych walut.

W ramach tego przejścia, Coinomat został przekazany i jest obecnie niezależnie zarządzany jako firma, która nie pokrywa się z głównym wysiłkiem Waves. Ivan Sheglov jest teraz odpowiedzialny za Coinomat i prowadzi oddzielny zespół ds. Rozwoju i wsparcia.

Dochodzenia prowadzone przez społeczność pokazują, że firma, która jest właścicielem Coinomat.com, jest ELITE WAY DEVELOPMENT LLP, która jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Ta firma jest najwyraźniej powiązana z dwiema innymi firmami zarejestrowanymi na Seszelach, DAMITRA GROUP LTD i LAMEN BUSINESS LTD.

Waves and Coinomat nie mają żadnych kontaktów z tymi firmami. Powiązanie polega po prostu na tym, że firmy mają tego samego rejestratora w jurysdykcji offshore - czegoś, czego nie można uniknąć i nie ma bezpośredniego wpływu na tę sytuację. Również Tidex, co do których pojawiły się obawy, jest oddzielną organizacją z odrębnym zespołem i nie pokrywa się z podstawową grupą Waves. Podobnie jak Coinomat, Tidex nie jest własnością i nie ma linku do fałszywych firm, które mają tego samego rejestratora.

Ponieważ Coinomat świadczy usługi na rzecz platformy Waves oraz w ramach klienta, będziemy oczywiście badać kwestie, na które zwróciła nam uwagę społeczność oraz relacje między Coinomatem a wieloma innymi firmami, co do których zgłoszono obawy. Niestety, nie możemy bezpośrednio interweniować w celu rozwiązania kwestii opóźnionych wypłat.



Co do wypłat jeszcze:
https://coinomat.com/faq.php
Wycofanie Fiata z Waves Wallet na konto bankowe
Użytkownicy Waves mogą wypłacać USD i euro z portfeli Waves na swoje prywatne konta bankowe.

Wymogi wypłaty
Wypłata euro lub USD jest dostępna tylko dla zweryfikowanych użytkowników, którzy raz dokonali transakcji depozytowej ze swoich prywatnych kont bankowych do zweryfikowanych portfeli fal. Wypłata jest dozwolona tylko na to samo prywatne konto bankowe, z którego użytkownik zdeponował środki.

Z konta Waves na rachunek bankowy można wypłacić tylko euro i USD.

Aby dokonać pierwszej wypłaty, użytkownik musi złożyć swój wyciąg bankowy z potwierdzeniem adresu.

Znaczne kwoty będą wymagały przedstawienia dowodu pochodzenia pieniędzy.

Użyj zweryfikowanego adresu Fale tylko do wypłaty fikcyjnych walut. Wszystkie wypłaty dokonane z niezweryfikowanych adresów będą uważane za błędy i zostaną zwrócone do nadawcy na żądanie z potrąceniem opłaty 25 $.

Nie używałem nigdy tego USD bo jakoś mi to potrzebne nie było, więc ciężko mi coś napisać więcej. Może tutaj coś znajdziesz:

https://docs.wavesplatform.com/en/waves ... teway.html
https://coinomat.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » niedziela, 7 kwietnia 2019, 15:55

Koreańce na bithumbie pompują waves, kurs ponad 60% wyższy niż reszta (w szczycie ponad 140% niż reszta giełd). O co tam u nich chodzi :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: adam1226 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:56

no proszę, a myślałem ze to wzrost pod tego airdropa, ale w zasadzeie wg tego co bylo w instukcji to snapshoty zakonczyly sie z koncem marca?

oj chyba bede musial sobie zrobic przerwe bo w sumie to tylko Koreance pompuja.. myslalem ze reszta tez ale to jednak zle TF spojrzalem :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:09

adam1226 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:56no proszę, a myślałem ze to wzrost pod tego airdropa, ale w zasadzeie wg tego co bylo w instukcji to snapshoty zakonczyly sie z koncem marca?


Tak, rozdają dodatkowe tokeny pisałem kilka postów wyżej. Jednak to już jakieś śrubki, więc wątpię by to było przyczyną wzrostów.
blink pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 17:54Będą rozdane dodatkowe tokeny VST, trzeba tylko potwierdzić swój adres. Więcej info za jakiś czas.
https://blog.wavesplatform.com/vostok-t ... 81fd5520aa

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Bit-els » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:15

@blink wiesz o co chodzi z leasingiem monet, chyba tylko wavesa to dotyczy. W portfelu (Waves Client)
Pożyczam komuś? ale na jakich zasadach, jaki procent, zabezpieczenie itd.
Używałeś tego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:25

@Bit-els

to działa praktycznie tak jak w Lisku i Arku głosowanie na delegata tylko głosujesz na Masternode a im większa tym robi wiecej zysku w odróżnieniu od delegatów w Lisku czy arku gdzie robią stałą liczbę bo kopią. Wavesy są jakby faktycznie pożyczone "zagłosowane" ale w każdej chwili da się dać cancel i nie wysyła się ich nigdzie zawsze są pod naszą kontrolą. Kiedyś zagłosowałem na kogoś i dostawałem Miner Reward Token i chyba też samego wavesa ale jak miałem mała ilosc to dużo ytego nie było.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Jesli nic sie nie zmieniło to 10 k Wavesów wymaganych jest minumum na Masternode ale ludzie pisali że nawet taką ilością lepiej dołączyć do czyjejś większej Masternody tym Leasingiem niż zakładać własną, bo lepsze fee. A jak sie nie ma 10 k to tym bardziej.
Jak coś niedokłądnie napisałem to blink mnie poprawi ja nie śledze detali aż tak.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pytek i 4 gości