WAVES - ogólna dyskusja

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: japu » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 12:46

@łabondź2020 Niewiele więcej nam zostało :) Tzn. mi w przypadku viresów, które mam zalockowane - i tak nie mogę z tym nic zrobić niemniej liczę jednak na to, że ten tydzień to jeszcze przetrzyma - tak, żeby wyjść na 0 :)

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 12 maja 2022, 08:05

neutrino jako algorytmiczny stabl może być następny, kurs do $ już spada, waves również

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 26 maja 2022, 22:59


o usdn I waves

prawdopodobnie podziela los luny

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: japu » piątek, 27 maja 2022, 13:37

Też mi się zdaje, że przyszłość algorytmicznych stabli jest zagrożona. Co do Waves to na Viresie tak kombinują, że marnie to widzę. Niby w przypadku USDN<>Waves swapowanie jest ograniczone kwotowo/czasowo i uzależnione of ilości posiadanych USDN ale coś mi się zdaje, że przy obecnym pokryciu USDN w Wavesach na poziomie ~23% to długo to nie pociągnie. Sasha probuje chyba ratować (albo budować p*nzi) wprowadzając lockowanie LP ale to tylko odsunie w czasie problem z wypłatami i płynnościa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » piątek, 27 maja 2022, 14:13

Manewr z USDNem wypompował Wavesa na piękne szyty 60$. Niestety przy wpadce z Luną teraz USDN dla Wavesa jest kulą u nogi a może być nawet gwoździem do trumny. Widać to na kursie z innymi altami, Waves spada równo a odbija gorzej niż większość altów. Szkoda bo to fajny projekt był.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: japu » piątek, 27 maja 2022, 14:47

@blink No właśnie im bardziej się w to zagłębiam tym mniej mi się podoba. Przecież to musi j**nąć, no nie ma szans przetrwać. A kombinacje na Viresie takie, że to zniechęci ludzi zupełnie. Przecież gdyby oni teraz odblokowali limit wypłat (lub gdy utylizacja spadnie poniżej 80%) to tam sie wszyscy rzucą, żeby zabierać kasę bo widzieli co się stało z UST.
USDN ciągle gubi pega. Przy obecnym Backing Ratio w wysokości 23% to jest w ogóle jakaś porażka. Powinno być 250% albo MINIMUM 100%. Bez dwóch zdań wygląda mi to na kolejne Ponzi chociaż trochę bardziej "zabezpieczone" przed bank runem.
Jeśli ktoś zrobi sporym kapitałem big shorta na Waves'a i zdumpuje cene to praktycznie nie będzie pokrycia dla USDN. Co gorsza, wszyscy będą zalockowani w NSBT albo w Viresach i nie będzie się dało wyjść.
Z UST przynajmniej dało się spokojnie uciec - w najgorszym razie z niewielką stratą (a na luzie ze sporym zyskiem).

A w Waves mamy jeszcze problem z limitem swapów i to spokojnie może zabić protokół bo nie będzie się dało palić tokenów - to zabijało UST bo też był limit, zwiększyli go ale dużo za późno...

Reasumując, marnie to widzę....

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: japu » piątek, 27 maja 2022, 22:15

Po obecnych zmianach na Vires widzę min. dwa interesujące scenariusze...

1. Jeśli ktoś kto dostarczył np. $1mln USDC po ostatnich problemach nie może ich wypłacić ponieważ przy obecnej utylizacji jest limit 1000USDC dziennie. Wypłata tego zajmie 3 lata - chyba, że utylizacja spadnie i zostaną ściągniete limity. Ostatnio proposal (mający na celu ograniczenie ucieczki userów) daje możliwość kupienia tokenów np. VIRES_USDC_LP (po cenie ok 0.75), zalockowanie ich na 3mc i potem import do Vires'a a tam są wycenione obecnie na $1.25 a za 3mc pewnie na $1.35 - jeśli protokół się nie wywróci to niezły sposób na kasę ale.... czy będzie się dało wypłacić jeśli ciągle będą limity? Otóż wystarczy kupić te tokeny, przesłać je po 800szt na 1000 kont, tam zalockować i po 3mc zaimportować i wypłacić po 1000USDC z każdego konta... I już nie trzeba czekać 3 lata. Chyba, ze protokół się wywróci :)

2. Jeśli ktoś ma teraz luźną kasę to może kupować tokeny LP i nie lockować... Ludzie będą kupować i lockować i nie będą mogli uciec z kasą przez min 3mc. Spadnie utylizacja, zostanie zdjęta blokada importu LP tokena, wciągamy te tokeny z cenie $1.3 i wyciągamy całość - kolejny sposób na łatwą kasę o ile protokół się nie wywali...

Oczywiście to wszystko tak fajnie wygląda ale pytanie po co oni to "przegłosowali". Pisze w cudzysłowie bo to DAO to takie średnie jest jeśli ktoś ma większość gViresów do głosowania... Równie dobrze za 2mc może paść propozycja, że jednak bo zakończeniu lockowania nie będzie się dało importować tokenów i ludzie zostaną z tokenami LP, które będą wyprzedawać na giełdzie, żeby odzyskać cokolwiek. Tak jak teraz musza zrzucać te tokeny tanio żeby wyjść do jakiegoś stable.

Idealnie byłoby wiedzieć po co to zostało wprowadzone. Albo zagrać na dwa fronty. Trochę zalockować, a trochę nie lockować :)
Procentowo wygląda super - z $0.75 robimy za 3mc $1.3 oraz mamy dużo viresów w nagrodę. Ponzi level 10 :)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: japu » wtorek, 31 maja 2022, 21:58

Nie mogę znaleźć info kiedy KuCoin odblokuje wypłaty USDN. Coś wiecie na ten temat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WAVES - ogólna dyskusja

Postautor: blink » piątek, 23 września 2022, 21:36

Siedzi jeszcze ktoś w Waves? Jak tam sytuacja wygląda i problemy z peg USDN? Cena zrobiła się fajna z potencjałem na x10 tylko Sasha musiałoby wykombinować jakiś skup albo coś :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości