W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » piątek, 2 lutego 2018, 17:48

W marcu będzie ICO https://www.effect.ai/ w które zamierzam wejść. Zrobiłem o tym projekcie osobny wątek - https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=27163 - jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do dyskusji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Rumcajs » piątek, 2 lutego 2018, 18:16

mediabooker pisze: Po udanym ico (!) dadi clouds teraz czekam na arcblock i insights network. Na co wy czekacie? Cisza w wątku od kilku dni..

Gdybym ktoś był zainteresowany arcblock, to zostawiam referal link:

https://www.arcblock.io/s/DCK6dD5IFE8YGIr
Cisza bo tych ico jest tyle że nie wiadomo co kupować a ostatnio i tak wszystko spada.
Napisałbyś po pare zdań o swoich wybranych ICO czym są i czemu je wybrałeś bo same nazwy w tłoku innych nikomu pewnie nic nie mówią po prostu dlatego też i cisza spora. O tym Dadi ktoś już pisał gdzieś ale nie wiem czy to nie akurat Ty. To tokeny na eth czy coiny lub coś na Neo ? Ostatnio czytałem o paru azjatyckich ico ale tam wymagają z koleji w wielu zrobienie KYC lub zapisy na whitelisty cyz wiekszosc idzie już w presale i nie mozna normalnie kupić z doskoku. Wszystkiego trzeba pilnować zapisywać sie, coraz bardziej irytujące te ICO'a.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » piątek, 2 lutego 2018, 20:57

Rumcajs pisze:
mediabooker pisze: Po udanym ico (!) dadi clouds teraz czekam na arcblock i insights network. Na co wy czekacie? Cisza w wątku od kilku dni..

Gdybym ktoś był zainteresowany arcblock, to zostawiam referal link:

https://www.arcblock.io/s/DCK6dD5IFE8YGIr
Cisza bo tych ico jest tyle że nie wiadomo co kupować a ostatnio i tak wszystko spada.
Napisałbyś po pare zdań o swoich wybranych ICO czym są i czemu je wybrałeś bo same nazwy w tłoku innych nikomu pewnie nic nie mówią po prostu dlatego też i cisza spora. O tym Dadi ktoś już pisał gdzieś ale nie wiem czy to nie akurat Ty. To tokeny na eth czy coiny lub coś na Neo ? Ostatnio czytałem o paru azjatyckich ico ale tam wymagają z koleji w wielu zrobienie KYC lub zapisy na whitelisty cyz wiekszosc idzie już w presale i nie mozna normalnie kupić z doskoku. Wszystkiego trzeba pilnować zapisywać sie, coraz bardziej irytujące te ICO'a.
Teraz to jest masakra ogólnie. Pierwsza walka przy fajnych ICO to zapisy na whitelistę i/lub przejście przez KYC, gdzie spóźnienie 5 min. to już się nie łapiesz. Druga walka to na gas w trakcie sprzedaży - jak nie dasz 100 gwei to raczej nie ma szans żebyś coś kupił. Ja to za stary na to jestem, odpuszczam w takich wypadkach bo nie zmierzam się bić z tysiącem napalonych maniaków. Jednak preferuję takie tokensale bez nadmiernego hajpu, gdzie na spokojnie przez tydzień się toczy sprzedaż i każdy może wejść, nawet jeśli są limity.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: mediabooker » piątek, 2 lutego 2018, 23:14

@Rumcajs
Jest tak jak pisze @sud dobry projekt lub wyhypeowany: tlum chetnych do whitelist i kyc (patrz apex). Potem dalej wyscig " kto pierwszy, ten lepszy" podczas startu ico (Thekey, dadiclouds itp). Ja lubię te walki z tysiącami napalonych maniaków, oni potem wracają i kupują, gdy token wchodzi na giełdę:P Ja nie kupuję tych, które można nabyć godnie - w przeciwieństwie do suda:P

Mam takie ogólne, subiektywne wrażenie, że u szczytu bańki na btc i altach było więcej ico niz zwykle. Ostatnia faza wyciągania/pomnażania kasy.
Przypuszczam,że tak jak @sud, lubię pakować się w ico oparte na neo, które uzupełniają i rozbudowują ekosystem neo.
Już się odbyły: trinity, rpx, zeppin (można kupić w cenie 60% ceny ico na kucoin), thekey.

Odbędzie się : nex w marcu
https://icodrops.com/neonexchange/
https://neonexchange.org/?utm_source=icodrops#roadmap
To coś więcej niż giełda. Warto przeczytac fragment artykułu poświecony neox i nex, a najlepiej cały:
https://hackernoon.com/neo-versus-ether ... 956138bea3

Później napiszę o moich ico typach, bo się zmęczyłem;)

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » piątek, 2 lutego 2018, 23:21

mediabooker pisze: @Rumcajs
Jest tak jak pisze @sud dobry projekt lub wyhypeowany: tlum chetnych do whitelist i kyc (patrz apex). Potem dalej wyscig " kto pierwszy, ten lepszy" podczas startu ico (Thekey, dadiclouds itp). Ja lubię te walki z tysiącami napalonych maniaków, oni potem wracają i kupują, gdy token wchodzi na giełdę:P Ja nie kupuję tych, które można nabyć godnie - w przeciwieństwie do suda:P

[...]

Odbędzie się : nex w marcu
https://icodrops.com/neonexchange/
https://neonexchange.org/?utm_source=icodrops#roadmap
To coś więcej niż giełda. Warto przeczytac fragment artykułu poświecony neox i nex, a najlepiej cały:
https://hackernoon.com/neo-versus-ether ... 956138bea3
No ja rozumiem, że można lubić taką walkę bo to przynosi wymierne korzyści. W NEX też planuję wejść, bo jak blockchain NEO rozwinie się chociaż w połowie tak jak ETH to już będzie bardzo dobrze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » wtorek, 6 lutego 2018, 18:12

Takie dziwne pytanie - o co chodzi w tym, ze niektóre ICO blokują obywateli USA?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Ninsu » wtorek, 6 lutego 2018, 18:19

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała, że sprzedaż tokenów w ramach ICO (Initial Coin Offering) podlega przepisom federalnym dotyczącym papierów wartościowych, a w związku z tym wymaga posiadania odpowiednich licencji przez podmioty próbujące pozyskać kapitał w takiej formie.

źródło: comparic.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » wtorek, 6 lutego 2018, 18:47

@Ninsu, dzięki już łapie. Czyli to przed czym cały czas przestrzega nasz KNF, tyle, że nie jest tak restrykcyjny.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: cryptolowca » środa, 7 lutego 2018, 11:47

Siemka jak ktoś poszukuje ico lub pomocy zapraszam na kanal youtube https://www.youtube.com/channel/UCtrDUo ... subscriber

Ostatnio wyszło bluzzele w które oczywiście inwestowałem w ico i 7x zysk xDD

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » czwartek, 22 lutego 2018, 17:17

Trafiłem naprawdę konkretne ICO firmy Credissimo - startup na rynku od ponad 10 lat, obecny na giełdzie, dwie nagordy Forbes w 2017 roku (''Financial Sector Innovations'' i ''Quality of Services''), spełniają regulacje m.in. European Banking and Financial Services Regulators. Tokeny na sprzedaż są zgodne z regulacjami US-SEC, traktowane jako securities i mają prawo do dywidendy. Polecam przeczytać przynajmniej overview. Szczególnie zainteresowała mnie ich karta kredytowa, której wydanie jest planowane w połowie tego roku. To już nie jest kolejne ICO jakiegoś blockchainowego projektu, bardziej przypomina to już prawdziwą sprzedaż udziałów firmy z sukcesami i działającej na rynku od lat. Raczej nie na quickflip z szybkim zyskiem.

https://nexo.io/

PS Pre-sale to inwestycja minimum $5000. Mniejsze kwoty mają być możliwe w czasie głównej sprzedaży.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 22 lutego 2018, 18:26

Trochę duży hardcap tego ico 50mln. Teraz raczej czeka nas bear market i może nie być chętnych do odkupienia drożej.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: krypcik » czwartek, 22 lutego 2018, 21:14

Czy wszystkie ico wymagają przedstawienia dokumentu tożsamości przed zakupem?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. m1 note przy użyciu Tapatalka

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: mediabooker » czwartek, 22 lutego 2018, 21:30

@sud
Dzięki. Wygląda obiecująco. Czy jest planowany sale po preslae? Whitelist jest obecnie tylko na presale, to nie whitelist dla wszystkich? Tak to rozumiem po wizycie na stronie.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » piątek, 23 lutego 2018, 09:09

mediabooker pisze: @sud
Dzięki. Wygląda obiecująco. Czy jest planowany sale po preslae? Whitelist jest obecnie tylko na presale, to nie whitelist dla wszystkich? Tak to rozumiem po wizycie na stronie.
Tak, wygląda że whitelist jest na pre-sale. Główna sprzedaż powinna się odbyć później, ale nie znam szczegółów (czy np. jak zbiorą hardcap to nie będzie wcale).

Z telegrama:
Due to the significant investment demand currently, we really do not see the need to perform a crowd sale. However, we will allocate a small amount of the supply to a crowd sale anyway for the purpose of price discovery for all investors through a Dutch Auction (we trust that it would be oversubscribed). The aim is to create a massive public awareness, but also to leave plenty of unsatisfied demand, so that there is fuel for price growth when the token is listed on an exchange.
Czyli po pre-sale będzie tylko aukcja małej ilości tokenów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » czwartek, 1 marca 2018, 13:01

Zgodnie z obietnicą. Pojawiło się nasze krajowe ICO. Nie jest może wspomagające blockchain ale na pewno daje zarobić. Ciekawa nisza na rynku. Do tego mozna dostać darmowe tokeny za pomoc w promocji - PRE ICO przeznaczone jest w całości na promocje. Wygląda na długofalową inwestycje z uwagi na planowane dywidendy. Link tutaj https://arcadia-ico.com/

Whitepaper tutaj - jest też krótka wersja video dla leniwych ;)
https://arcadia-ico.com/#whitepaper

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: Wipqozn » czwartek, 1 marca 2018, 15:08

Odradzam w inwestycje w ICO pokroju tego podlinkowanego przez @artoor. Faza, w której na każdym ICO można było zarobić jest już za nami. Projekty, które nie mają nic wspólnego z utylizacją blockchaina, a machają tą flagą tylko po to, by zebrać fundusze w większości są skazane na niepowodzenie.

Niezależnie od powyższego, przeczytałem whitepaper Arcadii i projekt uważam za słaby.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » czwartek, 1 marca 2018, 20:27

@Wipqozn, każdy może mieć swoje zdanie, jest to nasze krajowe ICO to dlaczego go nie wesprzeć? Skoro czytałeś Whitepaper to też zauwazyłeś ciekawe hasło - chodzi mi o odniesienie do dużych międzynarodowych giełd. Zobacz nasze GPW - są tam spółki które płaca dywidendę. W moich postach wielokrotnie o tym pisałem, najważniejsze, żeby na ICO dało się zarobić. Skoro oferują dywidendy to czemu nie.
Chyba że nie czytałeś Whitepaper tylko widziałeś filmik, tam tego nie ma...?

Plan jest taki - zainwestować w kilka tokenów i patrzeć czy Roadmap będzie dotrzymany. Nasze Polskie no to jedziemy.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: sud » czwartek, 1 marca 2018, 22:16

@artoor
Zespół to jest jedna osoba? Gdzie reszta? W dodatku Artur, czyli prawdopodobnie Ty. Kto pisze smart contract i zajmuje się programowaniem? Po co w ogóle jest blockchain w tym projekcie? Poza tym, co za różnica czy ICO jest krajowe czy zagraniczne? Nie ma to zupełnie żadnego znaczenia w świecie blockchaina i krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: artoor » piątek, 2 marca 2018, 08:27

@sud, mam zwyczajnie wrażenie, że u nas tego jest mało. A jak juz się jakieś ciekawe ICO pojawi to się to ignoruje. Dużo łatwiej jest przecież inwestować w PL, w każdej chwili możesz sprawdzić co się dzieje a nawet zadzwonić do kogoś z ekipy. Praktycznie zerowe ryzyko scamu.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie ICO zainwestować? Wątek poszukiwaczy ICO.

Postautor: kristiano92 » piątek, 2 marca 2018, 14:40

Ktoś przyglądał się bardziej KickCity.io ?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości