Co dzisiaj kopiemy?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 25 maja 2017, 15:35

Dla posiadaczy większych mocy - najlepiej się trzymać wiodących kojnów w poszczegółnych algo jak ETH i ZEC. Z mniejszymi mocami i CPU można spróbować z którymś kojnów z cryptonight - perspektywiczny może być tutaj Bytecoin. Z pascali - Pascallite. Niestety większość pozostałych kojnów - jest zarażona gorączką złota objawiającą się panicznymi zakupami i równie paniczną wyprzedażą. Inaczej mówiąc - rynek potrzebuje korekty i konsolidacji... która może nadejść już w weekend.
Z perełek - o dość zmiennej opłacalności - ale też dość łatwą do kopania - polecam Digibyte Groestl (DGB).
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki alt opłaca się kopać PoW i PoS

Postautor: XD2017 » czwartek, 8 czerwca 2017, 17:51

Cześć,
Jaki alt waszym zdaniem opłaca się kopać, myślę o nowych krypto i czy jest sens kopania któregoś na PC metodą PoW? Jakie są wasze typy na PoS długoterminowo?

pm7: połączone z istniejącym tematem, nie ma sensu zakładać cały czas nowych o tym samym.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 czerwca 2017, 18:16 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » środa, 5 lipca 2017, 21:36

aktualnie: Dubaicoin - DBIX
perspektywicznie ETC (vide artykuł o koreańskich pracach legislacyjnych), oraz niszowe ethashe jak ELE Elementrum i SOIL Soilcoin.
Jeśli chodzi o CPU - to nadal sensowne mogą być wschodnie kojny jak Karbovanec KRB i Siberian chervonets SIB.
Oczywiście - nie zapominamy o kopaniu dyskami czyli BURST i STORJ, ew. SIA.
Z bardziej wyrafinowanych metod - to kopanie różnymi ASICami np. LTC - Litecoin - w przeliczeniu na zwrot z inwestycji ROI - aktualnie absolutny number one.
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zch28 » środa, 5 lipca 2017, 23:48

Bagder pisze: aktualnie: Dubaicoin - DBIX
perspektywicznie ETC (vide artykuł o koreańskich pracach legislacyjnych), oraz niszowe ethashe jak ELE Elementrum i SOIL Soilcoin.
Jeśli chodzi o CPU - to nadal sensowne mogą być wschodnie kojny jak Karbovanec KRB i Siberian chervonets SIB.
Oczywiście - nie zapominamy o kopaniu dyskami czyli BURST i STORJ, ew. SIA.
Z bardziej wyrafinowanych metod - to kopanie różnymi ASICami np. LTC - Litecoin - w przeliczeniu na zwrot z inwestycji ROI - aktualnie absolutny number one.

Podpowie mi ktoś w kwestii kopania dyskami? BURST i STORJ
Ile tera trzeba mieć żeby to miało sens?

Dodano po 34 minutach 27 sekundach:
http://burstcoin.biz/calculator
Znalazłem taki kalkulator i mi wyszło że przy 10 TB miesięcznie zarobię 35 USD czyli 130 zł.
Realna kalkulacja?
Szukam alternatywy bo kupowanie teraz GPU to głupota przecież :-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 00:03

Realna. STORJ - też dobrze wypłaca - ale to już zależy - od Twojego neta bardziej.


[youtube][/youtube]

Przy Burst jest nieco więcej pracy - i trzeba mieć odpowiednie dyski - kosztują niemal tyle samo co karty - 800 zł +. Przy STORJ i SIA instalujesz klienta - i najlepiej jak udostępniasz porty. Należy się tu liczyć z ogromnym wzmożonym ruchem na łączu - co niektórzy providerzy w mniej lub bardziej chamski sposób blokują. Ale w zasadzie nie potrzeba zbyt dużej przestrzeni na udostępnianie - nawet kilka gigabajtów może zarabiać...
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 00:29

Faktycznie dyski kosztują.
Net z UPC 60 Giga ale wiadomo niesymetryczne.

A kopanie CPU? potrzeba wypasione i7 żeby ukopać jakieś grosze?
Tak kombinuję bo na GPU to też już tylko grosze albo mniej niż zero :-)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: RafaelGrey » czwartek, 6 lipca 2017, 00:33

Neostrada 10mb odpada przy sia? :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 01:39

Nie ma łatwo, trzeba próbować, testować, sprawdzać samemu... Kopanie CPU jest skażone Botnetami - czyli koszt zwykłego górnika będzie zawsze wyższy niż hackera, albo wprawnego administratora dużej sieci... Są tacy, co jednak znajduje nisze i jakoś na tym wychodzą.
Jak słusznie @zch28 zauważył - kluczem jest niski koszt inwestycji - ale próg minimalnych wydatków jest coraz wyższy - dlatego w większości wypadków - jak ktoś nie ma ochoty się wgryzać - często lepszym rozwiązaniem jest bezpośrednia inwestycja w kryptowaluty. Poprzednio gdy dawałem taką radę w listopadzie - zwrot - z inwestycji w DASH wyniósł 2000 % - podczas gdy z kopania... szkoda gadać...
A teraz jest dobry okres na kupowanie kryptowalut w celach inwestycyjnych - za chwilę pociąg ruszy dalej i znowu będzie to ryzykowne lub zwyczajnie spóźnione. Można sobie dobrać agresywnie jednego kojna, albo bezpieczniejszego - albo stworzyć koszyk.... Zapewniam, że zyski nie będą mniejsze niż z kopania...
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 07:51

Spekulacją się brzydzę ;-) No dobra nigdy nic nie wyspekulowałem (zawsze w plecy) ani nie wygrałem w totka :-)
To wymaga czasu a ja przy biurku ale jednak pracuję i mogę nie dać rady przypilnować na czas.
To będzie ostateczność i przejaw mojej wielkiej desperacji :-)

Zanim jednak to się stanie chciałbym wykluczyć inne możliwości
- GPU - Jak dobrze pójdzie mogę wyjść na zero po sprzedaży gratów po 6 mies. przy inwestycji do 2 tys. zł. Więcej się boję wydać.

- HDD - Bez kosztów prądu (chyba) zarobiłbym jakieś 20 zł/ mies przy inwestycji 300-400 zł. Jak wiadomo dysków nigdy dość dlatego nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Pytanie tylko ile jeszcze trzeba wydać żeby zgromadzić np. 10TB Specjalne kontrolery, specjalne dyski?
Łącze mam od UPC niesymetryczne 60 mega. Wystarczy na kopanie STORJ i SIA???
Wada: Syn mnie zastrzeli jak będzie chciał pograć w sieci :-)
Tu nie znam jeszcze kalkulacji. Ile zł. mies. można zarobić?

CPU - Tu jeszcze nic nie wiem i proszę o pomoc. Jakieś zaporowe wymagania sprzętowe?
Jaki zarobek? komputerów dookoła od groma tylko czy się nadadzą? :-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 09:43

Odpowiedź brzmi: próbuj.
Kopanie CPU i udostępnianie zasobów dla STORJ i SIA - nie będzie wymagać raczej żadnych dodatkowych nakładów. Jedynie koszty eksploatacyjne - czyli prąd. BURST teoretycznie też nie - i na próbę można użyć tego co się ma. W dłuższej perspektywie lepiej jednak używać jak największych dysków 6TB+ podłączanych za pomocą kabli USB. Inwestycja dotyczyć będzie zatem dysków, kabli USB i zasilacza. Takie dyski nie są zbyt prądożerne. Za 2 tys. zł - które zamierzasz wydać - można połączyć te 3 kojny - nawet do jednego komputera.
Teoretycznie każdy komputer się nada - ale najlepiej jeśli ich procesory obsługują instrukcje AVX2.
Spekulacji nie unikniesz, można urobek sprzedać tanio, można drogo - a to wpływa na wynik końcowy.
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 10:49

Ja kopanie rozumiem jako natychmiastowe sprzedawanie urobku. Inaczej to już spekulacja której nie chcę :-)
A mogę prosić o jakieś mądrzejsze linki niż te które znalazłem o kopaniu CPU oraz STORJ i SIA???
I na litość .... po polskiemu :-)

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: jupp82 » czwartek, 6 lipca 2017, 11:06

Wlasnie nie ma. Ogólnie dyski od USB 2.0 i wyzej no i jak najwieksze.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 11:12

NIe znam informacji "po polskiemu". NIe znam prostych recept: weż to, weż tamto, dosyp proszku do pieczenia i wstaw do piekarnika na pół godziny.
Nawet Polacy wolą pisać w obcym. A w zasadzie nikt nie lubi się dzielić wiedzą - nawet jak nie jest zbyt tajemna...
Może ktoś wyda książkę" Kopanie dla żółtodziobów", ale to wszystko zmienia się tak szybko... że czasami informacje sprzed tygodnia okazują się nieaktualne.
Totalnie najprostszą metodą na kopanie - jest zainstalowanie sobie programiku NIcehash miner. Nie jest to idealne rozwiązanie - ale też może przynieść dobre rezultaty. Program sam dobierze algorytm najbardziej opłacalny dla danego sprzętu i obliczy na bieżąco urobek, z wypłatą w BTC po spełnieniu minimalnego progu. Są też konkurencyjne programy - ale nie testowałem - a więc trudno mi polecić.
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zch28 » czwartek, 6 lipca 2017, 11:45

Dzięki wielkie o takie nakierowanie mi chodzi. Albo o "Daj sobie spokój" bo masz za słabe łącze, procesor za mało TB.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » czwartek, 6 lipca 2017, 12:44

Bonus tkwi w tym, że to co dzisiaj w kopaniu jest nieopłacalne - w przyszłości może być bardzo drogie. Wprawdzie - bardziej opłacalne jest kopanie najbardziej profitowych kojnów i ew. ich zamiana na perspektywiczne tokeny (spekulacja) - ale historia Bitcoina i wielu altów - pokazuje, że można coś wyszukać mało popularnego, co się rozwija, i tanim sposobem pozyskać trochę takich monetek - a nuż kiedyś w przyszłości - okażą się wartościowe? Polecam taką zabawę w skauta - bo jest bardzo pouczająca...

Jak ktoś ma więcej zasobów pieniężnych - ale nie chce się uczyć tego wszystkiego, zdobywać wiedzę, próbować, testować itd... - to stanowczo polecam bezpośrednie inwestycje, jak to napisałem wcześniej.

A dopiero jeśli ktoś ma środki, czas i ambicje, by się obeznać z tematem - to może zacząć dłubać ktok po kroku - zaczynając od prostych narzędzi - po bardziej zaawansowane - zostało to opisane w pierwszym poście tego tematu...

I wreszcie, jeśli ktoś dysponuje dużymi środkami np. powyżej 200 tys. zł - a nie ma ochoty wgłębiać się samemu w to wszystko - to z pewnością wiele bardziej doświadczonych osób i firm obecnych na tym forum - będzie w stanie podzielić się na profesjonalnym poziomie swoją wiedzą (ze mną włącznie) i dobrać odpowiednią dla danej osoby strategię biznesową.

Trzeba się jednak liczyć, że nie wszyscy są uczciwi i łatwo stracić środki powierzając je rozmaitym hochsztaplerom, a także, że inwestycje tego typu - to nie lokata w banku i zawsze istnieje ryzyko strat, chociaż moim zdaniem, kto nie zaryzykuje, pewnie będzie tego żałował 8-)
Sic semper evello mortem tyrannis

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » sobota, 22 lipca 2017, 18:39

Z nowości dla początkujących i nie tylko - nicehash uaktualnił swoje narzędzia dla początkujących. Ceikawa jest tez nowa odsłona kalkulatora opłacalności - w której można sobie wybrać PLN jako walutę... i już czarno na białym widać, ile można zarobić.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: kkkk » sobota, 22 lipca 2017, 18:55

Cudownie że kalkulator nie bierze obecnej trudności. Może jedynie current day, ale one month z kosmosu

Przykład dla gtx1060 6gb, power cost 0. :
One day
0.00050299 BTC
1.41 USD
One week
0.00392018 BTC
10.95 USD
One month
0.02356427 BTC
65.85 USD

30*1,41=65,85?!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: wamak » niedziela, 23 lipca 2017, 01:23

Bagder pisze:Z nowości dla początkujących i nie tylko - nicehash uaktualnił swoje narzędzia dla początkujących. Ceikawa jest tez nowa odsłona kalkulatora opłacalności - w której można sobie wybrać PLN jako walutę... i już czarno na białym widać, ile można zarobić.
Dzięki za linki.

Sam w czerwcu zaczynałem od Nicehash. Teraz wygląda to tak:
1. Dla pewnej karty Nvidii w najnowszyn Ethminer i Claymore's hashrate wynosi 23,6 (starsze wersje tych programów: 22,1)
2. NicehashMiner 1.7.5.13: 22.1 MH/s, czyli jak w starszych Ethminer i Claymore's
3. Najnowszy NicehashMiner Alfa z cytowanego linka: tylko 19,9 MH/s, ta sama karta, te same ustawienia. Sprawdzałem kilka razy. Niestety. A Liczyłem, że będzie, jak w najnowszym thminer.

Po co w ogóle mi teraz NicehashMiner?
-Raz, że używam w przypadku i7 po undervoltingu i nawet wychodzi na plus.
Dwa: Obecnie cena bitcoina cały czas rośnie, a ETH, ETC, ZEC stoją w miejscu. Wydaje mi się, że zamiana urobku od razu na BTC (co robi nicehash) może być nawet korzystna w obecnej chwili, mimo dodatkowych kosztów od strony nicehash. Chyba to niedługo przetestuję, ale za pomocą najnowszego ethminer (wyższy MH/s) podpiętego do nicehash.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: Bagder » niedziela, 23 lipca 2017, 13:32

Gdyby ktoś szukał najbardziej opłacalnego kojna do kopania (na dzisiaj) - to być może jest to SOIL coin. Można kopać na tych poolach:
http://soil.miners-zone.net
http://soil.pool.sexy
http://soil.coinminer.space
lub nadal solo.

Aktualna opłacalność ca 5x ETH. Handel na https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=SOIL_BTC

Kopiemy tym samym co inne ethashe, ustawienia podobne, nie ma straty hashrate na claymore. Korzystajcie - bo moc sieci przyrasta błyskawicznie.

Aha - trzeba kopać na portfel - a nie bezpośrednio na giełdę.
Portfel: https://github.com/Soilcoin/SOILsafe/releases
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co dzisiaj kopiemy?

Postautor: zzzccchhh222888 » niedziela, 23 lipca 2017, 15:18

Bagder pisze: Z nowości dla początkujących i nie tylko - nicehash uaktualnił swoje narzędzia dla początkujących. Ceikawa jest tez nowa odsłona kalkulatora opłacalności - w której można sobie wybrać PLN jako walutę... i już czarno na białym widać, ile można zarobić.

Czy to znaczy że wolniejsze karty np. gtx960 2G też da się użyć do kopania?
W kalkulatorze jest taka karta bez podania ramu.

Tak kombinuję żeby użyć to co mam a i tak żre prąd :-)
Gdyby zapuścić Storj + kopanie np i7 + ze dwie tanie GPU
Bez niepewnych inwestycji w koparki chyba na chwilę obecną dużo nie stracę oprócz czasu na naukę:-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości