Kopanie Zcash

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 3 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: klata » sobota, 14 października 2017, 07:49

@Raptor, mierząc miernikiem cała jednostka bierze mi 170W, czyli mam różnicy 50W pomiędzy samym GPU a całością :roll:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Raptor » wtorek, 17 października 2017, 00:28

Teraz testuje też nicehash i chyba wychodzi nawet lepiej niż zcash.flypool. jak to u was wygląda?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: wamak » wtorek, 17 października 2017, 08:46

klata pisze: @Raptor, mierząc miernikiem cała jednostka bierze mi 170W, czyli mam różnicy 50W pomiędzy samym GPU a całością :roll:
120W podałeś, jako odczyt programu (tyle mniej więcej bierze karta od zasilacza), a 170W to już jest razem z zasilaczem. Sam komputer (GPU + podzespoły) bierze wówczas z zasilacza jakieś 150-155W. Sprawność zasilacza wynosi 85-92% (zależy od modelu, % obciążenia). Chcesz wiedzieć, ile bierze karta rzeczywiście i ile reszta komputera: zrób odczyt przed kopaniem (gpu bez obciążenia bierze tyle co nic) i w trakcie kopania.
Raptor pisze: Teraz testuje też nicehash i chyba wychodzi nawet lepiej niż zcash.flypool. jak to u was wygląda?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G920F przy użyciu Tapatalka
To jest normalne, z tego co zauważyłem. Przy kopaniu ZEC luck jest bardzo nierówny nawet na dużych kopalniach. Nicehash wypada często lepiej, nawet biorąc pod uwagę 4% fee.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: owen444 » wtorek, 31 października 2017, 20:42

jakie najlepiej ustawienia core i mem dla 1070??

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Harey » wtorek, 31 października 2017, 21:08

Proszę uprzejmie: http://zcashbenchmarks.info/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Hagal » sobota, 9 grudnia 2017, 17:30

Wytłumaczcie mi coś proszę. Karty Quadro np. p6000 osiągają ponad 1Mhash/s. Czy 1 sol/s odpowiada 1 h/s?
Z tych obliczeń wynikałoby, że jesteśmy w stanie wykopać ~200k usd w miesiąc co na pewno nie jest dobrą wartością, czy też hashrate jest inny w zależności od waluty? :D
Ile ZEC jesteśmy w stanie wykopać na takich kartach i czemu nigdzie ich nie widać w rankingach/benchmarkach?
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 grudnia 2017, 01:10 przez Hagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Sałata » sobota, 9 grudnia 2017, 21:36

Quadro czy FirePro to są karty do stacji roboczych i nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje takich kart do kopania. Oczywiście jak ktoś ma dostęp do takiego sprzętu np. w pracy to może kopać ale to jest jakiś promil wszystkich kopaczy i stąd brak w/w kart w rankingach. P6000 to jest coś w pobliżu GTX 1080Ti i takie będzie miał osiągi, w ZEC coś 800 sol/s. Wejdź na https://whattomine.com/, wybierze 1080Ti i zobacz co najlepiej na tym kopać (tak, hashrate jest różny dla różnych algorytmów - różne karty różnie sobie z nimi radzą i np. na NVIDII lepiej wychodzi Ethash czy LBRY a na AMD Equihash lub CryptoNight).

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Niemiecki » czwartek, 28 grudnia 2017, 11:21

Witam,
mam taki problem ze od dwóch dni kopię zcash.
Edytowałem plik zgodnie z instrukcją na YouTube, wpisując swój portfel. Pierw portfel miałem na Jaxx ale cały czas stan konta wynosił 0. Więc zmieniłem portfel na zcash4win, ale dalej stan konta to 0.
Robię coś źle, czy zcash dopiero po jakimś czasie będzie na portfelu?

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: gofer » czwartek, 28 grudnia 2017, 11:25

Czym kopiesz? Jaki pool? ZEC domyślnie np. na nanopool jest wypłacany z automatu po wykopaniu 0.01.

Jak kopiesz na jednej karcie to taka wypłata zajmie kilka dni. Zależy czym kopiesz i jaka ilość GPU.

Edit: dla przykładu na 8x 1060 6gb mam 3 wypłaty na portfel dziennie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: drraner » piątek, 29 grudnia 2017, 18:14

Witam. Czy opłaca sie kopać ZECa na karcie MSI GF 960 Gaming 2GB?
Kopie za pomocą Zec Miner 0.3.4b na http://zcash.flypool.org/ i wychodzi 160-170 sol
Komp nie uzywany do niczego i sie zastanawiam czy moze kopac czy jest to kompletnie nieoplacalne

Dzieki za ewentualne odpowiedzi
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Kopanie Zcash

Postautor: ExcaliburPLL » piątek, 29 grudnia 2017, 20:30

Przy darmowym prądzie niecały dolar dziennie - resztę sobie dopowiedz...
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: bamc9k » piątek, 29 grudnia 2017, 21:06

Czy ktoś kopie zcash na nicehash ale nie poprzez NiceHash miner, tylko np. poprzez EQM?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: gacek18 » piątek, 5 stycznia 2018, 14:09

Panowie wiem ze pytanie laika, chciałbym sprawdzić jaks ie kopie na iPhonach zcash, tylko w profile setup musze podac worker name, skąd moge to wygenerować ? Pool to będzie zcash.flypool.org rozumiem ze moze byc to moja wymyślona nazwa workera ? Nie musze jej nigdzie rejestrowac

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: topnetdeal » piątek, 5 stycznia 2018, 15:14

Jak już sprawdzisz, to nie zapomnij pochwalić się porażką finansową, albo uszkodzeniem telefonu. A na zcash.flypool.org kopie się na adres portfela, to on jest wymaganą nazwą workera.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 listopada 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: dadi007 » czwartek, 11 stycznia 2018, 00:22

Sayan pisze: Widocznie nadal są ludzie, którzy wierzą mocno w sukces tego coina...cóż ja nie neguje, różnie może być.
Edit: sprawdziłem sobie teraz i przy moim turbo sprzęcie(40H/s) wyciągam calego dolara dziennie. To akurat za prąd, więc w sumie totalnie mi sie już nie opłaca kopać :P
wierzyli do tej pory i nie sprzedali :)) :D :D tak jak i ja :D pozdrawiam pana ...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Sayan » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:31

@dadi007, bardzo dobrze, gratuluje sukcesu i również pozdrawiam : )

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: skrzypol » piątek, 2 lutego 2018, 15:53

Witam!

Od niedawna mam dostę do darmowego prądu i rozważam rozpoczecie kopania, patrząc po kalkulatorach ZCash chyba najbardziej się opłaca póki co (poprawcie mnie jeśli się mylę).

W miningu jestem total noob. Mam do dyspozycji GPU GTX 850M 2gb + 75% CPU i-7 4710-HQ (4+4 x 2,5ghz) (MSI GE60 2PC) oraz server z CPU Xeon 1220 E3 (4 x 3,1ghz) (o gpu na serwerze nie ma co gadać). Znalazłem info, że 850m może cisnąć 150 MH/s, ale patrząc na inne źródła wydaje mi się to mocno z kosmosu (paczałem tu: http://www.miningspeed.com/list/index.php?brand=nvidia - liczą 150 mh/s, 50 sol/s - nie mam jeszcze pojęcia co to 'sol').

Pytanie, czy jest sens rzeźbić na takiej konfiguracji? Nie nastawiam się na rzekę złota, raczej na dodatkowe kieszonkowe, szczególnie w sytuacji darmowego prądu.
Podpowiecie? Dzięki!

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: radier » piątek, 2 lutego 2018, 16:11

Daj sobie spokój. Nie kopie się na laptopie.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: skrzypol » piątek, 2 lutego 2018, 16:23

Niby jo, ale widzę, że dla 850m podają średnio ok 50 sol/s (jeśli dobrze zgooglowałem to rozumiem, że 1 sol/s = 1 h/s). CryptoCompare sugeruje, że przy zerowym koszcie prądu powinno być ok 10$ / miesiąc, czyli jakieś 34pln, to faktycznie mało. Ale jeśli tak by było, to możliwe, że uruchmiłbym na darmowym prądzie więcej sprzętu do kopania. 100-200pln miesięcznie bonusu z kosmosu to fajna sprawa ;) coś pomijam? Sorry za noobowanie, rozkminiam temat dopiero.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: KrzysztofJ » niedziela, 4 lutego 2018, 10:27

Witam

Od jakiegoś czasu kopie ZEC, gdzie mogę zamienić ZEC na ETH ??
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości