Kopanie Zcash

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » niedziela, 19 lutego 2017, 19:13

powered pisze: @quest777, Spróbuj podłączyć dwa monitory (jeden HDMI a drugi DVI) Jeżeli to windows to wciśnij klawisz win+P, tam można przełączać monitory.
Juz testowalem, kompletnie nie wykrywa monitora przez DVI, tylko ten przez HDMI.
Chyba kupie przejsciowke z HDMI na DVI i podlacze do HDMI, jesli problemem jest jakies softowe wylaczenie wyjscia DVI w karcie to powinno to zadzialac, no ale szkoda, ze trzeba taki workaround robic... te XFX karty maja dziwne jazdy wlasnie, te wyjscie DVI jak i problem przy resetowaniu twardym i odpalaniu koparek bez podpietego monitora, nie chca wstac, inne firmy OK wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 20 lutego 2017, 19:28

Po co Wy kopiecie? mamy jeden z najdrożsych prądów w europie, dajcie żesz pokopać chinczykom (lub ukraincom - ci sprzedaja nadwyzki pradu za granice bo mają za dużo). Ja za pobyt 6 godzinny w domu place 200 zl co 2 miesiace za prąd, z żarówkami LED i caly sprzet niby energooszczedny.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » poniedziałek, 20 lutego 2017, 23:39

quest777 pisze:
powered pisze: @quest777, Spróbuj podłączyć dwa monitory (jeden HDMI a drugi DVI) Jeżeli to windows to wciśnij klawisz win+P, tam można przełączać monitory.
Juz testowalem, kompletnie nie wykrywa monitora przez DVI, tylko ten przez HDMI.
Chyba kupie przejsciowke z HDMI na DVI i podlacze do HDMI, jesli problemem jest jakies softowe wylaczenie wyjscia DVI w karcie to powinno to zadzialac, no ale szkoda, ze trzeba taki workaround robic... te XFX karty maja dziwne jazdy wlasnie, te wyjscie DVI jak i problem przy resetowaniu twardym i odpalaniu koparek bez podpietego monitora, nie chca wstac, inne firmy OK wszystko.
Tak informacyjnie, przejsciowka z HDMI na DVI dziala, wiec jakby wyjscie DVI nie dziala, pisalem do XFX to mowia, ze to pewnie wada i zeby im odeslac na gw, ale wszystkie by nie dzialaly? Dziwna sprawa ogolnie.
Rumcajs pisze: Po co Wy kopiecie? mamy jeden z najdrożsych prądów w europie, dajcie żesz pokopać chinczykom (lub ukraincom - ci sprzedaja nadwyzki pradu za granice bo mają za dużo). Ja za pobyt 6 godzinny w domu place 200 zl co 2 miesiace za prąd, z żarówkami LED i caly sprzet niby energooszczedny.
U nas ceny sa w miare, sa kraje gdzie sporo drozej, juz nie mowiac np o USA a i tam kopią ;p Ale mysle, ze wiekszosc jak kopie to ma albo darmowy prad w jakiejs firmie wynajetej albo jak np duza firma z dobrymi znizkami to moze miec nawet za pol ceny prad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » wtorek, 21 lutego 2017, 01:51

quest777 pisze: Tak informacyjnie, przejsciowka z HDMI na DVI dziala, wiec jakby wyjscie DVI nie dziala, pisalem do XFX to mowia, ze to pewnie wada i zeby im odeslac na gw, ale wszystkie by nie dzialaly? Dziwna sprawa ogolnie.
No to faktycznie coś tu jest nie tak. Dziwne też jest ze komp nie wstaje jak nie ma monitora. Może masz dwa zasilacze? Sprawdź czy działa gdy jest tylko jedna karta normalnie wpięta do płyty głównej (bez risera). Można jeszcze inne sterowniki sprawdzić (stery dostarczone z kartą) albo inny monitor.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » wtorek, 21 lutego 2017, 02:59

powered pisze:
quest777 pisze: Tak informacyjnie, przejsciowka z HDMI na DVI dziala, wiec jakby wyjscie DVI nie dziala, pisalem do XFX to mowia, ze to pewnie wada i zeby im odeslac na gw, ale wszystkie by nie dzialaly? Dziwna sprawa ogolnie.
No to faktycznie coś tu jest nie tak. Dziwne też jest ze komp nie wstaje jak nie ma monitora. Może masz dwa zasilacze? Sprawdź czy działa gdy jest tylko jedna karta normalnie wpięta do płyty głównej (bez risera). Można jeszcze inne sterowniki sprawdzić (stery dostarczone z kartą) albo inny monitor.
Z tym wstawaniem to nie do konca tak. Jak sie da restart z poziomu systemu bez monitora czy cos to wstanie w 95% przypadkow, ale np przy hard resecie to mozna resetowac z 10 razy i moooze wstanie, ale zazwyczaj nie, trzeba podpiac monitor, u znajomych na XFX to samo jest, czyli ogolnie 8 zestawów po 6 kart tak samo sie wszystkie zachowuja. Np Sapphire nigdy nie ma problemu wstac i DVI tez dziala elegancko.
Zasilacze mam pojedyncze do kazdego zestawu. Mozliwe, ze wplyw na to ma sterownik czy riser, ale gra chyba nie warta swieczki, dam te przejsciowki wszedzie i podepne monitory tanio kupione i workaround jest.
W sumie moze miec jakis wplyw to, ze aktualnie chodza na biosach low power pod ETH, wiec maja modyfikowane timingi. Ale mozna gdybac i spedzac godzinami nad nimi... ;p

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: lcu1 » niedziela, 26 lutego 2017, 21:38

witam
właśnie zacząłem przygodę z kopanie krypto waluty na początek wybrałem Zcash.
mam parę pytanek do bardziej doświadczonych górników.

zacząłem kopać na supernowej najpierw anonimowo dla zabawy a teraz zarejestrowałem się w pool zcashu.

gdy ustawie program na kopanie poprze login niema problemu wypłaty cyklicznie wpływają na mój portfel
ale gdy kopie anonimowo tj. przez adres portfela nie mam żadnych wpłat a coinki się zbierają

jest jakaś możliwość wypłaty za kopania anonimowo na supernowej?

Z góry dzięki

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » środa, 1 marca 2017, 16:38

Czy ktos z Was testowal skrypt ZEC 12.2? Na ETH jak i na wersji 11.1 wentylatory chodzily na jakies 60% a na 12.2 95%, nie wiem czy cos nie tak czy ten skrypt taki slaby i pradu tyle ciagnie? Oryginalny bios i nie podkrecane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » środa, 1 marca 2017, 17:35

quest777 pisze: Czy ktos z Was testowal skrypt ZEC 12.2?
W moim przypadku dla wszystkich kart musiałem zmienić i dobrać inne parametry: intensity oraz algorytm.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: slasta » czwartek, 9 marca 2017, 13:05

pojawił się Claymore 12.3

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » niedziela, 26 marca 2017, 12:57

Czy ktoś z Was korzysta z kopania ETH/ZEC pod linuxem? Jesli tak to jakiego skryptu uzywacie, jakiego Linuxa? Jakies wskazowki, zalecenia, linki?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Sałata » niedziela, 26 marca 2017, 20:02

Z mojej strony w dużym skrócie: Ubuntu, Claymore, amdgpu-pro a wszystko pod R9 290. Tak testowo odpaliłem i wszystko działało. Ubuntu bo ma duże wsparcie tzw. community a AMD daje gotowy skrypt, który buduje sterownik pod Ubuntu. Claymore ma najlepszy hashrate pod Windowsem i podobny miał pod Linuxem, jest jeszcze Optiminer ale nie testowałem.

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: lobor » poniedziałek, 27 marca 2017, 16:49

Skoro temat został poruszony to dołączę się z pytaniem. Czy znacie/używacie oprogramowanie pod Linux do zmiany zegarów oraz napięć? (optymalnie byłoby coś o funkcjonalności WattTool)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » sobota, 1 kwietnia 2017, 07:35

Sprawdzilem Claymore'a pod xubuntu i slabiej wychodzi niz pod win10. A szkoda, bo stabilnosc lepsza.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » wtorek, 11 kwietnia 2017, 18:55

Panowie a jak sprawdzic jaka firme pamieci sie ma w grafice? I jakie sa lepsze, a jakie gorsze i na czym ta roznica polega? Bo kupilem nowe karty i sa zdecydowanie gorsze, mniej stabilne itp...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: devega » wtorek, 11 kwietnia 2017, 19:46

quest777 pisze: Panowie a jak sprawdzic jaka firme pamieci sie ma w grafice? I jakie sa lepsze, a jakie gorsze i na czym ta roznica polega? Bo kupilem nowe karty i sa zdecydowanie gorsze, mniej stabilne itp...
GPU-Z

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 10:44

A które sa lepsze/gorsze?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: lewoskretny » piątek, 21 kwietnia 2017, 15:51

Czy dobrze wylicza mi kalkulator, ze taki rx470 kopie ok 6zł zcash dziennie, po odliczeniu prądu ? Bo myśle zainswestować w koparke, to niby ok 180zł urobku miesięcznie, nie liczac zmian w kursie trudności itd

Ps. @quest777, z tego co sie orientuje to elpidy są lepsze od samsunga

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: jupp82 » piątek, 21 kwietnia 2017, 15:55

Ale ta trudność to cały klucz do sukcesu. Ja już bym nie inwestował w koparkę na tym poziomie jako "świeżak". Kupiłbym alty na giełdzie i czekał na zysk.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: lewoskretny » piątek, 21 kwietnia 2017, 16:05

Własnie mialem asusa 470, ale sprzedałem bo opłacalnosc spadła prawie do zera Korci drugi raz, ale to wielka niewiadoma Kupno altow to tez zwykły hazard.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: quest777 » wtorek, 25 kwietnia 2017, 18:38

Jaki skrypt ZECa i jakie sterowniki crimson najlepiej do kart:
RX480 8GB
R9 290 4GB
R9 390 8GB
?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości