Kopanie Zcash

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: krystian » środa, 25 stycznia 2017, 20:58

Ale wiesz, za 350zł masz zasilacz 1300W z 10 wtyczkami pcie. Długość i średnica przewodów jaka chcesz. Do tego kupujesz zasilacz 300W atx do zasilania płyty za 100zł. Za zasilacze 2x750 ATX musisz zapłacić przynajmniej dwa razy więcej (już nie mówię o jednym 1500W).
Co więcej, możesz sobie regulować dość dokładnie napięcie 12V.

To kusi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kopanie Zcash

Postautor: adam1226 » środa, 25 stycznia 2017, 21:29

I jak te karty podlaczysz wszystkie?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: krystian » środa, 25 stycznia 2017, 22:26

zasilanie kart pcie do tegoż zasilacza serwerowego; płytam peryferia, moleksy, itp do zasilacza atx

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: blasei » środa, 25 stycznia 2017, 23:05

krystian pisze: Co myślicie o zasilaniu kart graficznych zasilaczami serwerowymi?
np.

http://allegro.pl/zasilacz-1300w-106a-1 ... 31602.html

do płyty i peryferiów oczywiście zwykły zasilacz ATX, tyle że już małej mocy
Ja mam w ten sposób podłączoną dużą ilość kart, sprawdza się rewelacyjnie, te zasilacze są (to jest oczywiście moje subiektywne zdanie) rewelacyjne, zarówno współczynnik cena/moc jak i jakość wykonania. Mają znikome odchylenia napięcia nawet przy maksymalnym obciążeniu, są trwałe, na kilkadziesiąt padły mi dwa, mocno zmęczone wysoką temperaturą otoczenia i obciążeniem - zasilały wtedy antminery. Większość obecnie pracujących mam kilka lat, jeszcze z czasów liczenia btc. Mam ich jeszcze dużo na zapasie, kupiłem kiedyś grubo ponad setkę różnych zasilaczy serwerowych właśnie do tego celu. osobiście polecam.
A porządnych ATX mam cały karton uszkodzonych będzie ze 30-40, awaryjność bez porównania na korzyść serwerowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Kopanie Zcash

Postautor: ExcaliburPLL » środa, 25 stycznia 2017, 23:07

blasei pisze: Ja mam w ten sposób podłączoną dużą ilość kart, sprawdza się rewelacyjnie, te zasilacze są (to jest oczywiście moje subiektywne zdanie) rewelacyjne, zarówno współczynnik cena/moc jak i jakość wykonania. Mają znikome odchylenia napięcia nawet przy maksymalnym obciążeniu, są trwałe, na kilkadziesiąt padły mi dwa, mocno zmęczone wysoką temperaturą otoczenia i obciążeniem - zasilały wtedy antminery. Większość obecnie pracujących mam kilka lat, jeszcze z czasów liczenia btc. Mam ich jeszcze dużo na zapasie, kupiłem kiedyś grubo ponad setkę różnych zasilaczy serwerowych właśnie do tego celu. osobiście polecam. A porządnych ATX mam cały karton uszkodzonych będzie ze 30-40, awaryjność bez porównania na korzyść serwerowych.
Jakieś przeróbki robisz? Łączenie masy itp? Podziel się wiedzą ;)
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kopanie Zcash

Postautor: adam1226 » czwartek, 26 stycznia 2017, 07:01

krystian pisze: zasilanie kart pcie do tegoż zasilacza serwerowego; płytam peryferia, moleksy, itp do zasilacza atx
Ale jak to karta z dwoch zasilaczy?
Zresztą 6kart x75w to 510w a tyle spokojnie moze isc przez molexy.. do tego
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: blasei » czwartek, 26 stycznia 2017, 08:16

ExcaliburPLL pisze: Jakieś przeróbki robisz? Łączenie masy itp? Podziel się wiedzą ;)
Kiedyś łączyłem masy, od jakiegoś czasu tego nie robię i też działa, nic więcej nie przerabiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » czwartek, 26 stycznia 2017, 13:54

adam1226 pisze: Zresztą 6kart x75w to 510w
Gdzie znajdę takie ekonomiczne karty? Czy to są rx 460?
blasei pisze: Kiedyś łączyłem masy, od jakiegoś czasu tego nie robię i też działa, nic więcej nie przerabiam.
Czyli czekasz na to co się wydarzy jeżeli przypadkiem zabraknie gdzieś połączenia minusowego na 12V lub połączenia zerowego na 230V ? :)

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: krystian » czwartek, 26 stycznia 2017, 17:09

powered pisze:
blasei pisze: Kiedyś łączyłem masy, od jakiegoś czasu tego nie robię i też działa, nic więcej nie przerabiam.
Czyli czekasz na to co się wydarzy jeżeli przypadkiem zabraknie gdzieś połączenia minusowego na 12V lub połączenia zerowego na 230V ? :)
Sugerujesz, że jest szansa, że przy 12V obwód zamknie się przez "kartę"(z interfejsu pcie do zasilania pcie) i drugi zasilacz?

Przyznam, że nie bardzo wiem, jak zbudowane są współczesne karty graficzne, i na ile obwód zasilania jest odseparowany od interfejsu (transmisji), ale przy 12V jest dość trudno o przebicie. Nie mam doświadczenia w tym temacie.

Łączysz minusy przy 12DC?

Dodano po 6 minutach 12 sekundach:
adam1226 pisze:
krystian pisze: zasilanie kart pcie do tegoż zasilacza serwerowego; płytam peryferia, moleksy, itp do zasilacza atx
Ale jak to karta z dwoch zasilaczy?
Zresztą 6kart x75w to 510w a tyle spokojnie moze isc przez molexy.. do tego
przy kopaniu zcash rx480'kami, średnio mam ok. 130-150W na kartę, a chwilowe dobija nawet do 250W.
Jak się postaram to zejdę do 100W na kartę, ale niestety kosztem wydajności.

Gdy się koparkę widzi co któryś dzień, niestety trzeba zadbać o rezerwę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » czwartek, 26 stycznia 2017, 18:27

krystian pisze: Sugerujesz, że jest szansa, że przy 12V obwód zamknie się przez "kartę"(z interfejsu pcie do zasilania pcie) i drugi zasilacz?
Różne mogą być ścieżki którędy prąd popłynie. Np. -12V może popłynąć elementami masy na zasilaczu, potem przewodem zerowym do gniazdka 230V, z gniazdka do monitora, potem przewodem łączącym monitor z kartą. Albo jak przerwa wystąpi na zerowym przewodzie 230V przed zasilaczem (przy starszych instalacjach gdzie zero złączone jest z masą) to zero może popłynąć przewodami -12V przez koparkę od drugiego zasilacza. Możliwości jest dużo, może coś się zepsuć małego niedrogiego co spowoduje następne większe uszkodzenia na innym droższym sprzęcie.
Ja raz miałem koparkę na dwóch zasilaczach (składałem z tego co było pod ręką), ale szybko zrezygnowałem jak zdałem sobie sprawę że nie jestem w stanie w 100% zabezpieczyć się przed upaleniem czegoś przy tego typu konfiguracji.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: krystian » czwartek, 26 stycznia 2017, 19:27

powered pisze:
krystian pisze: Sugerujesz, że jest szansa, że przy 12V obwód zamknie się przez "kartę"(z interfejsu pcie do zasilania pcie) i drugi zasilacz?
Różne mogą być ścieżki którędy prąd popłynie. Np. -12V może popłynąć elementami masy na zasilaczu, potem przewodem zerowym do gniazdka 230V, z gniazdka do monitora, potem przewodem łączącym monitor z kartą. Albo jak przerwa wystąpi na zerowym przewodzie 230V przed zasilaczem (przy starszych instalacjach gdzie zero złączone jest z masą) to zero może popłynąć przewodami -12V przez koparkę od drugiego zasilacza. Możliwości jest dużo, może coś się zepsuć małego niedrogiego co spowoduje następne większe uszkodzenia na innym droższym sprzęcie.
Ja raz miałem koparkę na dwóch zasilaczach (składałem z tego co było pod ręką), ale szybko zrezygnowałem jak zdałem sobie sprawę że nie jestem w stanie w 100% zabezpieczyć się przed upaleniem czegoś przy tego typu konfiguracji.
Zgodzę się. Dwa zasilacze to zawsze większe ryzyko.
Jednak gdy zrobi się to z głową myślę że można je ograniczyć do minimum. Na zdjęciach koparek na zagranicznych forach wiele konfiguracji jest zasilanych z kilku zasilaczy. Ilość postów typu "spaliła mi się karta/płyta" przy zasilaniu z wielu zasilaczy, nie jest duża.
Myślę, że spróbuję. Różnica między zasilaczem 1500W a 2x750W(lub serwerowy + maly atx) to jakieś 600-800zł, 10% wartości całego zestawu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kopanie Zcash

Postautor: adam1226 » czwartek, 26 stycznia 2017, 22:01

powered pisze: Gdzie znajdę takie ekonomiczne karty? Czy to są rx 460?
Mialem na mysli pobór przez molexy wiadomo ze reszta idzie przez wtyczki pcie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » czwartek, 26 stycznia 2017, 22:20

adam1226 pisze: Mialem na mysli pobór przez molexy wiadomo ze reszta idzie przez wtyczki pcie
To chyba nie zrozumiałem do końca o co chodzi.
Jeżeli chodziło o zasilenie jednej karty z dwóch zasilaczy, to faktycznie nie jest dobry pomysł.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: szafa » czwartek, 26 stycznia 2017, 22:25

Mam 1480 H
ze ściany 760W
6kart
Czy to dobry wynik?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Kopanie Zcash

Postautor: Bemx2k » czwartek, 26 stycznia 2017, 22:53

szafa pisze: Mam 1480 H
ze ściany 760W
6kart
Czy to dobry wynik?
Zajebisty
Wręcz niemożliwy
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kopanie Zcash

Postautor: powered » piątek, 27 stycznia 2017, 01:38

@szafa, Obniżałeś napięcia na kartach?
Wychodzi na kartę około 110W jeżeli odjąć sprawność zasilacza 10% i odjąć 30W na pozostałe podzespoły.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: jupp82 » piątek, 27 stycznia 2017, 05:10

Jakie dokładnie to karty? Ja mam 780W na czterech stockowych 380 MSI.

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: blasei » piątek, 27 stycznia 2017, 10:34

powered pisze:
krystian pisze: Sugerujesz, że jest szansa, że przy 12V obwód zamknie się przez "kartę"(z interfejsu pcie do zasilania pcie) i drugi zasilacz?
Różne mogą być ścieżki którędy prąd popłynie. Np. -12V może popłynąć elementami masy na zasilaczu, potem przewodem zerowym do gniazdka 230V, z gniazdka do monitora, potem przewodem łączącym monitor z kartą. Albo jak przerwa wystąpi na zerowym przewodzie 230V przed zasilaczem (przy starszych instalacjach gdzie zero złączone jest z masą) to zero może popłynąć przewodami -12V przez koparkę od drugiego zasilacza. Możliwości jest dużo, może coś się zepsuć małego niedrogiego co spowoduje następne większe uszkodzenia na innym droższym sprzęcie.
Ja raz miałem koparkę na dwóch zasilaczach (składałem z tego co było pod ręką), ale szybko zrezygnowałem jak zdałem sobie sprawę że nie jestem w stanie w 100% zabezpieczyć się przed upaleniem czegoś przy tego typu konfiguracji.
Skąd ma się wziąć -12V na masie zasilacza albo jeszcze lepiej w gniazdku, w zasilaczu serwerowym nawet nie ma -12V, to napięcie występuje jedynie w ATX we wtyczce mpc. A zero przy 230V może być połączone z uziemieniem, ale to nie żadna masa i nie na temat (twoim tokiem rozumowania patrząc od drugiej strony: czy odwracając wtyczkę w gniazdku będziesz miał 230V na masie zasilacza?).
Jak wcześniej pisałem, zasilacze można bez problemu łączyć, masy zasilaczy powinny być zwarte ze względu na różnice potencjałów jaka może między nimi wystąpić, w serwerach od dawna stosuje się więcej niż jeden zasilacz. Nikogo nie namawiam do tego typu rozwiązania, ale jak wcześniej pisałem u mnie działa bez problemu kilka lat, jestem raczej doświadczonym górnikiem, pamiętam kopanie btc na hd58xx i nigdy nie miałem żadnych uszkodzeń spowodowanych połączeniem dwóch lub więcej zasilaczy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: koparki » piątek, 27 stycznia 2017, 10:42

Czy zna ktoś programik, skrypt/sposób aby po każdym resecie koparki resetowały się ustawienia zegarów/napięć w driverach AMD, doprowadza mnie do szału zdolność zapamiętywania tych ustawień w driverach Crimson .
Nie chodzi mi o rady aby zainstalować instalować msiafterburner ani trixx , nie chcę ich, preferuję wattool. Najlepiej jakiś mały skrypt typu *.bat który robi to samo co możemy wyklikać manualnie w CrimsonAMD/preferencje/resetuj do ustawień fabrycznych
---

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: blasei » piątek, 27 stycznia 2017, 10:43

koparki pisze: Czy zna ktoś programik, skrypt/sposób aby po każdym resecie koparki resetowały się ustawienia zegarów/napięć w driverach AMD, doprowadza mnie do szału zdolność zapamiętywania tych ustawień w driverach Crimson .
Nie chodzi mi o rady aby zainstalować instalować msiafterburner ani trixx , nie chcę ich, preferuję wattool. Najlepiej jakiś mały skrypt typu *.bat który robi to samo co możemy wyklikać w preferencje/resetuj do ustawień fabrycznych.
Wattool i bat:
wt.exe 0.ini 1.ini 2.ini 3.ini 4.ini
exit

Dodatkowo w ini: NoGUI=1

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości