Kopanie Zcash

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: igormaster » czwartek, 25 maja 2017, 14:00

devega pisze:
igormaster pisze: Po pierwsze szanowny kolego tych kart już się do kopania Zec nie powinno używać krótko mówiąc jest to przestarzała technologia i samo pobieranie 300+ sol/s jest poprostu nie opłacalne przelicz sobie 1ną kartę geforce 1080 ti która mi zasówa po 700 sol/s na sek z możliwością podkręcenia do 750 i więcej przy dobrym chłodzeniu na przykład 3 wentylatory

Popatrz jeszcze przez pryzmat ceny i zużycia energii przez RX 470 vs 1080 TI...
możliwe ale to nie zmienia faktu że cena karty to nie wszystko liczy się wydajność która się zwróci szybko a zużycie prądu no właśnie policzył bym i wygrywa nvidia po pierwsze przelicz sobie pobór 120 w x 2,8 =330 w aby rx 470 pracowało z prędkością sol/s jak 1 karta gtx 1080 TI POTRZEBUJESZ 3 sztuk RX - 100 sol/s panie kolego zanim na coś się napalisz i wyrazisz jakąkolwiek opinię sprawdź to dobrze zanim powtórzysz przestarzałe info dotyczące tej pseudo extra wydajności

Dodano po 1 godzinie 28 minutach 5 sekundach:
Valdgeer pisze:Taki wallet https://zcash4win.com/ znamy ? Polecamy ? Czy tak jak Jaxx jest do bani lepiej omijac ?
Bo innych pod Windowsa walletow nie widze :(
Oczywiscie "offlinowych".
https://www.cryptonator.com/auth/signin/?1111 leprzego nie znam i polecam nie napalajcie sie na win wallet to nie koniecznie jest dobre nie będę tu głosił godzinnej teorii dla czego

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Wicekyoo » czwartek, 25 maja 2017, 14:07

Witam,

Jestem swierzy w kopaniu i dopiero szukam informacji na ten temat wiec wybaczcie moja niewiedze i byc moze plytkie pytania.

Mam kilka zwyklych PCtow dostepnych ktore chodza non stop. PCty te nie sa standardowe lecz kazdy z nich jest inny i niektore maja bardzo dobre karty graficzne inne troche slabsze. Zaczalem kopac Zcasha za pomoca NiceHash (nheqminer) .

Z tego co widze to kopie mi tylko z CPU (procesor) a chcialbym aby kopalo troszke wiecej szybciej z GPU (karty graficzne). Niestety nie wiem jaki kod zrodlowy powinien tam wystepowac.
Polecono mi taki: nheqminer.exe -cd -l eu1-zcash -u (ADRES ZCASH NA GIELDZIE).(TWOJA NAZWA GORNIKA :D)
Przy odpaleniu koparki jednak tylko pokazuje ze kopie na dostepnych tredach ale tylko CPU.

Probowalem rowniez takiego kodu: nheqminer.exe -cd 0 -t 0 -l eu1-zcash -u (ADRES ZCASH NA GIELDZIE).(TWOJA NAZWA GORNIKA :D)
Ten jednak po odpaleniu zaraz znika i nie kopie nic a nic.
Jak to zmienic na GPU i CPU razem??

Dziekuje bardzo za jakokolwiek podpowiedz.
Oczywiscie wiem ze nie wykopie tony Zcasha za pomoca tylko 6 PCtow ale na tym chce sprawdzic ile wykopie a jesli sie to oplaci to byc moze podepne nastepne PCty. Dostep do sprzetu i pradu mam za darmo dlatego co ukopie to de fackto zarobek.

Pozdrawiam wszystkich

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » czwartek, 25 maja 2017, 14:30

Wicekyoo pisze: PCty te nie sa standardowe lecz kazdy z nich jest inny i niektore maja bardzo dobre karty graficzne inne troche slabsze.
Podaj jakie przykładowo GPU tam masz (zwłaszcza te mocniejsze).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Wicekyoo » czwartek, 25 maja 2017, 15:27

Tu mozesz zobaczyc screeny co za kompy mam.
To link do mojego onedrive.
https://1drv.ms/f/s!AjAkviG5TDKnxSgtkogMRZRAdTzv

Dadza rade cos pokopac na GPU?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: devega » czwartek, 25 maja 2017, 18:41

igormaster pisze: możliwe ale to nie zmienia faktu że cena karty to nie wszystko liczy się wydajność która się zwróci szybko a zużycie prądu no właśnie policzył bym i wygrywa nvidia po pierwsze przelicz sobie pobór 120 w x 2,8 =330 w aby rx 470 pracowało z prędkością sol/s jak 1 karta gtx 1080 TI POTRZEBUJESZ 3 sztuk RX - 100 sol/s panie kolego zanim na coś się napalisz i wyrazisz jakąkolwiek opinię sprawdź to dobrze zanim powtórzysz przestarzałe info dotyczące tej pseudo extra wydajności
U mnie rx 470 osiąga 310 sol, rx 480 - 360 sol, więc nie trzy tylko nieco ponad dwie 470 i 2 x 480. GTX kosztuje ponad 3000 zł, czyli w przeliczeniu na moc obliczeniową wyjdzie taniej kupić RX. Ad.zużycia prądu - O.K. wygrywa GTX, ale znowu Radeony są bardziej uniwersalne (dużo lepsze do Eth)

Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: raczix » piątek, 26 maja 2017, 09:47

Mam jeszcze takie pytanko. Według kalkulatora dziennie powinienem kopać około 0.065zec tymczasem ze statystyk na suprnova mam około 0.53zec, dość spora różnica.. Wszędzie tak kopalnie przycinają czy są jakieś lepsze?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: devega » piątek, 26 maja 2017, 19:36

raczix pisze: Mam jeszcze takie pytanko. Według kalkulatora dziennie powinienem kopać około 0.065zec tymczasem ze statystyk na suprnova mam około 0.53zec, dość spora różnica.. Wszędzie tak kopalnie przycinają czy są jakieś lepsze?
Kalkulatory kopalni często liczą opłacalność wg nieaktualnej trudności.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » sobota, 27 maja 2017, 00:49

Wicekyoo pisze: https://1drv.ms/f/s!AjAkviG5TDKnxSgtkogMRZRAdTzv

Dadza rade cos pokopac na GPU?
Na oko starocie. Mogą nie obsługiwać opencl, mają pewnie mało pamięci. Raczej się słabo nadają, albo wcale.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Wicekyoo » poniedziałek, 29 maja 2017, 11:01

pm7 pisze:
Wicekyoo pisze: https://1drv.ms/f/s!AjAkviG5TDKnxSgtkogMRZRAdTzv

Dadza rade cos pokopac na GPU?
Na oko starocie. Mogą nie obsługiwać opencl, mają pewnie mało pamięci. Raczej się słabo nadają, albo wcale.
Dziekuje za odpowiedz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 29 maja 2017, 13:31

Ile Sol/s wyciąga RX 580? Szperałem w necie, ale co strona to inna informacja... Miał ktoś możliwość wykorzystania jej w praktyce?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » poniedziałek, 29 maja 2017, 20:04

Różne wyniki są spowodowane różnicami sterowników, programu do kopania, ustawień taktowania i być może jeszcze czegoś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: oliee0 » wtorek, 30 maja 2017, 00:03

pm7 pisze: Różne wyniki są spowodowane różnicami sterowników, programu do kopania, ustawień taktowania i być może jeszcze czegoś.
Po zmodowanym BIOSie jak widzę to karta raczej więcej niż ~340 Sol/s nie wyciągnie. Dużo bardziej opłaca się kopać ETH, bo jak patrzeć na wzrost trudności ZEC to kopanie przestanie się opłacać w ciągu najbliższych miesięcy. Chyba, że pod unormowaniu kursu trochę i trudność spadnie. 8-)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » wtorek, 30 maja 2017, 16:13

oliee0 pisze: Dużo bardziej opłaca się kopać ETH, bo jak patrzeć na wzrost trudności ZEC to kopanie przestanie się opłacać w ciągu najbliższych miesięcy
Jak się chce grać pod kurs, to się kupuje z urobku walutę odpowiednią. To nie powód, żeby kopać mniej opłacalną.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: Ryuto » wtorek, 30 maja 2017, 22:28

Obrazek
Ktoś coś jakieś porady chciałem zobaczyć czy cokolwiek mogę wycisnąć z laptopa bo oddałem swoją kartę na gwarancję.
Asus K53T

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » środa, 31 maja 2017, 16:47

Na laptopach się nie kopie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: oliee0 » środa, 31 maja 2017, 18:12

pm7 pisze: Na laptopach się nie kopie.
Jak masz lapka za darmo, jak i prąd to się kopie. :twisted:

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: pm7 » czwartek, 1 czerwca 2017, 09:54

Laptopy nie mają chłodzenia przystosowanego do ciągłej pracy pod wysokim obciążeniem. Wyniki kiepskie, olbrzymie obciążenie dla laptopa. Generalnie kopanie na laptopach jest pozbawione sensu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: slasta » piątek, 2 czerwca 2017, 14:06

Jakiego minera używacie do kopania ZEC na kartach Nvidii ? Jest coś lepszego niż EWBF's CUDA Zcash mine? Strasznie zamula system pomimo że procesora nie obciąża. Pracy Claymore'a, w porównaniu do niego, praktycznie się nie zauważa.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: mmkam123 » sobota, 3 czerwca 2017, 11:02

Witam wszystkich. Mam problem z koparką, dokładnie z kartami MSI Radeon RX 570 4GB, karty nie osiągają pełnej wydajności, maksymalna wydajność to 130 H/s na kartę, gdzie powinny mieć wydajność jeszcze raz taką. Program Claymore Miner. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie Zcash

Postautor: slasta » sobota, 3 czerwca 2017, 11:39

@mmkam123, Podaj jakieś bardziej szczegółowe dane jak chcesz uzyskać pomoc , ale udaj się do wróża Macieja.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości