Platforma Stratis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » piątek, 14 kwietnia 2017, 11:27

sporą tą liczbe ustawili. Kurde 250 k coinów.
Ale patrzylem na top 100 walletów i tam top 100 ma 200k coinów, a ci z przodu mają grubo ponad 500k lub wiele jest z 1mln coinow.
Wiec jakby dali 200k na masternoda byłoby to troche mało pewnie patrząc na rich liste.
Kurs juz oszalał i jak wstałem to był chyba po 48k.
Ciekawe czy te pozostałe masternody też bedą wymagały tyle coinów czy mniej i czym bedą zarabiały jesli mają z opisu sądząc pełnić jakieś inne funkcje niż podstawowy Tumblebit Node ten za 250k.
Ale może wiele osob tez sprzedawać na tych wzrostach, wiele walletów ma ponad 250k coinów i mogą chcieć sprzedać nadwyżki bo im brakuje żeby postawić 2 nody lub mogą sprzedawać ci co mają wallety poniżej 250k coinów a nie stać ich po wzroście ceny żeby dokupić do noda, ci mogą chciec zrealizowac zyski bo w końcu od powiedzmy ze nawet tych 11k (niektórzy kupowali nawet jeszcze taniej bo po 5-8k, nie mówiąc juz o tych co trzymają od ICO jeszcze) to i tak wzrosło sporo wiec mogą sprzedać.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: cryptotrader » piątek, 14 kwietnia 2017, 11:42

No tak ... jedni sprzedają inni kupują. Nie zmienia to jednak faktu, że wprowadzenie masternodów spowoduje zamrożenie dużej liczby coinów, a tym samym zdjęcie ich z rynku i znaczne obcięcie podaży ... i z tego względu jest to news silnie prowzrostowy co z resztą widać w cenie. Dlatego warto poczekać do momentu, kiedy faktycznie będzie to wprowadzone. Efekt może być taki sam jak ze spadkiem podaży bitcoinów związanej z obniżeniem nagrody. Rynek dyskontował to już wcześniej wzrostami, ale po samym fakcie efekt też był namacalny i w dużej mierze odpowiadał za dalsze wyciągnięcie kursu na 1200$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » piątek, 14 kwietnia 2017, 12:50

Nieno wiadomo , wiele osob zalozy masternody i z gield zniknie sporo stratisow, tak jak na dashu masternody trzymaja wiele coinow.
Szkoda ze aż tyle wzrosło bo nie zdążyłem kupić jeszcze troche.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: jpr » piątek, 14 kwietnia 2017, 19:07

Był czas kupic Rumcajs, jak to nie zdazyles lol ;D
Pewnie nowe ATH juz w drodze. Ciekawe czy zaliczymy $1 juz teraz czy za pare miesiecy dopiero :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » piątek, 14 kwietnia 2017, 20:06

jpr pisze: Był czas kupic Rumcajs, jak to nie zdazyles lol ;D
Pewnie nowe ATH juz w drodze. Ciekawe czy zaliczymy $1 juz teraz czy za pare miesiecy dopiero :D
Jeju ile mozna kupować jednego coina ... no nie zdązyłem bo doszedłem do magicznej liczby coinów której nie przekraczam no i mam za mało, dywersyfikuje bo kilka mi zniklo calkiem i nie pakuje juz jak świr all in wiec niestety nie zdazylem dokupic wiecej. Inaczej musialbym sprzedac wiele coinow ktore posiadam a tego nie moglem zrobic. Dywersyfikacja wiele razy ratowala mi tylek. Dlatego nie moglem dokupic wiecej.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: jpr » sobota, 15 kwietnia 2017, 16:20

NIezle sie dzieje, wyglada na to, ze Stratis popularnosc zyskuje. Tai Zen kolejny interwju ma robic lada dzien. W srode Q&A robimy. Full node do konca kwietnia ma byc. Jakis pierwszy partner Stratisa ma zostac ogloszony tez dzisiaj lub jutro. Ciekawie bedzie, trzymac mocno panowie!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 15 kwietnia 2017, 16:54

Szkoda że nikt nie wiedział że tak wzrośnie i nie zdążyliśmy kupić tyle żeby starczyło na masternode. Mogli wczesniej powiedzieć że 250k będzie potrzebne a nie k*** ogłaszać to jak już cena była po 40k+ kto wtedy dokupi 250k coinów. Załatwili tym ninja infem o masternodach wiele osób bo za późno to powiedzieli. gdyby sie wiedziało w czasach jak cena sie walkowała po 4000s+ to wiele osob by kupiło odpowiednią ilość a tak to są z ręką w nocniku a większość walletów z takimi ogromnymi ilościami coinów są z czasów ICO gdzie 1 coin kosztował ich 1100s. Więc nic dziwnego że top 100 walletów ma ponad 200k coinów i masa jest co ma nawet po ponad 400-500-600k.
No ale teraz to kogo stać przy tej cenie żeby dokupywać kilka razy wiecej niż ma bo sie okazało że Masternode wymaga aż 250k coinów. Te Masternody to chyba prezent dla ludzi z ICO i whalesów z grubą kasą co dla nich kupić nawet teraz takie 250k coinów żeby postawić noda to pikuś.
W Dashu jest 1000 coinów tylko potrzebne na Masternoda (tak wiem że coinów jest sporo mniej) a tu dowalili aż 250 k masakra. Mam nadzieje że może jeszcze zmniejszą tą ilość, nie każdy przecież z rich listy będzie chciał stawiać Masternody, część moze w końcu chcieć sprzedać skoro już tyle zarobili.
Jednym słowem lipa mimo że cena wzrosła. Chyba jestem pesymistą, jak widze połowe butelki piwa to myślę "zaraz się skończy" :)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: jpr » sobota, 15 kwietnia 2017, 19:00

Taka ilosc bo im mniej tym lepiej dziala tumblebit.
Rumcajs jestes mega pesymistą. Zacznij siebie przekonywac codziennie ze jestes bogaty to pieniadze same przyjdą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 15 kwietnia 2017, 20:12

PIENIADZE naplyna jak oszalale! Pobierz ten 1sms i trzymaj na tel. Nie kasuj! To AMULET BOGACTWA! Nie masz nic do stracenia, a dziala! Odp AMU na XXXXXX /1.23zl
Nom nawet smsa dostalem od wrożki :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Platforma Stratis

Postautor: __kot__ » sobota, 15 kwietnia 2017, 20:59

Jeśli dobrze zrozumiałem opis wdrożenia to Master Nodes w Stratis mają być wynagradzane jako 1% fee. Jeśli tak jest to nie wydaje się to być atrakcyjną inwestycją.
Sam pomysł wprowadzenia dodatkowej warstwy jest dobry lecz oparcie wynagrodzenia wyłącznie o fee może być postrzegane jako mało atrakcyjna zachęta to zamrożenia znacznego kapitału. Pewnie wielu z Was zakłada, iż te MN będą wynagradzane podobnie jak w Dash lecz opis, który czytałem tego nie potwierdza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 15 kwietnia 2017, 21:27

@__kot__,

Wiele osob to zrozumialo że to jest 1% fee od każdej anonimowej transakcji nie rocznie. Rocznie to ma zwykly wallet PoS Stratisa już teraz. Troche mi sie to wydaje dużo bo ile w koncu moze zjadać fee nawet za anon transakcje. Nie jestem az tak biegły z angielskiego żeby miec pewnosc jak ma byc ale watpie by masternody z 250k coinów przynosily zysk tyle ile wallet PoS w sensie 1% rocznie. A jak od transakcji w ktorej uczestniczą to juz jest coś bo nie kazdy przesyla jakies drobne, do tego tez nie rozumiem do konca ale te masternody mają być tez mixerami dla btc i miec dochód w btc? dlatego pisalo że trzeba miec minimum 5 btc na takim masternodzie poza 250k stratisa. Wiem ze nie rozumiem detali po ang. ale jakby to nie byo oplacalne to by nikt sie w to nie bawil wiec na pewno bedzie to zyskowne. Nikt by nie zamrozil 250k coinow jakby mu sie nie opłacało. Wiec chyba jednak bedzie sie oplacalo. Tak mi sie wydaje. Ale dopiero byly pierwsze informacje o tym Masternodzie wiec chyba wiecej sie jeszcze dowiemy pozniej, podobno do 19 kwitnia maja byc podane info odnosnie all nodów i ich Tierów. Moze sie załape na jakis low Tier bo na Dasha nie dałem rady za wysokie ceny.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: scryptominer » sobota, 15 kwietnia 2017, 21:34

Rumcajs pisze: Nikt by nie zamrozil 250k coinow jakby mu sie nie opłacało.

Rumcajs szukasz racjonalności w spekulacji? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 15 kwietnia 2017, 21:59

Spekulacja jest jak sie gra na wzrostach i spadkach, jak cena jest w miare stabilna lub wiadomo że bedzie rosnąć i pewne wskaźniki zostały określone jak % zysku z masternoda i PoS to juz nie jest spekulacja ale inwestycja. I rynek zweryfikuje, jak napisałem whalesi z 250k coinow nie postawią masternodów jakby im sie to nie opłacało. A jak sie przestanie oplacać to sprzedadzą i zainwestują w innego tokena/coina/ICO. 1 osoba moze sie mylić i nie trafić w "spekulacji" ale jak jest wiecej danych i duzo ludzi mających prawdziwe dane to nie mogą się pomylić w obliczaniu zysków. A whalesi z 250k stratisami nie sądze żeby byli newbie acount aby opierali się tylko na samej spekulacji bez danych merytorycznych. Bo to Stratis wiec do Stratosfery :P

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: scryptominer » sobota, 15 kwietnia 2017, 22:20

Rumcajs pisze: , jak cena jest w miare stabilna
wzrost x7 w ciągu miesiąca to stabilność? ;)
Rumcajs pisze: lub wiadomo że bedzie rosnąć
Załadowałeś tam już 100 btc na dźwigni, skoro wiesz, że będzie rosnąć? ;)
Rumcajs pisze: i pewne wskaźniki zostały określone jak % zysku z masternoda i PoS
1% z liczby "x" to jest 0,01x, a "x" jest dalej niewiadomą...
Rumcajs pisze: to juz nie jest spekulacja ale inwestycja.
Rumcajs, napisałeś 3 argumenty i uznałeś, że dowodzą one tezie, że to jest inwestycja a nie spekulacja. Pierwszy z nich jest nieprawdziwy, drugi i trzeci niepewny ;) Dowiodłeś, że to nie jest dla Ciebie inwestycja, bo żaden z nich nie opisuje stanu świata, który próbujesz mi zaimplementować ;)

Rumcajs pisze: jak napisałem whalesi z 250k coinow nie postawią masternodów jakby im sie to nie opłacało
"Too big too fall"? Przestańmy tak wyznawać Midasów i innych "grubasów". To też są tylko ludzie omylni, tylko z grubszym portfelem.
Rumcajs pisze: 1 osoba moze sie mylić i nie trafić w "spekulacji" ale jak jest wiecej danych i duzo ludzi mających prawdziwe dane to nie mogą się pomylić w obliczaniu zysków.
Jakie to proste, prawda? ;) Jak wiele osób pracowało w Lehman Brothers?




Ps. Przepraszam, że tak jednozdaniowo "jadę" po wycinkach - starałem się nie manipulować, tylko odnosić się po kolei ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 15 kwietnia 2017, 22:23

Mhm gratz for you

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: jpr » piątek, 5 maja 2017, 06:25

Jestesmy jakies 140x od ceny ICO w USD 8-)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: cryptotrader » sobota, 13 maja 2017, 03:19

Stratis Developers Roadmap and Update (June 2017)
https://stratisplatform.com/2017/05/12/ ... june-2017/

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: jpr » sobota, 13 maja 2017, 16:18

Maja chlopaki rece pelne roboty. Breeze, tumblebitnody, full C# node. Wszystko to robia rownolegle. Jak juz zacznie wychodzic to bedzie ciekawie. Tymczasem troche ludzi mowilo o bance a tu spadków nie widac wiekszych czyli projekt byl niedowartosciowany. Cena dosc silnie sie trzyma przy malym supporcie. Licze na kolejny wystrzal w gore niebawem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma Stratis

Postautor: Rumcajs » sobota, 13 maja 2017, 16:41

z tego co patrzylem to wiekszosc działających rzeczy będzie dopiero w 3 kwartale a nie 2 :(
nie mowie ze nic nie bedzie w 2 ale wiekszosc dopiero na 3 kwartał się zapowiada, to pare miesięcy jeszcze jakby nie było. Nie wiem czy cena zacznie rosnąć jak kazdy widzi road mape i ze tyle czekania na wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Platforma Stratis

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 maja 2017, 12:03

Bedzie okazja do dokupienia :)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości